Sportage 4 generacji

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
Posterunkowy
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 18 lut 2016, 06:55
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2016 1,7 CRDI
Lokalizacja: Radom

Re: Sportage 4 generacji

Postautor: Posterunkowy » 18 lut 2016, 09:58

Apropos cen. Wczoraj podpisałem umowę kupna nowego Sportage`a ( 1.7 CRDI, wersja M ) plus lakier metalik oraz pakiet komfortowy (DFA) (cena 3500 zł). Obejmuje on klimatyzację automatyczną dwustrefową z filtrem przeciwpyłkowym, jonizator powietrza, funkcję automatycznego odparowywania przedniej szyby, fotochromatyczne lusterko wewnętrzne, przyciemniane szyby tylne, system antyoblodzeniowy wycieraczek przednich, czujnik deszczu, tylne gniazdko do ładowania urządzeń przenośnych i czujniki parkowania z tyłu. Firma zaszalała i dołożyła dywaniki. Cena po upustach to 90.606 zł. Co się zaś tyczy wyglądu, to jasne jest, że gdyby samochód mi się nie podobał, to bym go nie kupił. Z zamiarem zamiany samochodu nosiłem się od zeszłego roku. Oglądałem i jeździłem kilkoma samochodami demonstracyjnymi, ale do żadnego nie miałem przekonania. Przejeżdżając obok salonu KIA zobaczyłem nowego KS i jeszcze tego samego dnia odwiedziłem dealera. Samochód mam odebrać w najbliższą sobotę. Po jeździe próbnej byłem pod wrażeniem komfortu jazdy. Może wynika to z tego, że dotychczas jeździłem Soulem (CRDi XXL), który ma wprawdzie większą moc, niż zakupiona KS, ale słabe wyciszenie i nie najlepsze zawieszenie. Mimo to z poprzedniej Kijanki byłem b. zadowolony i to była jedna z przyczyn, dla której kupiłem KS.

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sportage 4 generacji

Postautor: MarekA » 18 lut 2016, 13:49

Trzeba przyznać że upust niezły - jak patrzę to według cennika wychodziłoby około 107 tys? - więc taka cena po upuście za takie wyposażenie "uczciwa" ;)
Nie dotykałem jeszcze nowego Sportka, ale wygląd przodu jest kontrowersyjny.

I gratulacje - będziesz chyba pierwszym właścicielem nowego na forum. Brałeś z tego co jest dostępne na stocku? Ile czeka się na zamówienie obecnie nowego ?
Pamiętacie jak wprowadzali dotychczasową generację to oczekiwanie po 6-10 miesięcy było :)

Awatar użytkownika
bykman
Uzależniony
Posty: 355
Rejestracja: 16 paź 2014, 14:25
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE XL 205KM
Opel Zafira C Cosmo 2.0 CDTI 200KM
Lokalizacja: PIENINY

Re: Sportage 4 generacji

Postautor: bykman » 18 lut 2016, 16:12

Mnie zaoferowano nowego sportka 1.6 T-GDI AWD MT GT Line za 113 000 zł
KIA SPORTAGE XL Limitowana 2.0 CRDI AWD MT 205KM 447Nm Sand Track

maestro
Bywalec
Posty: 112
Rejestracja: 01 gru 2010, 12:05
Czym jeżdzę: pro cee'd + sportage business line AWD DCT7

Re: Sportage 4 generacji

Postautor: maestro » 18 lut 2016, 22:10

Dwa tygodnie temu otrzymałem informację, że czas oczekiwania na auto z produkcji to 4 miesiące.

Posterunkowy
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 18 lut 2016, 06:55
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2016 1,7 CRDI
Lokalizacja: Radom

Re: Sportage 4 generacji

Postautor: Posterunkowy » 22 lut 2016, 13:21

Już jeżdżę nowym samochodem. Podpisałem umowę w środę, tego samego dnia sprzedałem Soula, gościowi, który szukał tego modelu, w piątek auto zarejestrowałem a w sobotę odebrałem. W "moim" salonie ( Plejada Radom ) naliczyłem na placu 10 nowych Sportage`ów. Są do kupienia od ręki, więc dziwi mnie ten czteromiesięczny czas oczekiwania w innych salonach. Od soboty przejechałem około 450 km. Fajnie jeździ, choć nie jest to demon prędkości i przyspieszenia. Pan z salonu powiedział, że bez problemu i obawy o trwałość silnika można ten silnik "zaczipować", bądź założyć boxa. Oczywiście na własną odpowiedzialność. Ten sam silnik jest w Optimie, która ma 140 KM, ale nie zalecają czipowania, ze względu na koło dwumasowe, które ten model, w przeciwieństwie do Sportag`a posiada. Obrazek. Samochód, jeszcze na placu parkingowym.

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Sportage 4 generacji

Postautor: Owca007 » 22 lut 2016, 14:25

Kurde ładny ale jednak GT-LIne to styl który powinien mieć każdy sportek 4 generacji w serii!!!
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Iktorn_1
Nowy
Posty: 20
Rejestracja: 22 lut 2016, 15:21
Czym jeżdzę: KS IV 1.6 GDI L + FN1
Kia Niro 1.6 GDI (hybryda) L

Re: Sportage 4 generacji

Postautor: Iktorn_1 » 22 lut 2016, 15:43

Za parę miesięcy dołączę do Waszego towarzystwa. Zamówiłem właśnie KS 1.6 GDI "L" z pakietem funkcjonalnym w kolorze oczywiście czerwonym :D. Rabat jaki wytargowałem to 6,5 lub 8,5% w zależności od tego czy leasing z serwisem czy nie.Termin na zamówieniu - połowa czerwca.
Na weekend miałem GT Line z 1.6 T-GDI z DCT i... jeździ jak szatan :D Jak nie patrzy się na spalanie to frajda niesamowita na S lub A. Testowałem też przyśpieszenie od 0 do jakiś 160 km/h i jest ogień (zwłaszcza przy ustawieniu skrzyni w trybie sportowym). Jestem zaskoczony na plus wykończeniem (lepsze niż w siostrzanym SUVie), wyciszeniem i mimo wysokości pojazdu stabilnością przy silnym bocznym wietrze (prędkość przelotowa pow. 140 km/h). O dziwo w takich warunkach zachowuje się lepiej i pewniej na drodze niż moja i40. :oops:
Minus jeden duży to kiepskie zagłówki - szybko boli mnie kark i jakaś dziwna maniera czujników z przodu do wyłączania się. W i40 jak się zwolni do 10 czy 20 km.h to są automatycznie aktywne... a tutaj nie.
Co do spalania to komputer pokazał 10,8l z ok. 300km, a po zatankowaniu 27l wskaźnik pokazał więcej paliwa niż jak brałem auto :idea:

Posterunkowy
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 18 lut 2016, 06:55
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2016 1,7 CRDI
Lokalizacja: Radom

Re: Sportage 4 generacji

Postautor: Posterunkowy » 22 lut 2016, 21:44

Jest też pierwsze rozczarowanie. W moim modelu brak systemu rozpoznawania mowy, w związku z czym nie ma możliwości głosowego wybrania numeru telefonu z którym chce się połączyć. Można to zrobić jedynie z poziomu menu Phone, wciskając odpowiedni klawisz i przewijając listę zaimportowanych z mojego telefonu kontaktów, tak by wskazać osobę do której chce zatelefonować. Wielce to niewygodne i niebezpieczne, bo zmusza kierowcę do zaprzestania obserwacji drogi. Jest to dla mnie rozczarowanie, bo w poprzednim samochodzie ( KIA Soul ) ta funkcja była, pozwalając na dzwonienie bez konieczności odrywania wzroku od drogi i rąk od kierownicy. Nie wiem jak sprawy wyglądają w bogatszych wersjach KS, być może tam jest ten system.

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: Sportage 4 generacji

Postautor: mint » 22 lut 2016, 22:15

A gdzie są światła do jazdy dziennej? Widziałem czerwony i biały. Biały wyglądał tragicznie, czerwony ujdzie ale ten przód to nadmuchane picanto.
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

Posterunkowy
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 18 lut 2016, 06:55
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2016 1,7 CRDI
Lokalizacja: Radom

Re: Sportage 4 generacji

Postautor: Posterunkowy » 22 lut 2016, 22:43

Z przodu są. Na górze :D . Na temat przodu nie zamierzam dyskutować. To kwestia gustu. Mnie przód przypomina nie Picanto, a Porsche Macan.
Obrazek

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: Sportage 4 generacji

Postautor: mint » 22 lut 2016, 22:49

No właśnie dziś widziałem białego spotka i obok białe picanto. Gdyby był podobny do Macana było by ok. Brakuje spójności przodu z tyłem. A tył jest ładniejszy od tuscona. No ale ten czerwony ujdzie bo biały to...
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Sportage 4 generacji

Postautor: Owca007 » 22 lut 2016, 23:02

Mnie śmieszy tekst rakieta na 1.6 turbo szczotkę [rotfl1] hehe nie wiem czym kto jeździł wcześniej ale żeby sportek był rakieta nazwijmy to bardzo dynamiczny to powinien mieć minimum z 280 koni i 550 Nm bądź i więcej. Do dynamicznej jazdy najmocniejszy diesel plus chip jest akceptowalny ale to też tak z naciągnięciem. Nie wiem jak radzą sobie kierowcy ze zwykłą benzyna 1.6 bez niczego bo to ani dynamiki ani ekologi nie ma.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

maestro
Bywalec
Posty: 112
Rejestracja: 01 gru 2010, 12:05
Czym jeżdzę: pro cee'd + sportage business line AWD DCT7

Re: Sportage 4 generacji

Postautor: maestro » 23 lut 2016, 10:36

A mi ręce opadają, gdy ktoś próbuje w sposób wyśmiewający krytykować czyjeś subiektywne wrażenia z jazdy jakimś autem... chyba każdy wie, że sportage bez względu na silnik to nie rakieta tylko pojazd samochodowy.

A propo własnych odczuć po przejażdżce 1.6 t-gdi. Jeździłem też kiedyś 184 KM CRDi i zdecydowanie mogę powiedzieć, że większa przyjemność z dynamicznej jazdy jest właśnie w tej uturbionej benzynie. Od 1,5 tys. obrotów do 5 tys. to auto poprostu jednostajnie fajnie mocno przyśpiesza, i niemal każdego kowalskiego zadowolić powinien. Oczywiście cześć lubi subiektywne mocne odczucia polegające na wbijaniu pleców w fotel i klekot diesla więc to nie będzie dla nich auto.
Wydaje mi się, że silnik 1.6 t-gdi to udana konstrukcja gdyby tylko nie to spalanie. Ale w przypadu CRDi wcale nie jest lepiej, bo te silniki jak na diesla wcale nie są super oszczędne.

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Sportage 4 generacji

Postautor: Owca007 » 23 lut 2016, 17:09

Wiesz ja mam porównanie do benzyny BMW 3.0 wysokoobrotowa jednostka lub do Megane RS 2.0 Turbo i ta z KIA nie ma nic w sobie ta 2.0 turbo co jest w sportku III ma wigor i ładnie jedzie nie wiem czemu ją debile wycofali. Diesel jak diesel najlepiej w automacie wtedy moment jest non stop na kolach ale ja wolę manuala więcej frajdy w górkach :).
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
gulsoon
Bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 22 gru 2011, 19:55
Czym jeżdzę: 2.0 CRDi 4WD, AT, 1K, XL + SLS, AW8, SRK
Lokalizacja: Warszawa

Sportage 4 generacji

Postautor: gulsoon » 23 lut 2016, 19:52

Przy okazji drugiego przeglądu zrobiłem małą rundkę GTLine.
Po pierwsze (to moje zdanie) na żywo ten przód nie wygląda tak tragicznie.
Po drugie bardzo mi się podobało wnętrze
Po trzecie fajnie mnie się jeździło
Po czwarte kolor Canyon Silver jest prze...sty (tylko niedostępny w wersji GTLine)
Po piąte kompletnie nie rozumiem dlaczego wersji XL nie ma z silnikami benzynowymi
Spodobał mi się ten samochód :)


Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

Posterunkowy
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 18 lut 2016, 06:55
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2016 1,7 CRDI
Lokalizacja: Radom

Re: Sportage 4 generacji

Postautor: Posterunkowy » 27 lut 2016, 22:28

Minął tydzień od odbioru samochodu. Na liczniku odległości jest już ponad 1700 km. Wrażenia z jazdy b. pozytywne. Dziś wracałem z Bornego Sulimowa. Przejechałem autostradami ponad 300 km z prędkością 140-160 km/h. Średnie spalanie 7l/100 km według wskazań komputera. Zauważyłem jeden minus. Wycieraczki nie zbierają na całej szerokości, a wręcz rozmazują miejscami szybę. W poniedziałek jestem umówiony na wymianę oleju i filtra, więc zgłoszę ten problem. Obrazek
Nad zalewami nadarzyckimi.
Ostatnio zmieniony 28 lut 2016, 11:47 przez Posterunkowy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 887
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: Sportage 4 generacji

Postautor: michal55yh » 28 lut 2016, 10:11

Porób fajne fotki auta i przedstaw je jako pierwszy w odpowiednim dziale :)
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

ZygJe
Profesor od "silnikuf"
Posty: 1312
Rejestracja: 13 gru 2011, 22:24
Czym jeżdzę: Peugeot 3008HYbrid4 300KM; KIA Sedona 3,3V6 275KM AT
Lokalizacja: Audiovideo, San Escobar

Re: Sportage 4 generacji

Postautor: ZygJe » 28 lut 2016, 18:59

Z własnych doświadczeń mogę powiedzieć z pełną odpowiedzialnością, że małe turbo benzynki są na prawdę fajne, a przede wszystkim wrażenia z jazdy są o wiele lepsze niż parametry na papierze. Subiektywne 1,6T jeździ duuużo lepiej niż 2.0 diesel 185KM którym zrobiłem 100tyś. km więc uważam, że mogę zabrać głos w dyskusji. Zawirusowany ww diesel spisuje się o wiele lepiej, ale sądzę że wyciśnięcie 200KM z 1.6 jest także możliwe ( 200KM po wirusie mają fiatowske 1.4turbo). Również ubolewam nad brakiem w ofercie 2.0 TGDi przy którym nawet zawirusowany na maksa diesel jest mułem. Ale on nigdy nie był oferowany w europie.
pozdrawiam

Była: Sportage 2.0 CRDi XL AWD AT - jedno z najlepszych aut jakie miałem
Sorento 3.5 V6 285KM AWD AT - moja sprzedana miłość - bo żona była zazdrosna...

***** ***
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

Awatar użytkownika
tabazagt
Detektyw Inwektyw
Posty: 614
Rejestracja: 31 gru 2012, 14:07
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE XL 1.6GDI
Gadu Gadu: 3960879
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sportage 4 generacji

Postautor: tabazagt » 28 lut 2016, 19:37

Posterunkowy pisze:Z przodu są. Na górze :D . Na temat przodu nie zamierzam dyskutować. To kwestia gustu. Mnie przód przypomina nie Picanto, a Porsche Macan.
Obrazek


Według mnie, gdyby nie ten grill nie pasujący do reszty

Posterunkowy
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 18 lut 2016, 06:55
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2016 1,7 CRDI
Lokalizacja: Radom

Re: Sportage 4 generacji

Postautor: Posterunkowy » 28 lut 2016, 21:41

Wszystkie nowe samochody KIA mają podobny grill. Nowa KS jest w związku z tym podobna z przodu zarówno do Picanto

Obrazek

jak i do Sorento

Obrazek
Do Sorento chyba nawet bardziej, niż do Picanto, której grill jest b. wąski. Na marginesie, nowe Picanto mi się podoba. Świetny samochód do miasta a i na krótkie trasy daje radę.

Posterunkowy
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 18 lut 2016, 06:55
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2016 1,7 CRDI
Lokalizacja: Radom

Re: Sportage 4 generacji

Postautor: Posterunkowy » 03 mar 2016, 12:46

Post bezpośrednio po poprzednim moim poście, ponieważ nie mam już możliwości edycji wcześniejszego. Mam nadzieję, że Admin przymknie oczy. Pisząc o cenie zakupionego samochodu popełniłem błąd odnośnie wersji. Moja wersja to oczywiście M. Przepraszam Sz. Forumowiczów.


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap