1.7 CRDi opinie użytkowników

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
gruby220
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 16 wrz 2011, 20:04
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 TGDI, GTLine, AWD, 7DCT
Lokalizacja: Gdańsk

1.7 CRDi opinie użytkowników

Postautor: gruby220 » 19 lis 2011, 14:44

Nie znalazłem zgrupowanych tematów o Sportku z tym właśnie silnikiem....jeżeli temat istnieje proszę o przeniesienie.

Ogólnie jak w temacie proszę o opinie użytkowników na temat Sportaga z tą konkretna jednostką napędową wady ,zalety , usterki , filtr pdf ,na co zwrocic uwagę podczas codziennej eksploatacji .
Doczekałem się...

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: 1.7 Crdi opinie użytkowników

Postautor: MarekA » 19 lis 2011, 16:35

Zwróciłbym szczególna uwage na filtr "pdf" Filtr ten nie pozwala na otwarcie żadnego dokumentu pdf, co jest strasznie denerwujące [rotfl1]

A pozostałe uwagi do 1,7
- mało mocy
- ON strasznie zdrożał :strzelac:

+ zdecydowanie mniej pali niż benzyna jak masz ciężką noge
+ wysoki moment obrotowy już od niskich obrotów
+ łańcuszek zamiast paska jak dobrze pamiętam

Chyba niczym się rózni od innych dCi poza moca i pojemnością

Szkoda że w Hyundaiu i40 taki sam o mocy 136 KM a w Sportku nie :niewiem:

Poszukaj - jest dużo o tym silniku powiedziane

gruby220
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 16 wrz 2011, 20:04
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 TGDI, GTLine, AWD, 7DCT
Lokalizacja: Gdańsk

Re: 1.7 Crdi opinie użytkowników

Postautor: gruby220 » 19 lis 2011, 21:39

MarekA pisze:Zwróciłbym szczególna uwage na filtr "pdf" Filtr ten nie pozwala na otwarcie żadnego dokumentu pdf, co jest strasznie denerwujące [rotfl1]


MarekA ale się przyczepiłeś do nazwy tego filtra...no cóż przejęzyczenie zresztą czy jest to filtr cząstek stałych czy też cząstek stałych filtr na jedno wychodzi.....(diesel particular filter)
Tak apropos popraw swój opis bo KIA do swoich silników Diesla stosuje oznaczenie Crdi..... [zlolta]
Doczekałem się...

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: 1.7 Crdi opinie użytkowników

Postautor: MarekA » 20 lis 2011, 11:15

I niby ja jestem upierdpliwy, ale mówisz i masz :D

Awatar użytkownika
bartdobr
Uzależniony
Posty: 172
Rejestracja: 04 lis 2010, 21:35
Czym jeżdzę: KS3 1.7CRDI biała M
Lokalizacja: Łódzkie

Re: 1.7 Crdi opinie użytkowników

Postautor: bartdobr » 20 lis 2011, 21:56

Silnik nastawiony na ekonomię, spala średnio 5l/100km (biegi zmieniam zgodnie z zaleceniami komputera). Jak trzeba można jeździć nim dynamicznie. Czasami przy wyprzedzaniu trzeba zredukować bieg na 5. Wolno się rozpędza spod świateł, ale nadrabia w przedziałach 40-90km/h. O dpf zapomniałem, nic o sobie nie daje znać przy przebiegu 15tys. Silnik cichy, ładnie moc łapie od niskich obrotów, na taką pojemność wydaje się bardzo dynamiczny. Teoretycznie można go chipować na dodatkowe 20 koni, ale wtedy będą miały większe pragnienie :) Silnik do jazdy spokojnej.
Na marginesie - moim skromnym zdaniem SUVy słabo nadają się do jazdy bardzo dynamicznej, mam tu na myśli głównie zwalnianie przy pokonywaniu ostrych zakrętów. Ale mogę się mylić :D
Tak długo czekałem na 1.6 że się doczekałem 1.7

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: 1.7 Crdi opinie użytkowników

Postautor: MarekA » 21 lis 2011, 09:29

Ja niestety nie mogę sie przyzwyczaić do tej zmiany biegów zgodnie z wskaźnikiem czyli przy ok 2 tys obrotów - stąd i spalanie wyższe :(
W Hyundaiu i40 oferowany jest ten silnik 1,7 w dwóch wersjach 115 KM i 136 KM ( różnica chyba 5 tys zł) - według danych producenta splanie jest identyczne . Ciekawe czy konstrukcyjnie czymś sie różnia czy tylko oprogramowaniem - i czy będa w ix35 i w Sportku te mocniejsze 1,7.
Według kolegów którzy chipowali spalanie nie wzrasta a wręcz minimalnie może spaść ( co może być wynikiem dostępnej większej mocy i brakiem potrzeby kręcenia do wyższych obrotów )

Arczi
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 11 wrz 2015, 09:46
Czym jeżdzę: KS III 1,7 CRDI BL Sirius Silver
Lokalizacja: Wa-wa

Re: 1.7 Crdi opinie użytkowników

Postautor: Arczi » 16 lis 2015, 00:25

bartdobr pisze:Silnik nastawiony na ekonomię, spala średnio 5l/100km (biegi zmieniam zgodnie z zaleceniami komputera) :D

Sorry kolego ale chyba chodziło Ci o minimalne spalanie?
Może inaczej jakim wzorem liczyłeś i w jakich warunkach jeździłeś?
Mnie ten sam silnik spalił najmniej 6,8L/100km. Przy naprawdę oszczędnej jeździe. Zresztą nim nie da się poszarżować.
Też biegi zmieniam zgodnie z zaleceniami. Mój wynik uznaje za bardzo dobry....

sxill
Bywalec
Posty: 96
Rejestracja: 22 gru 2014, 20:42
Czym jeżdzę: Sportage 2014, 1.7 CRDI, XL, Deluxe White
Lokalizacja: Poznań

Re: 1.7 Crdi opinie użytkowników

Postautor: sxill » 16 lis 2015, 14:00

U mnie spala:
- w mieście - 7 l
- trasa 90-100 km/h - 5-6 l
- autostrada 110 km/h - 6l
- autostrada 120 km/h - 7l
- autostrada 160 km/h - 10l

Do normalnej jazdy, zwłaszcza po mieście, moc wystarczy, ale ciągle myśle o chipie.

Arczi
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 11 wrz 2015, 09:46
Czym jeżdzę: KS III 1,7 CRDI BL Sirius Silver
Lokalizacja: Wa-wa

Re: 1.7 Crdi opinie użytkowników

Postautor: Arczi » 17 lis 2015, 00:10

Zgadza się,
z powyższego wynika, że średnie spalanie jest na podobnym poziomie co u mnie ~ 6,8l/100km.
Myślę, że nie ma szans na średnie na poziomie 5l/100km, jak to napisał kolega bartdobr, bo to by oznaczało, że nasz Sportek musiałby na trasie palić ok 4l/100km, a w mieście jakieś 6l... To chyba niemożliwe...

Posterunkowy
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 18 lut 2016, 06:55
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2016 1,7 CRDI
Lokalizacja: Radom

Re: 1.7 Crdi opinie użytkowników

Postautor: Posterunkowy » 04 mar 2016, 22:55

Przesiadłem się z Soula CRDi 1,6 XXL na KS IV 1,7 CRDI M. Z Soula byłem b. zadowolony, mimo, że to ponoć samochód dla kobiet. Mogłem wtedy kupić KS, też diesla 1,7 CRDI, który jako demonstracyjny był droższy o około 9.000 zł, ale wydawał mi się zbyt duży :wmur: . Soul okazał się bezawaryjny. Miejsca dla pasażerów było pod dostatkiem. Niestety, miał też mały bagażnik i był głośny przy większej prędkości do czego przywykłem, bo ten typ tak ma. Na dodatek koła 18 cali, niskoprofilowe. Nie przeszkodziło mi to przejechać nim przez 4,5 roku 115.000 km. Zjeździłem tym samochodem w 4 osoby niemalże całe Bałkany. Zeszły rok Serbia, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Albania, Macedonia. O Rumunii nie wspomnę, bo byłem tam pięciokrotnie ( BTW, polecam wyjazd do Rumunii, To nie ta Rumunia co za komuny, to nie Cyganie, to inne, dobre drogi, fajni ludzie, świetne żarcie, mnóstwo zabytków, no i ceny niższe niż w Polsce ). KS 1,7 CRDI ma mniej mocy niż Soul ( 128 KM ), ale jest zrywniejsza, cichsza, nie zauważyłem turbodziury a komfort jazdy jest o poziom wyższy. Spalanie na dużych prędkościach, 140-150 km/h o około 1,5 l mniejsze. To, że KS 1,7CRDI lepiej się zbiera przy wyprzedzaniu zauważyła nawet moja żona, która na ogół jeździ statecznie, niczym woźnica karety. KS przez dwa tygodnie zrobiłem 2.500 km. Silnik diesla w tym modelu to pszczółka w porównaniu do starszych diesli niemieckich. No i nie ma koła dwumasowego oraz paska rozrządu. Gdybym chciał się ścigać i mieć fun, kupiłbym Optimę z tym samym silnikiem, 140 KM. Niewiele drożej. Ale wydoroślałem.

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: 1.7 Crdi opinie użytkowników

Postautor: Owca007 » 04 mar 2016, 23:07

Ten najmocniejszy 1.7 ma już sprzęgło na kole dwumasowym.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Posterunkowy
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 18 lut 2016, 06:55
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2016 1,7 CRDI
Lokalizacja: Radom

Re: 1.7 Crdi opinie użytkowników

Postautor: Posterunkowy » 04 mar 2016, 23:34

Panowie w salonie twierdzili, że koła dwumasowego nie ma. W tym kontekście poradzili mi, żeby założyć Boxa ( na własną odpowiedzialność ). Nie zalecali Boxa do Optimy, która z tym samym silnikiem ma ponad 140 KM, ale ma też koło dwumasowe i ponoć ta moc to maximum, które dwumasa wytrzymuje w dłuższej eksploatacji.

Arczi
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 11 wrz 2015, 09:46
Czym jeżdzę: KS III 1,7 CRDI BL Sirius Silver
Lokalizacja: Wa-wa

Re: 1.7 Crdi opinie użytkowników

Postautor: Arczi » 05 mar 2016, 19:53

Posterunkowy pisze:Przesiadłem się z Soula CRDi 1,6 XXL na KS IV 1,7 CRDI M. Z Soula byłem b. zadowolony, mimo, że to ponoć samochód dla kobiet. Mogłem wtedy kupić KS, też diesla 1,7 CRDI, który jako demonstracyjny był droższy o około 9.000 zł, ale wydawał mi się zbyt duży :wmur: .

Witaj kolego, mam wrażenie jakbyśmy jeździli dwoma różnymi samochodami. Miałeś kiedykolwiek inny odnośnik do pracy tego silnika? Np. 1,6 Hdi albo 1,6Tdi. Czy tylko KIA? Porównaj sobie kulturę pracy, a później sformułuj opinie.

Edgar
Uzależniony
Posty: 341
Rejestracja: 28 cze 2013, 14:26
Czym jeżdzę: Sorento 2016 2.0 XL AWD,
była Sportage III 1,6 GDI L
Lokalizacja: Katowice

Re: 1.7 Crdi opinie użytkowników

Postautor: Edgar » 06 mar 2016, 12:18

@arczi [zly1] , już wiemy o twoim niezadowoleniu z posiadania KS, ale proszę - pozwól cieszyć się :P innym.

Arczi
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 11 wrz 2015, 09:46
Czym jeżdzę: KS III 1,7 CRDI BL Sirius Silver
Lokalizacja: Wa-wa

Re: 1.7 Crdi opinie użytkowników

Postautor: Arczi » 06 mar 2016, 12:40

Uwierz mi kolego, mam do tego uzasadnione powody i chętnie je podczas jakiegoś spotu zaprezentuje...
Służbowo od wielu lat robię ok. 100 000 km rocznie, jeździłem wieloma samochodami w okresie leasingu (ok. 3 lat). Obecnie jeżdżę nową Skodą Oktavią, która też ma swoje bolączki, więc nie zachwalam jednej marki ale niestety liczne usterki tego auta spędzają mi sen z powiek... Wydaje mi się, że powinniśmy bardziej obiektywnie patrzeć na swoje samochody.

Edgar
Uzależniony
Posty: 341
Rejestracja: 28 cze 2013, 14:26
Czym jeżdzę: Sorento 2016 2.0 XL AWD,
była Sportage III 1,6 GDI L
Lokalizacja: Katowice

Re: 1.7 Crdi opinie użytkowników

Postautor: Edgar » 06 mar 2016, 15:13

Arczi pisze:Porównaj sobie kulturę pracy, a później sformułuj opinie.

W takim razie co jest powodem i uzasadnij proszę swoją wypowiedź a konto @posterunkowy, który wyraził swoją opinię.

Arczi
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 11 wrz 2015, 09:46
Czym jeżdzę: KS III 1,7 CRDI BL Sirius Silver
Lokalizacja: Wa-wa

Re: 1.7 Crdi opinie użytkowników

Postautor: Arczi » 06 mar 2016, 22:08

Edgar pisze:
Arczi pisze:Porównaj sobie kulturę pracy, a później sformułuj opinie.

W takim razie co jest powodem i uzasadnij proszę swoją wypowiedź a konto @posterunkowy, który wyraził swoją opinię.

W mojej opinii (do której mam prawo jak każdy zarejestrowany na tym forum), silnik nie jest na tyle nadzwyczajny, ażeby piać z zachwytu (tak jak to czyni kolega posterunkowy), bo kultura pracy silnika ani nie jest tak równa i aksamitna, jak jednostka produkcji PSA, ani też dynamiczna i oszczędna jak silnika grupy VW. W życiu nie porównałbym pracy "naszego" 1,7 CRDI do pszczółki, tylko raczej do bombowca. Przy jeździe autostradowej ciężko prowadzić jakikolwiek dialog z pasażerami.
Dynamika jazdy jest również na dość niskim poziomie (na światłach wyprzedzają mnie nawet Fiaty Seicento).
Trudno budować opinię tylko na przykładzie jednej marki i jednego silnika.
Niestety moja rodzina, która dopiero co przesiadła się z innego pojazdu do KS (zwłaszcza żona, która na co dzień używa tego samochodu) jak najbardziej podziela moje zdanie.
Dla równowagi, jedyne co zasługuje na pochwałę, to cena nowego pojazdu (bo za innego SUV-a trzeba zapłacić dużo więcej), dość niskie koszty eksploatacji (brak dwumasy i Łańcuch rozrządu), no i niezbyt wygórowane ceny obsługi serwisowej.
Uważam, że moja opinia jest obiektywna i jak najbardziej na temat powyższych rozważań ("1,7 Crdi - opinie użytkowników").
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: 1.7 Crdi opinie użytkowników

Postautor: puder12 » 06 mar 2016, 22:31

Arczi pisze:Uważam, że moja opinia jest obiektywna

Twoja opinia jest subiektywna - bo jest tylko i wyłącznie Twoja. Ale oczywiście od tego jest forum by dzielić się z innymi własnymi opiniami.

BTW
Dać się wyprzedzić na światłach przez Cinquecento to żaden wstyd, zwłaszcza jeśli to model SPORTING. W innym przypadku to chyba brak chęci ścigania się.

Arczi
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 11 wrz 2015, 09:46
Czym jeżdzę: KS III 1,7 CRDI BL Sirius Silver
Lokalizacja: Wa-wa

Re: 1.7 Crdi opinie użytkowników

Postautor: Arczi » 06 mar 2016, 23:38

Ok. Kolego puder12, niech i tak będzie, że to tylko moja subiektywna opinia.
BTW
Nie kupiłem Sportka, żeby się nim ścigać ale ale w mojej Subiektywnej ocenie, mógłby być bardziej dynamiczny.
No chyba, że coś w nim nie działa jak należy ale dość często jestem w ASO i tam chybaby coś zauważyli...
Szkoda, że nie mam kogoś, kto sam jest użytkownikiem tego modelu i przejechałby się moim autem i w zestawieniu ze swoim by mi powiedział, czy wszystko z nim ok. i że działa, bądź nie działa prawidłowo...

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: 1.7 Crdi opinie użytkowników

Postautor: puder12 » 06 mar 2016, 23:42

Z Warszawy jesteś, a w stolicy mamy wielu forumowiczów. Napisz do naszego profesora od silników (ZygJe), może znajdzie chwilkę i Ci pomoże.

Arczi
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 11 wrz 2015, 09:46
Czym jeżdzę: KS III 1,7 CRDI BL Sirius Silver
Lokalizacja: Wa-wa

Re: 1.7 Crdi opinie użytkowników

Postautor: Arczi » 06 mar 2016, 23:51

Dzięki puder12, tak zrobię.
Pozdrawiam


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap