Oceńmy nasze Sportage

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
jarecki
Nowy
Posty: 20
Rejestracja: 13 kwie 2012, 17:06
Czym jeżdzę: sportage 1,7 L
Dark Gun Metal
Lokalizacja: ŻARY, LEGNICA

Re: Oceńmy nasze Sportage

Postautor: jarecki » 04 sie 2012, 09:00

Może mam szczęście, ale swoim 1,7 crdi L, przejechałem 30 000km i jest bez zarzutu. Nic się nie zepsuło, nic nie skrzypi, nic nie odpadło. 100% zadowolenia z bezawaryjnej jazdy. Na razie nie żałuje, pomimo tego, że ostanie 8 lat jeździłem mercem :-)

ZygJe
Profesor od "silnikuf"
Posty: 1311
Rejestracja: 13 gru 2011, 22:24
Czym jeżdzę: Peugeot 3008HYbrid4 300KM; KIA Sedona 3,3V6 275KM AT
Lokalizacja: Audiovideo, San Escobar

Re: Oceńmy nasze Sportage

Postautor: ZygJe » 04 sie 2012, 11:28

rouman01 pisze:
U mnie z zawieszeniem rewelacja, trwarde, dobrze trzyma sporą SUV-krowę w zakrętach.


No to z tym "twarde" to pojechałeś [zlosnik2], przejedź się BMW X1, X3, VW Tiguan.... tam jest twarde zawieszenie (w X1 powinien być zakaz wsiadania ze sztuczną szczęką [rotfl1] )
Moim zdaniem w KS jest zawias raczej komfortowy niż twardy. Co nie zmienia faktu, ze właściwości jezdne są wyjątkowo dobre. jedynym mankamentem (przy najmniej u mnie gdzie nad przednią osią wisi ponad 150kg więcej niż w 1,6GDI) jest bardzo duża skłonność do podsterowności na b.szybko pokonywanych zakrętach szczególnie na śliskiej(nawet mokrej) nawierzchni. Czasami odnoszę wrażenie, że jadę sporo mniejszym i niższym samochodem i zaczynam sobie "pozwalać" - ESP b. szybko przypomina mi wtedy o gabarytach i masie KS...
pozdrawiam

Była: Sportage 2.0 CRDi XL AWD AT - jedno z najlepszych aut jakie miałem
Sorento 3.5 V6 285KM AWD AT - moja sprzedana miłość - bo żona była zazdrosna...

***** ***
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Oceńmy nasze Sportage

Postautor: aBARTh » 04 sie 2012, 21:18

Ja ostatnio miałem okazję testować Volvo XC60 2,4-litra D5 215KM. Jak uda mi się skończyć tekst testu na mój portal podzielę się z Wami spostrzeżeniami.

Akurat X1 czy X3 nie jeździłem jeszcze, ale przy XC60 Sportek jest niczym "beton".

johnny11
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 07 kwie 2012, 14:36
Czym jeżdzę: L 2.0 DOHC A/T
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oceńmy nasze Sportage

Postautor: johnny11 » 05 sie 2012, 15:57

Ja przed zakupem KS jeździłem Oplem Astra III i Nissanem X-Trail. Ten pierwszy miał zawieszenie twarde jak jak krzesełko w tramwaju, a Nissan z kolei tak bujał, że kilka razy jak za szybko wjechałem na rondo, myślałem, że będę dachował :) KS oceniam na miejsce gdzieś dokładnie po środku - jak dla mnie idealna twardość zawieszenia jak na takie autko.

Arczi
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 11 wrz 2015, 09:46
Czym jeżdzę: KS III 1,7 CRDI BL Sirius Silver
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Oceńmy nasze Sportage

Postautor: Arczi » 15 lis 2015, 23:49

aBARTh pisze:Ja ostatnio miałem okazję testować Volvo XC60 2,4-litra D5 215KM.

Też miałem przyjemność jeździć demonstracyjnym XC60 D3. Mimo, że to tylko trzy cylindry, byłem pod wielkim wrażeniem.
Polecam wszystkim użytkownikom Sportka taką przejażdżkę.
Wiem, że zaraz będzie larum, że zdrada, że po co - przecież mój Sportek jest extra i mi wystarcza, że to nie ta klasa, że to inne pieniądze, że to takie małomiasteczkowe jeździć XC60 itp., itd.
No cóż...

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: Oceńmy nasze Sportage

Postautor: Kwarcu » 16 lis 2015, 15:48

Drobna uwaga, ten silnik nie ma trzech cylindrów. ;) Volvo odeszło od swojej strategii oznaczeń i tak jak kiedyś D4 oznaczało diesla 4 cylindrowego, D5 diesla 5 cylindrowego i analogicznie z innymi oznaczeniami, w przypadku benzyny było bodajże T a nie D.

Tak teraz D3 oznacza dwu litrowego diesla 4 cylindrowego o niższej mocy, D4 to ten sam silnik tylko mocniejszy. D5 w przypadku XC60 to oczywiście już R5 2,4 litra.

Arczi
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 11 wrz 2015, 09:46
Czym jeżdzę: KS III 1,7 CRDI BL Sirius Silver
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Oceńmy nasze Sportage

Postautor: Arczi » 17 lis 2015, 00:24

Być może Kwarcu, nikt mnie w Volvo nie wtajemniczał w rozwiązania techniczne i oznaczenia. Ja sam się też tym, aż tak nie interesowałem.
Bo póki co mam Sportka...
Ale fajnie mieć marzenia...


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap