ŚRODKI CZYSZCZĄCE DO KIA SPORTAGE !

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: ŚRODKI CZYSZCZĄCE DO KIA SPORTAGE !

Postautor: kasia_mm » 30 kwie 2012, 16:22

Bercik, Ty jednak proszę wrzuć spis tych swoich magicznych czyścideł! w niedzielę 3 godziny szorowałam swoją i efekt będzie jak zwykle do pierwszego deszczu... dawno swojej nie teflonowałam (kasa) i efekty mycia mojej czarnuli są mizerne, może nie efekty ale długotrwałość tegoż mycia :(

Awatar użytkownika
bercik201
Bywalec
Posty: 97
Rejestracja: 12 gru 2010, 13:51
Czym jeżdzę: Sportage L 1.6GDI. Orange, RSW, CP1, SRN
Gadu Gadu: 4474870
Lokalizacja: Szczecin

Re: ŚRODKI CZYSZCZĄCE DO KIA SPORTAGE !

Postautor: bercik201 » 30 kwie 2012, 16:26

Hyhyhyhy. Nie no bardziej chodziło o to jak wosk odprowadza wodę. Niektóre woski po okresie kilku miesięcy zaczynają tracić swoje właściwości. A fakt faktem jest taki że mniej brudu przywiera do sportka. Łatwiej mi go utrzymać w czystości. :)
I siódmego dnia ...... stworzono Sportage :-)

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: ŚRODKI CZYSZCZĄCE DO KIA SPORTAGE !

Postautor: soul » 30 kwie 2012, 16:49

kasia_mm kup sobie parę rzeczy np. z VALETPro.

Jak dysponujesz myjka ciśnieniową plus pianownicą to sprawa będzie prosta i szybka- aktywna piana.
Do tego jakiś selant lub naturalny wosk carnuba plus jakiś tar-remover czyli coś do usuwania lepiszcza z lakieru i nie tylko .
Mycie:
1.pH Neutral Snow Foam
2.Poseidon Carnauba Wash

Woski:
1.przed woskowaniem Achilles Prep
2.Citrus Bling lubrukant do glinkowania lub jako quck detailer
3.Banana Wax lub Orion Shield

Usuwanie różnego rodzaju zanieczyszczeń z lakieru i np. gumy z dywaników czy tapicerki:
1.Citrus Tar and Glue Remover

Usuwanie brudu we wnętrzu :
1. Interior APC
Obrazek

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 876
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: ŚRODKI CZYSZCZĄCE DO KIA SPORTAGE !

Postautor: michal55yh » 30 kwie 2012, 17:16

Ja swojego białasa także poddałem małemu detalingowi. Tak więc:
1. Mycie:
- piana aktywna NEUTRAL PH FOAM,
- szampon MEGUIARS ULTIMATE WASH & WAX
2. Glinkowanie:
- glinka VALETpro YELLOW CLAY BAR,
- woda z szamponem dla poślizgu,
3. Felgi:
- VALETPRO BLUE GEL WHEEL CLEANER,
4. Lakier:
- cleaner SONUS PAINTWORK CLEANSER,
- wosk OPTIMUM OPTI-SEAL, (jest to dobry wosk na jasne kolory, także do białego idealny),
5. Szyby:
- AUTOGLYM CAR GLASS POLISH,
6. Wnętrze:
- NIELSEN APC CYCLONE - APC, (jak na razie starczy tylko przetrzeć mało stężonym roztworem APC, aby deska była czysta i ładna).
7. Plastiki czarne na zewnątrz:
- 4NANO EXTERIOR AND INTERIOR CARE.

Po tym auto wygląda dość dobrze (zdjęcia w galerii), nie brudzi się szybko i wystarczy go opłukać wodą, aby dobrze znów wyglądał.
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

desto
Uzależniony
Posty: 169
Rejestracja: 02 lut 2011, 00:10
Czym jeżdzę: 1.7 crdi orange Horst
Lokalizacja: Wrocław

Re: ŚRODKI CZYSZCZĄCE DO KIA SPORTAGE !

Postautor: desto » 30 kwie 2012, 21:59

Niesiony chęcią uczynienia Kijanki jeszcze lepszą lub ładniejszą zamówiłem :
BLACKFIRE GLOSS ENHANCING POLISH 473ML - CLEANER, EFEKT WET DIAMOND
BLACKFIRE WET DIAMOND ALL FINISH PAINT PROTECTION 473ML - POŁYSK WET DIAMOND
i dodatkowo
BLACKFIRE MIDNIGHT SUN IVORY CARNAUBA PASTE WAX 89ML - EFEKT WET DIAMOND GRATIS APLIKATOR

zastanawiam się czy już mam przeżywać, czy dopiero jak te cuda dojadą i zastosuję je na kijance :D
Techno Orange 1.7 crdi

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: ŚRODKI CZYSZCZĄCE DO KIA SPORTAGE !

Postautor: kasia_mm » 30 kwie 2012, 22:00

heheh już to możesz zacząć trenować nadgarstki i mięśnie przedramienia - czeka Cię ciężkaaaaa praca w pocie czoła ;)

desto
Uzależniony
Posty: 169
Rejestracja: 02 lut 2011, 00:10
Czym jeżdzę: 1.7 crdi orange Horst
Lokalizacja: Wrocław

Re: ŚRODKI CZYSZCZĄCE DO KIA SPORTAGE !

Postautor: desto » 30 kwie 2012, 22:03

Haha, czytałem opis produktów... Najpierw coś tam, potem to drugie a po ośmiu godzinach dwie warstwy tego trzeciego. Raz zastąpię siłownię pucowaniem kijanki
Techno Orange 1.7 crdi

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: ŚRODKI CZYSZCZĄCE DO KIA SPORTAGE !

Postautor: Zibi70 » 10 cze 2012, 13:46

Przeczytałem cały wątek i podzielę się refleksją :)
Mimo, że nie mam dwóch lewych rąk i pucowanie samochodu nie jest mi obce to mam w głowie mętlik. Moim największym wyczynem w tej dziedzinie (sprzed kilku lat) było doprowadzenie do zachwytów nabywcy ponad 10 letniego, białego Cinquecento mojej żony. Autko lśniło bielą mimo, że wcześniej było zmatowiałe i praktycznie szare. Dokonałem tego cudu przy pomocy mleczka polerskiego i autopolitury, używając krążka gąbczastego z castoramy, na dysku do wiertarki a potem futerka polerskiego :cfaniak:

Nie zamierzam takiej metodologi stosować do KS więc chciałem wyczytać tutaj, co i jak powinienem robić, rzuciłem się także na forum http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?p=244632&sid=4972339406d89f0a69f239135f3f64ce#244632 ale - przyznam, że poległem i już nie wiem, co z czym, kiedy i po co? Mam dziwne wrażenie, że w tym temacie jest silna tendencja do uczynienia z pielęgnacji samochodu sztuki tajemnej. Wystarczy poczytać nazwy produktów dla początkujących - np. "szampon DODO JUICE BORN TO BE MILD" albo "FINISH KARE EXTRA SLICK FINAL BODY SHINE" czy "SHOWCARSHINE FLUFFY DRYER" - no sorry ale ja wymiękam.

Jeśli mogę coś zasugerować kolegom zorientowanym w temacie - fajnie byłoby, gdyby udało się stworzyć manuale przejrzyście opisujące podstawową, rekomendowaną i zaawansowaną kosmetykę samochodu a także wskazówki co do optymalnych kosmetyków, których warto użyć (optymalnych - czyli tzw. niedrogich i dobrych a nie koniecznie tych, które mają najlepszy marketing).

Przy okazji - czytałem o pielęgnacji skóry - tej na siedzeniach (chodzi o siedzenie samochodu - tzw fotel [hihihi]). W KS nie ma skóry naturalnej (o ile mi wiadomo, w ogóle praktycznie się jej nie stosuje), jest tzw eko skóra. Nie sądzę by nie stwarzało to różnicy w stosowanych środkach. Czym więc pielęgnować sztuczną skórę, by jak najdłużej zachowała swoją elastyczność, kolor itd?

PS. Fajnie byłoby przenieść ten wątek do działu http://www.mojasportage.pl/viewforum.php?f=57
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 876
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: ŚRODKI CZYSZCZĄCE DO KIA SPORTAGE !

Postautor: michal55yh » 10 cze 2012, 14:31

Musisz czytać forum kosmetyki aut a z czasem opanujesz podstawy. Ja, jeśli nie znam nazwy produktów zaglądam na stronę, gdzie kupuję kosmetyki (www.showcarshine.pl) i czytam opis, dzięki czemu coś mi się rozjaśnia. Niestety detaling jest sztuką trudną i ciężko pojąć ją w całości.
Co do skóry, nie wiem jak teraz, ale jeszcze niedawno Mercedes stosował skórę krowią. Ja ją pielęgnowałem różnymi środkami, ale do gustu przypały mi dwie firmy, GLIPTONE oraz COLOURLOCK. Skóra wyglądał jak nowa, napięta, matowa i pachnąca.

PS. Gdybyś zrobił taki zabieg z nowoczesnym lakierem mógłbyś mieć niezłe problemy [hihihi] Dzisiejsze lakiery rysuje podmuch wiatru. Ekologia robi swoje, dlatego ja dbam jak mogę, aby w przyszłości nie musieć lakierować auta z powodu niedbalstwa.

Nie wystrasz się cen produktów. Niektóre można kupić jako tester, ale jak kupisz opakowanie normalne to starczy ci na długo. Wg moich obliczeń, wychodzi mi taniej niż kupowanie marketowych środków pielęgnujących. Są mega wydajnie i na długo starczają.
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: ŚRODKI CZYSZCZĄCE DO KIA SPORTAGE !

Postautor: kijaS » 10 cze 2012, 22:12

Eko-skóra w Sportku występuje w przypadku zakupu pakietu SLS (tapicerka Premium). Natomiast w LST teoretycznie powinna być skóra naturalna z koreańskich zwierzątek.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

oskar12121212
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 17 cze 2012, 08:49
Czym jeżdzę: Kia Sportage
1.7 CRDI wersja L 2011r.
Gadu Gadu: 38387407

Re: ŚRODKI CZYSZCZĄCE DO KIA SPORTAGE !

Postautor: oskar12121212 » 18 cze 2012, 17:56

A co na lakier?

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: ŚRODKI CZYSZCZĄCE DO KIA SPORTAGE !

Postautor: Zibi70 » 18 cze 2012, 19:13

kijaS pisze:Eko-skóra w Sportku występuje w przypadku zakupu pakietu SLS (tapicerka Premium). Natomiast w LST teoretycznie powinna być skóra naturalna z koreańskich zwierzątek.


Słyszałem, że naturalną skórę to w Maybachu można dostać, podobno nawet BMW, czy porshe stosuje naturalną skórę łączoną ze sztuczną (naturalna w miejscach styku z ciałem, sztuczna na pozostałych powierzchniach) i pozostałe marki też - nie spodziewam się, by w KIA było inaczej ale z radością ogłoszę, że się myliłem, jeśli się faktycznie mylę :)

Znalazłem coś na temat pielęgnacji skór:
http://motoryzacja.interia.pl/wydarzenie/uzywane/news/skora-i-fura-czyli-nie-tylko-przyjemnosci,1806642,5906
oskar12121212 pisze:A co na lakier?


Pan poczyta - będzie Pan zadowolony: http://mojasportage.pl/viewforum.php?f=57
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

xxrobson20xx
Uzależniony
Posty: 287
Rejestracja: 11 lut 2011, 13:35
Czym jeżdzę: Biala 1.6 GDi + L + szklany dach
Gadu Gadu: 3780833
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: ŚRODKI CZYSZCZĄCE DO KIA SPORTAGE !

Postautor: xxrobson20xx » 18 cze 2012, 20:23

Co to za materiał, taki miekki na desce rozdzielczej ? Psiknałem go plakiem i niestety zostały troche slady ;/ Nie wiem jak sie tego pozbyc..


i jeszcze cos dobrego na felgi lakierowane ?

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: ŚRODKI CZYSZCZĄCE DO KIA SPORTAGE !

Postautor: Zibi70 » 19 cze 2012, 23:52

Tera to Pan kolega musi umyć sobie deskę jakimś preparatem do tego przeznaczonym a ten plak to ewentualnie do nabłyszczania deski klozetowej używać ;)
Do czyszczenia użytkownicy zalecają preparaty APC (all purpose cleaner) - jest tego spory wybór.
Przykłady:
http://egge.pl/pl/p/Meguiars-Quik-Interior-Detailer/67 (jest też wersja z połyskiem)
lub
http://valetpro.pl/wewnatrz/tworzywa-sztuczne/interior-apc-1l albo http://valetpro.pl/wewnatrz/argus-leather-vinyl-cream-500-ml

Co wybrać?
Ja mam podobne pytanie do tych, którzy już używali tego i owego a zwłaszcza tego o czym poniżej.
Szukając trafiłem na linię produktów Diamondbrite - macie z tym jakieś doświadczenie? Cenowo i marketingowo wyglądają bardzo dobrze, a jak z jakością? (Sorry Konik) :oops:
http://www.diamondbrite-shop.com/

Z ciekawszych ofert:
LACROE PROFESSIONAL KIT 3 lata ochrony lakieru - cena 134 zł http://www.diamondbrite-shop.com/kosmetyki-samochodowe/ochrona-lakieru/zestaw-lacroe-3-lata-lakier.html
składniki:
Szampon z woskiem Wash & Wax 125 ml
Pasta czyszcząco - nabłyszczająca Diamond Cut 125 ml
Lacroe One Stage Paint Sealant 125 ml
Glinka czyszcząca 50 g
GRATIS 2x szmatka z mikrofibry
GRATIS Płyta DVD z filmem instruktażowym
(zestaw ma wystarczać na obróbkę 4 samochodów)

Do czyszczenia i konserwacji kokpitu - o co pytał kolega wyżej:
http://www.diamondbrite-shop.com/kosmetyki-samochodowe/tworzywa-sztuczne/srodek-do-czyszczenia-elementow-plastikowych-plastic-cleaner-500ml.html
a potem
http://www.diamondbrite-shop.com/kosmetyki-samochodowe/tworzywa-sztuczne/cockpit-pielegnacja-wnetrza-efekt-matu-lub-polysku-interior-vinyl-protector.html
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: ŚRODKI CZYSZCZĄCE DO KIA SPORTAGE !

Postautor: Zibi70 » 03 lip 2012, 10:29

kijaS pisze:Eko-skóra w Sportku występuje w przypadku zakupu pakietu SLS (tapicerka Premium). Natomiast w LST teoretycznie powinna być skóra naturalna z koreańskich zwierzątek.



Wracając na chwilę do kwestii skóry:
gasewo pisze:W żadnej KS nie ma skóry naturalnej (no chyba, że ktoś sobie zrobi customowe fotele :D ). Jest to tzw. "skóra ekologiczna", czyli materiał będący imitacją skóry naturalnej, czyli w oryginale skaj :) . Tak naprawdę jest to tkanina poliestrowa pokryta warstwą plastyfikowanego polichlorku winylu. Powierzchnia tego materiału może mieć taką fakturę by przypominała np. skórę zwierzęcą. Tak więc nazwa "skóra ekologiczna" jest tylko i wyłącznie chwytem marketingowym, żeby podnieść cenę, bo z prawdziwą skórą to nie ma nic wspólnego. A ekologiczna ponieważ przy jej produkcji nie ucierpiało żadne zwierzątko [zlosnik2]


Czyli nadal nie wiem czym to pielęgnować :(
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: ŚRODKI CZYSZCZĄCE DO KIA SPORTAGE !

Postautor: kijaS » 03 lip 2012, 14:35

Możliwe, że jest to specyfika rynku. Koreańce są bardziej EKO. W/g moich rozmówców LST znaczało skórę naturalną. I tak też było w cenniku - SLS miało wyraźnie zaznaczoną informację o skórze ekologicznej. Przy LST brak było takiej informacji. To tyle teorii. W praktyce nikomu nie poprzecinałem siedzenia, coby to sprawdzać. Może rzeczywiście ktoś zrobi test wody?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: ŚRODKI CZYSZCZĄCE DO KIA SPORTAGE !

Postautor: kasia_mm » 04 lip 2012, 08:20

tez jestem zdziwiona tymi informacjami o eko skórze - mnie informowali o eko czyli SLS i naturalnej LTS którą mam - wątpię szczerze mówiąc, zeby ta LTS była sztuczna bo co jak co ale zapachu skóry sie nie da podrobić - fakturę tak ale nie specyficzny zapach; ale test wody przeprowadzę :)

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: ŚRODKI CZYSZCZĄCE DO KIA SPORTAGE !

Postautor: Zibi70 » 04 lip 2012, 16:47

Szczerze mówiąc nie wiem czy test na wodę coś da. Dobrze przygotowana, zaimpregnowana, lakierowana skóra nie przyjmie wody. Jedyne rozwiązanie to obejrzeć tę skórę od "lewej" strony, przy czym należy pamiętać, że może to być tak, że część będzie eko, a część naturalna.
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: ŚRODKI CZYSZCZĄCE DO KIA SPORTAGE !

Postautor: Zibi70 » 04 lip 2012, 16:53

Nowy element w dyskusji :)

marcinK pisze:He, he . Ale test na skórę znalazłem. Ciekawe, czy gość próbował na swoim :)

Prawdziwą skore to maja samochody typu Roys, cała reszta ma tyle wspólnego z skora ze może koło niej stała. Generalnie używa się skóry korygowanej tzn. jeśli bydle chodzi po pastwisku to często kaleczy skórę i powstają bruzdy. Producenci aby zmniejszyć straty w wy krajalności poddają ją szlifowaniu a następnie zostaje naniesiona faktura za pomocą wału. Proces garbarski w opisie sobie opuszczę.
Generalnie stosuje się "skórę" tylko w miejscach takich jak siedzisko. Boki i tył foteli to tylko i wyłącznie syntetyk. Włosi czy Niemcy tak dopracowali technologie produkcji syntetyku że nawet na zamówienie może mieć zapach naturalnej skóry.
Bardzo łatwo sprawdzić z czym mamy do czynienia, wystarczy zapalniczka. Jeśli mamy do czynienia z skórą nawet ta ekologiczna czy korygowana, to ogień opływa delikatnie, jeśli jest to skay to zacznie się porostu topić.


Z postu:
http://mojasportage.pl/posting.php?mode=quote&f=17&p=20838
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: ŚRODKI CZYSZCZĄCE DO KIA SPORTAGE !

Postautor: kijaS » 04 lip 2012, 21:45

Z tamtego też wątku, można sobie oglądnąć zdjęcie fotela gasewo, na którym widać różnice pomiędzy fotelami a'la Korea i a'la Jewropa. Stąd też zapewne opinia gasewo, o tym, że wszystkie fotele w Sportku są EKO.
Jak tam testy wodno-ogniowe? ;)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: ŚRODKI CZYSZCZĄCE DO KIA SPORTAGE !

Postautor: soul » 04 lip 2012, 22:09

PVC się nie rozciąga tzn. wraca do swoich wymiarów praktycznie i faktura się nie zmienia a skóra się zniekształci na stałe jak ja rozciągniesz-to tak żeby przypadkiem ktoś nie spalił sobie fotela. :lol:
Obrazek


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap