Wrażenia z jazdy

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
Awatar użytkownika
Dezet
Uzależniony
Posty: 154
Rejestracja: 22 sie 2010, 20:33
Czym jeżdzę: Ford C-MAX 1,6 Ecoboost 150KM
Lokalizacja: WJ

Wrażenia z jazdy

Postautor: Dezet » 05 wrz 2010, 18:56

Czy możecie opisać swoje wrażenia z jazdy nowym Sportage? Co Was zaskoczyło na +, a co na -?
Jak wygląda kwestia komfortu podróżowania, widoczności, zachowania na drodze, manewrów na parkingu, itp?
Wiem, moge umówić się na jazdę testową, ale czego można doświadczyć po 15 min. przejażdżce, gdy wszystko dla nas jest nowe i tak naprawdę nie wiemy jeszcze na co zwrócić uwagę...
Dlatego też to pytanie do osób, które już troszkę tym autem pojeździły.
Pozdrawiam Dezet

Awatar użytkownika
color1
MODERATOR
Posty: 413
Rejestracja: 13 sie 2010, 00:21
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)
Lokalizacja: Wawa

Re: Wrażenia z jazdy

Postautor: color1 » 05 wrz 2010, 21:57

tylko co ci po subiektywnej ocenie i wrażeniach z jazdy ? każdy ma inny sposób percepcji, zwłaszcza jak się przesiada z innego auta. dla mnie nie do opanowania było np. sprzęgło (wysokie branie), ale już się oswoilem i nie mam zastrzeżeń. pierwotny brak wyczucia długości maski też już opanowany, parkowanie tyłem z czujnikami nie stwarza problemów choć tego się obawiałem po gabarytach auta. jedyne co mi jeszcze wadzi, to wyczucie szerokości auta, zwłaszcza jadąc w wąskiej uliczce z zaparkowanymi samochodami po obu stronach i tu wysoka pozycja za kierownicą nie sprzyja... ja obecnie widzę tylko same plusy, bardzo stabilne auto, komfortowe, na pozór mułowaty ale to tylko złudne wrażenie, bo nie czuć w nim prędkości - nawet przy bardzo spokojnej jeździe nie zauważyłem by sportage była zawalidrogą... a przy 4k obr. pokazuje pazurki :)
jedyne co mi nie pasi to brak 6 biegu, ale trudno - nie można mieć wszystkiego :)

po prostu umów się na kilka jazd próbnych wybranym modelem (silnikiem) - wtedy się przekonasz (albo nie) czy to właściwy wybór.

p/s a tak prawdę mówiąc to powinieneś zadać te pytania za jakieś 2-3 miesiące...
Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)

max3007
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 10 paź 2010, 13:32
Czym jeżdzę: kia

Re: Wrażenia z jazdy

Postautor: max3007 » 10 paź 2010, 18:22

Ja jeżdziłem automat w dieslu, po pierwsze nie lubie automatu a jazda tylko utwierdziła mnie że lepiej z daleka od tego, jakoś facetom nie przypadnie do gustu, manual to manual, chce podkręcić obroty to ja decyduje, jeżeli chodzi o prowadzenie żadnych fajerwerków, zamówiłem 1,6 GDI , skusiła mnie cena, i chłodne logiczne myslenie, 16 000 zł tyle jest różnicy pomiędzy 1,6 a najmocniejszym dieslem, przez wiele lat nie odrobie tej różnicy, druga sprawa filtr cząstek wolę mieć niezawodne auto , a gdy mi stanie gdzieś w polu wolę nie narażać się na zimno, czy za granicą, lepiej unikać kłópotów.
Skusiła mnie cena, super wygląd a jak za podobne pieniądze oferują mi megan, mondeo, c5 wolę mieć coś ładnego które wcale nie odbiega parametrami od niby ugruntowanych marek europejskich czy japonskich. I ważna sprawa miałem trochę w życiu samochodów i w dwóch przypadkach fiat i citroen pękał mi pasek rozrządu po ok 35 000 przebiegu od nowości. Naprawa bardzo droga wykonana na koszt producenta ale za część części mnie obciążyli i cały dzień w plecy, cholowanie, załątwianie spraw u dielera, brak samochodu wtedy zastępczego, masakra, jeżeli łącuch na rozrządzie wielkie punkty dla tego silnika, nawet jeśliby miał się okazać mułowaty.
Gwarancja 7 lat, jaka by nie była przy obecnej technice, jak tu wielu wspomina , przy nowoczesnych silnikach prosty mechanik nie ma co grzebać, więc wolę mieć pewność że nie zapłace za ewentualne poprawki w silniku i daje mi ona atut marudzenia przez 7 lat, czego niestety VW seat , renault itd mi nie dają. Silniki tych marek i paski jakie stosują na rozrządach przy moim doświadczeniu z tymi markami nie dałyby mi spać spokojnie. Czepnę się jeszcze wymiany żąrówek w citroenie, masakra oni chyba specjalnie tak konstrułują auta aby kowalski sam nie wymienił ich, w C3 wymieniałem prawą żarówke 30 min , stosując latarke , 2 lusterka :(. W KIA mi obiecali wymiane gratis, ale jak widziałem wnętrze wymiana jest dość prosta.

ismahel
Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 09 paź 2010, 17:15
Czym jeżdzę: Kia Sportage III L 1.7CRDI Techno Orange
Gadu Gadu: 1250534

Re: Wrażenia z jazdy

Postautor: ismahel » 10 paź 2010, 18:49

Mnie tam akurat cena skusiła na diesla . Kalkulacja dość prosta , robię 25-30 tysięcy kilometrów rocznie więc przy założeniu że przejechanie 100km kosztuje mnie 10PLN taniej niż benzyną te 9500 dopłaty zwróci mi się w jakieś 3 lata . Do tego mimo wszystko komfort jazdy w trasie dieslem jest nieporównywalny - wyprzedzanie to niebo a ziemia . Dodatkowo dieslem jazda jest bezstresowa - depniesz w podłogę to ci spalanie skoczy o 2 litry a nie o 6 jak w benzynie :)

Do tego podobno ta wersja diesla nie ma filtra cząstek stałych ( a nawet jeśli ma , to akurat ja jeżdżę nawet po mieście na takich odcinkach że jest gdzie "przepalić"
Kia Sportage L 1.7CRDI Techno Orange + pakiet Orange + alu 18"

max3007
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 10 paź 2010, 13:32
Czym jeżdzę: kia

Re: Wrażenia z jazdy

Postautor: max3007 » 10 paź 2010, 18:53

nikt nie testował 1,6 gdui wiec nie wiedżą nawet dielerzy jak ten silnik sie zachowuje. Należy poczekać z przypuszczeniami, diesel kia ma filtr cząstek stałych na 100%.

ismahel
Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 09 paź 2010, 17:15
Czym jeżdzę: Kia Sportage III L 1.7CRDI Techno Orange
Gadu Gadu: 1250534

Re: Wrażenia z jazdy

Postautor: ismahel » 10 paź 2010, 18:55

2 litrowy ma na 100%

Natomiast nówka w gamie, 1.7 CRDI , podobno nie ma . Nikt tego jednak na tą chwilę oficjalnie nie potwierdza , zresztą absurdem jest to że nikt nic nie wie o tym silniku , a go sprzedają :twisted:
Kia Sportage L 1.7CRDI Techno Orange + pakiet Orange + alu 18"

Awatar użytkownika
Dezet
Uzależniony
Posty: 154
Rejestracja: 22 sie 2010, 20:33
Czym jeżdzę: Ford C-MAX 1,6 Ecoboost 150KM
Lokalizacja: WJ

Re: Wrażenia z jazdy

Postautor: Dezet » 10 paź 2010, 19:27

max3007 pisze:nikt nie testował 1,6 gdui wiec nie wiedżą nawet dielerzy jak ten silnik sie zachowuje. Należy poczekać z przypuszczeniami, diesel kia ma filtr cząstek stałych na 100%.

Obawiam się, że aktualnie to juz wszystkie wprowadzane na rynek diesle muszą mieć filtr cząstek stałych. Zapewne jest to wymóg EU.
Podziękujmy ekologom za drenaż kieszeni.
Sam chciałem kupić diesla, jednak ten filtr zniweczył moje plany. Większość km pokonuję w mieście, do tego w korkach, tak więc miałbym przerąbane. Naczytałem sie sporo o tym ustrojstwie, dlatego biorę bęzynę, licząc się z większymi kosztami paliwa.
Obecnego diesla którego użytkuję od nowości zostawię w spadku mojej połowicy. Ciężko mi się z nim rozstać. To pierwszy bezawaryjny samochód który do tej pory użytkowałem, a miałem ich już sporo.
Pozdrawiam Dezet


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap