Kia Sportage 2013 - planowane wyprzedaże!

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
margabr
Bywalec
Posty: 65
Rejestracja: 23 wrz 2012, 18:10
Czym jeżdzę: Sportage Biała 1.6 L
Lokalizacja: Wa

Kia Sportage 2013 - planowane wyprzedaże!

Postautor: margabr » 13 paź 2012, 20:20

http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 962&type=1

wyprzedaż to był żarcik, czekam na tegoroczny model i 0% rabatów

pzd.

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: Kia Sportage 2013 - planowane wyprzedaże!

Postautor: mint » 11 sty 2013, 21:19

No i stało się :cry: nasz sportek doczekał się rabatów w zimowej wyprzedaży rocznika 2012 [panna]
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

Awatar użytkownika
cisco
Nasz Człowiek
Posty: 805
Rejestracja: 27 paź 2011, 00:11
Czym jeżdzę: Sorento XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD Black Pearl
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Kia Sportage 2013 - planowane wyprzedaże!

Postautor: cisco » 11 sty 2013, 22:00

Widać, że rynek się już nasycił. Pewnie zaplanowali większą sprzedaż a tu kryzys i im zalega na placach ;)
SORENTO XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD, SunRoof, Black Pearl

Awatar użytkownika
kilus29
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 24 sty 2013, 18:53
Czym jeżdzę: Kia 1.6 gdi L
SLS 2012
Gadu Gadu: 1803337
Lokalizacja: Ustka/Bogatynia

Re: Kia Sportage 2013 - planowane wyprzedaże!

Postautor: kilus29 » 25 sty 2013, 18:27

Witam
Ja Właśnie jutro odbieram z salonu rocznik 2012 wersje L dostałem ją za 72.800 plus opony zimowe
''Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey

Awatar użytkownika
czyzyk64
Expert
Posty: 1178
Rejestracja: 16 sie 2013, 06:45
Czym jeżdzę: kia sportage III
Lokalizacja: 3 miasto

Re: Kia Sportage 2013 - planowane wyprzedaże!

Postautor: czyzyk64 » 03 paź 2013, 13:45

Witam.
ponieważ niedługo zaczną się wyprzedaże rocznika, a o sportage po fl nic nie słychać, mam pytanie czy przy zakupie auta z wyprzedaży rocznika można cos jeszcze wynegocjować i czy jest mosliwośc do ceny z wyprzedaży dostać jeszcze zniżkę - ulgę np. z tytułu pracy jako wojskowy 6%. ????

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Kia Sportage 2013 - planowane wyprzedaże!

Postautor: puder12 » 03 paź 2013, 14:59

Promocje się raczej nie łączą. Ale dziś w salonie słyszałem, że maja być korzystne ceny na starą :lol: wersję Sportaga.

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: Kia Sportage 2013 - planowane wyprzedaże!

Postautor: Kwarcu » 03 paź 2013, 15:49

czyzyk64 pisze:Witam.
ponieważ niedługo zaczną się wyprzedaże rocznika, a o sportage po fl nic nie słychać, mam pytanie czy przy zakupie auta z wyprzedaży rocznika można cos jeszcze wynegocjować i czy jest mosliwośc do ceny z wyprzedaży dostać jeszcze zniżkę - ulgę np. z tytułu pracy jako wojskowy 6%. ????

Z tego co mi wiadomo to KIA nie ma zniżek dla wojskowych. Jedyne służby mundurowe traktowane ulgowo w salonach KIA to policja. No chyba, że coś zmienili.

Jeśli chcesz zniżkę dla wojskowych to salon Haller w Gdyni, ale tam Ople i Chevy chyba mają. ;)

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kia Sportage 2013 - planowane wyprzedaże!

Postautor: marcinK » 03 paź 2013, 16:07

Nie wiem jak jest teraz, ale w tamtym roku była dla niektórych grup zawodowych, dla wojskowych była (bo skorzystałem).
Napisz do KIA i Ci odpowiedzą jak jest teraz. Mi tak właśnie odpowiedzieli (że OK) , ale to było prawie 2 lata temu.
Czy się łączą - o tym decyduje dealer. Nie ma zakazu łączenia, ale dealerzy są cwani i nie chcą za bardzo oddawać "ze swojego"
Najlepiej negocjować a na koniec pokazać, że ma się jeszcze zniżkę "zawodową" - ona jest od KIA a nie od dealera przecież.
Powodzenia.
Odebrana po 178 dniach:)

makak
Bywalec
Posty: 89
Rejestracja: 24 sty 2013, 11:10
Czym jeżdzę: 1.6 GDI XL
Lokalizacja: Białystok

Re: Kia Sportage 2013 - planowane wyprzedaże!

Postautor: makak » 03 paź 2013, 18:03

Zniżki zawodowe to chamówa, bo nigdzie nie mają dla informatyków ;) Nawet jak wybierając pomiędzy Sportage a Mitsubishi Outlanderem dopytywałem się czy dostanę zniżkę na Lancera Evo (podobnoż modne wśród programistów, choć nie dla mnie) to niestety nic dla mojej grupy nie było :evil:

A co do wyprzedaży i zniżek to chyba kwestia wybitnie zależąca od danego dealera, ale też i marki. Ogólnie przyznaję że jestem słaby w negocjacjach, ale W KIA nigdzie nie chcieli mi dać sensownej zniżki, za to w Mazdzie lub Audi byli dużo bardziej elastyczni. Niestety KIA to low-endowa marka "dla ludu", zbyt mają duży i nie muszą się zbytnio napinać w walce o klienta

Awatar użytkownika
czyzyk64
Expert
Posty: 1178
Rejestracja: 16 sie 2013, 06:45
Czym jeżdzę: kia sportage III
Lokalizacja: 3 miasto

Re: Kia Sportage 2013 - planowane wyprzedaże!

Postautor: czyzyk64 » 03 paź 2013, 18:31

tak myśle, że jeżeli kia daje samochody na wyprzedaże rocznika , to znaczy iż wystawiając samochód w salonie jest on już z cena z tzw przeceny, ( obniżoną np. o 6.000 zł. ) i nic dielerzy nie musza od siebie dawać bo to kia zadecydowała, wiec dodatkowa zniżka np. dla wojskowego czy policjanta jest tylko jedna zniżka i nie ma tu nic o łączeniu dwóch zniżek .Czy dobrze rozumuje ? :P I jeszcze jedno , tak z autopsji ,pamiętacie kiedy zaczynają się takie wyprzedaże rocznika w Kia.

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: Kia Sportage 2013 - planowane wyprzedaże!

Postautor: Kwarcu » 03 paź 2013, 20:03

Zniżek na grupy zawodowe nie daje KMP tylko jest to kwestia dealera(w przypadku KIA to chyba każdy dealer daje upusty dla policjantów, reszta grup zawodowych to już nie wiem). KMP jest odpowiedzialna tylko za import pojazdów a nie za ich sprzedaż(tym zajmują się dealerzy). Tak jest ze wszystkimi markami.

Ceny aut w cennikach są "stałe", bo są odgórnie ustalone. Natomiast dealer może opuścić cenę auta kosztem swojej marży od sprzedaży auta. Rabaty na roczniki to odgórna promocja, nie dealerska. Dlatego promocje dla grup zawodowych nadal wchodzą w grę, chyba że dealer chytry i nie da. [zlosnik2]

Co do chamówy czy ewentualnej dyskryminacji w związku ze zniżkami dla grup zawodowych - cóż, są to prywatne spółki, więc "uprzywilejowanie" traktują kogo chcą i nic na to się nie poradzi. ;)

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kia Sportage 2013 - planowane wyprzedaże!

Postautor: marcinK » 03 paź 2013, 20:18

Kwarcu, nie wprowadzaj ludzi w błąd. Mam pismo z KMP (te z przed 2 lat) , że właśnie KMP daje zniżkę np. służbom mundurowym. Nie jest to widzi mi się dealera, bo mam kwit w ręce a nie domysły.
Oczywiście płacimy za samochód u dealera , ale chyba nie sądzisz, że KMP tylko sprowadza samochody i później rozdaje je dealerom za darmo.
Makak, chamstwu należy się przeciwstawiać siłom i godnościom osobistom...Też tak myślę, że jedynie informatykom przydzielona zniżka, to nie byłoby chamstwo.
czyzyk64 - na to nie wiem jak działa zniżka np. zawodowa. Bo tutaj może KIA zdecydować, że nie ma łączenia zniżek. Na pewno nie ma do tego nic dealer, jeśli obniżka samochodów jest "zadecydowana" przez KMP (taka ogólnopolska). Trzeba pytać KMP, czy zniżka "wyprzedażowa" działa łącznie z "zawodową".
Odebrana po 178 dniach:)

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: Kia Sportage 2013 - planowane wyprzedaże!

Postautor: Kwarcu » 03 paź 2013, 21:47

marcinK - przeczytaj ze zrozumieniem, bo ja nie napisałem, że KMP to organizacja charytatywna rozdająca auta za darmo dealerom. :) Także odnośnie tego "zarzutu" nie zamierzam się dalej wypowiadać, bo to Twoja fantazja i nadinterpretacja lub zwyczajne niezrozumienie tekstu.

Odnośnie Twojego pisma. Ja mam korespondencję mailową z KMP dosyć świeżą, bo pytałem właśnie niedawno o zniżki dla grup zawodowych, itp. Panowie z KMP stwierdzili, że odnośnie tego należy się kontaktować z dealerami, bo to oni sobie ustalają kogo jak traktują. KMP jedynie zajmuje się upustami przy wyprzedażach roczników.

Także nie zarzucaj mi wprowadzania w błąd i innych tego typu rzeczy. Tym bardziej, że te 2 lata to nie kilka sekund, więc zmiany mogły nastąpić. Ale tak czy owak to nie importer sobie ustala kogo jak traktuje przy zakupach, bo Ty jesteś klientem dealera a nie importera.

Awatar użytkownika
czyzyk64
Expert
Posty: 1178
Rejestracja: 16 sie 2013, 06:45
Czym jeżdzę: kia sportage III
Lokalizacja: 3 miasto

Re: Kia Sportage 2013 - planowane wyprzedaże!

Postautor: czyzyk64 » 04 paź 2013, 07:43

W takim razie trzeba będzie działać na bieżąco.
Czy na forum są namiary na sprzedawców dilerskich z salonów kia , takich co pomogą przy zakupie i nie "okradną ", z którymi można się np. umówić telefonicznie iż powiadomią o samochodach .?

piotrb007
Uzależniony
Posty: 167
Rejestracja: 20 sie 2013, 21:01
Czym jeżdzę: 1.6 GDI 135 KM Techno Orange
Lokalizacja: Oswiecim

Re: Kia Sportage 2013 - planowane wyprzedaże!

Postautor: piotrb007 » 04 paź 2013, 08:52

Witam [papa] Wlasnie mija tydzie gdy odebralem auto.Zakupilem go przez SuperAuto to drugi samochod ktory kupilem u nich.Maja lepsze ceny niz u dilera.Polecam ta firme [zlosnik2]

makak
Bywalec
Posty: 89
Rejestracja: 24 sty 2013, 11:10
Czym jeżdzę: 1.6 GDI XL
Lokalizacja: Białystok

Re: Kia Sportage 2013 - planowane wyprzedaże!

Postautor: makak » 04 paź 2013, 09:16

Jasne że zniżki zawodowe to polityka firmy i nic nam do tego. Można tłumaczyć różnie, np. policjanci dostaną zniżki na KIA ze względu na dobrą współpracę marki z instytucją (zasłyszane od jednego z dealerów), lekarze i architekci to sam nie wiem (prestiż?). Tak czy inaczej pisałem z ironią, nie dają mi zniżki to trudno, oczywiście nie muszą, tak jak ja nie musiałem kupować akurat Sportage.

Aha, a zniżek udziela raczej KMP - dealer KIA u którego ostatecznie nie kupiłem (bo nie było auta od ręki) mówił, że wystarczy jak przyprowadzę jakiegoś znajomego policjanta i już jakoś przeprocesujemy wniosek o zniżkę w systemie.

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: Kia Sportage 2013 - planowane wyprzedaże!

Postautor: Kwarcu » 04 paź 2013, 15:59

Jakaś bzdura i wymysł dealera z tym pchnięciem wniosku o zniżkę do systemu, chyba że MSWiA zwraca dealerowi pieniądze, które zostały obcięte na aucie dla policjanta jako zniżka. [zlosnik2]

KMP jest importerem, dealer sprzedawcą. Zamówienia publiczne na radiowozy to rzecz jasna ogłoszony przetarg, itp. W przetargu ofert nie składa importer tylko dealerzy samochodowi. Dlatego jeśli oferta jakiegoś dealera została uznana za najlepszą to z tymże dealerem podpisują zamówienie. Dlatego to dealerzy ustalają sobie kogo jak traktują i jakie zniżki komu dadzą(jak taki dealer dostał zlecenie na 100 radiowozów dla KGP to jednak ma na tym całkiem sensowny zysk i traktuje potem takiego policjanta ulgowo jak przyjdzie kupić sobie auto).

Jedyne zniżki jakie daje importer(KMP) to upusty za zeszłe roczniki, ale przyznajmy sobie szczerze to żadna promocja tylko normalna sprawa, auto mimo że nieużywane to jednak rok starsze, a więc traci trochę na wartości, stąd jego niższa cena. Importer ustala cenę na każdy samochód, wliczone jest w nią opłacenie fabryki za wyprodukowanie samochodu, transport auta z fabryki do centrali, cła i reszta papierkologii, zysk dla importera oraz zysk dla dealera. Marża dealera wynosi dajmy na to 10% ceny samochodu. Dealerzy to prywaciarze, którzy uzyskali autoryzację importera i jego zezwolenie na sprzedaż samochodów danej marki. Importera nie obchodzi, czy dany salon upadnie czy nie, bo importer jak nie z salonu X to z salonu Y będzie miał obroty(inna sprawa, że importer i tak ma pieniądze od tych "z góry"). Dlatego wszelkie zniżki dla grup zawodowych czy po prostu zniżki powstałe w negocjacjach z dealerem to zniżki DEALERSKIE to dealer kosztem swojej marży może nam dać zniżkę, bo to jemu zależy na tym, żeby nie zbankrutować albo nie stracić autoryzacji importera. To dealer musi się wykazać a nie importer.

Podzwońcie po salonach, w jednym salonie policjant dostanie od dealera 2% zniżki a w innym 3%. Importer przecież ustaliłby zniżkę na jednym poziomie! ;)

Także z mojej strony tyle.
Pozdrawiam.

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kia Sportage 2013 - planowane wyprzedaże!

Postautor: marcinK » 04 paź 2013, 16:33

Kwarcu - spuść powietrze bo pękniesz i nie wprowadzaj ludzi w błąd.
Poniżej mail od KMP:
"Witam,
Uprzejmie informujemy, że KIA Motors Polska udziela zniżek dla pracowników służb mundurowych na zakup samochodu. W przypadku modelu KIA Sportage jest to 6% od ceny detalicznej.
W sprawie zapoznania się ze szczegółową ofertą na zakup wybranego modelu, zapraszamy do kontaktu z Dealerem. Lista ASO KIA dostępna jest na stronie: http://www.kia.pl/Dealerfinder/
Z poważaniem,
Rafał Wróblewski
Infolinia KIA Motors Polska Sp. z o.o.
0801 542 542
Niniejsza wiadomość została przesłana w imieniu KIA Motors Polska Sp. z o.o. przez Polskie Centrum Marketingowe Sp. z o.o."

Kwarcu, wrzuć swojego maila od Panów z KMP, którzy twierdzą, że zajmują się jedynie upustami przy wyprzedażach...zawsze to będzie świeższy mail.
Ostatnio zmieniony 04 paź 2013, 16:39 przez marcinK, łącznie zmieniany 1 raz.
Odebrana po 178 dniach:)

Awatar użytkownika
czyzyk64
Expert
Posty: 1178
Rejestracja: 16 sie 2013, 06:45
Czym jeżdzę: kia sportage III
Lokalizacja: 3 miasto

Re: Kia Sportage 2013 - planowane wyprzedaże!

Postautor: czyzyk64 » 04 paź 2013, 16:38

Kwarcu ,z całym szacunkiem , ale z tego co kojarze dla słuzb mundurowych jest jedna stała znizka wysokości 6% ustalana przez centrale , i honorowana przez salony w których się pytałem o kia sportage. wiec chyba nie do końca jest tak jak mówisz.

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: Kia Sportage 2013 - planowane wyprzedaże!

Postautor: Kwarcu » 04 paź 2013, 18:51

marcinK nikt nie musi spuszczać powietrza, bo nikt nie pęknie. Daruj sobie takie wycieczki.

Mail, który dostałeś... przeczytaj sobie ostatnią linijkę. W tych centrach to siedzą bardzo kompetentni ludzie i na pewno piszą w 100% właściwe informacje.

Jeżeli zniżka na Sportage jest stała, 6%, to jedynie na zasadzie układu dealerów, którzy się tak umówili. KMP nie jest od dawania zniżek dla mundurowych, bo KMP jest TYLKO POŚREDNIKIEM/IMPORTEREM a nie sprzedawcą. Więc użyte w mailu sformułowanie "(...) KIA Motors Polska udziela zniżek dla(...)" jest zwykłym błędem, w rozumowaniu autora maila "KIA Motors Polska" powinno się czytać "dealerzy".

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kia Sportage 2013 - planowane wyprzedaże!

Postautor: marcinK » 04 paź 2013, 19:48

Chłopie skończ. Wkleiłem maila, ale przecież pisałem, że mam też pismo od KMP. PISMO, dostałem je listem z KMP , więc nie wprowadzaj ludzi w błąd.
Widać, że nikt Ci nie wmówi że białe jest białe....
Odebrana po 178 dniach:)


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap