Czy opcja Z SRK rzeczywiście ułatwieniem dla złodzieja auta

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
misietage
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 24 lut 2013, 19:06
Czym jeżdzę: kia sportage

Czy opcja Z SRK rzeczywiście ułatwieniem dla złodzieja auta

Postautor: misietage » 02 kwie 2013, 16:42

Zamówiłem wersję sportage z dodatkową opcją SRK (system bezkluczykowy). Czy w istocie ten "nazwijmy "bajer" to takie wyjście na przeciw potencjalnej kradzieży auta? Czytałem różne opinie na ten temat, włącznie z artykułem szwajcarskich naukowców o możliwościach łatwego wzmocnienia i przekazania sygnału, ale nie znalazłem statystyk odnośnie zwiększonej kradzieży aut wyposażonych w system bezkluczykowy. Bądź co bądź to takie systemy serwowane są już przecież od kilku lat standardowo w innych markach i zostały zrobione z myślą o ułatwieniu życia użytkownikowi, ale czy też złodziejowi ????
Z drugiej strony, jeśli trochę poczytać to "upatrzone" przez złodzieja auto i tak zginie, a zamek w drzwiach lub stacyjka nie stanowią już dzisiaj żadnej ochrony (wystarczy podobno kilka sekund) a kluczyk noszony w torebce, kieszeniach kurtki (zwłaszcza w supermerkecie) też nie stanowi problemu dla wytrawnego kieszonkowca. Myślę ze jedynym i chyba najlepszym rozwiązaniem jest porządne ubezpieczenie AC.

mike
Uzależniony
Posty: 194
Rejestracja: 23 mar 2013, 19:12
Czym jeżdzę: Renault Master III
Gadu Gadu: 4674149
Lokalizacja: Olkusz

Re: Czy opcja Z SRK rzeczywiście ułatwieniem dla złodzieja

Postautor: mike » 03 kwie 2013, 11:54

Sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie , co ma zniknąć to zniknie czy będzie z SRK czy w blaszaku w nocy , ja nie zamawiam / chyba / tej opcji ale jak dostaję jakieś promo to przemyślę w sobotę jak będę auto zamawiał , zastanawia mnie to jak np mając kluczyk np w garażu ale na półce , wsiadam odpalam bezkluczykowo i jadę , na mieście okazuje się ze zapomniałem kluczyków - co wtedy ?

Awatar użytkownika
Navkol
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 02 lut 2012, 14:01
Czym jeżdzę: KS XL: 2,0 CRDI+ATE+AWD+Black Pearl+CP1+APS+SRK+SRN+hak:)
Lokalizacja: 3City

Re: Czy opcja Z SRK rzeczywiście ułatwieniem dla złodzieja

Postautor: Navkol » 03 kwie 2013, 12:03

Nie wiem wiem jak jest w kijance (czekam na swoją) ale z doswiadczenia z innymi autami (Suzuki GV, Nissan Juke):

Otwierasz samochód jak kluczyk znajduje się w pobliżu (w ograniczonym polu) czujnika - drzwi lub bagażnik.
Ale już bez kluczyka w środku samochodu nie uruchomisz silnika, więc i nie wyjedziesz do tego miasta ;)

Awatar użytkownika
cisco
Nasz Człowiek
Posty: 805
Rejestracja: 27 paź 2011, 00:11
Czym jeżdzę: Sorento XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD Black Pearl
Lokalizacja: okolice Warszawy

Odp: Czy opcja Z SRK rzeczywiście ułatwieniem dla złodzieja

Postautor: cisco » 03 kwie 2013, 12:34

mike pisze:Sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie , co ma zniknąć to zniknie czy będzie z SRK czy w blaszaku w nocy , ja nie zamawiam / chyba / tej opcji ale jak dostaję jakieś promo to przemyślę w sobotę jak będę auto zamawiał , zastanawia mnie to jak np mając kluczyk np w garażu ale na półce , wsiadam odpalam bezkluczykowo i jadę , na mieście okazuje się ze zapomniałem kluczyków - co wtedy ?

Mike,
ZygJe robił taki test. Jak odpalisz to możesz jechać i jechać. Gorzej jak wyłączysz to wtedy bez kluczyka w pobliżu nie odpalisz.
SORENTO XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD, SunRoof, Black Pearl

mike
Uzależniony
Posty: 194
Rejestracja: 23 mar 2013, 19:12
Czym jeżdzę: Renault Master III
Gadu Gadu: 4674149
Lokalizacja: Olkusz

Re: Czy opcja Z SRK rzeczywiście ułatwieniem dla złodzieja

Postautor: mike » 03 kwie 2013, 12:37

No to teraz rozumiem że kluczyk musi być w kieszeni ale czy to opcja warta takiej dopłaty

Awatar użytkownika
Navkol
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 02 lut 2012, 14:01
Czym jeżdzę: KS XL: 2,0 CRDI+ATE+AWD+Black Pearl+CP1+APS+SRK+SRN+hak:)
Lokalizacja: 3City

Re: Czy opcja Z SRK rzeczywiście ułatwieniem dla złodzieja

Postautor: Navkol » 03 kwie 2013, 14:21

mike pisze:ale czy to opcja warta takiej dopłaty

Na to musisz odpowiedzieć sobie sam.
Ja z doswiadczenia wiem, że TAK. Po porstu wygoda :) (zamówiona fura też będzie miała).
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2013, 14:24 przez Navkol, łącznie zmieniany 1 raz.

ZygJe
Profesor od "silnikuf"
Posty: 1311
Rejestracja: 13 gru 2011, 22:24
Czym jeżdzę: Peugeot 3008HYbrid4 300KM; KIA Sedona 3,3V6 275KM AT
Lokalizacja: Audiovideo, San Escobar

Re: Czy opcja Z SRK rzeczywiście ułatwieniem dla złodzieja

Postautor: ZygJe » 03 kwie 2013, 14:23

Potwierdzam. Kluczyk musi być w środku - inaczej nie odpali. Jeśli wyjdziesz położysz na półce i potem pojedziesz to dopóki nie zgaśnie (zgasisz) będzie jechać. Jak zgasisz - bez kluczyka nie odpalisz. Natomiast w czasie jazdy co chwila włącza się brzęczyk i komunikat o braku kluczyka w pojeździe - trzeba być głuchym i ślepym żeby nie zauważyć [zlosnik2] .
Moim zdaniem opcja jest baaaaaardzo warta dopłaty. Jak dla mnie zajefajna.
pozdrawiam

Była: Sportage 2.0 CRDi XL AWD AT - jedno z najlepszych aut jakie miałem
Sorento 3.5 V6 285KM AWD AT - moja sprzedana miłość - bo żona była zazdrosna...

***** ***
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

mike
Uzależniony
Posty: 194
Rejestracja: 23 mar 2013, 19:12
Czym jeżdzę: Renault Master III
Gadu Gadu: 4674149
Lokalizacja: Olkusz

Re: Czy opcja Z SRK rzeczywiście ułatwieniem dla złodzieja

Postautor: mike » 03 kwie 2013, 15:04

Dobrze że jest brzęczek bo jak bym miał taką wersję to często kluczyki zostawiam w garażu na gwożdziu , jak jadę np 700km nad morze to nie zatrzymuję się aż w CPNie czyli jadę do końca trasy , to by dopierio było ;) , kiedyś miałem kluczyk ale otwierałem nim piwo i złamałem , 4 dni czekałem na przesyłkę z domu a auto na dzikiej plaży stało ;)

misietage
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 24 lut 2013, 19:06
Czym jeżdzę: kia sportage

Re: Czy opcja Z SRK rzeczywiście ułatwieniem dla złodzieja

Postautor: misietage » 03 kwie 2013, 18:51

Ciekawe czy to SRK bywa awaryjne, we francuzach zdarzały się wpadki rozkodowania kluczyka, w kijankach nie słyszałem, ale to zawsze elektronika i może zawieść np przy ekstremalnych temperaturach, zawilgoceniu itp.
A czy to prawda ze w przypadku manualnej skrzynki biegów i systemu SRK nie odpalę samochodu lub będzie się "darł" jak w automacie gdy będzie na biegu? czy tradycyjne trzeba wrzucić "luz" lub wcisnąć sprzęgiełko?

dealer
Uzależniony
Posty: 236
Rejestracja: 06 paź 2010, 15:24
Czym jeżdzę: sportage 1,7 CRDi
Lokalizacja:

Re: Czy opcja Z SRK rzeczywiście ułatwieniem dla złodzieja

Postautor: dealer » 22 kwie 2013, 22:43

nie wiem jak jest w kijance ale w i40 jak wciskacz start/stop na biegu i bez wciskania sprzęgła to masz taki efekt jak przy przekręcaniu kluczyka najpierw włącza się elektryka, później zapłon i zapalają się kontrolki, a po trzecim wciśnięciu gaśnie wszystko, jeśli od razu wciśniesz sprzęgło i guzik to samochód odpali.
Na mój rozum nie może być tak że po wciśnięciu start/stop jak samochód jest na biegu, samochód robi kangura, bo guzik jednak było nie było jest w miejscu w którym łatwo go niechcąco wcisnąć przy wsiadaniu, czy poprawianiu się na fotelu i wtey można by było sobie albo postronnym zrobić "auć"
jeżdżę Sportage 1,7 CRDi


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap