Czujniki ciśnienia w oponach

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
XGrzesX
Nowy
Posty: 20
Rejestracja: 18 paź 2011, 13:47
Czym jeżdzę: jeszcze niczym

Czujniki ciśnienia w oponach

Postautor: XGrzesX » 21 paź 2011, 14:05

Czy nowa Sportage posiada czujniki ciśnienia w oponach ? W specyfikacji nic nie ma na ten temat.

Awatar użytkownika
AldenteSaba
Uzależniony
Posty: 299
Rejestracja: 16 gru 2010, 10:12
Czym jeżdzę: Cosmo Blue 1,6 t-gdi 7 dct AWD GT-Line, Yamaha FJ1200
Lokalizacja: Opole

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Postautor: AldenteSaba » 21 paź 2011, 14:15

Było już o tym w jakimś wątku. Nie ma czujników w kołach. Komputer zbiera dane z czujników ABS i po przeliczeniu wychodzi mu czy wszystkie koła mają tę samą średnicę. Jak Ci zejdzie powietrze to średnica zmaleje i komp da sygnał.

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Postautor: soul » 21 paź 2011, 14:31

Hmmmm.......jeśli powyższy wystepuje to nie na nasz rynek.
Jeśli jest to jest to klasyczny tpms czyli moduł odbiorczy na belce za schowkiem i sensor w każdym kole.
Obrazek
Obrazek

ramon
Uzależniony
Posty: 192
Rejestracja: 19 lut 2011, 21:01
Czym jeżdzę: KIA S. V M+Smart 1,6 TGDI 150KM KIA S. III 1,6 GDi 135KM
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Postautor: ramon » 21 paź 2011, 14:34

czujniki są na pewno w bliźniaczym ix35 w najwyższej wersji Premium. W Sportku chyba nie ma nawet w XL
1,6 GDi "L" Techno Orange + pakiet orange + szklany dach

excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Postautor: excile » 21 paź 2011, 15:06

no to wam powiem ze czujników na pewno nie ma chyba ze czujnikiem nazwiecie miłego pana, który w Austrii zatrzymał nas i powiadomił, że nie mamy powietrza w tylnym kole:)


pzdr
dc
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

Awatar użytkownika
AldenteSaba
Uzależniony
Posty: 299
Rejestracja: 16 gru 2010, 10:12
Czym jeżdzę: Cosmo Blue 1,6 t-gdi 7 dct AWD GT-Line, Yamaha FJ1200
Lokalizacja: Opole

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Postautor: AldenteSaba » 21 paź 2011, 15:22

No i okazało się, że jak zwykle nie doczytałem instrukcji uzytkowania samochodu.
Jest cały rozdział o tym - strony 6-22 do 6-27.
W sumie to nie wiem czy je w końcu mam czy nie ale z lektury wynika, że jeżeli - to są one w kołach tak jak oświecił nas SOUL i nie wolno wtedy stosować żadnych psikaczy uszczelniających bo uszkadzają te czujniki.

XGrzesX
Nowy
Posty: 20
Rejestracja: 18 paź 2011, 13:47
Czym jeżdzę: jeszcze niczym

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Postautor: XGrzesX » 21 paź 2011, 15:40

No to wielka szkoda, że nie ma tych czujników. Obecnie jeżdzę 407 który takie czujniki i posiada i bardzo sobie chwalę ich posiadanie. Kilka razy mnie uratowały. Co fajne czujniki w 407 rozpoznają czy tylko cisnienie w oponie jest za niskie czy może w oponie jest jakiś gwóżdź.

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Postautor: kasia_mm » 21 paź 2011, 15:42

no moze byc z tym "wesoło" niedługo - przeczytajcie to:

http://moto.onet.pl/1651649,1,nowe-kosz ... tml?node=8

excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Postautor: excile » 21 paź 2011, 15:53

dziennikarze bzdury piszą a koleżanka się przejmuje ;) generalna zasada, że prawo nie działa wstecz musi być zachowana. A nie wyobrażam sobie montowania systemu ESP do mojego Clarusa, któy nawet ABSu nie posaida ;)
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Postautor: kijaS » 21 paź 2011, 16:27

Czujniki ciśnienia w oponach montowane są w nowym Sportku, ale nie na nasz rynek. Nie pamiętam gdzie, ale albo Czesi albo Słowacy mają taką możliwość.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

Awatar użytkownika
AldenteSaba
Uzależniony
Posty: 299
Rejestracja: 16 gru 2010, 10:12
Czym jeżdzę: Cosmo Blue 1,6 t-gdi 7 dct AWD GT-Line, Yamaha FJ1200
Lokalizacja: Opole

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Postautor: AldenteSaba » 21 paź 2011, 22:31

Właśnie sprawdziłem. Moja XL-ka z całą pewnością nie ma takiego czegoś jak czujniki ciśnienia w oponach. Nawet kontrolka się nie zapala przy starcie więc to nie istnieje.

Awatar użytkownika
wentyl
Uzależniony
Posty: 245
Rejestracja: 01 lis 2010, 23:22
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC XL
Lokalizacja: Kraków

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Postautor: wentyl » 23 paź 2011, 09:03

OT Czasem zastanawiam się, dlaczego producenci samochodów nie wkładają do swoich aut tych wszystkich elektronicznych bajerów, które przecież kosztują grosze, a przeciętnemu kierowcy ułatwiłyby życie, nie wspominając o bezpieczeństwie na drogach (a propos dyrektyw unijnych)? No bo ile teraz mogą kosztować takie czujniki ciśnienia lub kamera cofania wraz z ich produkcyjnym montażem? 50EUR? Każdy zniósłby wyższą cenę auta o taką kwotę, a producenci każą za taki "szmelc" słono dopłacać, albo w ogóle nie oferują tych bajerów nawet w opcji. Rozumiem, że istnieje obawa, że nikt wówczas nie kupowałby aut luksusowych. Ale rynek markowych aut i tak zapewne by się obronił... Tak sądzę...
Kiedyś w górach miałem "stresa", bo tak jakoś zaparkowałem, że wydawało mi się, że powietrze uszło z koła :o Panika !!!... [zly1] bo już wieczór, daleko od domu, mało miejsca, żeby się rozłożyć z klamotami i zrobić podmiankę na dojazdówkę, na pochyłości trudno ustawić podnośnik itp. A jazda w dół po kamienistej drodze na pewno rozpruje oponę, w której nie ma powietrza... taką miałem wizję. Zaryzykowałem jazdę, ale na pierwszej w miarę równej nawierzchni wysiadłem, by organoleptycznie sprawdzić co z kołem. Uffff.... tym razem to powietrze uszło ze mnie. Było w porządku :lol: Ale gdyby auto miało jakiś taki elektroniczny bajer, to mi oszczędziłoby stresu i pewnie dłużej pożyłbym jako Polak.
Bo każdy Słowak nie ma tego stresu, kupując Sportage w wyższej wersji wyposażeniowej ma w standardzie "kontrola tlaku v pneumatikách" ;)
Kiedyś czarna kijanka, teraz czarny tuk tuk ;-)

Awatar użytkownika
oovoo
Uzależniony
Posty: 176
Rejestracja: 08 lut 2011, 22:36
Czym jeżdzę: pomarańczka 1,7CRDi+XL

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Postautor: oovoo » 23 paź 2011, 09:24

A czy taki bajer można teraz domówić; jakie by były tego koszty czy wymaga przeprogramowania komputera czy też w inny sposób się toto symbolizuje pokazując flaka hehe

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Postautor: MarekA » 23 paź 2011, 10:08

Doinstalowac można ale nie jako oryginalny Kia - jak zawsze z pomoca przyjda niezawodni chińczycy ;)
Za około 160 $ można załozyc czujniki w oponach ( wymiana wentyli) do tego dodatkowy mały monitorek wyświetlający ciśnienie.
Są mniej lub bardziej rozbudowane systemy ( podłaczenie pod audio np,)

przykładowy
http://www.aliexpress.com/product-fm/300515734-AUTO-T-507N-tire-pressure-monitoring-system-TPMS-wholesalers.html

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Postautor: kasia_mm » 23 paź 2011, 10:12

faktycznie słowacka wersja ma czujniki... wogole na ich rynek oferta jest totalnie innaczej skonstruowana, sa tylko dwie wersje auta do wyboru a nie cztery jak u nas... sciagnelam sobie ich cennik ale niestety pdf-ow nie mozna na forum zamieszczac.... a ciekawy dokument:)

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Postautor: MarekA » 23 paź 2011, 10:17

Widziałem te cenniki i pomimo troszkę innych konfiguracji w przelicznieu na zł nie wychodzi taniej niz w PL :)
Chyba na większość rynkow idzie tylko w dwóch wersjach wyposażenia , tylko u nas tak jakoś inaczej

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Postautor: kasia_mm » 23 paź 2011, 10:18

zgadza się, cenowo tak samo aczkolwiek wyposazenie ciut inne :) ciekawe czy na rynki zachodnie tez sa dwie czy cztery wersje, czemu na nasz rynek taka szeroka oferta??

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Postautor: MarekA » 23 paź 2011, 10:33

W USA sa 3 wersje wyposażenia (do tego AWD i FWD) w Niemczech też 3 wersje, a w Rosjii jeszcze bardziej pomieszane bo pięc wersji wyposażenia ale nie z kazdym silnikiem wszystkie wersje sa dostępne
Co kraj to obyczaj :D

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Postautor: kijaS » 23 paź 2011, 11:15

Ano różnice w specyfikacjach czasem są dość ciekawe. We Francyi na ten przykład benzynki 2 litrowej w żadnej wersji nie zamówisz. A z kolei bracia Angole kolory DarkGan, TechnoOrange i SiriusSilver oferują tylko w najwyższej specyfikacji, w której z kolei nie uświadczysz BluByte'a i SandTrack'a. Więc nie narzekajmy zbyt mocno na nasze specyfikacje. Derektor Szyszko solennie o nas dba :mrgreen: Darujmy mu te czujniki. I tak ma hepawkę przy każdym wpisie w najdłuższym wątku [hihihi]
Edytka uzupełniła jeszcze jeden kolor
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Postautor: kasia_mm » 23 paź 2011, 11:23

niezmiennie mi się podoba czerwony kolor dostepny w USA... maja tez fajny niebieski - u nas wogole nieznane kolorki a szkoda...

Preccel
Uzależniony
Posty: 186
Rejestracja: 08 maja 2011, 14:17
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI XL
Lokalizacja: Kraków

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Postautor: Preccel » 23 paź 2011, 12:20

... dlaczego u nas nie ma czujników? a mianowicie swojego czasu jeździłem w 2001-2002 roku nowiutkim Peugeotem 607, który to wjechał na nasze Polskie dorgi z Niemiec i wszystko zaczeło fiksować... jak się okazało wszystkie czujniki odpadły na naszej "Pięknej A4" wtedy jeszcze betonowej po wujku adolfie... więc jakie było moje zaskoczenie jak wysiadłem a tu we wszystkich oponach jest normalne ciśnienie a wskaźniki świrują. Niestety do dnia dzisiejszego nasze drogi nadal nie są zbyt równe i dlatego też ja np. takich czujników nie chcę bo tu mieszkam i po tych dziurach jeżdżę i po to też kupuję coś wyższego typu SUV.
Kia Sportage 1,6 GDI XL (E5B-WK):
zamówiona: 15.03.11 # termin odbioru: 17.09.11 # odbiór: 08.11.11 czyli 238 dnia


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap