Leasing

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
makuwa21
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: 10 paź 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sorento 2,0 DOHC XL SUNSET RED
Lokalizacja: Pawłowice

Leasing

Postautor: makuwa21 » 22 lis 2010, 21:53

Będę finansował moją kijankę poprzez leasing.
Mam już parę wstępnych kalkulacji (Raiffeisen.VB ,EFL ,Gettin)
Doradzcie ,którą firmę wybrać a której unikać jak ognia.
Oraz na jakie haki uważać podpisując umowę. [zlosnikok]

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Leasing

Postautor: saber » 22 lis 2010, 22:24

Jeśli bierzesz pod uwagę wcześniejszy wykup auta z leasingu, to tylko leasing operacyjny (!) , w leasingu finansowym nie masz możliwości wcześniejszego wykupu (a możesz chcieć np: jeśli będziesz chciał sprzedać samochód przed końcem leasingu),

Pamiętaj, że w przypadku kiedy sprzedajesz samochód przed końcem umowy leasingu, musisz zrobić korektę VAT do US i oddać odliczony VAT, proporcjonalnie do niewykorzystanego okresu leasingu.

Poza tym zwracaj uwagę na takie detale jak:
1) koszty upomnień (zdarzyło mi zapłacić po terminie i leasingodawca doliczył mi za monit 90 zł!)
2) ubezpieczenie OC/AC - abyś wciągnął w koszty niech leasingodawca wliczy ci ubezpieczenie w koszt leasingu (wystawia Ci po prostu co miesiąc osobną fakturę, dolicza co prawda VAT, ale całość wciągasz w koszt przychodu)
3) ubezpieczenie GAP - warto o tym pomyśleć, zwłaszcza w leasingu (najgorsze co Cie może spotkać w leasingu to kradzież pojazdu albo szkoda całkowita - GAP to niezły dupochron w takich sytuacjach bo odszkodowanie dostajesz Ty, a nie leasingodawca)

No i pilnuj się i płać raty leasingowe w terminie, bo jak nie daj Boże będziesz musiał korzystać z pomocy ubezpieczyciela (wybita szyba, stłuczka, wypadek, etc) to nie uzyskasz zgody na wypłatę odszkodowania jeśli będziesz nierzetelny.

KRKIA
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 05 paź 2010, 14:09
Czym jeżdzę: Wkrótce KIA SPORTAGE 1.6GDI WERSJA L
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Leasing

Postautor: KRKIA » 22 lis 2010, 22:40

Witam,
Z mojego doświadczenia (11 umów leasingowych)
1. Unikaj jak ognia EFL. Dadzą Ci dobre warunki ale za wszystko będą kasowac. Spóźnisz się 1 dzień - monit 25 lub 50 zł. Dodatkowo jest zapis w umowie, że mogą Ci nie pozwolic wykupic auto jak spóźnisz się kilka razy z ratami. Jak spóźnisz się z ratą np 21 dni to mogą wypowiedziec umowę i często to robią . Wznowienie słono kosztuje 700 + vat. Wiem, że każdy zakłada, że będzie płacił terminowo ale w życiu różnie bywa.
2. VB - Raczej bezproblemowo. Rzadko doliczają jakieś opłaty. Nie rozwiązują pod byle pretekstem umowy.
3. Raiffaisen - też dobry leasing. Raczej bez problemów. Nie rozwiązują pod byle pretekstem umowy.
4. PKO - mam leasing dopiero 2 miesiące
5. WBK dobry leasing. Rzadko naliczają opłaty dodatkowe. Nie rozwiązują pod byle pretekstem umowy.

Pozdrawiam
KIA SPORTAGE 1.6GDI WERSJA L, D5U

ismahel
Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 09 paź 2010, 17:15
Czym jeżdzę: Kia Sportage III L 1.7CRDI Techno Orange
Gadu Gadu: 1250534

Re: Leasing

Postautor: ismahel » 22 lis 2010, 22:58

Ja osobiście dostałem bardzo dobrą ofertę na leasing od "salonowego" Santander . Zdecydowanie lepszą od dotychczasowego leasingodawcy czyli od Getinu . Jedyną wadą Santandera jest brak opcji spłat degresywnych , plusem opcja leasingu z GAP .
Kia Sportage L 1.7CRDI Techno Orange + pakiet Orange + alu 18"

Awatar użytkownika
bielas
Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: 21 paź 2010, 23:26
Czym jeżdzę: 1.6 XL

Re: Leasing

Postautor: bielas » 22 lis 2010, 23:36

Co powiesz o Getin?

ismahel
Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 09 paź 2010, 17:15
Czym jeżdzę: Kia Sportage III L 1.7CRDI Techno Orange
Gadu Gadu: 1250534

Re: Leasing

Postautor: ismahel » 22 lis 2010, 23:39

Generalnie zrobili się drodzy ,a do tego mają masakryczny burdel w papierach . Zamknięcie ostatnich dwóch leasingów to był koszmar . Tak się zapętlili że miałem po kilkanaście upomnień ,korekt do tego a wykup i dopięcie formalności trwało 2 miesiące .
Kia Sportage L 1.7CRDI Techno Orange + pakiet Orange + alu 18"

krzysiek_kpk
KRZYSIU....od szufladek
Posty: 140
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:31
Czym jeżdzę: Biały prosiak 2.0CRDI

Re: Leasing

Postautor: krzysiek_kpk » 23 lis 2010, 08:17

ismahel pisze:Ja osobiście dostałem bardzo dobrą ofertę na leasing od "salonowego" Santander ..


a możesz powiedzieć coś więcej o tej ofercie?

Pozdrawiam

ismahel
Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 09 paź 2010, 17:15
Czym jeżdzę: Kia Sportage III L 1.7CRDI Techno Orange
Gadu Gadu: 1250534

Re: Leasing

Postautor: ismahel » 23 lis 2010, 21:04

krzysiek_kpk pisze:
ismahel pisze:Ja osobiście dostałem bardzo dobrą ofertę na leasing od "salonowego" Santander ..


a możesz powiedzieć coś więcej o tej ofercie?

Pozdrawiam


Operacyjny na 36 m-cy przy maks wpłacie własnej czyli 45% i z 1% wykupem suma opłat na 106,3% plus 70 PLN ( netto ) miesięcznie za ubezpieczenia GAP . Przy identycznych warunkach Getin proponował 110,2% .
Kia Sportage L 1.7CRDI Techno Orange + pakiet Orange + alu 18"


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap