Webasto.

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
makuwa21
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: 10 paź 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sorento 2,0 DOHC XL SUNSET RED
Lokalizacja: Pawłowice

Webasto.

Postautor: makuwa21 » 17 sty 2012, 22:54

Drodzy forumowicze.
Jest zima to musi być zimno.Więc co zrobić żeby było cieplej?
Czy Ktoś interesował się już zamontowaniem ogrzewania postojowego Webasto w sportku i czy salony kia oferują taką usługę ,lub trzeba szukać takiej opcji poza serwisami?
Fajna rzecz i myślę że większość była by z Webasta zadowolona.
Czekam na opinie w tej sprawie.

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: Webasto.

Postautor: jaro » 26 sty 2012, 20:01

Wiesz, akurat w mojej kijance to ciepłe powietrze leci już po 2-3 minutach. Nie wiem jak jest w innych wersjach KS ale z takim czasem nagrzewania wnętrza :winner: to montaż webasto uważam za mało sensowny.
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Webasto.

Postautor: kasia_mm » 26 sty 2012, 20:20

podpisuję się rekami i nogami pod tym co Jaro napisał - moja też nagrzewa się w tak błyskawiczny sposób, że wywalanie jakiejkolwiek kasy na webasto totalnie nie ma sensu... do tego mam podgrzewane wszystkie siedzenia więc naprawde nie ma żadnego dyskomfortu zimna w aucie... no owszem jesli by całą noc trzymało 30 stopni mrozu to pewnie by ciut innaczej było - ale jak na taką normalną zimę to nie narzekam :)

Awatar użytkownika
cisco
Nasz Człowiek
Posty: 805
Rejestracja: 27 paź 2011, 00:11
Czym jeżdzę: Sorento XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD Black Pearl
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Webasto.

Postautor: cisco » 26 sty 2012, 20:25

makuwa,
przecież masz podgrzewane siedzenia (wersja XL) :D
pozdr
SORENTO XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD, SunRoof, Black Pearl

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Webasto.

Postautor: kijaS » 26 sty 2012, 23:34

Też mi się wydaje, że taki temat to powinien założyć ktoś kto ma CRDi a nie DOHC
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

ZygJe
Profesor od "silnikuf"
Posty: 1312
Rejestracja: 13 gru 2011, 22:24
Czym jeżdzę: Peugeot 3008HYbrid4 300KM; KIA Sedona 3,3V6 275KM AT
Lokalizacja: Audiovideo, San Escobar

Re: Webasto.

Postautor: ZygJe » 26 sty 2012, 23:59

Ku memu ogromnemu zdziwieniu ciepło zaczyna dmuchać juz po kilku minutach znacznie szybciej niż w benzynowym Bravo :shock:
pozdrawiam

Była: Sportage 2.0 CRDi XL AWD AT - jedno z najlepszych aut jakie miałem
Sorento 3.5 V6 285KM AWD AT - moja sprzedana miłość - bo żona była zazdrosna...

***** ***
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: Webasto.

Postautor: mint » 27 sty 2012, 16:57

Fiaty chyba generalnie dość sporo czasu potrzebują żeby się rozgrzać, miałem maryśkę 1.6 benzynę i zdecydowanie dłużej się rozgrzewała. Sportek bardzo pozytywnie mnie zaskoczył tym jak szybko się nagrzewa.
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Webasto.

Postautor: aBARTh » 29 sty 2012, 15:35

Zgadza się. Sportek szybciutko się nagrzewa (na pewno GDI). I to nawet przy -13 stopniach na dworze :)

dealer
Uzależniony
Posty: 236
Rejestracja: 06 paź 2010, 15:24
Czym jeżdzę: sportage 1,7 CRDi
Lokalizacja:

Re: Webasto.

Postautor: dealer » 31 sty 2012, 22:00

zależy jak się jedzie. Moja 1,7 potrzebuje jakichś 2 km zanim zacznie lecieć ciepłe powietrze, normalne 90 st C jest po około 5-10 km. Chociaż w górach zrobiłem ostatnio 15 (większość czasu za jakimś marudą 30-40 km/h) i temperaturę złapałem dopiero jak koleś skręcił i zaczęły się podjazdy. W moim przypadku webasto przydałoby się, parkuję pod chmurką i koncepcja nagrzanego, gotowego do jazdy samochodu (bez skrobania i wylewania odmrażacza na szyby) jest kusząca. Niestety taki komfort kosztuje worek kasy, a akurat mam inne pomysły na wydanie minimum 5 tysięcy złotych. Tyle kosztowało do poprzedniego sportka w dieslu. Do nowego jeszcze nie widziałem nigdzie.
2,0 184 KM chyba ma fabryczny dogrzewacz zamontowany (albo może mieć), chociaż mogło mi się pokręcić.
chyba nie wszystkie fiaty długo się nagrzewają. Mam pandę 1,2 i tam gdzie w sportku zaczyna powoli lecieć ciepłe powietrze to panda ma już normalną temperaturę roboczą :D (z płynem i termostatem na pewno wszystko mam w porządku)
jeżdżę Sportage 1,7 CRDi

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Webasto.

Postautor: soul » 01 lut 2012, 01:32

Silniki diesla CR maja niestety tą mała wadę , że mają wysoka sprawność.
Producenci montują dodatkową nagrzewnice elektryczną właśnie po to aby było ciepło zimą.
W KIA to działa automatycznie, w mercedesie jest np. specjalny guzior od tego grzania z tym, że często to się psuje i jest zimno.
Obrazek

pierwoszow
Bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 03 paź 2011, 13:34
Czym jeżdzę: Sportage V,1600 benzyna, hybryda L-HEV
Lokalizacja: Pierwoszów/Wrocław

Re: Webasto.

Postautor: pierwoszow » 03 lut 2012, 22:00

Zgadzam się z tobą "dealer" moja sportage potrzebuje nawet 15 km i więcej aby złapać koło 90C przy obecnych temperaturach (-18). Zastanawiam się czy nie zastosować starą metodę,czyli lekko przesłonić część chłodnicy.

dosiabo
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 20 sty 2012, 17:52
Czym jeżdzę: czarna XL-ka

Re: Webasto.

Postautor: dosiabo » 04 lut 2012, 10:27

fajnie się czyta o szybkim nagrzewaniu pojazdu w czasie jazdy,ale ja chcę wsiadać do ciepłego samochodu - obecnie za oknem jest minus 25st:czy webasto ogrzeje mi auto na tyle aby nie trzeba było skrobać szyb?

REROMEK
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: 30 sty 2012, 20:49
Czym jeżdzę: sportage 1.7 crdi xl
Lokalizacja: Sztum, na Powiślu

Re: Webasto.

Postautor: REROMEK » 04 lut 2012, 11:17

a nadal nikt nie napisał czy wie ile to kosztuje , jak z montażem (serwis czy niezależny) - przydatność tego urządzenia jest oczywista przy parkowaniu pod chmurką
lubię jeździć... kia sportage 1.7 crdi xl sand track + skóra , ta jaśniejsza

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Webasto.

Postautor: kijaS » 04 lut 2012, 11:41

Nie znam cen aktualnych, ale jakieś 2 lata temu kosztowało niepełne 7tys (sterowanie zegarem, pilotem pewnie jeszcze z tysiaka więcej). Nie dotyczyło to sportka, ale nie sądzę, aby miało to jakieś znaczenie w cenie. I myślę, że lepszy byłby serwis parający się tylko tym. Z drugiej strony montaż w ASO Kia powinien utrzymać warunki gwarancji (ale czy oni takie coś oferują?)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Webasto.

Postautor: soul » 04 lut 2012, 17:24

Zbyt dużej ingerencji to tam nie ma przy zakładaniu ogrzewania postojowego bo to są wodne ogrzewania tzn.wpina się to w układ chłodzenia silnika- i takie są bezpieczniejsze niż suche dodatkowo tworzą od razu dogodna temperaturę dla pracy samego silnika.
Jak się rozgrzeje to jest tak samo ciepło jak od ogrzewania silnikiem.
Poszukaj w urządzeniach firmy WEBASTO.
Obrazek

REROMEK
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: 30 sty 2012, 20:49
Czym jeżdzę: sportage 1.7 crdi xl
Lokalizacja: Sztum, na Powiślu

Re: Webasto.

Postautor: REROMEK » 11 lut 2012, 17:08

ostatnio jak w serwisie byłem to powiedzieli - cena ok. 5 tys. - kompletów używanych z allegro nie montują, ale nowe firmowe to nie ma problemu :)
lubię jeździć... kia sportage 1.7 crdi xl sand track + skóra , ta jaśniejsza

ZygJe
Profesor od "silnikuf"
Posty: 1312
Rejestracja: 13 gru 2011, 22:24
Czym jeżdzę: Peugeot 3008HYbrid4 300KM; KIA Sedona 3,3V6 275KM AT
Lokalizacja: Audiovideo, San Escobar

Re: Webasto.

Postautor: ZygJe » 11 lut 2012, 17:19

Czy mam rozumieć, że 2,0 CRDi ma jakieś dogrzewanie? Przy -20 i parkowaniu pod chmurką to już tak za szybko ciepło się nie robi (ciepłym zaczyna wiać tak po ok 5km) a 90 st to pokazało gdzieś po 20km
pozdrawiam

Była: Sportage 2.0 CRDi XL AWD AT - jedno z najlepszych aut jakie miałem
Sorento 3.5 V6 285KM AWD AT - moja sprzedana miłość - bo żona była zazdrosna...

***** ***
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Webasto.

Postautor: kasia_mm » 11 lut 2012, 18:11

jestem od kilku dni w Stanach i sasiad moich przyjaciol u ktorych mieszkam ma KS :) wogole pare sztuk widzialam na ulicach ale czesciej widac nowe Sorento
wracajac do sasiada - ma zamontowane webasto co przyfilowalam dzisiaj rano palac ukradkiem papierocha przed sniadankiem :) dopytalismy sasiada i zamontowal to przed odbiorem auta z salonu - kosztowalo go to - uwaga uwaga - niecale 300USD czyli ok 1 tys PLN... no ale co tu porownywac gdy cena opon zimowych do mojej KS zwalila z nog wlasciciela tej amerykanskiej KS - tu sie po pierwsze sporadycznie je kupuje a jesli juz to komplet kosztuje (nowych oczywiscie) max polowe tego co u nas:(

dealer
Uzależniony
Posty: 236
Rejestracja: 06 paź 2010, 15:24
Czym jeżdzę: sportage 1,7 CRDi
Lokalizacja:

Re: Webasto.

Postautor: dealer » 12 lut 2012, 00:24

ZygJe pisze:Czy mam rozumieć, że 2,0 CRDi ma jakieś dogrzewanie? Przy -20 i parkowaniu pod chmurką to już tak za szybko ciepło się nie robi (ciepłym zaczyna wiać tak po ok 5km) a 90 st to pokazało gdzieś po 20km

W jednym z ostanich numerów AŚ był artykuł o ogrzewaniach i była tam tabelka do jakich samochodów zakładają w fabryce ogrzewanie postojowe oraz w jakich da się to niedużym kosztem zrobić, ponieważ jest jakieś dogrzewanie silnika :)
jeżdżę Sportage 1,7 CRDi

REROMEK
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: 30 sty 2012, 20:49
Czym jeżdzę: sportage 1.7 crdi xl
Lokalizacja: Sztum, na Powiślu

Re: Webasto.

Postautor: REROMEK » 14 lut 2012, 11:14

no i poprawka - w salonie cena 6800,- sterowanie zegarem, za pilota standardowego + 1000,- ew. pilot z wyświetlaczem i ustawianiem temperatury + 1400,-

koszmarnie drogo, nie sądzicie? [zlolta] [zlolta] [zlolta] [zlolta] [zlolta]

a możemacie namiar na fabrycznie nowe zestawy w normalnych cenach?
lubię jeździć... kia sportage 1.7 crdi xl sand track + skóra , ta jaśniejsza

dealer
Uzależniony
Posty: 236
Rejestracja: 06 paź 2010, 15:24
Czym jeżdzę: sportage 1,7 CRDi
Lokalizacja:

Re: Webasto.

Postautor: dealer » 14 lut 2012, 23:29

google
są namiary na serwisy montujące to ustrojstwo
hmmm tanio nie jest :(
jeżdżę Sportage 1,7 CRDi


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap