Roznica miedzy wersja L a XL jakie???

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
makak
Bywalec
Posty: 89
Rejestracja: 24 sty 2013, 11:10
Czym jeżdzę: 1.6 GDI XL
Lokalizacja: Białystok

Re: Roznica miedzy wersja L a XL jakie???

Postautor: makak » 25 lut 2013, 14:32

A jak z awaryjnością xenonów? Komuś z Was już się przepalały? Z tego co mówił dealer, wymiana boooli finansowo (jakieś 400 zł sztuka a wymiana parami)

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Roznica miedzy wersja L a XL jakie???

Postautor: Zibi70 » 25 lut 2013, 14:45

Wymienić palniki można sobie samemu - to nie jest szczególna filozofia a ceny zaczynają się powiedzmy od ok 100 zł za sztukę D1S (mówimy o oryginałach, bo podróbki philipsa czy osram'a można kupić taniej. Komplet dobrych żarówek H4 czy H7 kosztuje prawie 100 zł).
Poza tym:
- teoretycznie te palniki powinny wytrzymać dłuuugo - zwłaszcza, że nie są używane do jazdy w dzień.
- KIA nie jest producentem palników - ich jakość nie ma nic wspólnego z marką KIA - na wadliwy można trafić w każdym samochodzie.

Po przesiadce z H4, które miałem w wielu wcześniejszych samochodach - nigdy więcej nie chcę samochodu bez xenonów - różnica jest na prawdę duża. O samochodach z żarówkami H7 już nawet nie mówię, bo to porażka. Jak dla mnie xenony w KS może nie są idealne ale ja jestem zadowolony.
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Roznica miedzy wersja L a XL jakie???

Postautor: marcinK » 25 lut 2013, 16:22

Ksenonów nie mam, to nie zabieram głosu. Jeśli wymienisz żarówki na te o podwyższonej jasności (ale nie marketowe), oświetlenie masz prawie o 50% lepsze. Porównywałem z ksenonami - niewielka różnica.
Lusterko fotochromatyczne jest też w L.
Jak masz zmienić stację na niemarkową (a gorąco polecam zamiast kupić fabryczną), to koszt kamerki jest w granicach 100-150,-, więc to jest najmniejszy problem. Decydującym są ksenony i podgrzewane siedzenia. Ja miałem ten sam dylemat, wybrałem L i bardzo sobie chwalę, ale każdy chwali swoje, więc musisz na koniec zdecydować sam.
Co do stacji, dobrze jest przed podpisaniem umowy dogadać się z montażem stacji (a kupić samemu). Ja tak zrobiłem i widzę plusy tego rozwiązania. Zamontowali w serwisie od razu przed wydaniem samochodu, nie marudzą, że ktoś grzebał w elektryce, mam w pełni funkcjonalną stację z 1/3 ceny fabrycznej z kamerą dedykowaną do Kii, i radio oryginalne "na zapasie" ani razu nie uruchomione (przynajmniej przeze mnie).
Odebrana po 178 dniach:)

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Roznica miedzy wersja L a XL jakie???

Postautor: Zibi70 » 25 lut 2013, 17:07

marcinK pisze:Ksenonów nie mam, to nie zabieram głosu. Jeśli wymienisz żarówki na te o podwyższonej jasności (ale nie marketowe), oświetlenie masz prawie o 50% lepsze. Porównywałem z ksenonami - niewielka różnica.
No to nie zabrałeś głosu :)

Ja nie porównywałem zwykłych lamp w KS do xenonów w KS więc też nie zabiorę głosu ale...

Komplet żarówek H7 dobrej jakości, o zwiększonej wydajności świetlnej to od ok 75 zł (Osram Night Braker) do ok 90 zł (Philips Vision Plus lub Osram Cool Blue). Żarówki o zwiększonej wydajności świetlnej - to jednocześnie znacznie krótszy czas ich działania - przeciętnie idą dwa komplety na rok. Koszt roczny za takie żarówki to od 150 do 180 zł + nieopisana radość z wymiany zwłaszcza jak je szlag trafi na drodze w deszczu albo przy mrozie i śniegu [hihihi]
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Roznica miedzy wersja L a XL jakie???

Postautor: marcinK » 25 lut 2013, 18:12

Zibi70 pisze:MarcinK napisał : Ksenonów nie mam, to nie zabieram głosu. Jeśli wymienisz żarówki na te o podwyższonej jasności (ale nie marketowe), oświetlenie masz prawie o 50% lepsze. Porównywałem z ksenonami - niewielka różnica.

No to nie zabrałeś głosu :)

Zibi, gdzie Ty doczytałeś, że zabierałem głos w sprawie wad (czy zalet) w Kia Sportage odnośnie ksenonów. Czytaj to co jest napisane, a nie oczami wyobraźni.
Piszę o żarówkach, efekcie jaki jest po wymianie na "jaśniejsze" i porównałem z ksenonami - nic nie sugerując, że tak lepiej czy gorzej, taniej czy drożej, wyśmiewając że łapki zmarzną przy wymianie żarówki czy bezpiecznika od spryskiwacza ksenonów.
Mam tak i to opisuję, a niech sobie każdy zrobi jak chce, może nawet wsadzić HIDy za 150,- zeta i to jego wybór.
Mam żarówki "wzmocnione" od czerwca 2012, puk, puk, w niemalowane dzisiaj jeszcze świeciły.
A i wymieniałem w czerwcu - łapki mi nie zmarzły :)
Odebrana po 178 dniach:)

dealer
Uzależniony
Posty: 236
Rejestracja: 06 paź 2010, 15:24
Czym jeżdzę: sportage 1,7 CRDi
Lokalizacja:

Re: Roznica miedzy wersja L a XL jakie???

Postautor: dealer » 22 kwie 2013, 22:31

Zibi70 pisze: + nieopisana radość z wymiany zwłaszcza jak je szlag trafi na drodze w deszczu albo przy mrozie i śniegu [hihihi]

w sportku można robić to niemal koparko-spycharką miejsca w porównaniu z innymi mi znanymi samochodami wydaje się prosto. Łatwiej tu chyba tylko w polonezie było.
Swoją drogą Kia chyba akurat tej czynności nie utrudnia specjalnie (przynajmniej w paru modelach z którymi miałem do czynienia).
jeżdżę Sportage 1,7 CRDi


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap