Gwarancja-PROSZE o pomoc

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
margabr
Bywalec
Posty: 65
Rejestracja: 23 wrz 2012, 18:10
Czym jeżdzę: Sportage Biała 1.6 L
Lokalizacja: Wa

Gwarancja-PROSZE o pomoc

Postautor: margabr » 18 paź 2012, 22:16

Witam, mam poważne wątpliwosci co do nowości mojego auta odebranego wczoraj. A więc...

Zaliczka wpłacona na KS niecały miesiąc temu, deklarowany odbiór pod koniec tego miesiąca. Niby super i tak to wyglądało po tym jak dostałem z salonu telefon ze auto już na mnie czeka tydzień przed terminem ustalonym. Wczoraj pojechaliśmy po odbiór i pytam się na miejscu czy moge wybrac auto (gdyż chwalili się że beda miec trzy jednakowe), a tu słysze odowiedź ze pozostałych już nie ma? Pewno ciepłe bułeczki hehe ;) No to przymierzam się do ogledzin tego co został jedynaka. Patrze, szukam, lukam i wypatrzyłem kilka głębokich rys na chromowej zew. klamce od kierowcy. Porobili kilka fotek i zaproponowali wymiane klamki za około dwa tygodnie.Pamiętałem o naklejce z data produkcji ale oznajmili że wszystko juz pousuwali przygotowując auto do odbioru . Przystałem na to, sfinalizowaliśmy transakcje no i powrót do domu. A tu wieczorem niemiła niespodzianka, zaglądam do gwarancji a tu wszystkie daty stwierdzają 31.07 i pokolei lata bo to mech, lakier, perforacja, tak jak zawsze. No ale nie HALO gdyż ja odebrałem auto 17.09 [zly1]
NO I ZONK
Teraz co mam zrobić gdyz czarno na białym urwali mi prawie trzy miesiące gwarancji. Zakup czegokolwiek to zwyczajowo 2lata gwarancji. Nie dzwoniłem jeszcze do nich bo musze sie przygotować na różne ewentualności. Prosze serdecznie o wasze sugestie zanim cokolwiek ustale więcej.
Moja hipoteza iż auto stało w drugim salonie na ekspozycji, dali mi prawie 3kawałki upustu nie za nic, ale o co kamau z tą gwarancją ????
Ewidentnie przygrali w .... i okłamali. Zamiast sie cieszyc mam myślenice.

ZygJe
Profesor od "silnikuf"
Posty: 1311
Rejestracja: 13 gru 2011, 22:24
Czym jeżdzę: Peugeot 3008HYbrid4 300KM; KIA Sedona 3,3V6 275KM AT
Lokalizacja: Audiovideo, San Escobar

Re: Gwarancja-PROSZE o pomoc

Postautor: ZygJe » 18 paź 2012, 23:05

Czy w książce gwarancyjnej jesteś pierwszym właścicielem? Sprawdź czy jako pierwszy właściciel nie jest wpisane KMP lub salon - byłoby to wtedy auto testowe. Jeśli jesteś pierwszym właścicielem to gwarancja (i rękojmia) biegnie od daty sprzedaży - czyli daty na FV za auto. Wtedy musisz wystąpić do KMP z żądaniem korekty daty rozpoczęcia gwarancji do daty z FV.
rękojmia biegnie od daty sprzedaży nawet jeśli nie jesteś pierwszym właścicielem.
pozdrawiam

Była: Sportage 2.0 CRDi XL AWD AT - jedno z najlepszych aut jakie miałem
Sorento 3.5 V6 285KM AWD AT - moja sprzedana miłość - bo żona była zazdrosna...

***** ***
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

margabr
Bywalec
Posty: 65
Rejestracja: 23 wrz 2012, 18:10
Czym jeżdzę: Sportage Biała 1.6 L
Lokalizacja: Wa

Re: Gwarancja-PROSZE o pomoc

Postautor: margabr » 18 paź 2012, 23:38

Połowica jest pierwszym właścicielem nie salon, a w KW własnie data rozpoczęcia gwarancji 31.07.2012 ????

Coś było na rzeczy gdyż sprzedawca upierał się żebym przyjechał na pierwszy serwis do roku a nawet krócej przed połową wakacji. Stwierdziłem że jak wymieniac olej to lepiej przed zimą, a on dalej swoje że lepiej w wakacje. Auto miało przebieg 3km i reszta wygląda bardzo świeżo (czasem pisali koledzy że auta przyjeżdżają bardzo usyfione)
No dobra rozumie że sobie stało i było ogladane ale na pierona po co wykombinowali własnie z ta datą. Siali propagande jak to im rewelacyjnie auta schodza, (niestety uduś firmy sie plenią w naszym zagłebiu motoryzacyjnym -B.B.)
Muszę podjechac gdzieś i sprawdzić miernikiem wszystkie blachy. unnormal

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Gwarancja-PROSZE o pomoc

Postautor: soul » 19 paź 2012, 00:54

Podaj vin pogrzebiemy w datach.
Obrazek

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Gwarancja-PROSZE o pomoc

Postautor: Zibi70 » 19 paź 2012, 09:53

Napisz jeszcze kolego, gdzie to takie "okazje" można trafić. Za takie zagrania należy się "uznanie" i darmowa "reklama".
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gwarancja-PROSZE o pomoc

Postautor: kasia_mm » 19 paź 2012, 09:55

... i przy okazji uzupełnij profil :) właśnie o miasto :)

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Gwarancja-PROSZE o pomoc

Postautor: MarekA » 19 paź 2012, 12:55

Odebrałeś 17.09 ( jak napisałes wyżej) czy 17.10 ?
Nie baw sie w żadne podchody i wyjaśnianie, pismo do sprzedawcy za potwierdzeniem odbioru w ramach rekojmii , jak wolisz albo odstapienie od umowy i zwrot gotówki, albo wymianan auta na nowe wolne od wad, albo zwrot części kosztów zakupu ( zobacz ile na wartości spada przez rok i policz z tego o ile w 2,5 miesiąca).
To nie jest wada którą można usunąć poprzez naprawę - nie możesz nawet mieć pewności czy licznik nie był korygowany ( 3 km to strasznie mało- z reguły jet bliżej 10 - no ale to nie wyznacznik).
W zalezności co chcesz osiagnąć, tak pisz pismo.
Jesi auto jest rzeczywiście nowe i w pełni sprawne ja bym dążył do obniżenia ceny

margabr
Bywalec
Posty: 65
Rejestracja: 23 wrz 2012, 18:10
Czym jeżdzę: Sportage Biała 1.6 L
Lokalizacja: Wa

Re: Gwarancja-PROSZE o pomoc

Postautor: margabr » 19 paź 2012, 21:03

Auto na ten czas jest intensywnie docierane (niestety nie przeze mnie) , za te pieniądze widze że nie ma żadnej rozsądnej alternatywy- to mnie cieszy.
Natomiast pismo bedzie wysłane bardzo oficjalne przez radce prawnego. Mam natłok obowiązków a żone nie chcę w to wtajemniczać gdyż to jest jej prezent- własnie z tego względu im nie popuszcze. Szukałem używki i powiem wam że dopiero przy nich są wałki, po trzech zdecydowałem sie na nowe i .... wszystko po staremu jedno wielkie krętactwo, polska przedsiębiorczość
[zly2]

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Gwarancja-PROSZE o pomoc

Postautor: soul » 19 paź 2012, 22:10

Delivery date 2012-07-31
Production Date 2012-06-14
Shipping Date 2012-06-14


W sumie troszkę stało sobie gdzieś bo ktoś zrezygnował czy cuś. [zdziwko]
Obrazek

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Gwarancja-PROSZE o pomoc

Postautor: Zibi70 » 19 paź 2012, 22:21

Zwłaszcza interesujące bywa owo cuś - chciałbym się dowiedzieć co ono oznacza także w moim przypadku ale chyba to pozostanie już na zawsze wiedzą tajemną.
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

desto
Uzależniony
Posty: 169
Rejestracja: 02 lut 2011, 00:10
Czym jeżdzę: 1.7 crdi orange Horst
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gwarancja-PROSZE o pomoc

Postautor: desto » 19 paź 2012, 23:05

Soul, z dat podanych przez Ciebie wynika, że auto zostało wysłane 14.06. a dostarczone dopiero 31.07.?
Czy to jest standard czy z ten egzemplarz stał gdzieś na boku 1 miesiąc?
Techno Orange 1.7 crdi

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Gwarancja-PROSZE o pomoc

Postautor: Zibi70 » 19 paź 2012, 23:19

Teoretycznie standard to 14 dni od zjazdu z taśmy do pojawienia się na placu dealera.
Ale od każdej reguły są wyjątki.
- KIAnka może trafić do transportu w dniu zjazdu z taśmy, a może czekać tydzień lub dłużej na placu fabryki aż ją wyślą.
- Samochód trafia z fabryki na plac centralny firmy zajmującej się transportem na zlecenie KIA Motors Polska.
- Tam teoretycznie czeka na papiery wwozowe (w salonie powiedziano mi, że celne ale hmmm... jakie celne jak nie ma przekraczania granicy UE?).
- Z placu centralnego jest kierowana do salonu dealera, do którego ma trafić.
Tutaj samochód czeka na wyrobienie Karty Pojazdu i odbiór przez mniej lub bardziej szczęśliwego klienta.
Procedura może więc trwać więcej ale nigdy nie wiadomo czy wydłużyła się z uwagi na papierki, konieczność zorganizowania transportu partii dla dealera czy z powodu hmmm... nieprzewidzianych okoliczności o mniej prozaicznym i neutralnym charakterze - mających wpływ na lakier i takie tam... :? I tu tkwi główny problem :|
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Gwarancja-PROSZE o pomoc

Postautor: Zibi70 » 19 paź 2012, 23:26

Dodam jeszcze, że:
Jeśli na auto czeka klient - sprawa powinna przebiegać szybko (ważne słowo - powinna). Jeśli zaś samochód został zamówiony przez dealera na stock - może sobie tam postać - dealer nie musi się spieszyć z jego wzięciem na własny plac, jeśli nie ma jeszcze na nie klienta.

BTW.
Szkoda, że nie da się edytować postów po ich przeczytaniu przez kogoś :roll:
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Gwarancja-PROSZE o pomoc

Postautor: soul » 20 paź 2012, 00:07

Daty są z systemu KMC.
Nie wiem co mogło być przyczyną takiego zestawienia dat, może to wiedzieć dealer który auto kupił i odsprzedał.
Co do sedna problemu jeśli dealer nie powiedział, że auto to jakiś leżak magazynowy to powinien jakoś zrabatować to auto - ja tak to widzę.
Tragedii jakieś strasznej nie ma ale niesmak jest. :smirk:
Obrazek

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Gwarancja-PROSZE o pomoc

Postautor: MarekA » 20 paź 2012, 09:38

Co do przyczyny długiego czasu dostawy to tylko dywagacje i to nie ma żadnego wpływu na wartość pojazdu - napewno warto sprawdzić czy nie było lakierowane.
Ale przewał z gwarancja już tak - gwarancja liczy się od daty zakupu.
Pewnie, jak tu ktoś wspomniał: nabywca zrezygnował, a dealer pospieszył sie z wypisanie papierów - chociaz to dziwne bo karta pojazdu, pisałes że jest ok.

margabr
Bywalec
Posty: 65
Rejestracja: 23 wrz 2012, 18:10
Czym jeżdzę: Sportage Biała 1.6 L
Lokalizacja: Wa

Re: Gwarancja-PROSZE o pomoc

Postautor: margabr » 20 paź 2012, 22:10

Miernik do lakieru poszedł w ruch i wygląda że wszystko ok. :)
Własnie niesmak pozostał przez te dziwne manipulacje. Dziekuje za porady.

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Gwarancja-PROSZE o pomoc

Postautor: puder12 » 20 paź 2012, 22:58

Miernik prawdy nie powie gdy lakiernik jest dobry. Ja w moim poprzednim autku wymieniałem drzwi przednie i tylne z prawej strony, a przy odsprzedaży kontrola miernikiem potwierdziła że grubość lakieru jest taka sama jak na reszcie auta.


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap