Cena Sportage'a wzrośnie?

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
DeNavarro

Re: Cena Sportage'a wzrośnie?

Postautor: DeNavarro » 27 paź 2010, 10:57

grzes74 pisze:
krzysiek_kpk pisze:Witam wszystkich,
wg mnie jeśli podwyższą cenę znacząco to niestety część klientów pójdzie do konkurencji, o ile w wersach podstawowych cena między Sportagem a np. QASHQAI nie jest wielka, to w wersjach np. z mocniejszym silnikiem jest już sporo.
Porównajmy np. wspomnianego QASHQAI 2.0DCI do Sportaga 2.0CRDI. QASHQAI w wersji I-way z felgami 18, szklanym dachem, nawigacją(wiem że ona nie jest idealna, ale jest) kosztuje 91 tyś zł, a sportag w wersji L 93'400 + 4'000 szklany dach, 1'500 felgi 18', 5'000 nawigacja wychodzi 103'900. Czyli mamy różnicę prawie 13 tyś PLN, to chyba nie jest mało.
Być może taka podwyżka jest czysto chwytem marketingowym by móc np. dać większe rabaty, ale oczywiście życie pokaże.
Ja jeszcze się zastanawiam co wybrać, ale myślę że wyboru dokonam dopiero za dwa. trzy miesiące jak wszystko się uspokoi.
Pozdrawiam
KPK

PS.
oczywiście nie mówię tutaj o podwyżce VATU.



Sorki ale za 103 tys to już można myśleć o Subaru Forester - a to jednak wyższa półka. Nie wspomnę o takich suvovatych kombi jak np.: Octavia Scout 4X4... Kia sportage jest fajna dopóki oferuje więcej za mniej. Jak przewagi w cenie nie będzie Kia zwinie interes w PL.


Ja zamówiłem swojego Sportage'a miesiąc temu -2.0 benzyna, XL, AWD. Można było "podejrzeć" w systemie co jest aktualnie na taśmie produkcyjnej i jest jeszcze nie zarezerwowane. Wybór był baaaardzo ograniczony, praktycznie wolne tylko kilkanaście aut. Kupno coś skonfigurowanego bardziej pod siebie - niemożliwe.
Wg. danych Samar wzrost sprzedaży KIA (I miejsce)w ostatnim okresie to ponad 40%, drugi hyundai ok. 20 % wzrost.
Co do forestera czy skody - porównywałem cenniki, opcje wyposażenia i niestety porównywalne auta to ok. 20 tys różnicy na korzyść KIA. A koszty utrzymania subaru, wiem o czym piszę, nieporównywalne. Skoda octawia? sorry, ale to nie nie ma wyglądu.

makuwa21
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: 10 paź 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sorento 2,0 DOHC XL SUNSET RED
Lokalizacja: Pawłowice

Re: Cena Sportage'a wzrośnie?

Postautor: makuwa21 » 27 paź 2010, 16:18

Cna Sportage nie jest mała.
Fakt.
Porównując jednak do podobnych aut-Ford Kuga ,RAV 4-zdecydowanie bardziej korzystna.
Czasami jednak wolę dać więcej za samochód który naprawdę jest odlotowy(Sportage) niż troszkę mniej za samochód który
może jest i dobry,ale tak nie do końca.
Jeśli chodzi Subaru Forester to ceny zaczynają się od 112 tyś za wersję XA,(uboga ) a naprawdę nie jest to model z wyższej półki.
Za dobrze wyposażone Subaru Zapłacimy ok 130 tyś zł ,i naprawdę ten samochód nie jest tego wart.
Znam go bardzo dobrze.
Reasumując-gdybym był szefem KIa być może sam wykorzystałbym koniunkturę i popyt na Sportaga.
Co będzie zobaczymy już niebawem.

himon
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 03 wrz 2010, 14:27
Czym jeżdzę: Ford Focus 1.8

Re: Cena Sportage'a wzrośnie?

Postautor: himon » 28 paź 2010, 11:38

m75 pisze:Mój dealer też sprzedaje ASX , dawał mi przy nim o wiele większe upusty i gratisy niż przy Sportage.


A możesz napisać jak wypadł ASX w stosunku do Kii? I jakie upusty i gratisy Ci proponował dealer?
Pozdrawiam

m75
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 26 paź 2010, 15:25
Czym jeżdzę: NOWY KIA SPORTAGE 1,6 GDI-M-ka

Re: Cena Sportage'a wzrośnie?

Postautor: m75 » 29 paź 2010, 13:43

Przepraszam że dopiero teraz odpowiadam -praca.ASX- TO MODEL NOWY TAK JAK Sportage-czyli dwie niewiadome?!JeŻeli masz możliwość przetestowania w jednym dniu obu samochodów wart to zrobić, wtedy wyłapiesz różnice.sPORTAGE WYGRAŁO U MNIE KOMFORTEM JAZDY ,lepiej mi się w nim siedzi , lepiej prowadzi,bardziej elastyczny na dziurach.Również wnętrze zrobiło na mnie lepsze wrażenie- bo sylwetka zewnętrzna to mówi samo przez się!!!Cenowo na dzień dobry 3 tyś , opony zimowe felgami lakier metalik ,alarm , czujnik cofania ,dywaniki-tak jak mówię to było na zachętę a przy podpisaniu przedwstępnej umowy jeszcze mogłem z ceny coś ugryźć.

krzpop
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:29
Czym jeżdzę: Hyundai i30 1.6CRDi 115km

Re: Cena Sportage'a wzrośnie?

Postautor: krzpop » 29 paź 2010, 21:26

Piszecie o wzroście cen za Sportage`a a tymczasem najbliższa konkurencja czyli Hyundai obniżył ceny za ix35, i to znacznie. Benzyna 2.0 potaniała o 5.5 tyś a diesel 2.0 184 km o 6.5 tyś. Biorąc pod uwagę, że interesuje mnie wersja XL 4x4, diesel, automatyczna skrzynia oraz wszystkie dodatki (kluczyk, dach szklany, 18" felgi, navi - cena ok 127tyś przed negocjacją) to cena Hyundaia wydaje się atrakcyjniejsza. Za kwotę dokładnie taką samą (127 tyś) i z takimi samymi dodatkami (w Hyundaiu mamy wszystkie dodatki - oprócz navi - w standardzie) silnik 184 km. Jeździłem obydwoma samochodami i powiem, że każdy z tych samochodów prezentuje dokładnie ten sam poziom komfortu podczas jazdy - w oby dwóch czułem się jak w domu
Jednak Sportage podoba mi się bardziej - zwłaszcza pyszczek.
Za to przyszłoroczne negocjacje zapowiadają się ciekawie.
Ostatnio zmieniony 04 lis 2010, 23:23 przez krzpop, łącznie zmieniany 1 raz.

DeNavarro

Re: Cena Sportage'a wzrośnie?

Postautor: DeNavarro » 30 paź 2010, 19:48

Hyundai niestey nie ma świateł ksenonowych, nawet za dopłatą :shock: . Ja zamieniam właśnie Hondę Accord z lampami wyładowczymi na Kię bo nie wyobrażam już sobie innych lamp.

greeg25
Bywalec
Posty: 92
Rejestracja: 07 wrz 2010, 11:02
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6 GDI Black Metalick ( S )

Re: Cena Sportage'a wzrośnie?

Postautor: greeg25 » 04 lis 2010, 18:24

no i cosik cen nie podnoszą to chyba jednak była ściema dilerki :x
Kia Sportage 1.6 GDI Black

Awatar użytkownika
Dezet
Uzależniony
Posty: 154
Rejestracja: 22 sie 2010, 20:33
Czym jeżdzę: Ford C-MAX 1,6 Ecoboost 150KM
Lokalizacja: WJ

Re: Cena Sportage'a wzrośnie?

Postautor: Dezet » 04 lis 2010, 20:41

Jeśli teraz podniosą, to ludzie poczekaja na nowy rocznik. Dlatego jeśli ceny pójda w górę, to najprawdopodobniej od stycznia.
Pozdrawiam Dezet

GD_Luk
Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: 06 paź 2010, 18:55
Czym jeżdzę: 2.0 TD, 4x4,XL, Techno Orange.

Re: Cena Sportage'a wzrośnie?

Postautor: GD_Luk » 04 lis 2010, 21:04

Nie przesadzajcie-jeździłem QQ 150 km Cdi i przyspieszenie jest super....mówię tylko o przyspieszeniu nie o komforcie jazdy :D .......co do wyposażenia QQ to sportage ma lepsze ale Nissan ma promocję w postaci 11% upustu dla grup zawodowych i to jest rzeczywisty chwyt marketingowy. Zapłacić 11 tys. mniej za autko w najlepszej wersji to duża atrakcja ;) .
2.0 crdi, 4x4,XL, Techno Orange.


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap