ŚRODKI CZYSZCZĄCE DO KIA SPORTAGE !

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

ŚRODKI CZYSZCZĄCE DO KIA SPORTAGE !

Postautor: gasewo » 05 lip 2012, 00:56

Akurat informacje o eko skórze czerpalem z polskiej strony KIA gdzie jak wół stoi że to jest eko-skóra. Poza tym ja też mam w samochodzie zapach skóry a mam prawdopodobnie też eko więc o niczym to nie świadczy. Kolejna rzecz to skoro w droższych i bardziej renomowanych markach jest eko-skóra nie sądzę żeby KIA miała naturalną.

EDIT:
Sprawdziłem jeszcze raz na stronie KIA Polska i rzeczywiście w cenniku są dwie opcje do wyboru tzn. tapicerka premium, która jest jak rozumiem połączeniem materiału ze skórą ekologiczną oraz druga opcja nazwana skórzana tapicerka siedzień. Także posypuje głowę popiołem :przebacz:
Według mnie to jest tak, że tapicerka premium ma siedzisko i oparcie ze skóry ekologicznej a reszta jest z materiału, natomiast wyrażenie skórzana tapicerka siedzień odnosi się do tego że całe siedzenia są zrobione ze skóry w podziale: oparcie i siedzisko skóra naturalna, reszta ekologiczna. Ergo, według mnie w takim wypadku nie można mówić, że fotele są zrobione ze skóry nauralnej. Tak samo jak nie można wysiąść trochę z jadącego pociągu :D
A jeżeli hcodzi o ekologię u koreańczyków to rzeczywiście są o wiele bardziej rozwinięci w tym temacie niż kraje europejskie ale wiąże się to tylko i wyłącznie z segregacja odpadów, używaniem nowoczesnych żródeł energii itp. a nie z wyrobami konsumenckimi. Korea znajduje się w pierwszej światowej trójce krajów, którego mieszkańcy wydaja najwięcej pieniędzy na dobra luksusowe, czyli także te wykonane z naturalnej skóry. Poza tym skoro jedną z tradycyjnych potraw jest mięso psa to zdaje mi się, że nie za bardzo martwią się o to czy jakieś zwierzątko ucierpi podczas produkcji jakiegoś towaru :D

---
I am here: http://tapatalk.com/map.php?asucdz
Sent from my iPhone using Tapatalk
Between two evils, I always pick the one I never tried before

xxrobson20xx
Uzależniony
Posty: 287
Rejestracja: 11 lut 2011, 13:35
Czym jeżdzę: Biala 1.6 GDi + L + szklany dach
Gadu Gadu: 3780833
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: ŚRODKI CZYSZCZĄCE DO KIA SPORTAGE !

Postautor: xxrobson20xx » 17 lip 2012, 20:51

czy tym roztworem APC mozna potraktowac równiez elementy plastikowe na drzwiach ?

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: ŚRODKI CZYSZCZĄCE DO KIA SPORTAGE !

Postautor: Zibi70 » 17 lip 2012, 21:35

Robson - do tego służy ten preparat :)

Ale podwieszę się do pytania o APC (Valetpro), w nieco innej kwestii.
Mam następującą wątpliwość. W instrukcji użycia jest napisane:
Wewnętrzne tworzywa sztuczne—rocieńcz 1:10—Spryskaj i pozostaw do zadziałania na 5 minut. Przetrzyj miękkim aplikatorem lub pędzelkiem, następnie osusz mikrofibrą
Nie trzeba tego spłukiwać - scierać wilgotną ścierką??? Tak po prostu - popsikać, poczekać, wytrzeć i już? [zdziwko]
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

xxrobson20xx
Uzależniony
Posty: 287
Rejestracja: 11 lut 2011, 13:35
Czym jeżdzę: Biala 1.6 GDi + L + szklany dach
Gadu Gadu: 3780833
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: ŚRODKI CZYSZCZĄCE DO KIA SPORTAGE !

Postautor: xxrobson20xx » 13 wrz 2012, 22:55

witam mam problem... potraktowalem plastiki w kijance sonaxem do kokpitu i niestety jak spadl deszcz porobily sie zacieki na bokach drzwi. Jak to usunac ? Macie jakies pomysly ? Jeszcze sie za to nei zabralem.

Drugie pytanie, czego uzywac do plastikow w samochodzie aby nie zostawaly takie slady po deszczu ?!

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: ŚRODKI CZYSZCZĄCE DO KIA SPORTAGE !

Postautor: Zibi70 » 14 wrz 2012, 00:29

Mówimy o czarnych plastikach?
Umyj plastiki wodą z szamponem (jeśli nie zejdzie - można spróbować mydłem - np. biały jeleń). Wytrzyj mikrofibrą i nałóż dresing do plastików zewnętrznych. Na przykład taki:
Obrazek
Znajdziesz w każdym markecie. Nie jest to jakiś wyszukany środek ale daje radę - właśnie używałem - ładnie pachnie.
Aplikację najlepiej wykonać gąbeczką - pryskasz na gąbkę i precyzyjnie przecierasz plastiki bez pryskania na lakier (zostaną tłuste plamki).
Jeśli bardzo chcesz zainwestować więcej pieniążków możesz zaszaleć i wybrać sobie:
Obrazek
albo
Obrazek
albo jeden z dziesiątek innych preparatów do zderzaków i plastików zewnętrznych.
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

xxrobson20xx
Uzależniony
Posty: 287
Rejestracja: 11 lut 2011, 13:35
Czym jeżdzę: Biala 1.6 GDi + L + szklany dach
Gadu Gadu: 3780833
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: ŚRODKI CZYSZCZĄCE DO KIA SPORTAGE !

Postautor: xxrobson20xx » 14 wrz 2012, 09:14

CHodzilo mi o wewnetrzne plastiki.. :) do zewnetrznych mam PB Trim Resorter i go mam zamiar wytestowac, ale dziki Zibi :)


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap