BT a Samsung Galaxy S

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

BT a Samsung Galaxy S

Postautor: gasewo » 21 wrz 2012, 19:35

Stalem sie ostatnio posiadaczem Samsunga Galaxy S (Gingerbread, firmware: 2.3.6, kernel: 2.6.35.7). Niestety podczas proby polaczenia telefon nie wykrywa BT kijanki. Jak napisalem wyzej mam najnowszy soft w telefonie. Czy ktos tez mial taki problem i czy mozna go jakos rozwiazac? Dzieki za ewentualna pomoc :-)

Sent from my SHW-M110S using Tapatalk 2
Between two evils, I always pick the one I never tried before

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: BT a Samsung Galaxy S

Postautor: MarekA » 21 wrz 2012, 20:06

Galaxy S współpracuje poprawnie z radiem Sportka - miałem taki i mozna było sparować i używac wszystkich funkcji
W menu radia właczyłeś parowanie?
W tel w ustawieniach BT włącz widoczność telefonu i daj skanuj - tylko najpierw włacz BT w tel ;)

Awatar użytkownika
seth
Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 22 kwie 2011, 17:49
Czym jeżdzę: 2.0CRDI 184KM 4WD XL AT, dach kluczyk18-alu
Lokalizacja: Gdańsk

Re: BT a Samsung Galaxy S

Postautor: seth » 21 wrz 2012, 20:20

A czy ktoś parował już z Galaxy S3? bo właśnie chciałem kupić ten telefon

Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

Re: BT a Samsung Galaxy S

Postautor: gasewo » 22 wrz 2012, 04:30

MarekA dzięki za rady ale wcześniej robiłem dokładnie tak jak napisałeś i nie działało, tzn. nie wykrywał BT auta. Ale już rozwiązałem ten problem :D A mianowicie po naciśnięciu przycisku "pair" w menu radia "phone", głos miłej pani poprosił mnie o podanie nazwy urządzenia, po czym pani zaczęła coś mówić a potem poprosiła mnie o potwierdzenie. I dopiero wtedy telefon wykryl BT kijanki i zapytał się czy połączyć. W innych samochodach nie musiałem robić takich kombinacji bo po prostu tel. zawsze wykrywał BT. A tutaj najwyraźniej najpierw muszę wyrazić zgodę na włączenie widoczności BT kijanki. Ale na szczęście wszystko dobrze sie skończyło :lol:
Jeszcze tylko muszę pokombinować z przeniesieniem książki telefonicznej z telefonu bo nie zrobił mi tego automatycznie, a po naciśnięciu zielonej słuchawki na kierownicy wyświetlacz telefonu nie odblokowywuje się więc nie widzę jaki kontakt wybieram.
Between two evils, I always pick the one I never tried before

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: BT a Samsung Galaxy S

Postautor: MarekA » 22 wrz 2012, 19:45

Najlepiej usun sparowane urzadzenia z tel i z radia i sparuj ponownie.
Przy pierwszym łączeniu tel pyta się czy pozwalasz na dostęp do książki telefonicznej i jak zgodzisz się to potem już automatycznie aktualizuje. Musiałeś to pominąć

Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

Re: BT a Samsung Galaxy S

Postautor: gasewo » 23 wrz 2012, 02:48

Rozumiem ze wtedy kontakty beda sie wyswietlac na wyswietlaczu radia czy tylko w tel.? Nie mam nawigacji.

Sent from my SHW-M110S using Tapatalk 2
Between two evils, I always pick the one I never tried before

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: BT a Samsung Galaxy S

Postautor: kasia_mm » 23 wrz 2012, 09:50

Gasewo jak mogłeś? zamienić iPhona na Samsunga?? coś dla Ciebie poniżej ;)
Załączniki
526212_423343871036585_173411053_n.jpg
526212_423343871036585_173411053_n.jpg (6.5 KiB) Przejrzano 4427 razy

Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

Re: BT a Samsung Galaxy S

Postautor: gasewo » 23 wrz 2012, 10:22

Kasiu mam nadal iPhona. Szajsunga ;-) uzywam z koniecznosci poniewaz koreanska karta sim nie wspolgra z polskimi telefonami czyli w moim przypadku z iPhonem. Chociaz musze powiedziec ze mialem okazje pobawic sie Samsungiem GS III i stwierdzam ze wymiata. Poza tym od momentu jak dowiedzialem sie ze apple chce pozwac polska firme "a.pl" (polski sklep spozywczy online) za to, ze jak wymawia sie ja po angielsku (bez kropki) to brzmi tak samo jak apple, to zaczalem sie zastanawiac nad obrazeniem sie na firme apple. Bo szczerze mowiac troche przeginaja. To ze pozywaja Samsunga za patenty to jeszcze moge zrozumiec bo to ich najwiekszy konkurent. Ale jak atakuja polska firme bo maja takie widzimisie to inna bajka.

Sent from my SHW-M110S using Tapatalk 2
Between two evils, I always pick the one I never tried before

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: BT a Samsung Galaxy S

Postautor: Zibi70 » 23 wrz 2012, 14:26

Oni w tym ajplu nie są normalni. Wiem co mówię - niestety stwierdzone organoleptycznie i to na stopie zawodowej. Oni sa najlepsi, najmądrzejsi, naj, naj, naj - w każdej dziedzinie a reszta to im może buty czyścić...
A nawet nie wiedzą, że w Polsce wcale nie rosną banany.

PS.
Nie wiem czy jest sens ładowania iOS 6 do iPhone'a 4 raczej go to nie przyspieszy a i tak wiele nowych funkcji nie będzie dostępnych. Wycina też youtube'a i narzędzia google'a.
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

Re: BT a Samsung Galaxy S

Postautor: gasewo » 23 wrz 2012, 14:53

Ja przedwczoraj zaktualizowalem soft do 6 (mam iphonea 4) i musze powiedziec ze wedlug mnie oprocz lepszego wygladu aplikacji teraz wydajnosc i funkcjonalnosc jablka jest bardzo zblizona do samsunga (chodzi mi np. o wiekszy dostep do personalizacji sluchawki i aplikacji, i w koncu mozna zarzadzac kontem i postami FB z poziomu telefonu). Oczywiscie tak jak wspomniales nie ma mowy o jakis spektaktularnych zmianach ale ogolnie rzecz ujmujac jest ladniej i jeszcze bardziej przejrzyscie. Co do YT to ja od razu sciagnalem sobie dodatkowo z itunes :grin: Co do nowej aplikacji "mapy" graficznie jest chyba bardziej przyjaznie dla oka natomiast brakuje mi obrysow budynkow tak jak bylo to w google. Podsumowujac, mimo iz iOS6 jest zoptymalizowany pod iphona
5 i 4s (chociazby glosowe wskazowki nawigacji) to z czystym sumieniem polecam jego instalacje,szczegolnie jesli wykorzystujesz telefon do internetu i aplikacji spolecznosciowych. Zapomnialem dodac o nowej apce ktora rowniez przemawia za aktualizacja. Chodzi o "passbook" (cos takiego jak google wallet ale o niebo lepiej rozbudowane i latwiejsze w obsludze). Jezeli posiadasz pare kart lojalnosciowych to mozesz je wszystkie wgrac do aplikacji i masz wszystko w jednym miejscu. Ponadto aplikacja moze przechowywac bilety czy kupony znizkowe, wystarczy tylko zeskanowac kod z danej rzeczy (zazwyczaj QR ale tez i kreskowy).

Sent from my SHW-M110S using Tapatalk 2
Between two evils, I always pick the one I never tried before

ZygJe
Profesor od "silnikuf"
Posty: 1312
Rejestracja: 13 gru 2011, 22:24
Czym jeżdzę: Peugeot 3008HYbrid4 300KM; KIA Sedona 3,3V6 275KM AT
Lokalizacja: Audiovideo, San Escobar

Re: BT a Samsung Galaxy S

Postautor: ZygJe » 23 wrz 2012, 15:37

U mnie gejfon jest z zasady skreślony, tak jak szmelcvagen :)
pozdrawiam

Była: Sportage 2.0 CRDi XL AWD AT - jedno z najlepszych aut jakie miałem
Sorento 3.5 V6 285KM AWD AT - moja sprzedana miłość - bo żona była zazdrosna...

***** ***
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: BT a Samsung Galaxy S

Postautor: jaro » 09 paź 2012, 12:37

seth pisze:A czy ktoś parował już z Galaxy S3? bo właśnie chciałem kupić ten telefon



Zarówno samsung Galaxy S 2 jak i galaxy S 3 bez problemu współpracują z kijanką - łatwo się łączą, synchronizują książkę telefoniczną, wybieranie głosowe działa bez problemu.
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

wierzbusie
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: 16 gru 2010, 19:51
Czym jeżdzę: 1.6 GDI XL

Re: BT a Samsung Galaxy S

Postautor: wierzbusie » 10 paź 2012, 21:34

Witam, potwierdzam. Od listopada 2011 używałem Galaxy s2 bez żadnych problemów. Teraz od sierpnia 2012 żona dostała w spadku S2 a ja używam S3 i także żadnych problemów ze sportkiem. Głosowe wybieranie bez zastrzeżeń, wczytywanie kontaktów, automatyczne parowanie OK. Oczywiście mam wersję z fabrycznym radiem (nie mam fabrycznej navi). Jazda w trasie i możliwość odbierania rozmów jednym przyciskiem na kierownicy super. Natomiast możliwość podczas jazdy w trasie, połączenia się poprzez naciśniecie klawiszka na kierownicy - czyli nie odrywania rąk od kierownicy - i wypowiedzenie zaklęcia : POŁĄCZ Z KOWALSKI JAN b e z c e n n e. Wiedziałem o tym wcześniej i dlatego nie wziąłem wersji z fabryczną NAVI.
Czekałem na : CZARNY 1.6GDI XL+CP1+ SRK zamówiona 26 lutego...zjechała z taśmy 17 października...24 października jest w Polsce... 26 października dotknąłem jej ...03 listopada stoi gotowa w salonie do odbioru...uroczyście odebrana 04 listopada

Preccel
Uzależniony
Posty: 186
Rejestracja: 08 maja 2011, 14:17
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI XL
Lokalizacja: Kraków

Re: BT a Samsung Galaxy S

Postautor: Preccel » 02 lut 2013, 22:25

Witam,
Parowanie z Samsung Galaxy II jednak nie jest takie proste. Nokia e52 i 2 iPhony 3 GS i 4 idą jak burza a mój nowy Samsung Galaxy S II zrobił bunt i ... Parowanie przebiegło OK, dałem aby kopiował książkę i ... nawiązał połączenie ale funkcjonalność nie jest pełna, bo książka i wybieranie głosowe przez kontakt NIE CHĄ DZIAŁAĆ .... robię już cuda i nadal nic z tego :(, widzę nadal tylko nr tel osoby dzwoniącej (nie przejął danych z książki) i wybrać mogę jedynie przez podanie nr telefonu bo kontaktów nie rozpoznaje... nioe wiem co dalej robić !!! HELP...
Mam oryginalne radio KIA (bez NAVI), książka telefoniczna w Samsungu skopiowana z NOKII (z którą połączenie było GIT) a tu taki wybryk na łączach. Jak komuś wpadnie coś do głowy jak to poprawnie sparować to niech da znać...
Kia Sportage 1,6 GDI XL (E5B-WK):
zamówiona: 15.03.11 # termin odbioru: 17.09.11 # odbiór: 08.11.11 czyli 238 dnia


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap