Zakup Kia Sportage a bonusy

Tu możesz zamieścić opinie o ASO i Salonach KIA. Pamiętaj, że opinia musi być rzetelna i pełna. Dochowaj szczególnej staranności, Twoja opinia może zaważyć na tym, czy inni skorzystają z danego ASO czy Salonu KIA. Bądź obiektywny.
astalavista
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 01 lip 2018, 08:15
Czym jeżdzę: Kia Ceed 1.4 M

Zakup Kia Sportage a bonusy

Postautor: astalavista » 02 lip 2018, 09:34

Witam
Jestem zainteresowany zakupem Kia Sportage IV najlepiej z silnikiem 1.6 t-Gdi (177KM)
Rozesłałem sporo maili o przygotowanie oferty cenowej i bonusów.
Powoli maile spływają...główne info jest takie że T-GDi na stanie raczej nie mają i jest tylko do zamówienia do produkcji bo "face lifting itd".
Druga sprawa to sztywna cena a gratisy to dywaniki i mata do bagażnika? :shock: ..za auto za 100k ? :shock:
Kupiłem już 2 x Ceed i zawsze bonusów było sporo (opony,czujniki,listwy )....to już nie chodzi o "wyżebranie" czegoś...tylko o zasadę i miły akcent :)
Czy to taka normalna "praktyka" przy zakupie Sportage ? ...czy też wizyta już w konkretnym salonie i wtedy negocjacje dają skutek.
Ale też po to wysyłałem maile żeby wcześniej coś więcej się dowiedzieć i jechać już do konkretnego salonu.
Jakby się komuś chciało to może napisać jak to wyglądało u Was.
I takie jeszcze jedno pytanie...bo nie śledziłem nigdy tego...z Waszego doświadczenia jaka cześć roku jest najlepsza do zakupu Sportage (cena)...wysprzedaż na koniec roku,wysprzedaż z początkiem roku rocznika wstecz...albo połowa roku tak jak jest teraz..
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
listomek2014
Expert
Posty: 914
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:50
Czym jeżdzę: KS FL 1.6 L BL
KS IV L BL 1.6 T
Toyota cross
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Zakup Kia Sportage a bonusy

Postautor: listomek2014 » 02 lip 2018, 10:25

Też cię witamy .Skoro już kupowałeś ceeda to jedz do tego dilera na miejscu coś ugrasz więcej ja tak robię od paru lat zawsze banan na twarzy bo jest z czego się cieszyć co do kupna na koniec roku zawsze można dostać więcej kosztem rocznika choć teraz wchodzi po FL to warto poczekać zawsze to już odmieniony wygląd lub szukać coś używanego
W krwi benzyna zamiast Serca turbina

kriss76b
Bywalec
Posty: 148
Rejestracja: 25 lis 2014, 00:16
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1.6GDI M+SMT 2018r.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontaktowanie:

Re: Zakup Kia Sportage a bonusy

Postautor: kriss76b » 02 lip 2018, 10:35

Maile możesz pisać, ale takich maili podejrzewam, że mają kilkanaście dziennie, kopiują wszystkim ten sam i rozsyłają. Najlepiej jechać i rozmawiać. Ja kupowałem KSIV w marcu br. (odbierałem początek maja). Byłem w 5 salonach. Oczywiście co salon to inna cena i inne tłumaczenie, że niżej już z ceną zejść nie mogą. W każdym razie różnica między najwyższą a najniższą ceną jaką dostaliśmy to ponad 5tys - była nieco wyższa od wyprzedaży rocznika z tym samym wyposażeniem i była to ich cena wyjściowa, bez żadnej negocjacji, no i negocjować też już nie chcieli :). Dlatego lepiej pojeździć po salonach i rozmawiać. Dodatkowym atutem będzie, jeśli kupowałeś już u nich jakieś auto albo serwisowałeś.
Jest możliwość zejścia z ceny, jeśli masz ofertę z innego salonu - ale to musi być konkretny mail z ceną i wtedy możesz pokazać co Ci konkurencja proponuje i czy przebiją cenę. My tak też mieliśmy. Przedstawiliśmy cenę, którą dostalismy w innym ASO, a pytanie było: "Skąd taka cena i potrzebujemy dowodu - mail lub inna forma".

astalavista
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 01 lip 2018, 08:15
Czym jeżdzę: Kia Ceed 1.4 M

Re: Zakup Kia Sportage a bonusy

Postautor: astalavista » 02 lip 2018, 11:22

Te maile to miało być takie pierwsze sito...ale macie racje za wiele się z nich nie dowiem :)...chyba na razie poczekam na cennik po liftingu i wtedy "uderze" do konkretnych salonów ....co do ceny to mam nadzieje że wynegocjuje jak najniższą + te słynne drobiazgi jak dywaniki,mata,folia w klamkach....ale chce też zapytać o podświetlenie led "w nogach" przód i tył :)...opony zimowe to chyba byłoby już za dużo ;)

kriss76b
Bywalec
Posty: 148
Rejestracja: 25 lis 2014, 00:16
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1.6GDI M+SMT 2018r.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontaktowanie:

Re: Zakup Kia Sportage a bonusy

Postautor: kriss76b » 02 lip 2018, 12:00

Jak zamawiałem swojego to powiedzieli, że wersja po lifcie będzie ok.lipca/sierpnia, tylko że nie znali cen i mówili, że może być taka sama, a może być też wyższa. Dlatego przygotuj się też na to:)


Wróć do „OPINIE O ASO I SALONACH SPRZEDAŻY KIA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap