Alior Bank

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
AndrzejL

Alior Bank

Postautor: AndrzejL » 21 lis 2010, 12:04

wg mojego rozeznania kredyt samochodowy w Alior Bank (przy 60% wpłaty własnej, spłata w 24 ratach) jest najtańszy. Oczywiście należy go uruchamiać samodzielnie czyli bez pośrednictwa dilera.
Czy ktoś ma inne zdanie??
A.

mkx
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 30 sie 2010, 13:33
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 DOHC XL

Re: Alior Bank

Postautor: mkx » 21 lis 2010, 16:27

A napiszesz jakie warunki dał Tobie Alior? Bo wg mojego rozeznania MultiBank (36 rat, 30% wkladu) ;-)

AndrzejL

Re: Alior Bank

Postautor: AndrzejL » 21 lis 2010, 20:04

Przy kwocie kredytu 40.000zł i spłacie w 24 równych ratach; bez ubezpieczenia kredytu (bo to mi zupełnie niepotrzebne!); zabezpieczniu: jedynia cesja polisy ubezpiecznia (czyli bez przewłaszczenia częsciowego, co oznacza, że bank nie jest współwałaścicielem do czasu spłaty kredytu!)
w Alior: całkowity koszt kredytu 4.844zł; 1 rata=1.868zł49gr

za to samo:
w Getin Bank: rata 1.921zł;
w Santander Consumer Bank: rata 1.929zł
w mBank: rata 1.933
w Lucas: rata 1.882zł, ale z przewłaszczeniem częściowym (bank współwłaścielem, z wpisem do rejestracji do chwili spłaty kredytu)
w PEKAO SA duuużo więcej, katastrofa

mkx
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 30 sie 2010, 13:33
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 DOHC XL

Re: Alior Bank

Postautor: mkx » 21 lis 2010, 20:28

Nie wiem jakie Twój kredyt ma oprocentowanie i prowizję (to by było nam łatwiej porównać), ale wydaje mi się, że to co zaproponował mi MultiBank jest ciut korzystniejsze. Mimo znacznie wyższej kwoty kredytu (ponad 70% wyższej) ugrałem 3% prowizji i poniżej 7% oprocentowanie. Jakby takie warunki nanieść na 40 000 to koszt wychodzi mi kilka złotych niższy.

AndrzejL

Re: Alior Bank

Postautor: AndrzejL » 21 lis 2010, 21:09

W chwili obecnej nie wiem jakie zaproponowali oprocentowanie i prowizję w Alior. Agent przysłał mi ofertę z całkowitym kosztem kredytu (na kwotę i okres, który mnie interesował) i symulację spłaty rat, bo o to go poprosiłem +wniosek kredytowy do wypełnienia.
Jutro będę miał dane z Multibanku i pochwalę się nimi natychmiast. Przed chwilą "zgłosiłem się" tam.
Dzięki.

mkx
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 30 sie 2010, 13:33
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 DOHC XL

Re: Alior Bank

Postautor: mkx » 22 lis 2010, 00:18

W takim razie od razu napiszę co w moim przypadku miało znaczenie - zarówno prowizję jak i oprocentowanie ulega zmniejszeniu dla użytkowników kont Aquarius lub kart kredytowych. Ja akurat tutaj wpadłem, choć wiem ,że nic nie stoi na przeszkodzie, żeby na przykład otworzyć konto w ramach procedury kredytowej w celu zmniejszenia oprocentowania. Tu niestety może być mały szkopuł - konto może być płatne.

Awatar użytkownika
Deante
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 19 lis 2010, 08:45
Czym jeżdzę: Kia Ceed 1,6 DOHC Optimum
Lokalizacja: Kielce

Re: Alior Bank

Postautor: Deante » 22 lis 2010, 16:39

mkx pisze:W takim razie od razu napiszę co w moim przypadku miało znaczenie - zarówno prowizję jak i oprocentowanie ulega zmniejszeniu dla użytkowników kont Aquarius lub kart kredytowych. Ja akurat tutaj wpadłem, choć wiem ,że nic nie stoi na przeszkodzie, żeby na przykład otworzyć konto w ramach procedury kredytowej w celu zmniejszenia oprocentowania. Tu niestety może być mały szkopuł - konto może być płatne.


Podobne procedury (obniżenie marży lub oprocentowania) za za założenie/posiadanie konta w danym banku preferuje większość kredytodawców. Zazwyczaj najniższa rata wychodzi przy
- założenia rachunku oszczędnościowo - rozliczeniowego w danym banku
- rezygnacja z ubezpieczenia kredytu
- wpłata własna w granicach 20 % ceny auta
- przedstawienie konkurencyjnej oferty innego banku
- zabezpieczenie kredytu w postaci cesji na ubezpieczeniu

I tyle w temacie. Warto śledzić promocje (np. Multibank do końca roku oferuje preferencyjny kredyt 6,75%)
w marcu 2011r. Kia Sportage XL 2.0 DOHC AWD,Black Pearl

AndrzejL

Re: Alior Bank

Postautor: AndrzejL » 23 lis 2010, 13:13

Mulitbank nie reaguje na moje zgłoszenia, więc decyduję się na Aliorbank: prowizja wynosi 1%; oprocentowanie 8,08% przy kredycie 35000 i spłacie w 21 ratach.


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap