EURO KAS - KATOWICE

Tu możesz zamieścić opinie o ASO i Salonach KIA. Pamiętaj, że opinia musi być rzetelna i pełna. Dochowaj szczególnej staranności, Twoja opinia może zaważyć na tym, czy inni skorzystają z danego ASO czy Salonu KIA. Bądź obiektywny.
Awatar użytkownika
ITI
Bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 14 wrz 2011, 00:29
Czym jeżdzę: przyczajony tygrys 2.0 CRDi 4x4
Lokalizacja: Katowice

Re: EURO KAS - KATOWICE

Postautor: ITI » 03 lis 2011, 20:27

Ale ja to ubezpieczenie AC/OC nie mam wystawione za pośrednictwem leasingodawcy, tylko ze zgodą na ubezpieczenie zewnętrzne.
Wolisz aby Ci wypłacili netto? a płacisz raty brutto...? no chyba, że się nie znam...?
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu... prawdziwi mężczyźni żują pszczoły !!!

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: EURO KAS - KATOWICE

Postautor: mint » 06 lis 2011, 14:50

ITI,
Mam na imię Iwona i razem z mężem śledzę wasze wątki. Piszę teraz pod jego nickiem, bo nie mam czasu na logowanie i udzielanie się, tym bardziej, że powielalibyśmy te same wypowiedzi :)
Może i ja nie jestem do końca w pełni świadoma procedur ubezpieczeniowych, ale sprawdź dokladnie swoja polisę. Piszę tu tylko o samochodach leasingowanych, nie w kredycie czy za gotówkę :) Na polisie jest podana wartość samochodu do AC z drobniutkim dopiskiem "netto". I niestety jest ona właśnie taka :(
Miałam do czynienia z wieloma samochodami leasingowymi i ich ubepieczeniami (z racji wykonywanego zawodu)i poraz pierwszy widzę, aby jakikolwiek samochód zakupiony w leasingu operacyjnym był ubezpieczony od wartości brutto.
Zresztą jest to logiczne, ponieważ zakupująć samochód w leasingu operacyjnym na firmę masz prawo odliczenia podatku vat (przy samochodach osobowych 60%, nie więcej niż 6000zł). Przy jakiejkolwiek szkodzie serwis z ubezpieczycielem rozlicza się według wartości netto, a ty jako firma pokrywasz vat, który następnie odliczasz w swojej działalności (czyli z vatem wychodzisz na zero).
Nie wiem czy udało mi się sensownie wyjaśnić ten dość zawiły temat, ale po prostu mam watpliwości co do tego jak ubepieczyciele informują nas o warunkach ubepieczenia czegokolwiek. [zly2]
Iwona
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

Awatar użytkownika
ITI
Bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 14 wrz 2011, 00:29
Czym jeżdzę: przyczajony tygrys 2.0 CRDi 4x4
Lokalizacja: Katowice

Re: EURO KAS - KATOWICE

Postautor: ITI » 06 lis 2011, 15:21

Mint/Iwono...

sprawdziłem właśnie polisę z PZU mam na niej kwotę 104 400 brutto... zazwyczaj czytam co podpisuję... :)

A wracając do wątku Vat-u, za bardzo się na tym nie znam, ale na mój rozum, to możesz odliczyć tylko 6000 zł, a płacisz Vat-u - w moim przypadku ok. 19500 zł. Dlatego niech mi w razie draki ubepieczyciel pokryje stratę...

No chyba, że się mylę? :)
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu... prawdziwi mężczyźni żują pszczoły !!!

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: EURO KAS - KATOWICE

Postautor: kasia_mm » 06 lis 2011, 17:27

ja tez mam leasingowy samochod i tez ubezpieczenie na brutto od PZU -plus dodatkowy GAP wykupiony tez na wartosc zakupu brutto

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: EURO KAS - KATOWICE

Postautor: mint » 06 lis 2011, 17:34

No to w takim razie PZU to chyba jedyny ubepieczyciel, ktory ubezpiecza od brutto :)
Trzeba temu tematowi przyjżeć się dokładniej w przyszłym roku [zly1] bo teraz to już jesteśmy po.... ubezpieczeniu :?
A przy okazji ciekawa jestem, jak PZU rozlicza ewentualne szkody.... :roll:
Iwona
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

matek23
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 14 wrz 2011, 14:56
Czym jeżdzę: renault laguna 1,8 Ex

Re: EURO KAS - KATOWICE

Postautor: matek23 » 06 lis 2011, 17:47

MINT, gdyby tak było jak Ty piszesz to przy szkodzie całkowitej wypłacono by Ci za samochód kwotę netto. Kto wg. Ciebie wypłacił by Ci resztę. Przecież zapłaciłeś/łaś cały Vat - 6tyś. W tej sytuacji jesteś w plecy 13, 5 tyś. Taki manewr z wartością netto samochodu wykonywało się jak masz odliczony cały VAT. Wtedy de facto płaciłeś za samochód netto i otrzymywałeś za szkodę netto. Dzisiaj kiedy nie odliczasz Vatu całego, żadna firma (a nie tylko PZU) tego nie robi. Nie opłaca się to przede wszystkim ubezpieczającemu. Chyba, że przeczuwasz , że nie będziesz miała nigdy wypadku i szkody na całą kwotę, ale w tkim razie po co jest ubezpieczenie?

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: EURO KAS - KATOWICE

Postautor: mint » 06 lis 2011, 17:58

Hmmm, w sumie racja co piszesz.
Tylko dlaczego gro ubezpieczycieli pisze na polisach wartosci netto????
W firmie, w ktorej pracuje mamy 4 samochody w leasingu i we wszystkich polisach od różnych ubezpieczycieli wpisane sa wartosci netto. Ubezpieczyciele przy malych szkodach wyplacali serwisom wartosci napraw/czesci netto. Vat pokrywala firma. Ale co w przypadku calkowitej szkody????? :shock:
Chyba zrobie małe dochodzenie :)
Iwona
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

matek23
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 14 wrz 2011, 14:56
Czym jeżdzę: renault laguna 1,8 Ex

Re: EURO KAS - KATOWICE

Postautor: matek23 » 06 lis 2011, 18:30

Bo gdy nie ma szkody całkowitej , to wszystko się zgadza tzn. wszystko jedno jak jest. Natomiast jak szkoda całkowita to ten co w ten sposób ubezpiecza jest stratny. Ubezpieczyciel wpisując kwotę netto, informuje o tym (albo wprost albo pokrętnie), ale trzeba podpisać stosowne "oświadczenie", że szkody będą rozliczane w kwotach netto. Ot i tyle. Życzmy sobie jazdy bezszkodowej :)

jackbielsk
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 07 lis 2011, 18:04
Czym jeżdzę: kia 1.6 GDI XL bialy dach panorama stopnie boczne

Re: EURO KAS - KATOWICE

Postautor: jackbielsk » 10 lis 2011, 22:08

od niedawna tez mam co nieco doczynienia z Euro Kas Katowice i panem Blazejem nie sposób tu pomimac i nie wspomniec o milych Paniach z dzialu finansowania .....gdzie ja nie byłem jednak ciesze sie ze do owego Euro Kas trafilem ... Medal za całoksztalt ....dla Firmy oby tak zawsze było ..


zamowilem bialą 1.6 Xl z panorama dach nie wspomne juz o nakladkach na zderzaki i stopniach bocznych no ale czego sie nie robi dla ......żoneczki

Awatar użytkownika
UlCiA
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 27 wrz 2011, 09:59
Czym jeżdzę: Rudy Sportage XL, 1.6GDI, :-)
Lokalizacja: Gliwice

Re: EURO KAS - KATOWICE

Postautor: UlCiA » 02 gru 2011, 09:54

Odebraliśmy wczoraj (1.XII) naszą Sportage w Euro Kas'ie, wrażenia jak najbardziej pozytywne! :mrgreen:
Od początku do końca bardzo miła, rzeczowa obsługa (tu pozdowienia dla pana Błażeja Wacławika! :D )
100% kompetencji podczas załatwiania polisy ubezpieczeniowej oraz formalności kredytowych (bardzo miłe Panie :) ).
Dodam, iż byliśmy także w innych salonach w naszych okolicach (zabrze oraz Łaziska):
- w zabrzu nie spodobała nam się obsługa, może ze względu na wiek nie potraktowali nas poważnie... jakaś taka ogólna olewka klienta. Nie chcieli także rozmawiać o ewentualnym upuście, a to było dla nas kluczowe ;) Widać nie chcieli sprzedać auta :P
- w Łaziskach: właściwie o tym salonie nie mogę powiedzieć za wiele, nie kupiliśmy tam ze względu na kiepski, niesatysfakcjonujący nas upust :lol:

W Euro Kas'ie znaleźliśmy wszystko czego oczekiwaliśmy! [zlosnik2] Także... jako salon w którym nabyliśmy nasze pierwsze nowe auto zarobił dużego plusa !
Polecam wszystkim z okolic (i nie tylko :P) zakup u nich [papa]
Lady Orange *XL, 1.6GDI SRK, SRN, CP1* =)

Awatar użytkownika
AldenteSaba
Uzależniony
Posty: 299
Rejestracja: 16 gru 2010, 10:12
Czym jeżdzę: Cosmo Blue 1,6 t-gdi 7 dct AWD GT-Line, Yamaha FJ1200
Lokalizacja: Opole

Re: EURO KAS - KATOWICE

Postautor: AldenteSaba » 02 gru 2011, 10:53

Gratulacje UlCiA!!!!!
Zadowolenia z autka choć to chyba nie podlega dyskusji i do zobaczenia na trasie. [papa]
Mam nadzieje, że zdążyliście przestudiować Manual :lol:

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: EURO KAS - KATOWICE

Postautor: aBARTh » 02 gru 2011, 15:10

Gratulacje dla Ulci i Crion'a :) Czekamy na pierwsze wrażenia z jazdy i galerię zdjęciową :)

Cieszę się, że mogłem się ciut przyczynić do Waszego wyboru.

Na wiosnę obowiązkowo organizujemy śląskiego spota rozpoczynającego sezon "ciepły". Chyba, że nasza zima, która jak zwykle zaskoczyła drogowców ( nie przyszła [rotfl1] ) przesunie się na maj-czerwiec.

Awatar użytkownika
UlCiA
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 27 wrz 2011, 09:59
Czym jeżdzę: Rudy Sportage XL, 1.6GDI, :-)
Lokalizacja: Gliwice

Re: EURO KAS - KATOWICE

Postautor: UlCiA » 02 gru 2011, 20:40

Galerię zdjęciową możeciejuż obejrzeć w Foto galerii [hihihi]
Lady Orange *XL, 1.6GDI SRK, SRN, CP1* =)

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: EURO KAS - KATOWICE

Postautor: MarekA » 03 gru 2011, 09:13

Na południu to spocik możecie zrobic z Euro Kasem - robia imprezki, ja dostałem zaproszenie i na dzień dziecka i teraz na Mikolajiki.
I tak nie pojadę ale bardzo sympatycznie z ich strony :brawo:
Gratulacje dla nowych uzytkowników

Awatar użytkownika
kolorowy87
Nowy
Posty: 20
Rejestracja: 08 kwie 2012, 17:04
Czym jeżdzę: 2.0 CRDI 184 km XL+4WD+ATE+LST+SRK+NVN+SRN+APS
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: EURO KAS - KATOWICE

Postautor: kolorowy87 » 10 kwie 2012, 22:18

ja mam bardzo dobre zdanie o tej firmie. odebralem swoje auto 2 tyg temu a czas realizacji bardzo szybko. auto bylo na magazynie i formalnosci potrwaly tydzien auto w leasingu. Bardzi mila obsluga. czekam teraz na dostawe u nich i bede bral jeszcze jedna kie u nich taka sama tylko w manualu

REROMEK
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: 30 sty 2012, 20:49
Czym jeżdzę: sportage 1.7 crdi xl
Lokalizacja: Sztum, na Powiślu

Re: EURO KAS - KATOWICE

Postautor: REROMEK » 14 kwie 2012, 17:39

mint pisze:No to w takim razie PZU to chyba jedyny ubepieczyciel, ktory ubezpiecza od brutto :)
Trzeba temu tematowi przyjżeć się dokładniej w przyszłym roku [zly1] bo teraz to już jesteśmy po.... ubezpieczeniu :?
A przy okazji ciekawa jestem, jak PZU rozlicza ewentualne szkody.... :roll:
Iwona


to ja też coś wtrącę w temacie wypłaty odszkodowań - choć temat właściwy jest inny - miałem kilka napraw i z oc i ac (zawsze bezgotówkowo) , wypłata z pzu netto - vat pokrywał mi leasingodawca ponieważ ja nie jestem płatnikiem vatu - nie mam możliwości odliczenia , tylko pisemko odpowiednie do leasingu i po kłopocie...
lubię jeździć... kia sportage 1.7 crdi xl sand track + skóra , ta jaśniejsza

Awatar użytkownika
ITI
Bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 14 wrz 2011, 00:29
Czym jeżdzę: przyczajony tygrys 2.0 CRDi 4x4
Lokalizacja: Katowice

Re: EURO KAS - KATOWICE

Postautor: ITI » 24 kwie 2012, 13:22

Pierwsza skaza na najlepszym salonie KIA w 2011 ... EURO KAS...

Byłem na dziś umówiony na montaż haka holowniczego, chwilkę po przyjeździe do serwisu nastąpiła awaria prądu. "Miły Pan" z serwisu poinformował mnie, że w związku z awarią usługa nie będzie mogła zostać zrealizowana.

Ja rozumiem, siła wyższa, ale żeby salon tej wielkości nie miał zasilania awaryjnego? a nawet UPS aby móc sprawdzić dostępne terminy montażu?

"Miły Pan" z serwisu chciał wręczyć mi swoją wizytówkę, abym do nich zadzwonił popołudniu w celu sprawdzenia wolnych terminów.

Ja miałem dzwonić???

Po 4h " Miły Pan z serwisu" zadzwonił..., pierwszy wolny termin 7-8 maj... czyli 2 tyg. od daty umówionej wizyty...

Ja rozumiem, długi majowy weekend, ale to właśnie na ten weekend potrzebowałem mój hak!!!

Z tego co widzę to jakość obsługi kończy się niestety na Błażeju i dziale obsługi sprzedaży.... :(
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu... prawdziwi mężczyźni żują pszczoły !!!

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: EURO KAS - KATOWICE

Postautor: soul » 24 kwie 2012, 22:21

Trzeba było się rzucić na glebę i samemu przykręcić parę śrubek. :zlosnik:
Robota prosta, nie warta płacenia.2 godziny i po sprawie.
Obrazek

excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: EURO KAS - KATOWICE

Postautor: excile » 25 kwie 2012, 07:52

chłopie z UPSa to co najwyżej możesz sobie komputer podtrzymać na kilka - kilkanaście no kilkadziesiąt minut. Agregat prądotwórczy w warsztacie to nie ma sensu ekonomicznego bo po pierwsze jak często zdarzają się takie awarie a po drugie nawet jeśli to jakie maja straty? Nie opłaca się Demonizujesz
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

johnny11
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 07 kwie 2012, 14:36
Czym jeżdzę: L 2.0 DOHC A/T
Lokalizacja: Warszawa

Re: EURO KAS - KATOWICE

Postautor: johnny11 » 25 kwie 2012, 08:05

excille - czytamy ze zrozumieniem :)))

ITI pisze:...
Ja rozumiem, siła wyższa, ale żeby salon tej wielkości nie miał zasilania awaryjnego? a nawet UPS aby móc sprawdzić dostępne terminy montażu?
..


Tak jak napisał, chciał, żeby chociaż UPS podtrzymał komputer, żeby mogli sprawdzić na miejscu dostępne kolejne terminy.

Awatar użytkownika
mariuszeks
Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: 21 lis 2011, 21:02
Czym jeżdzę: KS 1,6 GDI/L/D2A/SRK....
Lokalizacja: KRAKÓW

Re: EURO KAS - KATOWICE

Postautor: mariuszeks » 25 kwie 2012, 08:32

Szanowni Panowie - jałowa dyskusja dotycząca UPS.

Urządzenia tego typu stosowane są najczęściej do zasilania komputerów, a zwłaszcza serwerów. Dzięki ich zastosowaniu, w przypadku awarii zasilania zmniejsza się ryzyko utraty danych znajdujących się aktualnie w pamięci operacyjnej komputera, a nawet uszkodzenia urządzeń pamięci masowej.
UPS na pewno nie służy do sprawdzania danych dla potrzeb zdesperowanych klientów :przebacz: tylko do bezpiecznego wyłączenia komputera (w chwili awarii zasilania głównego), pomimo że jest w stanie podtrzymać pracę komputera dłuższy okres czasu (~2 h).
Sprawą otwartą pozostają UPS-y stosowane "przemysłowo" np. w szpitalach, ale to już zupełnie inna bajka...


Wróć do „OPINIE O ASO I SALONACH SPRZEDAŻY KIA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap