Jaki dystans można pokonać na pełnym baku?

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Jaki dystans można pokonać na pełnym baku?

Postautor: soul » 22 gru 2011, 16:30

..no to teraz "robaczywy" zabił Wam ćwieka :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Jaki dystans można pokonać na pełnym baku?

Postautor: aBARTh » 22 gru 2011, 18:47

Co za kozak.. tankuje do pełna..
Załączniki
shock.gif
shock.gif (136.13 KiB) Przejrzano 8512 razy

Awatar użytkownika
ITI
Bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 14 wrz 2011, 00:29
Czym jeżdzę: przyczajony tygrys 2.0 CRDi 4x4
Lokalizacja: Katowice

Re: Jaki dystans można pokonać na pełnym baku?

Postautor: ITI » 22 gru 2011, 19:18

nie dość, że do pełna to jeszcze wlewa do bańki.... [zlosnik2]


a tak na serio, takie przelewanie + odpowietrzanie instalacji nie ma przez przypadek złego wpływu na nasze autka?
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu... prawdziwi mężczyźni żują pszczoły !!!

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Jaki dystans można pokonać na pełnym baku?

Postautor: soul » 22 gru 2011, 19:43

Ma wpływ tylko na węglowy filtr/pochłaniacz oparów paliwa. Jak dostanie się tam paliwo to najzwyczajniej spuchnie wkład i będą problemy z odpowietrzeniem zbiornika a może i nawet z rozruchem i jazdą.
Obrazek

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: Jaki dystans można pokonać na pełnym baku?

Postautor: RobaL » 22 gru 2011, 19:52

aBARTh pisze:Co za kozak.. tankuje do pełna..



Tankowalem pod korek jak bawilem sie jeszcze w liczenie ile to auto pali. Uznalem, ze tylko tak moge sprawdzic to dokladnie. Wlewam do momentu gdy widze paliwo (niestety to sa 3 min ciurkania), resetuje licznik i przy nastepnym tankowaniu znow pod korek i odczytuje wynik. Jakbym tak tankowal do odbicia albo do 2 odbicia to jednak wyniki mogly byc rozne. Raz by sie wlalo 3l wiecej, raz mniej i by byly przeklamania. A tak to mialem wyniki dokladne. Teraz juz tak nie leje, bo juz nie licze spalania. Od odbicia dociurkam mu 5-6 litrow i wystraczy.

ITI pisze:a tak na serio, takie przelewanie + odpowietrzanie instalacji nie ma przez przypadek złego wpływu na nasze autka?


Nie wiem. Czytalem rozne opinie. Jedni pisza, ze mozna niby cos uszkodzic, ze paliwo sie rozszerza i nie wolno lac pod korek, ale czytalem tez jakies artykuly, ze nic sie nie stanie. Ja tak zalalem moze z 5-6 bakow, zeby dokladnie policzyc spalanie i nic sie nie stalo. Ale jak mowie, juz tak nie leje. Za dlugo to trwa :/

BTW
Gadalem kiedys z gosciem na stacji co chcial mi nalac paliwa. Powiedzialem, ze sam naleje, bo od odbicia wchodzi jeszcze 12l i musze ciurkac. Nie wierzyl i stal przy mnie. Weszlo wtedy ponad 13 od odbicia. Potem mi powiedzial, ze w tym samochodzie to nie musze sie martwic, ale (podal jakas marke nie pamietam) w innych samochodach jak sie tak zaleje to samochod jeszcze przy wyjezdzie ze stacji zgubi 3 litry paliwa i on potem musi chodzic i sprzatac :D

Awatar użytkownika
Johny-m
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: 24 maja 2011, 07:05
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 CRDI kolor DARKGUN METAL AWD AT
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki dystans można pokonać na pełnym baku?

Postautor: Johny-m » 22 gru 2011, 23:09

Robal rzeczywiście zabiłeś ćwieka, nie wiem co powiedzieć :?: mnie najwięcej udało się wlać pięćdziesiąt pare litrów jak już świeciła rezerwa, może gdybym wiedział, to weszło by więcej ale nie przypuszczałem że aż tyle :shock:
Może jest jeszcze jakiś inny rekordzista na forum?

OxBown
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 28 wrz 2011, 15:49
Czym jeżdzę: Kawasaki z750, Sportage 1,6 GDI XL

Re: Jaki dystans można pokonać na pełnym baku?

Postautor: OxBown » 22 gru 2011, 23:37

a mi sie wydaje ze to jakis przewal, bo jak do baku 55l mozna wlac 70. rozumiem 60 ale nie 70

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Jaki dystans można pokonać na pełnym baku?

Postautor: soul » 22 gru 2011, 23:50

Według danych dla tego silnika 2.0 CRDI zbiornik ma pojemność:

Fuel Tank Capacity Europe : 58 lit. (15.3 U.S.gal., 61.3 U.S.qt., 51 Imp.qt.)

W rurę wlewową też sporo wchodzi:
Obrazek

Rozumiem też, że pojemność zbiornika podana jest z jakimś zakresem bezpieczeństwa czyli pojemność podana jako zbiornika który nie jest cały pod "dach" wypełniony paliwem.
Obrazek

Awatar użytkownika
oovoo
Uzależniony
Posty: 176
Rejestracja: 08 lut 2011, 22:36
Czym jeżdzę: pomarańczka 1,7CRDi+XL

Re: Jaki dystans można pokonać na pełnym baku?

Postautor: oovoo » 23 gru 2011, 00:42

to ja mam chyba zgnieciony bak :o albo jestem za nerwowy :wmur: i nie chce mi się czekać aż po kilka razy do odbijania pistoletu. Najwięcej udał mi się wlać chyba 48 litrów bo już mnie nerw puszczał gdy tak co chwile odskakiwał. Ale będę musiał spróbować ile faktycznie wejdzie do pojawienia się paliwa pod sam korek :hehe1:

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: Jaki dystans można pokonać na pełnym baku?

Postautor: RobaL » 23 gru 2011, 18:32

To nie moj wymysl. Pamietam, ze czytalem juz o tym na forum i teraz znalazlem viewtopic.php?f=6&t=542&hilit=litr%C3%B3w+odbicia#p4757 Kolega Kijas upchnal nawet 14 litrow od odbicia. Polowica Kolegi Daro wlala 61,5 litra a rezerwa sie jeszcze nie swiecila a Bodzio_s40 upchnal 65 litrow. Ja musialem miec juz na prawde opary w baku, ze tyle zalalem.
Ale w sumie to odbieglismy troche od tematu, bo pytanie bylo ile da sie zrobic na baku a nie ile do niego wlac ;) Jak mi sie uda kolege wyciagnac na mecz Borussi Dortmund i pojade bardzo delikatnie niemiecka autostrada to pewnie zrobie wiecej niz te 885km. A nie zapominajmy, ze mam 2,0 i dodatkowo AWD. Takim 1,7 by mozna pewnie ponad 1000km przejechac po zalaniu pod korek.

xxrobson20xx
Uzależniony
Posty: 287
Rejestracja: 11 lut 2011, 13:35
Czym jeżdzę: Biala 1.6 GDi + L + szklany dach
Gadu Gadu: 3780833
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Jaki dystans można pokonać na pełnym baku?

Postautor: xxrobson20xx » 25 gru 2011, 13:26

ostatnio komputer pokazywal 80 km do przejechania i nawet nie zaswiecila sie rezerwa. Zalałem za 200 zł okolo 37 litrów i komputer pokazywał na 500. zresetowalem licznik i zobaczymy ile w rzeczywistosci wyjdzie. Oczywiscie bak nie byl zalany do pelna :)

Awatar użytkownika
Crion
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 24 wrz 2011, 02:12
Czym jeżdzę: 1.6GDI XL Techno Orange
Lokalizacja: Gliwice

Re: Jaki dystans można pokonać na pełnym baku?

Postautor: Crion » 28 gru 2011, 21:26

Zawsze leje do pierwszego odbicia i dziś tankowałem po przejechaniu 661km. Przy tankowaniu weszło 49l co dało 7,4l/100km (80% trasa). Kontrolka zapaliła się przy 580km a komputer pokazywał wtedy 103km do opróżnienia baku.

ZygJe
Profesor od "silnikuf"
Posty: 1312
Rejestracja: 13 gru 2011, 22:24
Czym jeżdzę: Peugeot 3008HYbrid4 300KM; KIA Sedona 3,3V6 275KM AT
Lokalizacja: Audiovideo, San Escobar

Re: Jaki dystans można pokonać na pełnym baku?

Postautor: ZygJe » 08 sty 2012, 00:42

Dziś zatankowałem. Od pierwszego odbicia weszło jeszcze 12l (!) w sumie 59l. Kilka km przed tankowaniem zapaliła się rezerwa. Dystans przejechany 627km wg komputera średnie spalanie 8,3 (50% miasto (prawie) bez korków 50% podmiejskie jazdy) śr prędkość 38km/h, ActivEko włączone.
pozdrawiam

Była: Sportage 2.0 CRDi XL AWD AT - jedno z najlepszych aut jakie miałem
Sorento 3.5 V6 285KM AWD AT - moja sprzedana miłość - bo żona była zazdrosna...

***** ***
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

Awatar użytkownika
mega_danio
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 16 gru 2011, 01:16
Czym jeżdzę: 1.7CRDi
brązowy-metalic- Sand Track
Lokalizacja: Żory

Re: Jaki dystans można pokonać na pełnym baku?

Postautor: mega_danio » 09 sty 2012, 03:40

Co dzienne jeżdżę do pracy ok 40km z czego 90% (jakieS 36km) 8-) trasy przelatują drogą szybkiego ruchu- maxylanie udało mi się przejechać 700km. Więcej nie dało rady wykrzesać :shock: Średnia prędkość to110km/h na autostradzie i 80km/h na drodze utwardzonej

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: Jaki dystans można pokonać na pełnym baku?

Postautor: RobaL » 13 sty 2012, 20:53

Ja dzis bylem bliski pobicia rekordu, ale juz sie balem jezdzic i zatankowalem. Na rezerwie zrobilem 75km i do odbicia weszlo 56,27l a dociurkalem mu jeszcze do 68,19. Mialem nadzieje, ze mu 70 wleje, ale sie nie udalo :/ Moze nastepnym razem. Cos mi duzo pali ostatnio i sie balem do 100 na rezerwie jechac ;)

excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: Jaki dystans można pokonać na pełnym baku?

Postautor: excile » 13 sty 2012, 23:26

hmm ja tak wlewalem po odbiciu w Clarusie to sie odpowietrzenia zatkaly benzyna i smierdzialo niemilosiernie paliwem w kabine. Dopiero serwis przywrocil mi samochod do uzywalnosci. Zeby to samo nie bylo w sportadżu
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

Awatar użytkownika
bielas
Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: 21 paź 2010, 23:26
Czym jeżdzę: 1.6 XL

Re: Jaki dystans można pokonać na pełnym baku?

Postautor: bielas » 14 sty 2012, 01:45

Powiem Wam, że w moich "testach paliwowych" na początku też udało mi się dociurkać więcej, niż wynika z pojemności instrukcji. W 1.6 wlałem ponad 60 litrów,a nie był pusty jak wjechałem na stacje. Wtedy stwierdziłem, że w czasie tego dolewania po kropelkach dystrybutor robi człowieka w bambuko i więcej liczy niż leje, więc się obraziłem na tę stację i już tam nie jeżdżę :-) Nawet myślałem, czy reklamacji nie złożyć podpierając się instrukcją , że jakim cudem wlałem ponad 60 litrów do 58 litrowego zbiornika :)

rouman01
Uzależniony
Posty: 246
Rejestracja: 29 paź 2010, 18:28
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI
Lokalizacja: Niemcy, Bawaria

Re: Jaki dystans można pokonać na pełnym baku?

Postautor: rouman01 » 14 sty 2012, 02:02

Nie wiem jak to jest z przejechanymi kilometrami z pełnego baku, bo nigdy nie próbowałem.
Max przejechane 500km - tankuję, i wtedy jest według wskzówki ok. 1/4 baku (a kumputer mówi, że zostało tak z pamięci - ze 150km).

Natomiast jestem zachwycony właśnie olejem.

Moje ostatnie auto miało silnik TDI (wcześniej też jeździłem różnymi dieslami i miałem podobne doświadczenia), ale ostatniego kupiłem nowego, którego tylko osobiście zamierzałem eksploatować "jak trzeba", a i tak od samego początku żłopał litr oleju na 10-15kkm (co mnie najpierw nieco zaszokowało, potem się potem się przyzyczaiłem i po prostu lałem mu ten olej ile potrzebował, a on go sobie przepalał).
Dopiero czcigodny Soul kiedyś tutaj na forum mi wyjaśnił, że TDI po prostu tak miały.

A KIA-S benzyna 1,6 GDI jest pod tym względem wręcz niesamowity. Mam przejechane 14kkm - a na bagnecie ciągle jest w okolicach "full", no, może - jakby tak zrobić skalę pomiędzy min/max- to tak ok z 95%.
Mam od dealera litrową butelkę oleju w bagażniku (przy odbiorze auta od razu zażądałem odpowiedniego oleju na dolewki, żebym nie musiał potem latać i szukać, grzecznie mi go dali i nic nie skasował, choć przypominam sobie pewne spojrzenia jak na wariata), ale do maja (czy do 20kkm) chyba w ogóle nie będę potrzebował robić dolewek.

Pozdrawiam.

rouman01
Uzależniony
Posty: 246
Rejestracja: 29 paź 2010, 18:28
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI
Lokalizacja: Niemcy, Bawaria

Re: Jaki dystans można pokonać na pełnym baku?

Postautor: rouman01 » 14 sty 2012, 02:15

A z tym "ciurkaniem" to też wydaje mi się, ze dystrybutor oszukuje przy "ciurkaniu".
Cudów nie ma, panie Jezu, jak mawiał mój nauczyciel fizyki w liceum.

Kłaniam się nisko.

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: Jaki dystans można pokonać na pełnym baku?

Postautor: RobaL » 14 sty 2012, 15:14

Coz, trzeba zrobic prosty eksperyment. Wziac kanister 10l i wciurkac mu te 10l i zobaczyc ile pokaze dystrybutor.

rouman01
Uzależniony
Posty: 246
Rejestracja: 29 paź 2010, 18:28
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI
Lokalizacja: Niemcy, Bawaria

Re: Jaki dystans można pokonać na pełnym baku?

Postautor: rouman01 » 15 sty 2012, 14:21

A, rzeczywiście ćwiczę regularnie ten esperyment.
Mam dwa takie kanisterki 10l, jak jestem w Polsce to sobie przynejmniej jeden napełniam i przywożę do domu.

Oczywiście zależy jak się leje, ale jak zwykle pistolet odbija i pod koniec trzeba "ciurkać". Udało mi się kiedyś "wciurkać" max. 12 litrów, czyli 20% więcej niż w tym kanistrze rzeczywiście się mieści...
Standard to 11-11,5 litrów.

Pozdrawiam.


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap