Kredyt - Kia Finance

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
nekromanta
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 19 paź 2010, 22:42
Czym jeżdzę: Suzuki... nie doczekałem się Kia
Lokalizacja: Poznań

Kredyt - Kia Finance

Postautor: nekromanta » 19 paź 2010, 23:41

Witam.
Mam pytania do osób korzystających z dokedytowania zakupu auta.
Możecie coś napisać o kredycie oferowanym przez KIA na zakup auta?
Jaki bank? Jaki procent? Okres? Czy jest możliwość negocjacji? itp...
A jeśli nie przez salon to gdzie braliście kredyt i na jakich warunkach?
Obrazek

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Kredyt - Kia Finance

Postautor: saber » 20 paź 2010, 00:55

Najpierw dowiedz się u dealera i poproś o wybór najkorzystniejszej oferty - niech Ci prześlą symulację możliwie najlepszego kredytu na maila. Następnie poproś o ofertę w banku w którym masz konto - również na maila. W dalszej kolejności opcje są dwie:

OPCJA1
Jeśli ta z Twojego banku będzie lepsza, to prześlij ją do dealera i napisz, że oto Twój bank dał Ci lepszą ofertę i poproś aby "przemyśleli" swoją propozycje raz jeszcze, bo zależy Ci na tym aby wszystkie formalności załatwić u nich. Nawet jeśli jej nie przebiją to bardzo się do niej zbliżą i na pewno:
- zmniejszą prowizję (jeśli pobierają)
albo
- zmniejszą oprocentowanie
albo
- zrezygnują z ubezpieczenia (o tym poniżej)

OPCJA 2.
Jeśli ta z Twojego banku będzie gorsza, to prześlij do banku tą otrzymaną od dealera i powiedz, że dealer ma lepsze warunki i że prosisz aby "przemyśleli" swoją propozycje raz jeszcze :) bo skoro masz u nich konto i powierzasz im swoje pieniądze to liczysz na dobre warunki. Powinieneś otrzymać ciut lepszą ofertę. Dalej postępuj tak jak w OPCJI 1 :)

Dlaczego starać się o kredyt u dealera ? Ano dlatego, że każdy dealer ma ofertę finansowania zakupu pojazdów i ma z tego prowizję więc w umowie/zamówieniu zastrzega, że ustalona cena pojazdu dotyczy zakupu gotówkowego lub finansowanego z banków/instytucji wskazanych przez dealera. Jeśli wybierzesz inny bank, dealer może Ci zwiększyć cenę samochodu od 1% nawet do 5%. Koniecznie o to zapytaj!!! Jeśli oferta Twojego banku będzie mimo to lepsza i zdecydujesz się właśnie na swój bank to uzyskaj pisemne zapewnienie od dealera, że nie podniesie ceny pojazdu w związku z finansowaniem zakupu ze źródeł wskazanych przez Ciebie.

UWAGI:
1) na wstępie nie przesyłaj żadnych dokumentów i nie wnioskuj o kredyt tylko poproś o samą symulację. Bo jeśli pójdzie wniosek i przejdzie, to info o promesie wędruje do BIKu i możesz mieć problem ze zdolnością kredytową już przy wnioskowaniu do wybranego przez Ciebie banku! Promesa bankowa jest ważna 30 dni i może być przedłużana, również w BIKu (banki aktualizują informacje w BIKu raz na miesiąc). Miałem ten problem i musiałem zamówić płatny raport z BIKu aby się dowidzieć, że na moim "koncie" jest kredyt, który został przyznany w trybie zapytania, ale ja o tym nie wiedziałem - niezłe, co ? :)

2) nie daj sobie wmówić, że kredyt musi być ubezpieczony. Będą Ci wmawiać, że np: w ich banku kredyt tej wysokości wymaga ubezpieczenia na wypadek utraty pracy/zdrowia/życia - i tylko wówczas go dostaniesz jak go ubezpieczysz. Mniej subtelni będą zadawać pytania w stylu "czy na pewno chce Pan obciążyć swoich najbliższych Pana zobowiązaniami ?"
Oczywiście można to ubezpieczenie wziąć, ale NA PEWNO nie jest ono obowiązkowe i jeśli ktoś nie chce płacić dodatkowych kilku tyś. zł to nie musi. Lepiej za zdecydowanie mniejsze pieniądze wykupić ubezpieczenie GAP!! W kredycie a zwłaszcza leasingu to najlepszy "dupochron".

3) bez względu na podane procenty i prowizje, przed podjęciem ostatecznej decyzji podsumuj wszystkie kwoty o zobacz jaki wychodzi Ci koszt kredytu - to jest decydujące

4) koniecznie dowiedz się o koszty opłat manipulacyjnych zwłaszcza: opłata za monit z upomnieniem (każdemu może się zdarzyć obsuwa), opłata za zmianę harmonogramu płatności czyli np: za wcześniejszą spłatę kredytu (jeśli dopuszczasz taką opcję upieraj się aby odstąpili od opłaty) no i warunki zabezpieczenia spłaty kredytu - zwykle jest to m.in. cesja praw z polisy AC, a w tym wypadku niektóre banki żądają doubezpieczenia pojazdu, jeśli np: szkoda z AC przekracza kwotę np: 2 tyś zł.

5) bierz kredyt w PLN, k. walutowy opłacalny jest tylko przy okresie powyżej 15-20 lat i kwotach rzędu kilkuset tyś zł. Zresztą w walucie to teraz ciężko kredyt wziąć.

Powyższy tutorial przerobiłem samodzielnie z pozytywnym skutkiem :)

himon
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 03 wrz 2010, 14:27
Czym jeżdzę: Ford Focus 1.8

Re: Kredyt - Kia Finance

Postautor: himon » 20 paź 2010, 14:50

Saber - super tutorial, dzięki :)
Pozdrawiam

Killerus
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 25 paź 2010, 12:23
Czym jeżdzę: Fiat UNO 1.4, Yamaha Warrior (w planach zakup Sportage)
Gadu Gadu: 855321

Kredytowanie zakupu KIA SPORTAGE

Postautor: Killerus » 25 paź 2010, 18:28

Witam

Mam pytanie, co do atrakcyjności oferowanego kredytu w salonach KIA, czy ktoś brał u nich kredyt, na ile jest korzystny, czy może warto bardziej poszukać we własnym zakresie w bankach, a jeśli już, to który bank najmniej zdziera ??

Ewentualna kwota kredytu to ok 50% wartości pojazdu :))

Pozdrawiam

tatromaniak
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 29 paź 2010, 13:44
Czym jeżdzę: Sportage II: benzyna 2,0, expedition

Re: Kredyt - Kia Finance

Postautor: tatromaniak » 02 lis 2010, 13:21

Z tego co wiem obecnie współpracują z Santanderem. Kiedyś było GE. Oprocentowanie takie sobie. Mnie poraziła prowizja 5%. Podejrzewam, że jest w niej także prowizja Kia jako pośrednika, więc na własną rękę wyjdzie taniej. Brałem w Lukasie. Załapałem się na kredyt bez prowizji (promocja). Przy 50% wkladu możesz trochę pomarudzić w bankach, o ile masz zdolność kredytową. Sądzę, że dostaniesz nawet ok. 8% w skali roku. Ja niestety aż 9,5%, ale bank finansuje 100%.

Awatar użytkownika
chiller
Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 17 wrz 2012, 11:54
Czym jeżdzę: Sportage IV FL 1.6 GDI 132 KM 6 MT 2WD "M + SMART"
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kredyt - Kia Finance

Postautor: chiller » 17 paź 2012, 10:22

Obecny całkowity łączny "koszt" kredytu w opcji 50/50 to niecałe 5,3% (w materiałach reklamowcyh podają 5%, ale dochodzi jeszcze znikoma prowizja za uruchomienie kredytu). Podobnej albo lepszej oferty nie udało mi się nigdzie znaleźć. Pytałem nawet bezpośrednio w Santandarze i oni także nie dali rady przebić (nie mogli nawet zaoferować zbliżonych warunków) swojej oferty którą sprzedają wspólnie z KMP :lol:
Zapraszam serdecznie do obejrzenia mojej GALERII

Awatar użytkownika
gryson
Nowy
Posty: 22
Rejestracja: 11 paź 2012, 18:25
Czym jeżdzę: Czarna eLka 1,7 crdi.
Lokalizacja: Suwałki

Re: Kredyt - Kia Finance

Postautor: gryson » 17 paź 2012, 10:28

Pytałem dilera o kredyt, bo też w taki sposób będę kupował swoją kijankę, i powiedział, że to KMP dotuje te promocyjne kredyty (na stronie kia wymienione są w promocji te kredyty), dlatego są tanie. Aczkolwiek kredyt w VW bank czy Toyota bank wyszłyby taniej jeśli chodzi o RRSO, tyle, że kijanek nie finansują, a skoda mnie ostatecznie nie skusiła ;)
Czarna eLka czeka na odbiór 20.11.2012

credo
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 22 wrz 2011, 17:48
Czym jeżdzę: SOUL

Re: Kredyt - Kia Finance

Postautor: credo » 17 paź 2012, 15:38

Tzw kredyt 50/50 robi dla KIA właśnie Santander, koszt to dokładnie 5 % z połówki ceny, czyli tego co bank kredytuje

Awatar użytkownika
chiller
Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 17 wrz 2012, 11:54
Czym jeżdzę: Sportage IV FL 1.6 GDI 132 KM 6 MT 2WD "M + SMART"
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kredyt - Kia Finance

Postautor: chiller » 17 paź 2012, 15:55

credo, "w praniu" wychodzi trochę ponad te deklarowane 5% ;)
Zapraszam serdecznie do obejrzenia mojej GALERII

credo
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 22 wrz 2011, 17:48
Czym jeżdzę: SOUL

Re: Kredyt - Kia Finance

Postautor: credo » 18 paź 2012, 11:47

U mnie "w praniu" wyszło dokładnie 5,0 :D

Awatar użytkownika
chiller
Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 17 wrz 2012, 11:54
Czym jeżdzę: Sportage IV FL 1.6 GDI 132 KM 6 MT 2WD "M + SMART"
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kredyt - Kia Finance

Postautor: chiller » 18 paź 2012, 12:52

Hmmm w takim razie przepłaciłem o niecałe 100 zł :( U mnie wyszło finalnie 5,26%, dealer twierdził że to prowizja za uruchomienie kredytu etc. Sprawdzam teraz inne papiery i co ciekawe, u innego dealera zaproponowali mi dokładnie tyle samo tj. łączny koszt kredytu na poziomie 5.26% [zdziwko]

credo gdzie kupowałeś auto?
Zapraszam serdecznie do obejrzenia mojej GALERII

Awatar użytkownika
gryson
Nowy
Posty: 22
Rejestracja: 11 paź 2012, 18:25
Czym jeżdzę: Czarna eLka 1,7 crdi.
Lokalizacja: Suwałki

Re: Kredyt - Kia Finance

Postautor: gryson » 18 paź 2012, 13:32

W tym roku skończyłem spłacać passkudę vw w Santanderze. Teraz też będę brał kredyt u nich, ale najbardziej zdziwiła mnie i wkurzyła, nie ukrywam, opłata 10 zł miesięcznie za prowadzenie rachunku kredytowego. I zrezygnować z tego nie można. Kolejna "ukryta" opłata omijająca prawo bankowe czy inne paragrafy.
Czarna eLka czeka na odbiór 20.11.2012

Awatar użytkownika
chiller
Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 17 wrz 2012, 11:54
Czym jeżdzę: Sportage IV FL 1.6 GDI 132 KM 6 MT 2WD "M + SMART"
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kredyt - Kia Finance

Postautor: chiller » 18 paź 2012, 13:39

W mojej umowie kredytu (50/50) jest zapis, że miesięczna opłata za prowadzenie rachunku kredytowego wynosi 0 PLN. Także koszt kredytu sprowadza się tylko do tych 5.26% od połowy fakturowej wartości auta. No chyba, że nie odeślę im karty pojazdu w terminie (za każdy monit trzeba płacić) albo nie spłacę raty w terminie - wtedy skończy się sielanka...
Zapraszam serdecznie do obejrzenia mojej GALERII


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap