Wznowienie gwarancji + opinie o ASO we Wrocławiu i okolicach.

Tu możesz zamieścić opinie o ASO i Salonach KIA. Pamiętaj, że opinia musi być rzetelna i pełna. Dochowaj szczególnej staranności, Twoja opinia może zaważyć na tym, czy inni skorzystają z danego ASO czy Salonu KIA. Bądź obiektywny.
zomos
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 03 sie 2021, 09:45
Czym jeżdzę: Kia Sorento 2.0 CRDI 4x4 aut 186 KM 2017

Wznowienie gwarancji + opinie o ASO we Wrocławiu i okolicach.

Postautor: zomos » 03 sie 2021, 10:19

jest to mój pierwszy merytoryczny post na forum.
W ostatnim czasie stałem się posiadaczem Kia Sorento 2.0 CRDI 4X4 AUT 186 KM z 2017 r. (I rej. marzec 2018 r.).

Zbliżam się do przeglądu po 90 tys km i zastanawiam się czy robić serwis w ASO czy poza nim. A zastanawiam się z tego względu, ponieważ poprzedni użytkownik pojazdu przekroczył drugi serwis o parę tys km - powinien być po 60 tys a został zrobiony po 63,5 km.
I najzwyczajniej w świecie zastanawiam się czy KIA przywróci mi gwarancję albo czy nie wyłączy jej na silnik (w efekcie czego gwarancja zostanie tylko na skrzynię i parę pierdół)... W ASO we Wrocławiu powiedzieli mi że szanse przywrócenia gwarancji oceniają na 60-70%. Cena przeglądu po 90 tys km z materiałami ASO (obydwa Wrocławskie ASO) to ok. 2.000 zł brutto. U Nowickiego w Kaliszu ok. 1.200 zł brutto. Do tego muszę zrobić klocki i tarcze tył i to wychodzi w każdym ASO ok. 1.700 zł. Jeśli natomiast zrobię to wszytsko poza ASO to na bank zaoszczędzę ok. połowę i zostanie kasa na wymianę oleju w ASB i reduktorze.

I na koniec jeszcze jedno pytanie. Pomijając kwestie finansowe, które ASO jest lepsze? Wrobud, GAM Długołęka czy Nowicki Kalisz, ew. Szic Opole? W Kaliszu mam rodzinę a w Opolu często bywam więc nie jest dla mnie problemem tam podjechać jeśli ASO są tego warte.

Będę bardzo wdzięczny za wszystkie opinie.

Wróć do „OPINIE O ASO I SALONACH SPRZEDAŻY KIA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap