Pancerna kijanka

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
farmi
Bywalec
Posty: 62
Rejestracja: 30 lis 2018, 19:33
Czym jeżdzę: 2,0 CRDi AWD XL
Lokalizacja: Jelenia Góra

Pancerna kijanka

Postautor: farmi » 20 mar 2019, 23:46

Miałem dzisiaj małe bum nie z mojej winy,przepuszczałem pieszego a w zasadzie się zatrzymałem bo babka prawie wbiegła na jezdnie i gość zaparkował mi w tyle Sportka,efekty oceńcie sami :D :D :D
Poczułem tylko lekki wstrząs,jak wysiadłem to jak zobaczyłem rozpierdzielone auto gościa to myślałem że po karetkę trzeba dzwonić ale na szczęście ok:)U mnie uszkodzony tylny zderzak i klapa lekko wgięta ale byłem już w ASO,maja wszystko na nowe z OC gościa zrobić [hihihi]
W autku goscia to cały przód rozwalony,chłodnica poszła reflektory itp.
[url=https://www.fotosik.pl/zdjecie/87536a9f95c5d75a]Obrazek
[URL=https://www.fotosik.pl/zdjecie/ef15239e904524b2]Obrazek

Awatar użytkownika
listomek2014
Expert
Posty: 914
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:50
Czym jeżdzę: KS FL 1.6 L BL
KS IV L BL 1.6 T
Toyota cross
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Pancerna kijanka

Postautor: listomek2014 » 21 mar 2019, 11:39

Szkoda że haka nie miałeś bo pewnie tylko on by ucierpiał a tak i tak nie jest źle ale i tak szkoda przez cymbala pewnie za dupeczkami się rozgląda
W krwi benzyna zamiast Serca turbina

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Pancerna kijanka

Postautor: Owca007 » 21 mar 2019, 12:32

Trzeba dokładnie sprawdzić czy w aucie zawieszenie i podłoga z tyłu nie została uszkodzona. Po naprawie obowiązkowo zrobić zbieżność i wtedy wszystko wyjdzie czy jest ok. Co do przedmówcy racja jakby kijanka była podniesiona plus hak to coś czuję, że skończyło by się na rysach :).
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

farmi
Bywalec
Posty: 62
Rejestracja: 30 lis 2018, 19:33
Czym jeżdzę: 2,0 CRDi AWD XL
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Pancerna kijanka

Postautor: farmi » 21 mar 2019, 12:48

serwis mam nadzieje sprawdzi wszytko dopilnuje ich:)na razie jeżdzę i czekam na to aż cała papierologia ruszy z ubezoieczalni.
co do haka to jest argument za zamontowaniem:)

Awatar użytkownika
AdamAki
Uzależniony
Posty: 214
Rejestracja: 12 sty 2016, 17:46
Czym jeżdzę: Kia Sportage 3 (2016) 1,6 GDI BusinessLine L Cassa White
Lokalizacja: Małopolska

Re: Pancerna kijanka

Postautor: AdamAki » 21 mar 2019, 20:59

Co do haka to nie byłbym tak pewny że zminimalizowałby uszkodzenie no może zderzak i klapa by tak nie ucierpiała, ale cały impet zostałby przeniesiony bezpośrednio na podwozie pojazdy bez żadnej amortyzacji. Bo zderzaka zasadniczym zadaniem jest pochłanianie energii w momencie kolizji. Tak mi się wydaję może się mylę.

mich_biel
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: 14 mar 2018, 21:25
Czym jeżdzę: SPORTAGE 1.6 T-GDI GT Line
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Pancerna kijanka

Postautor: mich_biel » 21 mar 2019, 22:03

Koledze wjechał gościu Volvo V40 w tył Mercedesa W124 - 200D (rok produkcji chyba 1994) zimą, ślisko itd. nie wyhamował (pokazywał mi zdjęcia).
W merolu odpadł tylko zderzak i został wgięty tylny pas bagażnika. Kolega znalazł sznurek przymocował zderzak nawet tablica nie odleciała i pojechał do domu. W Volvo gościu jechał sam wypaliły przednie poduchy i boczne. Cały przód skasowany, płyny wyleciały itd. laweta. Najważniejsze nikomu się nic nie stało, ale kupić potem takie volvo po naprawie bym nie chciał.

KrzysiekG
Uzależniony
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2019, 22:20
Czym jeżdzę: Sportage IV 2019 BL 1.6T-GDi

Re: Pancerna kijanka

Postautor: KrzysiekG » 22 mar 2019, 08:13

Koledzy.... Czy Wy tak na serio? Przecież współczesne samochody tak właśnie są skonstruowane! Ich elementy mają się właśnie gnieść, giąć, łamać i odpadać w określony sposób aby chronić zdrowie i życie osób uczestniczących w zdarzeniu. Generalnie przód jest najbardziej narażony bo przeważnie w tym kierunku poruszają się auta więc to tam jest najwięcej myśli technicznej ukierunkowanej na kontrolowane niszczenie masy nieożywionej.
Jestem głęboko przekonany że gdyby to sportage uderzył przodem to obraz po kraksie wyglądałby podobnie.
Mógłbym się też założyć że gdyby autor wątku miał hak, a wjechałby w niego merc w124 to poczułby uderzenie bardzo dobrze. To że w tym konkretnym przypadku czuł go słabo to między innymi zasługa tego że pojazd gościa z tyłu się "rozpadł".

Awatar użytkownika
listomek2014
Expert
Posty: 914
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:50
Czym jeżdzę: KS FL 1.6 L BL
KS IV L BL 1.6 T
Toyota cross
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Pancerna kijanka

Postautor: listomek2014 » 22 mar 2019, 10:19

Oczywiście masz rację taka jest zasada
W krwi benzyna zamiast Serca turbina

maestro
Bywalec
Posty: 112
Rejestracja: 01 gru 2010, 12:05
Czym jeżdzę: pro cee'd + sportage business line AWD DCT7

Re: Pancerna kijanka

Postautor: maestro » 12 kwie 2019, 20:20

Z własnego doświadczenia po widocznych uszkodzeniach sprawcy i ofiary wydaje mi się że "pas tylny" musiał zostać uszkodzony (czyt. mniej lub bardziej wgnieciony), nie wiem jak konstrukcyjnie jest to rozwiązane w SPIV ale zapewne z poziomu wnętrza bagażnika będzie już widać.

farmi
Bywalec
Posty: 62
Rejestracja: 30 lis 2018, 19:33
Czym jeżdzę: 2,0 CRDi AWD XL
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Pancerna kijanka

Postautor: farmi » 13 kwie 2019, 10:35

na razie auto w serwisie ale z tego co wiem to nic w środku nie strzeliło,nie wgięło się dam znać co robili jak odbiorę auto w przyszłym tygodniu

tomekdriver
Bywalec
Posty: 99
Rejestracja: 20 mar 2018, 10:00
Czym jeżdzę: Sportage III FL - 2.0 CRDI AWD - L Limited
Lokalizacja: Zamość/Hrubieszów

Re: Pancerna kijanka

Postautor: tomekdriver » 14 kwie 2019, 08:08

Miałem ostatnio podobną sytuację :) Kilka rys dosłownie w Kijance. Mimo wszystko sprawę zgłosiłem z oc sprawcy, po rozebraniu doszło kilka innych rzeczy. Mimo wszystko trzeba przyznać że auta pancerne na swój sposób :D
JEST : KIA SPORTAGE III FL - 2.0 AWD AT
BYŁA : KIA SPORTAGE III - 2.0 AWD AT :) / Renault Laguna III

Viptour24.pl

farmi
Bywalec
Posty: 62
Rejestracja: 30 lis 2018, 19:33
Czym jeżdzę: 2,0 CRDi AWD XL
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Pancerna kijanka

Postautor: farmi » 17 kwie 2019, 16:20

odebrałem auto po 3 tygodniach bo części nie mieli,pomijając to naprawa oki ale koszty.masakra....
Obrazek

Awatar użytkownika
listomek2014
Expert
Posty: 914
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:50
Czym jeżdzę: KS FL 1.6 L BL
KS IV L BL 1.6 T
Toyota cross
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Pancerna kijanka

Postautor: listomek2014 » 17 kwie 2019, 18:21

To tylko namiastka tyłu dlatego tak tanio sporo odzyskali teraz możesz z modyfikować przód [rotfl1] oczywiście żart oby żadnych więcej pozdrawiam
W krwi benzyna zamiast Serca turbina


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap