Monitoring GPS

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

Monitoring GPS

Postautor: gasewo » 14 lis 2012, 02:57

Witam forumowiczów.
Chciałem się zapoznać z Waszymi opiniami na temat "systemów lokalizacji i odzyskiwania skradzionych pojazdów" albo inaczej "monitoring GPS pojazdu" (typu "LoJack" itp.).
Wiem, że na rynku polskim jest parę firm, które posiadają taki system w swojej ofercie (np. Flotis, FMSolution, CMGroup etc.).
Tak jak wspomniałem wyżej, oprócz Waszych opinii na sam temat czy się opłaca czy nie, które oczywiście też będa mile widziane, chciałbym również poznać opinie osób, które korzystały, korzystają bądź znają kogoś kto korzysta z takiego systemu i mogą doradzić z doświadczenia czy go montować, czy zastapić czymś innym, albo polecić jakąś sprawdzoną firmę w tym zakresie.
Z góry dziękuję za poświęcony czas.
Between two evils, I always pick the one I never tried before

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Monitoring GPS

Postautor: Zibi70 » 14 lis 2012, 14:48

Skuteczność tego typu systemów jest ograniczona. Jeśli trafi się zawodowy złodziej a nie zwykły obszczymurek, fura przed zwinięciem jest skanowana. Wykrywana jest obecność transmisji danych (nadajnik GSM & GPS). Jeśli auto ma taki układ, jest on zagłuszany. Oczywiście dostawcy takich systemów twierdzą swoje ale... Nie ma takiej technologii, która pozwoliłaby ukryć transmisję radiową - jest tylko kwestia odpowiedniego skanera. A jeśli transmisję da się wykryć, to także da się ją zakłócić.

Urządzonko do zagłuszania można nabyć na znanym portalu aukcyjnym za niecałe 200 zł.
Jest cała gama takich jammerów - każdy dupek może wyeliminować cały system za który trzeba bulić zylion PLNów.
Więcej - http://spyphone.pl/ zakładka "Zagłuszanie".

kolejna sprawa to sprawność policji w wykrywaniu 8-) także tego...

Oczywiście jak trafi się bubek, który będzie chciał zwinąć samochód na chama to jest jakaś szansa na namierzenie - o ile samochód szybko nie zniknie pod grubszym dachem, lub urządzenie nie zostanie zenutralizowane przy użyciu narzędzi prostych - młotek i przecinak.

Jak dla mnie koszt takiego systemu jest niewspółmierny do jego możliwości. Oczywiście są różne systemy - jedne lepsze, drugie słabsze ale w gwarancję na żaden bym nie wierzył w 100%. Kolejna sprawa - jak już zwiną samochód, to niestety czasem lepiej żeby się już nie odnalazł, bo to co zostaje odnalezione i do Ciebie wróci, nie koniecznie można nazwać samochododem, choć oczywiście ubezpieczyciel będzie się upierał, że to nówka sztuka. :|
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

Re: Monitoring GPS

Postautor: gasewo » 14 lis 2012, 15:33

Ja również nie wierzę w 100% zabezpieczenie czegokolwiek, bo zawsze jeszcze zostaje chociażby laweta, więc nawet na szybko nie trzeba włamywać się w miejscu publicznym tylko można to zrobić w zaciszu swojej dziupli :) A co do ścigania to zazwyczaj firmy, które oferują takie systemy mają swoje "jednostki pościgowe" a policja jest tylko jako dodatek ;) nie mówiąc już o współpracy z Interpolem [rotfl1]
Zdaję sobie również sprawę z tego, że wystarczy wjechać do garażu podziemnego i :doopa2: ale mimo wszystko wydaje mi się, że jeśli ktoś będzie musiał powalczyć z alarmem i jeszcze przeskanować samochód to zajmie mu to więcej czasu, więc i szansa na zauważenie tego jest większa. No i jest jeszcze kwestia, ze złodzieje raczej nie spodziewają się jakiś udziwnionych zabezpieczeń w samochodzie typu KIA, więc i szansa jest większa że nie będa mieli ze sobą "profesjonalnego" sprzętu.
No chyba, że lepiej zainwestować w jakiś dobre dodatkowe zabezpieczenie typu odcięcie zapłonu jak się nie wciśnie odpowiedniej kombinacji klawiszy itp. Dla mnie koszta nie grają większego znaczenia, jeśli będę miał świadomość, że mój samochód będzie zabezpieczony w stopniu jak najbardziej utrudniającym odjechanie nim prze osoby niepowołane. A standardowy alarm niestety według mnie nie pozwalałby mi na spokojny sen ;)
Between two evils, I always pick the one I never tried before

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Monitoring GPS

Postautor: Zibi70 » 14 lis 2012, 16:24

Jak wrócisz na łono ojczyzny, mogę Ci podesłać namiar na gościa, który robi kompleksowo - nietypowe zabezpieczenia. Mój znajomy robi u niego swoje samochody. Jakość zabezpieczeń potwierdzona - złodzieje próbowali - samochód został tam gdzie był (choć ślady działań złodziei też zostały spore). Zaletą jest to, że facet instaluje cały system zabezpieczeń - kilka różnych i robi to indywidualnie - nie taśmowo jak większość zakładów. Do zabezpieczenia elektronicznego i elektrycznego należałoby jeszcze dodać blokadę mechaniczną - tak na tip top musiałaby blokować skrzynię biegów i pedały sprzęgła i hamulca.
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

Re: Monitoring GPS

Postautor: gasewo » 14 lis 2012, 17:05

I to rzeczywiście będzie najlepsze rozwiązanie [zlosnikok] Jak wrócę to napewno się odezwę w tej sprawie :) Poza tym to słyszałem, że odebrałeś już przesyłkę :) Napisz mi na PW czy wszystko ok
Between two evils, I always pick the one I never tried before


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap