Porownanie Sportage vs ASX, Qashqai, Corolla, Golf.

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
ukuk
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 14 lis 2010, 20:33
Czym jeżdzę: p 406

Porownanie Sportage vs ASX, Qashqai, Corolla, Golf.

Postautor: ukuk » 27 lis 2010, 22:24

Witam

Jako ze juz jakis czas przymierzam sie do zakupu samochodu, chcialbym poprosic o wasze wrazenia w odniesieniu do innych aut.
Jezeli mieliscie do czynienia z wymienionymi w tytule samochodami porownajcie je prosze do kii majac na uwadze ponizsze aspekty:

1. Wyciszenie - nie chodzi mi tu tylko i wylacznie o silnik, a nawet bardziej o odglosy toczenia/opon, oplywajacego powietrza, odglosy zawieszenia. Tu by mi zalezalo na przyblizeniu doznań przy nizszej predkosci okolo 70 km/h i wyzszej 120/130 km/h.
2. Praca zawieszenia, tzn. sztywność/miekkość, pewność prowadzenia, komfort.
3. Silniki, no tu troche ciezko porownac ale w kii interesuje mnie GDI 1,6, w qashqaiu rowniez benzynowy 1,6.

Ja w zasadzie nastawialem sie na jakies male kombi/sedana, ale tak patrze ze w podobnych cenach wystepuje wlasnie kia, nissan i mitsu. Narazie jednak obejrzalem sobie te 3 suvy w salonach ale jeszcze zadnym nie jezdzilem.

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: Porownanie Sportage vs ASX, Qashqai, Corolla, Golf.

Postautor: jaro » 30 lis 2010, 20:04

proponowałbym jednak samodzielnie porównać umawiając się na jazdy próbne. Własne spostrzeżenia są bezcenne, kupujemy auto przecież dla siebie (zazwyczaj).
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

tatromaniak
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 29 paź 2010, 13:44
Czym jeżdzę: Sportage II: benzyna 2,0, expedition

Re: Porownanie Sportage vs ASX, Qashqai, Corolla, Golf.

Postautor: tatromaniak » 13 gru 2010, 09:51

Corolla i Golf to zupełnie inny typ auta. Nie ma co porównywać. ASX jest porównywalny z Kią Sportage III. Kia jest dosyć sztywna i twarda. Jest w niej cichocicho, ale prawdę poznaje się dopiero po kilkunatu tysiącach km. Zastanów się na czym Ci najbardziej zależy: cena, właściwości jezdne, wyposażenie, wymiary, pojemność bagażnika, dopuszczalna wielkość przyczepy itp. Poza tym, to co na pierwszy rzut oka okazuje się czymś bardzo fajnym, może okazać się mało przydatne albo wręcz niepotrzebne. Podam przykład. Spodobało mi się, że samochód ma schowek między fotelami, który może służyć jako podłokietnik. Już po kilku jazdach okazało się, że jestem za "krótki" i nie sięgam łokciami tak daleko [rotfl1].
To co napisałem powyżej na pierwszy rzut oka jest nie w temacie, ale pozornie. Od wielkości silnika i "kratki" lub jej braku zależą możliwości ciężarowe tego samochodu. Co ciekawe - wbrew nazwie "ciężarówka" ma gorsze uciągi od auta osobowego. No ale 1,6 ma homologację ciężarową na 5 osób!

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Porownanie Sportage vs ASX, Qashqai, Corolla, Golf.

Postautor: aBARTh » 13 gru 2010, 10:30

Na 4 osoby 8-)


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap