Cena Sportage'a wzrośnie?

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
himon
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 03 wrz 2010, 14:27
Czym jeżdzę: Ford Focus 1.8

Cena Sportage'a wzrośnie?

Postautor: himon » 25 paź 2010, 13:11

Witam,

kolego aBARTh wyjaśnij proszę skąd wiesz, że Sportage ma zdrożeć o czym pisałeś tu: viewtopic.php?f=4&t=144#p908. Z faktu, że trzeba czekać już 6 miesięcy, czy może masz jakieś info? A może wiesz też co będzie z cenami ASXa :D. Bo powiem Wam, że w dalszym ciągu mocno rozważam.
Pozdrawiam

greeg25
Bywalec
Posty: 92
Rejestracja: 07 wrz 2010, 11:02
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6 GDI Black Metalick ( S )

Re: Cena Sportage'a wzrośnie?

Postautor: greeg25 » 25 paź 2010, 14:04

Coś w tym musi być mi w salonie mówili że od połowy października cena wzrośnie o 2 tałzenty a od stycznia o VAT
Kia Sportage 1.6 GDI Black

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Cena Sportage'a wzrośnie?

Postautor: aBARTh » 25 paź 2010, 14:13

Mam wtyki w CIA ;)

A na poważnie, to jak ostatnio byłem uzgadniać pewne szczegóły mojego zamówienia to mi w salonie zdradzili tajemnicę o zmianie ceny.
A od 1 stycznie ma nie dość że wzrosnoąć o VAT ;) to jeszcze normalna podwyżka ponoć.

Jak wygląda sprawa ASX'a to nie wiem, bo mnie to auto nie interesowało. Co prawda ma zajefajny przód i super diesla 1.8 150KM .. ale tył jest ciasny, auto mniejsze o 10cm i tył średnio urodziwy.

Sportage rządzi :twisted:

Awatar użytkownika
Dezet
Uzależniony
Posty: 154
Rejestracja: 22 sie 2010, 20:33
Czym jeżdzę: Ford C-MAX 1,6 Ecoboost 150KM
Lokalizacja: WJ

Re: Cena Sportage'a wzrośnie?

Postautor: Dezet » 25 paź 2010, 14:47

No cóż, nie jest to pocieszająca wiadomość.
Jedyna nadzieja w rosnącej konkurencji na rynku SUV-ów i rocznikowych promocji. Oby było ich jak najwięcej.
Już dziś mamy do wyboru sporo: Nissan Quasqai, Nissan Juke (nowość), Mitsubishi ASX, Mitsubishi Outlander, Suzuki Grand Vitara, Skoda Yeti... to jeszcze nie wszystkie propozycje.
Niestety Sportage sprzedaje się jak ciepłe bułeczki, ma dobre recenzje... na tym bazują dealerzy i wzrast ze wzrostem popytu podnoszą ceny. Jednak jeśli przegną, to wielu ewentualnych klientów może przejść do konkurencji.
Taki mały OT:
Ciekawostką jest silnik Juke'a - z benzynowego 1,6 wyciśnięto 190 KM :o Szkoda tylko, że autko jest gabarytowo małe.
Pozdrawiam Dezet

Meduzes
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 20 paź 2010, 10:07
Czym jeżdzę: Sportage III 1,6 Xl
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Cena Sportage'a wzrośnie?

Postautor: Meduzes » 25 paź 2010, 15:06

każdy pretekst (w tym wypadku rosnący VAT) ... to niebywała okazja dla producenta do podwyżki ... poza tym tak jak koledzy stwierdzili: popularność i duża ilość zamówień nie sprzyja do obniżania lub trzymania na tym samym poziomie cen ...

ps: ja również otrzymałem wiadomość od serwisu KIA że od stycznia ceny pójdą w górę .. a więc to chyba raczej nie jest plotka ...
KIA Sportage III 1,6 XL + navi

Awatar użytkownika
cyberiusz
Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 19 sie 2010, 14:14
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1.6 GDI wersja XL + orange premium
Gadu Gadu: 766557
Lokalizacja: Płock

Re: Cena Sportage'a wzrośnie?

Postautor: cyberiusz » 25 paź 2010, 15:18

Od stycznia na pewno będzie drożej o 1% (vat 22 na 23%) ;)
KIA Sportage III 1.6 GDI wersja XL (D2A) + orange premium

krzysiek_kpk
KRZYSIU....od szufladek
Posty: 140
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:31
Czym jeżdzę: Biały prosiak 2.0CRDI

Re: Cena Sportage'a wzrośnie?

Postautor: krzysiek_kpk » 25 paź 2010, 17:04

Witam wszystkich,
wg mnie jeśli podwyższą cenę znacząco to niestety część klientów pójdzie do konkurencji, o ile w wersach podstawowych cena między Sportagem a np. QASHQAI nie jest wielka, to w wersjach np. z mocniejszym silnikiem jest już sporo.
Porównajmy np. wspomnianego QASHQAI 2.0DCI do Sportaga 2.0CRDI. QASHQAI w wersji I-way z felgami 18, szklanym dachem, nawigacją(wiem że ona nie jest idealna, ale jest) kosztuje 91 tyś zł, a sportag w wersji L 93'400 + 4'000 szklany dach, 1'500 felgi 18', 5'000 nawigacja wychodzi 103'900. Czyli mamy różnicę prawie 13 tyś PLN, to chyba nie jest mało.
Być może taka podwyżka jest czysto chwytem marketingowym by móc np. dać większe rabaty, ale oczywiście życie pokaże.
Ja jeszcze się zastanawiam co wybrać, ale myślę że wyboru dokonam dopiero za dwa. trzy miesiące jak wszystko się uspokoi.
Pozdrawiam
KPK

PS.
oczywiście nie mówię tutaj o podwyżce VATU.

ismahel
Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 09 paź 2010, 17:15
Czym jeżdzę: Kia Sportage III L 1.7CRDI Techno Orange
Gadu Gadu: 1250534

Re: Cena Sportage'a wzrośnie?

Postautor: ismahel » 25 paź 2010, 19:02

Pójdzie do konkurencji i wróci do salonu KIA . Pójdź zobacz wspomnianego "kaszkaja" , weź jazdę testową , zobaczysz dlaczego :twisted:
Kia Sportage L 1.7CRDI Techno Orange + pakiet Orange + alu 18"

krzysiek_kpk
KRZYSIU....od szufladek
Posty: 140
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:31
Czym jeżdzę: Biały prosiak 2.0CRDI

Re: Cena Sportage'a wzrośnie?

Postautor: krzysiek_kpk » 25 paź 2010, 20:19

Jak jeździłeś to może podziel się swoimi wrażeniami, oczywiście we właściwym wątku.
Wracając do sedna wątku, dobrze jest też trochę ponarzekać na cenę, bo to czasami przynosi właściwy efekt ;)

Pozdrawiam
KPK

himon
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 03 wrz 2010, 14:27
Czym jeżdzę: Ford Focus 1.8

Re: Cena Sportage'a wzrośnie?

Postautor: himon » 26 paź 2010, 12:42

No ja mam nadzieję, że konkurencja jednak uratuje cenę. A najlepiej ją zmniejszy, bo że jest za drogo to jest oczywiste ;)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Cena Sportage'a wzrośnie?

Postautor: soul » 26 paź 2010, 13:42

Stary numer .
Z soul-em było tak samo.
Od premiery podrozał już 3 tysiące z roku na rok.
Tylko, że gdybym dziś kupił to bym zapłacił mniej bo były uspusty do 8000 pln.
Obrazek

m75
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 26 paź 2010, 15:25
Czym jeżdzę: NOWY KIA SPORTAGE 1,6 GDI-M-ka

Re: Cena Sportage'a wzrośnie?

Postautor: m75 » 26 paź 2010, 17:11

Z CIEKAWOŚCI OBDZWONIŁEM DZISIAJ KILKA SALONÓW W KRAJU CZY MOGĘ JESZCZE W TYM ROKU KUPIĆ NOWEGO SPORTAGE-JEST TO NIEOSIĄGALNE!!!!!Nie wyrabiają z zamówieniami nie tylko w Polsce ale i w Niemczech na Węgrzech a nawet byłem tym zaskoczony w Nowej Zelandii .Czy to tylko chwyt marketingowy-wątpię? !Czy oprócz podwyżki wynikającej z podniesienia VAT-u cena pójdzie jeszcze wyżej - raczej tak.Kto nie chce zarobić na świeżych smacznych bułeczkach/!

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Cena Sportage'a wzrośnie?

Postautor: soul » 26 paź 2010, 17:24

No co ty. A w necie np. na all piszą, mże do odbioru natychmiastowego. :lol:
Obrazek

m75
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 26 paź 2010, 15:25
Czym jeżdzę: NOWY KIA SPORTAGE 1,6 GDI-M-ka

Re: Cena Sportage'a wzrośnie?

Postautor: m75 » 26 paź 2010, 18:17

Soul;Proszę spróbuj go kupić?!Dealer z Gdyni bodajże z ul Morskiej też ma ogłoszenie w necie że ma w cenie promocyjnej Sportage i daje do tego skuter.Proszę zadzwonić i zapytać o jego dostępność

m75
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 26 paź 2010, 15:25
Czym jeżdzę: NOWY KIA SPORTAGE 1,6 GDI-M-ka

Re: Cena Sportage'a wzrośnie?

Postautor: m75 » 26 paź 2010, 18:59

Byłem właśnie na ALLEGRO rozmawiałem z dealerem {ŁÓDŹ}który wystawił ten samochód.Ma tam gdzieś porozmieszczane cztery samochody i czeka do przyszłego tygodnia czy zeszły ,jeżeli nie to wtedy ściąga je do siebie i będą dostępne . Wspomniał też że może coś skapnie w grudniu ale pewności niema.Więc kto poluje na ten samochód wejdzie na allegro i tam jest dokładny adres nr komórkowy dealera całodobowy 501504502.

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Cena Sportage'a wzrośnie?

Postautor: soul » 26 paź 2010, 19:59

No i sam widzisz. Wiesz też już również. Zdradzę małą tajemnicę, że dealerzy niestety podbierają sobie auta z systemu.
Więc kto bardziej obrotny ten ma.
Obrazek

grzes74
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 11 sie 2010, 21:54
Czym jeżdzę: szkodofka

Re: Cena Sportage'a wzrośnie?

Postautor: grzes74 » 26 paź 2010, 22:28

krzysiek_kpk pisze:Witam wszystkich,
wg mnie jeśli podwyższą cenę znacząco to niestety część klientów pójdzie do konkurencji, o ile w wersach podstawowych cena między Sportagem a np. QASHQAI nie jest wielka, to w wersjach np. z mocniejszym silnikiem jest już sporo.
Porównajmy np. wspomnianego QASHQAI 2.0DCI do Sportaga 2.0CRDI. QASHQAI w wersji I-way z felgami 18, szklanym dachem, nawigacją(wiem że ona nie jest idealna, ale jest) kosztuje 91 tyś zł, a sportag w wersji L 93'400 + 4'000 szklany dach, 1'500 felgi 18', 5'000 nawigacja wychodzi 103'900. Czyli mamy różnicę prawie 13 tyś PLN, to chyba nie jest mało.
Być może taka podwyżka jest czysto chwytem marketingowym by móc np. dać większe rabaty, ale oczywiście życie pokaże.
Ja jeszcze się zastanawiam co wybrać, ale myślę że wyboru dokonam dopiero za dwa. trzy miesiące jak wszystko się uspokoi.
Pozdrawiam
KPK

PS.
oczywiście nie mówię tutaj o podwyżce VATU.



Sorki ale za 103 tys to już można myśleć o Subaru Forester - a to jednak wyższa półka. Nie wspomnę o takich suvovatych kombi jak np.: Octavia Scout 4X4... Kia sportage jest fajna dopóki oferuje więcej za mniej. Jak przewagi w cenie nie będzie Kia zwinie interes w PL.

ismahel
Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 09 paź 2010, 17:15
Czym jeżdzę: Kia Sportage III L 1.7CRDI Techno Orange
Gadu Gadu: 1250534

Re: Cena Sportage'a wzrośnie?

Postautor: ismahel » 26 paź 2010, 22:59

ależ oferuje więcej . Ładny design i 7 lat gwarancji ..... i technologicznie ciekawe auto.
Kia Sportage L 1.7CRDI Techno Orange + pakiet Orange + alu 18"

m75
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 26 paź 2010, 15:25
Czym jeżdzę: NOWY KIA SPORTAGE 1,6 GDI-M-ka

Re: Cena Sportage'a wzrośnie?

Postautor: m75 » 27 paź 2010, 05:27

soul pisze:No i sam widzisz. Wiesz też już również. Zdradzę małą tajemnicę, że dealerzy niestety podbierają sobie auta z systemu.
Więc kto bardziej obrotny ten ma.

Niestety dalej się różnimy.Wcale to nie oznacza że dostaniesz go od ręki w każdym salonie.A W PRZYPADKU TEGO KONKRETNEGO DEALERA TEŻ TO JEST TYLKO PRAWDOPODOBNE W 1%.A co do grudniowej dostawy {jeżeli będzie-OBY TAK!} to najprawdopodobniej będzie to dostawa dla klientów którzy mają podpisane -zaliczkowane umowy przedwstępne.Jako urodzony optymista wolałbym nie mieć racji.

m75
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 26 paź 2010, 15:25
Czym jeżdzę: NOWY KIA SPORTAGE 1,6 GDI-M-ka

Re: Cena Sportage'a wzrośnie?

Postautor: m75 » 27 paź 2010, 05:49

Cena jest pochodną wielu składników,ale najważniejszy jest popyt .Tym wszystkim malkontentom marki KIA -PRZYPOMINAM W USA TO PIĄTA POTĘGA POD WZGLĘDEM SPRZEDAŻY A JAK NA RAZIE TO W DALSZYM CIĄGU POTĘGA NR 1 NA ŚWIECIE!!!!Ja przed zakupem Sportage testowałem ASX I KASZKAJA -cenowo zbliżone do siebie .Mój dealer też sprzedaje ASX , dawał mi przy nim o wiele większe upusty i gratisy niż przy Sportage.Mimo to wybrałem swoją M-kę.Nissan Kaszkaj - to przecież JEST RENO !!!Jężdziłem nim kilkakrotnie -mówię o 2-ce przegrywa ze SPORTAGE sromotnie!Wracając do cen przecież oni wzajemnie siebie śledzą ,widzą jak schodzi dany konkurent,jakie ma ceny itd.Nikt rozsądny nie da ceny zaporowej by zostać z towarem.

krzysiek_kpk
KRZYSIU....od szufladek
Posty: 140
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:31
Czym jeżdzę: Biały prosiak 2.0CRDI

Re: Cena Sportage'a wzrośnie?

Postautor: krzysiek_kpk » 27 paź 2010, 09:40

m75 pisze:...Tym wszystkim malkontentom marki KIA ...

Wybacz, ale nie uważam się za malkontenta, tym bardziej marki KIA. Natomiast potrafię trzeźwo patrzeć na sytuację na rynku i subiektywnie oceniać. Jak dwa lata temu kupowałem prosiaczka (KIA Pro_ceed) to różnica w cenie w stosunku do konkurencji była od 10 do 30 tyś pln, na korzyść kijanki. Teraz tak korzystnej różnicy w cenie nie widzę, wręcz przeciwnie.

Pozdrawiam
KPK


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap