zamówione auto i czas oczekiwania

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
mike
Uzależniony
Posty: 194
Rejestracja: 23 mar 2013, 19:12
Czym jeżdzę: Renault Master III
Gadu Gadu: 4674149
Lokalizacja: Olkusz

Re: zamówione auto i czas oczekiwania

Postautor: mike » 03 maja 2013, 21:14

Ja zmieniłem umowę zamówienia z 1.6XL na 1.7 L na szczęście nie trzymają się aż tak tych papierków , czyli biorę to co było akurat w salonie więc teraz auto czeka na mnie , pewnie w przyszłym tygodniu załatwię leasing , na wersję zamówioną wcześniej czekał bym co najmniej do lipca a córka wczoraj sprzedała auto a moim nie chce jeżdzic bo / za duże :mrgreen: /

Awatar użytkownika
Przemek1472
Uzależniony
Posty: 373
Rejestracja: 04 kwie 2013, 18:35
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDi GT Line 7DCT+ MAX | Orange
Lokalizacja: Nadarzyn

Re: zamówione auto i czas oczekiwania

Postautor: Przemek1472 » 03 maja 2013, 22:03

Dali ci czas 1.6 na połowę lipca ? Takie terminy są związane z silnikiem, kolorem, czy wyposażeniem ? Ja uzyskałem trzykrotne zapewnienie, że termin zostanie dotrzymany ... Nabieram lekkich podejrzeń !
Powaga jest zwykle strojem głupców

misietage
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 24 lut 2013, 19:06
Czym jeżdzę: kia sportage

Re: zamówione auto i czas oczekiwania

Postautor: misietage » 03 maja 2013, 22:18

Przemek1472 pisze:Ja podpisałem 17.04.2013 i datę dostałem na umowie do 30.05.2013. Zamówiłem 1.6 Xl Techno Orange. I czekam na VIN. Jak będzie znany będzie można śledzić postępy w systemie. Póki co cisza ...


Jeżeli Twój zamówiony model jest na stoku lub np w na stanie w innym salonie to podany termin odbioru jest możliwy , ale jeżeli zamówienie idzie na fabrykę to bym raczej nie liczył dotrzymanie tego terminu przez salon. Ja zamawiałem na początku marca i mówili że 3 miesiące, ale z reguły wyrabiają się w dwa, i rzeczywiście w przyszłym tygodniu ma przyjechać.
Dobrze że zamówiłeś przed 18-tym dniem miesiąca, bo podobno do 18-tego salony zgłaszają zamówienia do KMP. Jeżeli po 18-tym to wchodzi do produkcji miesiąc później

Awatar użytkownika
Przemek1472
Uzależniony
Posty: 373
Rejestracja: 04 kwie 2013, 18:35
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDi GT Line 7DCT+ MAX | Orange
Lokalizacja: Nadarzyn

Re: zamówione auto i czas oczekiwania

Postautor: Przemek1472 » 03 maja 2013, 22:26

Przez fabrykę. O matuś ... Żonejca planuje wypad w czerwcu. Mam nadzieje, że da radę. Kiedy dokładnie zamówiłeś, też przed 18-tym ? To jakoś wychodzi 1,5 miesiąca. Przypomnisz wersję misietage ? Po jakim czasie od zamówienia dostałeś VIN ?
Powaga jest zwykle strojem głupców

misietage
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 24 lut 2013, 19:06
Czym jeżdzę: kia sportage

Re: zamówione auto i czas oczekiwania

Postautor: misietage » 03 maja 2013, 23:33

zamawiałem 4 marca po 2 tygodniach jak zadzwoniłem to powiedzieli, że po 24 kwietnia wejdzie na produkcję i rzeczywiście jak w zeszłym tygodniu auto zeszło z produkcji

Awatar użytkownika
Przemek1472
Uzależniony
Posty: 373
Rejestracja: 04 kwie 2013, 18:35
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDi GT Line 7DCT+ MAX | Orange
Lokalizacja: Nadarzyn

Re: zamówione auto i czas oczekiwania

Postautor: Przemek1472 » 03 maja 2013, 23:50

A VIN kiedy poznałeś ?
Powaga jest zwykle strojem głupców

mike
Uzależniony
Posty: 194
Rejestracja: 23 mar 2013, 19:12
Czym jeżdzę: Renault Master III
Gadu Gadu: 4674149
Lokalizacja: Olkusz

Re: zamówione auto i czas oczekiwania

Postautor: mike » 04 maja 2013, 08:02

U mnie to samo było , zamawiałem w pierwszej dekadzie kwietnia ale jak byłem pod koniec kwietnia to jeszcze na produkcję nie wszedł więc zmieniłem zamówienie na takie auto jakie było w salonie , z jednej strony zmieniło się tylko z XL na L oraz felgi z 18 na standard 17'' i std. tapicerka

Awatar użytkownika
Przemek1472
Uzależniony
Posty: 373
Rejestracja: 04 kwie 2013, 18:35
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDi GT Line 7DCT+ MAX | Orange
Lokalizacja: Nadarzyn

Re: zamówione auto i czas oczekiwania

Postautor: Przemek1472 » 04 maja 2013, 08:18

Jeszcze poczekam. Póki co motorynka robi u mnie za auto rodzinne ( nawet z 190 z groszem nią jechałem ). Jak pojechaliśmy na wypad rodzinny z dwójką dzieci towarem na tydzień i łóżeczkiem turystycznym to nam ludzie foty robili, więc jeszcze dam radę ... Z miesiąc ... Żona parkują jak, ech... No kamera musi być (XL), najwyżej kolor wezmę inny. Ale cp1 fajny.
Powaga jest zwykle strojem głupców

misietage
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 24 lut 2013, 19:06
Czym jeżdzę: kia sportage

Re: zamówione auto i czas oczekiwania

Postautor: misietage » 04 maja 2013, 08:35

Przemek1472 pisze:A VIN kiedy poznałeś ?

nr WIN nie dostałem, (myślałem że dopiero na produkcji auta jest generowany) dealer sam sprawdzał w systemie , a w zasadzie dzwonił i sprawdzał na moją prośbę na jakim etapie moje zamówienie, ale pierwsze info o tym że auto będzie po mniej więcej 2 miesiącach z hakiem, a nie pełnych trzech uzyskałem dopiero po pawie 3 tygodniach od zamówienia.

mike
Uzależniony
Posty: 194
Rejestracja: 23 mar 2013, 19:12
Czym jeżdzę: Renault Master III
Gadu Gadu: 4674149
Lokalizacja: Olkusz

Re: zamówione auto i czas oczekiwania

Postautor: mike » 04 maja 2013, 08:37

Jedyne czego żałuję to własnie kamera cofania , ja cofam na lusterka ale córka nie wiem jak sobie poradzi , jeżdziłem testowo Sportage i kiepsko do tyłu z widokiem

Awatar użytkownika
Przemek1472
Uzależniony
Posty: 373
Rejestracja: 04 kwie 2013, 18:35
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDi GT Line 7DCT+ MAX | Orange
Lokalizacja: Nadarzyn

Re: zamówione auto i czas oczekiwania

Postautor: Przemek1472 » 04 maja 2013, 09:43

Widoczność na tył masakra. Zaczynałem od wersji M, po jazdach testowych wiedziałem że to musi być L. Jak pojechałem na test z żoną i zobaczyłem kamerkę w akcj to zamówiłem XL.

Sprzedawcy ( negocjowałem z czterema ) powiedzieli, że w fabryce są pomalowane karoserie i plan produkcji, jak zamawiam, to auto dostaje status "natychmiast pod zamówienie klienta". Karoserie w kolorze trafia na montaż i tam dostaje numer VIN i zaczyna się jego życie. Montaż trwa około kilku dni i auto trafia na Stock ( magazyn ). Wtedy trzeba czekać na wywózkę która odbywa się regularnie. Czyli mogę wyciągnąć wniosek, że od rozpoczęcia produkcji po 2 tygodniach jest u dealerów i w trzecim tygodniu można go odebrać.

PS Żona powiedziała, że czekanie na samochód to tak być trochę w ciąży i po Usg. Płeć znasz imię można nadać i przyspieszasz z szykowaniem gniazda. Może się tak troszkę czuje. Jao zachcianki szukam dodatków i zaczynam umawiać na przyciemnianie tylnych szyb. :D
Powaga jest zwykle strojem głupców

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: zamówione auto i czas oczekiwania

Postautor: mint » 04 maja 2013, 11:29

Wyprodukowanie samochodu trwa kilka godzin, a nie dni, w ciągu zmiany zjeżdża kilkanaście samochodów :) Od wejścia do produkcji, do dostarczenia klientowi mija zazwyczaj około dwóch tygodni.
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

Awatar użytkownika
Przemek1472
Uzależniony
Posty: 373
Rejestracja: 04 kwie 2013, 18:35
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDi GT Line 7DCT+ MAX | Orange
Lokalizacja: Nadarzyn

Re: zamówione auto i czas oczekiwania

Postautor: Przemek1472 » 04 maja 2013, 11:45

Dzięki za uzupełnienie wiedzy. Jeszcze chwilę i będziemy wszysko wiedzieli. Mogli by zrobić appkę do śledzenia statusu zamówienia, to by człowiek wiedział bez zawracania "gitary" sprzedawcy co i jak. Ja myśle, że cykl produkcyjny trwa kilka dni bo z taśmy zjeżdża kilka dziennie ( może więcej) ale taśma ma swoją długość i nie jest opróżniana do czysta więc od wjazdu do wyjazdu po wszystkich stanowiskach może trochę minąć.

Ale dzięki, bo nabrałem optymizmu co do terminu. Czyli tylko czekać jak auto wiedzie na produkcję i odliczać 2 tygodnie do dostawy.
Powaga jest zwykle strojem głupców

Awatar użytkownika
cisco
Nasz Człowiek
Posty: 805
Rejestracja: 27 paź 2011, 00:11
Czym jeżdzę: Sorento XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD Black Pearl
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: zamówione auto i czas oczekiwania

Postautor: cisco » 04 maja 2013, 22:39

Przemek, przyciemnianie szyb proponuje wykonać w ściemaniacze.pl, pełen profesjonalizm.
Niestety teraz ceny przyciemniania idą w górę bo jest tzw sezon, ale warto, szczególnie jak wozisz z tyłu małych pasażerów :D
moje autko po przyciemnieniu:
http://www.sciemniacze.pl/galeria/id/235
pozdrawiam
SORENTO XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD, SunRoof, Black Pearl

Awatar użytkownika
Navkol
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 02 lut 2012, 14:01
Czym jeżdzę: KS XL: 2,0 CRDI+ATE+AWD+Black Pearl+CP1+APS+SRK+SRN+hak:)
Lokalizacja: 3City

Re: zamówione auto i czas oczekiwania

Postautor: Navkol » 04 maja 2013, 23:08

Przemek1472 pisze:[...] zamówiłem XL [...] umawiać na przyciemnianie tylnych szyb


Proszę o oświecenie, bo :bzik: : o ile się nie mylę to wersje L oraz XL mają szyby przyciemnione w standardzie.
Więc po co chcesz je przyciemniać :?:

Awatar użytkownika
cisco
Nasz Człowiek
Posty: 805
Rejestracja: 27 paź 2011, 00:11
Czym jeżdzę: Sorento XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD Black Pearl
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: zamówione auto i czas oczekiwania

Postautor: cisco » 04 maja 2013, 23:43

Tylko że to przyciemnienie fabryczne jest moim zadaniem słabe, tzn nie spełniło moich oczekiwań.
I tak słońce świeciło na tyle mocno że moje dziecko się denerwawało, więc szukałem alternatym, roleki zasłony itp. ale wszytko było bez nadziejne więc zdecydowałem się na dodatkowe przyciemnienie.
Teraz nawet przy ostrym słońcu z tyłu jest super i dziecko zadowolone 8-)
SORENTO XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD, SunRoof, Black Pearl

Awatar użytkownika
Przemek1472
Uzależniony
Posty: 373
Rejestracja: 04 kwie 2013, 18:35
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDi GT Line 7DCT+ MAX | Orange
Lokalizacja: Nadarzyn

Re: zamówione auto i czas oczekiwania

Postautor: Przemek1472 » 05 maja 2013, 15:55

Widzałem waszą dyskusję na temat przyciemniania, firanek i innych pomysłów na ochronę przed słońcem. Podczas wizyty w salonie specjalnie przyjrzałem się tym dodatkowym przyciemnieniom w L i XL. Na pewno jest trochę lepiej ale po obejrzeniu galerii również twojej cisco, stwierdziłem że jest super i o to mi chodzi. Powody mam dwa:

1) Woże dwójkę małych urwisów i podczas trasy na prawdę jest super (sprawdziłem w poprzednim samochodzie)
2) Czasami wożę wartościowe rzeczy wystające ponad roletę i korzystnie jest zbytnio ich nie eksponować

Dodatkowo dla maluchów chcę kupić uchwyt do ipada na zagłówki, ciekaw jestem czy można go sparować po Bluetooth ?
Powaga jest zwykle strojem głupców

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: zamówione auto i czas oczekiwania

Postautor: Zibi70 » 05 maja 2013, 16:48

Z przyciemnianiem szyb dla dzieci podobno lepiej nie przesadzać. Nie wiem dokładnie o co chodzi ale kiedy dobierałem folię do poprzedniego samochodu odradzono mi użycie mocno ciemnej właśnie z uwagi na dobro dziecka. Podobno to niezbyt dobre dla oczu malucha i z tego samego powodu nie powinno się małym dzieciom dawać okularów przeciwsłonecznych.
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Awatar użytkownika
Przemek1472
Uzależniony
Posty: 373
Rejestracja: 04 kwie 2013, 18:35
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDi GT Line 7DCT+ MAX | Orange
Lokalizacja: Nadarzyn

Re: zamówione auto i czas oczekiwania

Postautor: Przemek1472 » 05 maja 2013, 18:56

A ty zibi70 masz szyby dodatkowo przyciemnionej ? Ja wyciemnie mocno szyby od tylu i klapę, troszkę przednie boczne. Dzieci w czasie jazdy, patrzą raz przez przednią, trochę przez boczne, trochę na ipada i trochę śpią. Może nie będą tak zagrożone jak przez okulary. Co sądzicie ?

Na fotach od kolegów wyglądają super !
Powaga jest zwykle strojem głupców

mike
Uzależniony
Posty: 194
Rejestracja: 23 mar 2013, 19:12
Czym jeżdzę: Renault Master III
Gadu Gadu: 4674149
Lokalizacja: Olkusz

Re: zamówione auto i czas oczekiwania

Postautor: mike » 05 maja 2013, 19:03

Przemek1472 pisze:A ty zibi70 masz szyby dodatkowo przyciemnionej ? Ja wyciemnie mocno szyby od tylu i klapę, troszkę przednie boczne. Dzieci w czasie jazdy, patrzą raz przez przednią, trochę przez boczne, trochę na ipada i trochę śpią. Może nie będą tak zagrożone jak przez okulary. Co sądzicie ?

Na fotach od kolegów wyglądają super !

Sciemniej , ja tak miałem kiedyś w aucie że z zewnątrz nic nie było widac , córki były małe i jakoś na zdrowe wyrosły i okularów nie noszą

Awatar użytkownika
Przemek1472
Uzależniony
Posty: 373
Rejestracja: 04 kwie 2013, 18:35
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDi GT Line 7DCT+ MAX | Orange
Lokalizacja: Nadarzyn

Re: zamówione auto i czas oczekiwania

Postautor: Przemek1472 » 05 maja 2013, 20:09

Tak zrobię. Dodatkowo jak miałem ściemnione to wolniej się wnętrze nagrzewało, a tu też będzie ciemne. Jedyny minus jai zauwarzyłem to możliwe zarysowania na folii. Ale to zawsze można poprawić. Praktyczne i eleganckie
Powaga jest zwykle strojem głupców


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap