Śruby do alufelg - nie wszystko jasne

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
imperator
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 21 cze 2011, 22:17
Czym jeżdzę: 1.6 M Black

Śruby do alufelg - nie wszystko jasne

Postautor: imperator » 18 lut 2012, 21:31

Mam pytanie o śruby do alufelg w rozm. 17". Otóż byłem dzisiaj u "oponiarza" aby wymienić opony letnie na zimowki. Owy oponiarz stwierdził, że alufelgi są zamontowane na śrubach od felg stalowych (na stalowych felgach niby Sportage są transportowane) a na miejscy zmieniają na alufelgi ale śruby montują te od stalowek. Jak to faktycznie wyglada. Bedę wdzieczny za jakies zdjęcie Waszych śrub.
pozdr

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Śruby do alufelg - nie wszystko jasne

Postautor: kijaS » 18 lut 2012, 23:21

Sportki są transportowane na takich kołach, na jakich zostały zamówione. Gdzie ten "oponiarz" a może nawet "felgarz" widział transport sportków na stalówkach??? Tym bardziej, że żaden sportek fabrycznie stalówek nie ma. Zmień fachowca, ten już za silne środki bierze.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Śruby do alufelg - nie wszystko jasne

Postautor: soul » 18 lut 2012, 23:37

Śruby a dokładnie nakrętki są w KIA takie same zarówno do stalówek jak i do alu felg bo mają stożek samozaciskowy.
Obrazek

Awatar użytkownika
cisco
Nasz Człowiek
Posty: 805
Rejestracja: 27 paź 2011, 00:11
Czym jeżdzę: Sorento XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD Black Pearl
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Śruby do alufelg - nie wszystko jasne

Postautor: cisco » 18 lut 2012, 23:50

Oponiarz chciał zarobić dodatkowo 20 zł na śruby i tyle :lol:
SORENTO XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD, SunRoof, Black Pearl

imperator
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 21 cze 2011, 22:17
Czym jeżdzę: 1.6 M Black

Re: Śruby do alufelg - nie wszystko jasne

Postautor: imperator » 19 lut 2012, 14:12

Dzieki za szybkie odpowiedzi. W takim razie juz wszystko jasne. Widać jak na każdym kroku chca zedrzeć z ludzi pieniadze :) ale od tego żeby się nie dać jest forum własnie takie jak to :) Pozdrawiam i dziekuje

daro100
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 12 lut 2013, 14:00
Czym jeżdzę: 1,6 GDI
M
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Śruby do alufelg - nie wszystko jasne

Postautor: daro100 » 27 lut 2013, 19:21

soul pisze:Śruby a dokładnie nakrętki są w KIA takie same zarówno do stalówek jak i do alu felg bo mają stożek samozaciskowy.

Chyba nie do konca tak jest jak piszesz,ja mam felgi stalowe i nakretki mają zakończenie kuliste,a do alu mam stożek,Pewnie tez zależy duzo od producenta felg


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap