Czujniki ciśnienia w oponach

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
XGrzesX
Nowy
Posty: 20
Rejestracja: 18 paź 2011, 13:47
Czym jeżdzę: jeszcze niczym

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Postautor: XGrzesX » 25 paź 2011, 21:18

Preccel, dziwi mnie to co piszesz. W 407 muszę przyznać, że czujniki działają znakomicie i nigdy mnie nie wprowadziły w błąd.

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Postautor: RobaL » 25 paź 2011, 22:28

Ja mialem wczesniej Meganke i tez czujniki dzialaly bez zarzutu. Bardzo sobie chwalilem to rozwiazanie. Szkoda, ze w sportku tego nie ma. Bylem przekonany, ze za te pieniadze to bedzie standard i prawde mowiac w ogole nie zwracalem na to uwagi. Zwrocilem uwage jak ktoregos dnia rano zobaczylem lekkiego kapcia i jakims cudem dojechalem do gumiarza wyciagnac 2 wkerty. Lekko sie zdziwilem, ze nic mi nie piszczalo, tyre puncture. Nawet poszedlem z niedowierzaniem patrzyc na felge czy faktycznie nie ma czujnikow czy cos sie w kompie sypnelo :(

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Postautor: RobaL » 25 paź 2011, 22:42

A teraz sobie jeszcze tak pomyslalem, ze skoro w innych krajach maja czujniki to samochod (komputer) powinien byc do tego przystosowany. Moze wystarczy same czujniki dokupic albo felgi z czujnikami, wlaczyc opcje gdzies w kompie i przyuczyc samochod? Przeciez chyba nie robia innych kompow na rozne kraje tylko odpowiednio je programuja? No tak na chlopski rozum ;) Moze u nas doszli do wniosku, ze na naszych dziurach bedzie sie to psulo i nie dali czujnikow nawet w XLkach?

P.S.
Sorry za posta jeden pod drugim, ale wiadomo jak jest :D

Preccel
Uzależniony
Posty: 186
Rejestracja: 08 maja 2011, 14:17
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI XL
Lokalizacja: Kraków

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Postautor: Preccel » 26 paź 2011, 09:33

XGrzesX pisze:Preccel, dziwi mnie to co piszesz. W 407 muszę przyznać, że czujniki działają znakomicie i nigdy mnie nie wprowadziły w błąd.

Możliwe że od tego czasu już jest to o niebo lepsze. Jednak jakież było moje zaskoczenie jak autem jeździłem w Niemczech i po wjeździe do Polski spotkał mnie taki "surprise". Od tamtego czasu mam lekki uraz do tego typu ciekawostek i jestem w stanie bez tego żyć. Zawsze mam w samoochodzie ciśnieniomierz i średnio raz w miesiącu sam sobie sprawdzam ciśnienie i odrazu wyrównuję ciśnienie. Ale nie twierdzę jednoznacznie, że tak się dzieje zawsze, może to tylko mój odosobniony przypadek, aczkolwiek autentyczny.
Kia Sportage 1,6 GDI XL (E5B-WK):
zamówiona: 15.03.11 # termin odbioru: 17.09.11 # odbiór: 08.11.11 czyli 238 dnia

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Postautor: MarekA » 26 paź 2011, 13:27

RobaL pisze:A teraz sobie jeszcze tak pomyslalem, ze skoro w innych krajach maja czujniki to samochod (komputer) powinien byc do tego przystosowany. Moze wystarczy same czujniki dokupic albo felgi z czujnikami, wlaczyc opcje gdzies w kompie i przyuczyc samochod? Przeciez chyba nie robia innych kompow na rozne kraje tylko odpowiednio je programuja? No tak na chlopski rozum ;) Moze u nas doszli do wniosku, ze na naszych dziurach bedzie sie to psulo i nie dali czujnikow nawet w XLkach?



Trzeba by poszukać w manualu jak jest to zrobione , ale raczej niezbędny jest odbiornik sygnalów , który na 100% jest elementem dodatkowym, wiec sama aktywacja w kompie takiej opcji nic by nie dała ( jesli jest taka opcja)

A moje dotychcasowe uzytkowanie czujników też nigdy nie sprawiło kłopotów, gadżecik fajny

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Postautor: RobaL » 26 paź 2011, 19:41

No to by wyszlo, ze odbiornik sygnalow + 4 czujniki + przeprogramowanie kompa. Mysle, ze to lepsze rozwiazanie niz jakas chinszczyzna z osobnym wyswietlaczem :D No i koszt pewnie podobny. Musze podjechac do serwisu i zapodac temat koledze.

Awatar użytkownika
AldenteSaba
Uzależniony
Posty: 299
Rejestracja: 16 gru 2010, 10:12
Czym jeżdzę: Cosmo Blue 1,6 t-gdi 7 dct AWD GT-Line, Yamaha FJ1200
Lokalizacja: Opole

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Postautor: AldenteSaba » 26 paź 2011, 19:45

No to czekamy na wynik rozpoznania. Chętnie dodam takie coś do swoich bajerków.

dealer
Uzależniony
Posty: 236
Rejestracja: 06 paź 2010, 15:24
Czym jeżdzę: sportage 1,7 CRDi
Lokalizacja:

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Postautor: dealer » 09 lis 2011, 00:25

monitorowanie ciśnienia miałem w poprzednim samochodzie.
Kilka razy się przydało, ale dzięki temu bajerowi co jakiś czas miałem kolorowo od kontrolek :)
Najciekawiej było po zmianie kół (całe komplety z felgami i czujnikami w felgach) przez kilka dni migały kolorowe kontrolki później wracało do normy.
Jedno jest pewne wyrobiło to we mnie nawyk sprawdzania ciśnienia w oponach często (bo miga) i już mi zostało
Porządny manometr (na stacjach benzynowych albo pokazują jak chcą, a jak mają całkiem sprawne do kitrają pod ladą przy kasie i niechętnie pożyczają bo już im przynajmniej kilka zajumali a gumiarze nie zawsze są po drodze) kosztuje kilkadziesiąt złotych. (niestety ręce trzeba ubabrać) i sprawdzać samemu. Bo przecież przy dwóch kompletach kół wypadałoby mieć dwa komplety czujników. Jak powietrza jest dużo za mało to teoretycznie to czuć po samochodzie, że coś nie jest ok.
jeżdżę Sportage 1,7 CRDi

rouman01
Uzależniony
Posty: 246
Rejestracja: 29 paź 2010, 18:28
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI
Lokalizacja: Niemcy, Bawaria

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Postautor: rouman01 » 13 lis 2011, 00:38

http://moto.pl/MotoPL/1,88571,8222643,K ... opoty.html


Nigdy tego nie miałem, ale bardzo mi się to podoba ten pomysł.
Raczej sprawdzam ciśnienie i dopompowuję koła (w KIA-S do 2,6 bara) tak średnio co miesiąc.

Szkoda, że to standard w US, a w UE ciągle nie.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Crion
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 24 wrz 2011, 02:12
Czym jeżdzę: 1.6GDI XL Techno Orange
Lokalizacja: Gliwice

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Postautor: Crion » 13 lis 2011, 12:09

A w tym artykule piszą coś o obowiązku montowania tych czujników od 2012.

http://www.opony.com.pl/artykul/pomiar- ... ms/?id=129

Czy to oznacza że Sportage zakupiony po 1 stycznia 2012 będzie miał te czujniki?

Awatar użytkownika
paolo82
Uzależniony
Posty: 298
Rejestracja: 06 kwie 2011, 22:09
Czym jeżdzę: Kia Sportage XL+ 2.0 DOHC, techno orange, limited edition
Lokalizacja: dolnoślaskie

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Postautor: paolo82 » 16 sty 2016, 00:37

witam
u mnie nie ma tpms fabrycznego a czy ktoś sobie domontował, coś ogólnie dostępnego co jest na rynku? widziałem , że można pod fabryczna navi coś z tpms podpiać , że będzie się wyświetlać poziom ciśnienia itd., czy ktoś jeszcze by fajnego polecił z tpms?

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Postautor: Owca007 » 16 sty 2016, 00:43

Pod fabryczną navi nie widziałem pokaż gdzie znalazłeś bom ciekaw :)
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Posterunkowy
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 18 lut 2016, 06:55
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2016 1,7 CRDI
Lokalizacja: Radom

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Postautor: Posterunkowy » 03 mar 2016, 23:43

W KS IV, wersja M, po którymś z rzędu przyciśnięciu dźwigni sterującej komputerem pojawia coś takiego :

Obrazek
Podczas postoju samochodu był najpierw komunikat, żeby ruszyć, a po chwili, po przejechaniu kilkudziesięciu metrów pojawiają się cyferki. Oczywiście opisy są po polsku.

Zdjęcie pochodzi z katalogu KS IV. Mój samochód stoi na dole w garażu i nie chce mi się teraz tam schodzić i wyjeżdżać :spioch: .

piotrb007
Uzależniony
Posty: 167
Rejestracja: 20 sie 2013, 21:01
Czym jeżdzę: 1.6 GDI 135 KM Techno Orange
Lokalizacja: Oswiecim

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Postautor: piotrb007 » 04 mar 2016, 15:41

witaj
Ja myślę nad tym zestawem cena jest atrakcyjna teraz bo ten sam zestaw na aliexpress to 133 $ kosztuje.
W tedy się opłacało tam kupić ale teraz u nas obniżyli cenę o 50% [ura]
http://sklep.teloc.pl/czujniki-cisnieni ... p-05-.html [papa]

Posterunkowy
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 18 lut 2016, 06:55
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2016 1,7 CRDI
Lokalizacja: Radom

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Postautor: Posterunkowy » 04 mar 2016, 22:23

W sumie to bajer. Miałem coś takiego w Oplu Signum. Zawsze po zmianie opon na zimowe i odwrotnie były kłopoty, bo czujniki źle odczytywały ciśnienie i trzeba było wracać do serwisu opon. Owszem, tu to ładnie wygląda, ale czy na pewno jest konieczne ? Bez tego gadżetu też można jeździć i nijak to nie wpływa na komfort i bezpieczeństwo.

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Postautor: Owca007 » 04 mar 2016, 23:00

Te pieniądze wolałbym przeznaczyć na przyjemniejsze rzeczy :D.
Mam to w swojej fabrycznie i w przeciągu 5 lat korzystałem, aż raz żeby sprawdzić czy dalej działa poza tym przydał się też raz w trasie ale już sam wyczułem, że coś auto mi znosi. Mój garaż to jest jak profesjonalny warsztat, podnośnik klucze kompresor wszystkie narzędzi obok auta i tak raz w tygodniu sam sobie kontroluję wartość ciśnienia w kołach zaglądam w szczeliny szpary bo inaczej nie umiem zasnąć spokojnie, wiem :puk: .
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

art211
Bywalec
Posty: 145
Rejestracja: 23 kwie 2016, 11:16
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE III XL, 2.0 CRDI, AWD

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Postautor: art211 » 04 cze 2016, 17:38

piotrb007 pisze:witaj
Ja myślę nad tym zestawem cena jest atrakcyjna teraz bo ten sam zestaw na aliexpress to 133 $ kosztuje.
W tedy się opłacało tam kupić ale teraz u nas obniżyli cenę o 50% [ura]
http://sklep.teloc.pl/czujniki-cisnieni ... p-05-.html [papa]



Kupował już ktoś z kolegów te czujniki bądź podobne ? jak to się sprawuje, działa w miarę niezawodnie ?

Pytanie do kolegi Owca-Adama:

jest możliwe dołożenie fabrycznego modułu TPMS do mojej KS ?

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Postautor: Owca007 » 04 cze 2016, 18:01

Wiesz, że nad tym właśnie pracuję bo inni już pytali i męczą. Ja w swojej mam seryjne. Zobaczę co i jak sprawdzę instalację i jak będę wiedział dam znać. Ale wstępnie porównując koszt czujników modułu i programowania (no i montaż) to taniej wychodzi kupić akcesoryjne czujniki. Które są też pewnie mniej problemowe niż te seryjne.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

art211
Bywalec
Posty: 145
Rejestracja: 23 kwie 2016, 11:16
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE III XL, 2.0 CRDI, AWD

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Postautor: art211 » 04 cze 2016, 19:22

Jasne.
Masz jakieś doświadczenia z czujnikami akcesoryjnymi np. z linku powyżej firmy Steelmate ?

Ciekawe czy po montażu można bez problemu wyważyć koła ?

edit.

widzę, że są dwa rodzaje tych czujników tzn. te które się montuje zamiast zaworów i te nakręcane na wentyl.
Prościej kupić te nakręcane na wentyl. Może ktoś wie jaka jest różnica w użytkowaniu tych dwóch modeli czujników ?


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap