Brak mi słów...

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Brak mi słów...

Postautor: Zibi70 » 23 sty 2013, 15:00

No i kolorek całkiem, całkiem :D
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: Brak mi słów...

Postautor: mint » 23 sty 2013, 17:39

Chyba że znowu zniknie :lol: jak powiedział klasyk: Polska to dziki kraj. Co niektórych strasznie oburzyło, ale jak widać prawda w oczy kole. Prawa konsumenta? Masz prawo brać co dają i się cieszyć że w ogóle dostaniesz. Dobrze że nie każą dopłacać za to żeby można było kupić.
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

insanitarium
Nowy
Posty: 22
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:19
Czym jeżdzę: Sportage 1,6 GDI 2012, Sorento IV HEV
Lokalizacja: Szczecin

Re: Brak mi słów...

Postautor: insanitarium » 26 sty 2013, 15:29

Już mi w sumie przeszło, żonka mnie nieco przekonała do nowego koloru, a i dealer coś dorzucił od siebie.
Już mam skany dokumentów auta więc raczej nic się nie zmieni. Prawdopodobnie we wtorek rejestracja i zaraz potem odbiór.
Trzymajcie kciuki by już poszło gładko :D

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Brak mi słów...

Postautor: Zibi70 » 26 sty 2013, 22:51

:oki:
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Awatar użytkownika
Navkol
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 02 lut 2012, 14:01
Czym jeżdzę: KS XL: 2,0 CRDI+ATE+AWD+Black Pearl+CP1+APS+SRK+SRN+hak:)
Lokalizacja: 3City

Re: Brak mi słów...

Postautor: Navkol » 05 kwie 2013, 12:26

Nie chcąc zakładać kolejnego wątku mam pytanie odnośnie samej umowy.
Oczywiście po ustaleniu specyfikacji i warunków finansowych z Dealerem spisana została "WARUNKOWA UMOWA PRZEDWSTĘPNA SPRZEDAŻY SAMOCHODU (WUP)", na podstawie której wpłaciłem zaliczkę.
Jeden z punktów WUP zawiera sformułowanie cyt.:
"[...] Strony zobowiązują się do zawarcia umowy przyrzeczonej sprzedaży samochodu [...] w terminie 3 (trzech) dni roboczych, od dnia zawiadomioenia Kupującego przez Sprzedawcę o dacie odbioru samochodu [...]"

Pierwszy raz spotykam się z takim zapisem :bzik: . Na moje zapytanie o kształt tej "umowy przyrzeczonej" Dealer poinformował mnie, że cyt.:
"[...] Tak wyglada formularz zamówienia samochodu, nie ma "umowy głównej", warunkowa poniewaz umowa zakupu niesie za soba okreslone warunki zawarte w niej np. cena samochodu, specyfikacja, doposazenie itp. następnym krokiem jest już faktura na samochód [...]".

Kupując poprzedni samochód (również u dealera) miałem JEDNĄ umowę (bez dopisków np. GŁÓWNA, PRZEDWSTĘPNA, PRZYRZECZONA, WARUNKOWA" itd.)

Czy ktoś może mi potwierdzić prawidłowość tej "ścieżki" i czy jest to norma w KMP :?:

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Brak mi słów...

Postautor: soul » 05 kwie 2013, 14:29

....a co do tego a KMP?
Auto kupujesz od firmy która ma tylko autoryzacje KMP i KMP nie jest stroną umowy.
Każda firma ma jakieś tam swoje wypracowane umowy i tryb sprzedaży.
Obrazek


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap