Słaba wytrzymałośc lakieru metalicznego... ryski po myciu

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
korhil
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 16 lis 2011, 20:28
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6 GDI eLka

Słaba wytrzymałośc lakieru metalicznego... ryski po myciu

Postautor: korhil » 04 mar 2012, 16:37

Witajcie, po dwukrotnym myciu sporteka zauważyłem że robią sie małe ryski ...
żeby nie postawiać smug po każdym myciu wycieram samochod sciereczką i zauważyłem ze robią sei od tego ryski.

Wiem że jest to nie uniknione ale co moge zrobić zeby ograniczyć ich powstawanie przy myciu ??
Co wy na to ? jakie są wasze sposoby ?
Może jakies specjalne srodki do mycia Piszcie co wam przydziej na myśl

Pozdrawiam Wojtek

milo
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 24 lut 2012, 12:44
Czym jeżdzę: Sportage III 1,6 XL+SLS
Lokalizacja: Katowice

Re: Słaba wytrzymałośc lakieru metalicznego... ryski po myci

Postautor: milo » 04 mar 2012, 16:47

Wosk i ryski znikną ;)

korhil
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 16 lis 2011, 20:28
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6 GDI eLka

Re: Słaba wytrzymałośc lakieru metalicznego... ryski po myci

Postautor: korhil » 04 mar 2012, 17:05

a jak wosk to jaki ?? bezbarwny czy kolorowy w moim przypadku grafit ?

korhil
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 16 lis 2011, 20:28
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6 GDI eLka

Re: Słaba wytrzymałośc lakieru metalicznego... ryski po myci

Postautor: korhil » 04 mar 2012, 17:12

czy u was też sie robia takie ryski ?? nie są one głębokie no ale sa ... ???

Awatar użytkownika
ricardoni
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 02 gru 2011, 15:16
Czym jeżdzę: SPORTAGE 1,6 XL Sand Track
Lokalizacja: STALOWA WOLA

Re: Słaba wytrzymałośc lakieru metalicznego... ryski po myci

Postautor: ricardoni » 04 mar 2012, 19:17

............na forum są już opisane sposoby i rodzaje a nawet są zdjęcia co jak i czym ,zapraszam do lektury. [papa]

REROMEK
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: 30 sty 2012, 20:49
Czym jeżdzę: sportage 1.7 crdi xl
Lokalizacja: Sztum, na Powiślu

Re: Słaba wytrzymałośc lakieru metalicznego... ryski po myci

Postautor: REROMEK » 04 mar 2012, 20:36

a do wycierania po myciu ircha... [papa]
lubię jeździć... kia sportage 1.7 crdi xl sand track + skóra , ta jaśniejsza

korhil
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 16 lis 2011, 20:28
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6 GDI eLka

Re: Słaba wytrzymałośc lakieru metalicznego... ryski po myci

Postautor: korhil » 04 mar 2012, 22:23

A powiedzcie mi bo słyszałem że ten lakier samochodwy co jest w kia dosc długo schnie ale nie dowiedziałem sie ile


możliwe jest że autko ma juz 4 miesiące i że jeszcze nie jest w 100 % tak twardy jak ma byc ???
chodzi mi o to czy czekać z woskowanie jeszcze chwile czy mogge juz woskować bez problemu ??

desto
Uzależniony
Posty: 169
Rejestracja: 02 lut 2011, 00:10
Czym jeżdzę: 1.7 crdi orange Horst
Lokalizacja: Wrocław

Re: Słaba wytrzymałośc lakieru metalicznego... ryski po myci

Postautor: desto » 04 mar 2012, 22:57

Woskuj bez problemu. Do rozprowadzenia wosku użyj ścierki z mikrofibry i do polerowania także. Będziesz zachwycony.
Tylko umyj je porządnie wcześniej.
Techno Orange 1.7 crdi

korhil
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 16 lis 2011, 20:28
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6 GDI eLka

Re: Słaba wytrzymałośc lakieru metalicznego... ryski po myci

Postautor: korhil » 04 mar 2012, 22:59

a po uzyciu BEZBARWNEGO Wosku Turtle Wax ( podobno najlepszy na świecie (tak pisze na opakowaniu )) wszystkie te cieniutkie rysy znikna ?? :D nie zabradzo sie na tym znam bo do czasu kupienia sportage jezdziłem stara skoda o którą az tak nie dbałem :D

desto
Uzależniony
Posty: 169
Rejestracja: 02 lut 2011, 00:10
Czym jeżdzę: 1.7 crdi orange Horst
Lokalizacja: Wrocław

Re: Słaba wytrzymałośc lakieru metalicznego... ryski po myci

Postautor: desto » 04 mar 2012, 23:04

Także woskuje Turtle Wax, bo Sonax mi się skończył. Większość rys drobnych po woskowaniu znika. Ostatnio woskowałem lagunę żony woskiem Sonax 3, (samochód ma 13 lat) trochę rys zniknęło. Jenak Twój lakier jest młody, to użyj albo Turtla albo Sonaxa do nowych lakierów.
Techno Orange 1.7 crdi

fosek
Bywalec
Posty: 104
Rejestracja: 13 lut 2011, 18:15
Czym jeżdzę: 2.2 di acenta

Re: Słaba wytrzymałośc lakieru metalicznego... ryski po myci

Postautor: fosek » 05 mar 2012, 17:22

Dla wszystkich którzy chcą dbać hoobistycznie lub profesjonalnie o autko polecam forum pt. kosmetykaaut.
Tam jest wszystko co, jak i czym. Mnóstwo, duże mnóstwo materiałów do czytania i oglądania. Co do wosków to od Sonaxa i Turtle Waxa sa o wiele lepsze i wytrzymalsze a wosk nakłada się specjalnym aplikatorem a nie fibrą. Fibrą się poleruje.

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1748
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Słaba wytrzymałośc lakieru metalicznego... ryski po myci

Postautor: diselboy » 06 mar 2012, 11:10

korhil pisze:zauważyłem ze robią sei od tego ryski.

co moge zrobić zeby ograniczyć ich powstawanie przy myciu ??
Co wy na to ?


grunt to dobrze spłukać auto z brudu i piasku, nigdy nie wycieraj kurzu na sucho ( strasznie rysuje lakier)
jak masz gdzie umyć sam zainwestuj w myję wysokociśnieniową ( Karcher np.), najpierw zmocz auto, potem spłukaj myjką i umyj szmponem używająć gąbki (gąbka max na 2-3 mycia i do kosza), nie wycieraj irchą na podwórku, zapakuj auto do garażu i delikatnie zdejm wode, daj troche przeschnąć lakierowi i nanieś wosk np. tani i dość dobry jest Formula 1 Carnauba (F1 761 PASTA CARNAUBA) (np tutaj: http://www.formula1.com.pl/index.php?op ... &Itemid=22 ) nanieś zgodnie z instrukcją i przetrzyj miękką szmatką i potem już po napastowaniu i wypolerowaniu przeleć jeszcze całe auto raz flanelową ściereczką.
ryski masz z pozostałości kurzu i piasku po myciu,szczotka do mycia to katastrofa.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

korhil
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 16 lis 2011, 20:28
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6 GDI eLka

Re: Słaba wytrzymałośc lakieru metalicznego... ryski po myci

Postautor: korhil » 06 mar 2012, 15:51

o wielkie dzieki narazie nie jest tragednia gdyż sa to 5-6 rysek wiec po nawoskowaniu zdeda napewno :) bardzo dziekuje za rady

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1748
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Słaba wytrzymałośc lakieru metalicznego... ryski po myci

Postautor: diselboy » 06 mar 2012, 22:32

korhil pisze:o wielkie dzieki narazie nie jest tragednia gdyż sa to 5-6 rysek wiec po nawoskowaniu zdeda napewno :) bardzo dziekuje za rady

co jeszcze moge powiedzieć, jakość lakieru na Sportku w porównaniu do starego już co niebądź Stilo jest do d...
niestety taka już przypadłość aut robionych "pod amerykę" nawet tłuczonych w europie.
unikać jak ognia należy myjni automatycznych szczotkowych i takich z" wirującymi szmatami" .
ja po zakupie Sportka umyłem pierwszy raz dopiero po wakacjach , cztery miesiące od zakupu i ponad 8 od wyprodukowania i nie jestem w pełni pewien czy uzyskał max wytrzymałość, zawsze myje Karcherem, nie stosuje aktywnych pian, najpierw zraszam całe auto wodą, potem spłukuje z dyszy płaskiej, obrotowa jest zbyt mocna może uszkodzić lakier, do rys drobnych moge polecić środek Formula 1 F1 SCRATCH OUT, koledze na granatowym Galaxy kot podrapał pazurami maskę, męczył sie z różnymi specyfikami, po 5 minutach u mnie nie mógł odszukać miejsca gdzie były ślady podrapań. przyznam sie że mam troche sprzętu do tego przeznaczonego, własnej roboty ale podpatrzonego w zakadach profesjonalnie zajmujących sie tego typu naprawami.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

desto
Uzależniony
Posty: 169
Rejestracja: 02 lut 2011, 00:10
Czym jeżdzę: 1.7 crdi orange Horst
Lokalizacja: Wrocław

Re: Słaba wytrzymałośc lakieru metalicznego... ryski po myci

Postautor: desto » 06 mar 2012, 23:28

fosek pisze:Co do wosków to od Sonaxa i Turtle Waxa sa o wiele lepsze i wytrzymalsze a wosk nakłada się specjalnym aplikatorem a nie fibrą. Fibrą się poleruje.

Dzięki za linka. Co do Sonaxa nanoszę go zgodnie z instrukcją. Jest tam napisane o miękkiej szmatce, a aplikatora nie dołączyli.
Więc jadę fibrą z Biedronki z 2,5/sztuka.
Techno Orange 1.7 crdi


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap