Kia Sportage 2013 - planowane wyprzedaże!

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
Awatar użytkownika
11201mariusz
Nasz Człowiek
Posty: 575
Rejestracja: 05 lut 2013, 20:25
Czym jeżdzę: 1.6 GDI L Bialutka Dama
Lokalizacja: Sopot

Re: Kia Sportage 2013 - planowane wyprzedaże!

Postautor: 11201mariusz » 04 paź 2013, 20:22

Witam
Potwierdzam fakt zniżki da służb mundurowych - wynosi ona 6 % od ceny już wynegocjowanej. Dostałem ją przy zakupie po okazaniu legitymacji emeryta policyjnego i była miłą niespodzianką, którą pracownik salonu AUTO-Gdynia, sam zaproponował gdy już wyczerpaliśmy argumenty wytargowania niższej ceny. Jest to taka sama praktyka jaką wiele lat temu stosował FIAT, potem chyba Ford i Skoda - w zależności jakimi radiowozami akurat jeździła mundurówka / Policja, SG / dawali specjalne ceny na auta lub zniżkę procentową. Ja kupowałem auto z wyprzedaży rocznikowej 2012 - rabat 6000 zł,co nieco jeszcze utargowane plus na koniec 6 % rabatu od ceny za tzw służbę mundurową i nie grało tu roli że nie jestem już czynnym policjantem - ksero legitymacji, dopisek na zleceniu i miła cena na koniec. Zapewne ta zniżka nadal obowiązuję bo mundurówka nadal wozi się KIA oraz ostatnio jeżdżą Hyundaiem / widuje I30 SW w kolorze srebrno-niebieskim /. Podobno jeszcze niektórzy dają rabat procentowy dla nauczycieli i lekarzy - ale chyba tylko ze sfery budźetowej i nie jest to raczej KIA :)

Edgar
Uzależniony
Posty: 341
Rejestracja: 28 cze 2013, 14:26
Czym jeżdzę: Sorento 2016 2.0 XL AWD,
była Sportage III 1,6 GDI L
Lokalizacja: Katowice

Re: Kia Sportage 2013 - planowane wyprzedaże!

Postautor: Edgar » 04 paź 2013, 23:02

Ale o jakie rabaty % chodzi w tym sporze ? oczywiście macie rację i kwarcu też. Mnie osobiście ani 5 które niby należało mi sie od "KMP" ani 6 rzekomo dla innych specjalnych , nie interesowało. Tego typu akcje rabatowe są czystym marketingiem - czytaj ładnie ubrane w tekst jaki potencjalny nabywca chce usłyszeć.

Edgar
Uzależniony
Posty: 341
Rejestracja: 28 cze 2013, 14:26
Czym jeżdzę: Sorento 2016 2.0 XL AWD,
była Sportage III 1,6 GDI L
Lokalizacja: Katowice

Re: Kia Sportage 2013 - planowane wyprzedaże!

Postautor: Edgar » 04 paź 2013, 23:24

Do 11201mariusz.
rozumiem ze dealer kia sprzedał Tobie pojazd poniżej ceny jaką kupił.

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Kia Sportage 2013 - planowane wyprzedaże!

Postautor: Zibi70 » 05 paź 2013, 00:24

Importer prowadzi własną politykę w zakresie opustów czy jak wolicie to nazwać rabatów i to importer przyznaje rabaty dla wybranych grup zawodowych czy konkretnych klientów. Na rabat tego typu składa się obniżenie marży importera i dealera, czyli i importer i dealer partycypują w kosztach.
Odbywa się to tak, że klient "uprawniony" do rabatu zgłasza się do dealera, dostarcza wymaganych papierków (wskazanych przez importera) a dealer kieruje wniosek o opust do KMP, która go weryfikuje i albo zatwierdza albo nie ;)
W niektórych przypadkach droga bywa też inna 8-)
Ważne jest aby w CRM-ie widniała informacja wprowadzona przez KMP o tym, że został przyznany rabat + jaki i w jakiej wysokości.
Dealer realizuje sprzedaż w wynikającej z opustu cenie. Zawsze można też jeszcze pomęczyć dealera o gratisy - przy rabacie tego typu to trudniejsze ale możliwe :)

I to wszystko w temacie. :D
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Awatar użytkownika
czyzyk64
Expert
Posty: 1178
Rejestracja: 16 sie 2013, 06:45
Czym jeżdzę: kia sportage III
Lokalizacja: 3 miasto

Re: Kia Sportage 2013 - planowane wyprzedaże!

Postautor: czyzyk64 » 05 paź 2013, 04:59

11201mariusz , i oto właśnie mi chodziło, widać , że można i chyba nie była to jeszcze cena poniżej zarobku dealera. [ura]

Edgar
Uzależniony
Posty: 341
Rejestracja: 28 cze 2013, 14:26
Czym jeżdzę: Sorento 2016 2.0 XL AWD,
była Sportage III 1,6 GDI L
Lokalizacja: Katowice

Re: Kia Sportage 2013 - planowane wyprzedaże!

Postautor: Edgar » 05 paź 2013, 08:50

mówimy tu o KIA ! = 6tys. z wyprzedaży rocznika + co nieco (może 1 tys.) + 6% dodatkowo sam sprzedawca zaproponował to za L 12tys. rabatu ?! [hihihi] i Dealer jeszcze zarobił. - to warto naprawdę zastanowić się nad inwestycja w dealerstwo.

Zibi70 - wyjaśnił czy KMP czy Dealer = PARTYCYPACJA :pub:

Awatar użytkownika
11201mariusz
Nasz Człowiek
Posty: 575
Rejestracja: 05 lut 2013, 20:25
Czym jeżdzę: 1.6 GDI L Bialutka Dama
Lokalizacja: Sopot

Re: Kia Sportage 2013 - planowane wyprzedaże!

Postautor: 11201mariusz » 05 paź 2013, 08:59

Edgar, prawdę mówiąc wątpię by dealer sprzedał mi auto poniżej ceny zakupu. Co najwyżej mój rabat odbije sobie na innym kliencie wyprzedażowym. Kolega, notabene też mundurowy ale " szarża " jako klient VIP KIA dostał jeszcze większy rabat od dealera, coś koło 10 %. Tak więc są możliwości urwania ceny. Pewnie każdy salon ma swoją politykę sprzedaży/negocjacji ceny a te słynne 6000 zł za rocznik 2012 to tylko magnes dla klientów, co i tak się udało bo autka schodziły jak bułeczki. Za auto L z wyposażeniem dodatkowym za 82000 zł dałem po rabatach 70800 zł i gdyby nie to że chcieliśmy " Białą " Damę to bym jeszcze cisnął z targowaniem ale była ostatnia sztuka więc i tak zadowoleni wyszliśmy z małżonką z salonu [ura]

Edgar
Uzależniony
Posty: 341
Rejestracja: 28 cze 2013, 14:26
Czym jeżdzę: Sorento 2016 2.0 XL AWD,
była Sportage III 1,6 GDI L
Lokalizacja: Katowice

Re: Kia Sportage 2013 - planowane wyprzedaże!

Postautor: Edgar » 05 paź 2013, 09:04

11201mariusz - za 14% nie pozostaje mi nic innego jak :brawo:, mnie też udało się wynegocjować 10% na nowe zamówione + te pseudo oryginalne dywaniki, ale było naprawdę bardzo ciężko, bo marże w Kia to nie marże Ford, gdzie na dzień dobry jesteśmy w stanie zejść 20%.

Awatar użytkownika
11201mariusz
Nasz Człowiek
Posty: 575
Rejestracja: 05 lut 2013, 20:25
Czym jeżdzę: 1.6 GDI L Bialutka Dama
Lokalizacja: Sopot

Re: Kia Sportage 2013 - planowane wyprzedaże!

Postautor: 11201mariusz » 05 paź 2013, 09:13

Też się cieszę i z tych dywaników " oryginalnych " i szampana w prezencie , a najbardziej z wyprzedażowego autka bo o niego najbardziej mi chodziło. Wiadomo że każdy chce kupić jak najtaniej a dealer chce sprzedać bo ma płacone od sztuki.A sztuka negocjacji jest trudną sztuką ale czasami warto się postarać [papa]


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap