K&K Wojtanowicz - Gdynia, ul. Kcyńska [przy TESCO]

Tu możesz zamieścić opinie o ASO i Salonach KIA. Pamiętaj, że opinia musi być rzetelna i pełna. Dochowaj szczególnej staranności, Twoja opinia może zaważyć na tym, czy inni skorzystają z danego ASO czy Salonu KIA. Bądź obiektywny.
Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

K&K Wojtanowicz - Gdynia, ul. Kcyńska [przy TESCO]

Postautor: Kwarcu » 22 sie 2016, 13:09

Świeżo otwarty w sobotę 20.08 cały kompleks. Autoryzowany salon i serwis obsługi trzech marek - KIA, Mitsubishi i Suzuki. Ponadto od jakiegoś czasu mają salon i serwis blacharski na Hutniczej przy Makro (brak serwisu mechanicznego).

http://www.wojtanowicz.pl/serwis-kia/

Co do nowego kompleksu K&K Wojtanowicz w Gdyni na ul. Kcyńskiej to już full service:
- salon trzech marek - KIA, Mitsubishi i Suzuki,
- autoryzowany serwis mechaniczny gwarancyjny i pogwarancyjny wyżej wymienionych marek,
- autoryzowany serwis blacharsko-lakierniczy (likwidacja szkód),
- SKP dla pojazdów do 3,5t (zapomniałem spytać czy też dla aut z LPG, więc to pytanie pozostaje otwarte dla chętnych),
- serwis opon i klimatyzacji,
- diagnostyka elektroniczna samochodów osobowych i dostawczych,
- oficjalnie serwisują pogwarancyjnie wszystkie marki samochodów.

OPINIA:
CEL WIZYTY: przegląd gwarancyjny II - 4 rok/60 000 km (nadgorliwość + własne widzimisię = robię co rok/~15 000 km, aktualnie auto ma około 2 lata i 33 400 km przebiegu)
DATA: 22.08.2016 godz. 7:30 :arrow: kiedy ranne wstają zorze :złosliwy:
KOSZT: ~790 zł, materiały ASO (jedynie olej własny - Millers EE LL ECO 5W30 5l za 190 zł)
ZAKRES USŁUGI: czynności standardowe zgodne z harmonogramem dla drugiego przeglądu po 4 latach/60 000 km, wymiana oleju i filtra oleju, wymiana filtra kabinowego klimatyzacji, wymiana filtra powietrza, przegląd powłoki lakierniczej.
Ponadto dodatkowo zlecone: ścieżka diagnostyczna - sprawdzenie sprawności amortyzatorów i hamulców (wyszło OK) + sprawdzenie zbieżności (jak się okazało słusznie, trzeba było wyregulować). Ze względu na niemiłe doświadczenia z poprzedniej Kijanki (zapiekające się prowadnice zacisków hamulcowych) zostały obejrzane i przesmarowane. Dodatkowo odgrzybianie klimatyzacji i chyba też trochę czynnika dobijali.

Cóż, co do przebiegu usługi nie mam zastrzeżeń, obsługa miła i rzetelna, wszystko nowe, widać że się dopiero rozkręcają. Autko na koniec ładnie umyte z zewnątrz i odkurzone w środku (jestem w szoku, bo wcześniej czegoś takiego nie uraczyłem w innym ASO KIA, no nie przepraszam - zdarzało im się trochę opłukać auto z zewnątrz :złosliwy: ) także tutaj dla K&K Wojtanowicz duży plus. Jako, że mój Sportage rozdziewiczał ten serwis i byłem pierwszym klientem serwisu to zostałem obdarowany szampanem i kilkoma przydatnymi upominkami. :) Wspomniany koszt serwisu zawiera rabat jaki również dostałem, bodajże 15%, ale też proszę pamiętać że w cenie usługi jest dodatkowo ścieżka diagnostyczna z regulacją zbieżności (130 zł), serwis klimy (90 zł) i przesmarowanie prowadnic. Także bez rabatu to wszystko wyniosłoby ok. 930 zł wraz z przeglądem gwarancyjnym i filtrami z ASO. Czasowo wyszło około 3 godzin, także moim zdaniem też bardzo OK.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony, na pewno wrócę na kolejny przegląd.
Na ten moment wystawiam 10/10.
Polecam! :winner:

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: K&K Wojtanowicz - Gdynia, ul. Kcyńska [przy TESCO]

Postautor: Owca007 » 22 sie 2016, 13:51

To ja powiem, że Kia Gam w Długołęce na koniec serwisu też myją napachniają (dają odświeżacz powietrza do kabiny) i odkurzają auto. To miłe :).
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
czyzyk64
Expert
Posty: 1178
Rejestracja: 16 sie 2013, 06:45
Czym jeżdzę: kia sportage III
Lokalizacja: 3 miasto

Re: K&K Wojtanowicz - Gdynia, ul. Kcyńska [przy TESCO]

Postautor: czyzyk64 » 22 sie 2016, 14:17

Byłem zobaczyć i wygląda fajnie. Nareszcie jest duży ładny serwis w Gdyni. Po zlikwidowaniu tego przy Morskiej brakowało kia. W końcu nie będę musiał jeździć do Wejherowa. [papa]

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: K&K Wojtanowicz - Gdynia, ul. Kcyńska [przy TESCO]

Postautor: Kwarcu » 22 sie 2016, 15:19

Dealer i ASO Auto-Gdynia, które było na Morskiej przy Bodedze to było jak dla mnie najgorsze miejsce, jeśli chodzi o KIA. Obsługa zero zainteresowania, w dodatku fachowiec doradca serwisowy twierdził, że samochodem nie da rady ruszyć samym sprzęgłem i to normalne. :D W sumie byłem dwa razy i dwa razy negatywnie, werdykt prosty - OMIJAĆ. No, ale obecnie już nie istnieją.

Do Gdańska nie jeździłem testować tamtejszych ASO.
Przy zakupie pierwszej Kijanki padło na Sopot - Poleszak. Zasadniczo było wszystko OK (salon, serwis mechaniczny i blacharski), psuć się zaczęło jak już siekiera wisiała w powietrzu że niedługo zmiana właściciela. Aktualnie ASO w Sopocie to JD Kulej i niestety, ale raczej nikomu nie polecę tam serwisu mechanicznego czy blacharskiego (jakość KULEJE, co za ironia losu :D). Co do salonu i handlowców to ciężko mi powiedzieć, ale jeszcze z czasów Poleszaka została Pani Renata (chyba nie przekręciłem), więc tutaj polecam - miła i ogarnięta, a i też pewnie przypadnie do gustu części klientów płci męskiej. :D Kadra nie zmieniła się aż tak znacznie, doradcy serwisowi i sprzedawca części zostali po Poleszaku, jedynie dwóch "głównych" handlowców zabrakło i na ich miejsce przyszły inne osoby.

W związku z tym czekałem bardzo niecierpliwie na otwarcie nowego kompleksu K&K Wojtanowicz w Gdyni. Trochę im się przeciągało i już myślałem, że po prostu śmignę do Wejherowa do nich, ale jednak udało im się otworzyć ten punkt w Gdyni, więc od razu się umówiłem na przegląd. Jakiś miesiąc-dwa wcześniej byłem w ich salonie na Hutniczej przy Makro, żeby przedłużyć ubezpieczenie i zostałem miło obsłużony. Teraz przegląd w Gdyni i też super.

Ogólnie na podstawie swojego doświadczenia to mogę z czystym sumieniem polecić K&K Wojtanowicz w Gdyni. Podejście i obsługa pełna profeska. :)

Awatar użytkownika
czyzyk64
Expert
Posty: 1178
Rejestracja: 16 sie 2013, 06:45
Czym jeżdzę: kia sportage III
Lokalizacja: 3 miasto

Re: K&K Wojtanowicz - Gdynia, ul. Kcyńska [przy TESCO]

Postautor: czyzyk64 » 22 sie 2016, 15:42

Tak jak mówisz, Gdynia była masakra, kupowałem tam auto i musiałem z nimi walczyć . Zanim odebrałem samochód to pisałem pismo do kia Polska o beznadziejną obsługę, niedotrzymanie terminu odbioru auta itd. Skończyło się na zmianie osoby sprzedającej samochód, nowej umowie przedwstępnej i w ramach przeprosin zniżek i gratisów na dodatki typu koła zimowe itd. Jak wchodziłem do salonu to już mnie znali po nazwisku, a ogólnie nie jestem takim upiardliwcem, ( przynajmniej tak mi się wydaje). O serwisie w Wejherowie tez słyszałem dużo dobrego i jak najbardziej polecam. A teraz cieszę się , że jest on w Gdyni. [papa]

daal
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 31 paź 2012, 19:49
Czym jeżdzę: 1,7 XL
Lokalizacja: Gdynia

Re: K&K Wojtanowicz - Gdynia, ul. Kcyńska [przy TESCO]

Postautor: daal » 03 paź 2016, 17:06

Coś mi się wydaje że kolega Kwarcu jest jeszcze pod wpływem szampana :D
Myślałem że na nowo przekonam się do K&K Wojtanowicz więc zadzwoniłem zapytać o cenę przeglądu mojego po 4 latach 53tys przebiegu zaśpiewano mi 1300 zł u Kuleja 980zł . Troszkę za duża różnica chyba wybiorę Kuleja.

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: K&K Wojtanowicz - Gdynia, ul. Kcyńska [przy TESCO]

Postautor: Kwarcu » 03 paź 2016, 21:04

Przykro mi, ale jeszcze stoi nieotwarty. :)
Cóż, nie mój wybór. Zapewne potrzebujesz dorobić teorię że ta nadwyżka 300 zł w K&K to moja marża za dobrą opinię i naganianie na forum. :D
Cena, którą oni podają jest zazwyczaj mało optymistyczna, bo widocznie zakładają że będzie trzeba wymienić klocki/tarcze stąd pewnie ta cena. Ale ja się nie znam, a wybór należy do Ciebie, w końcu wolny rynek i masz prawo wybrać A czy B.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1466
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: K&K Wojtanowicz - Gdynia, ul. Kcyńska [przy TESCO]

Postautor: Thomaster » 03 paź 2016, 22:33

@daal - możesz napisać co wchodzi w skład tych poszczególnych cen? Bo podając w ten sposób to mogę śmiało napisać, że w obydwu przypadkach przepałacasz - ja robiłem w tym miesiącu przegląd przy identycznym przebiegu i zostawiłem w ASO 518zł (razem z ozonowaniem klimatyzacji), ale...
- olej mój,
- filtry (powietrze, kabina) wymieniłem sam bo zawsze tak robię przed latem,
- klocki wymieniałem jakoś na wiosnę, tarcze też jeszcze są OK.
Wszystko zależy od tego co wchodzi w cenę przeglądu, którą podajesz. Dopytaj o szczegóły takie jak:
- cena przeglądu - ja płaciłem niecałe 300zł z tego co pamiętam,
- cena przeglądu powłoki lakierniczej
- ceny materiałów (filtry, olej, inne)

Dopiero jak porównasz tego typu zestawienie możesz sensownie ocenić ceny w danym ASO.

daal
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 31 paź 2012, 19:49
Czym jeżdzę: 1,7 XL
Lokalizacja: Gdynia

Re: K&K Wojtanowicz - Gdynia, ul. Kcyńska [przy TESCO]

Postautor: daal » 04 paź 2016, 15:47

Nie chcę tu robić żadnej afery była to oferta telefoniczna dwóch serwisów.
Przegląd po 4 latach wraz z filtrami, olejem, przeglądem powłoki lakierniczej, bez filtra paliwa ponieważ był wymieniany w styczniu i tyle.
A jak będzie zobaczę jak zapłacę. :shock:

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1466
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: K&K Wojtanowicz - Gdynia, ul. Kcyńska [przy TESCO]

Postautor: Thomaster » 04 paź 2016, 17:01

A nie prościej zadzwonić jeszcze raz i poprosić o ceny tych poszczególnych składników? To nie żadna wiedza tajemna, ale poprostu poszczególne, osobno kwotowane czynności i materiały. Ja zapytałem dokładnie ile co kosztuje i wyszło mi np.(jak większości zresztą) że nie ma sensu kupować oleju w ASO - za 3,6l Lotosa z beczki ASO zażyczyło sobie prawie 220zł. Kupiłem cztery litry Millersa za 165zł z przesyłką - olej lepszy gatunkowo i tańszy. Ozonowanie klimy wyszło 20zł drożej niz w innych warsztatach ale zrobiłem przy okazji żeby osobno nie jeździć. Nie jestem typem jakiejś mega-oszczędnej osoby (co zresztą widać po ilościach gadżetów pompowanych w Sportage'a :D ) ale w życiu nie zapłaciłbym 20zł za robociznę związaną z wymianą filtra kabinowego... To dla zupełnego laika zadanie na 3 minuty pracy. Podobnie rzecz ma się z filtrem powietrza.
Oczywiście dużo zależy też od samego ASO - w tym do którego uczęszczam serwis jest super i nie robią żadnych problemów.

___________________________________________
EDIT
___________________________________________

No dobra miałem wolną chwilę po obiedzie to podzwoniłem za Ciebie 8-)
Nie pomyliłem się w jednej rzeczy - w obydwu wypadkach zapłacisz więcej niż w Bydgoszczy...

Porownanie.JPG
Porownanie.JPG (23.88 KiB) Przejrzano 14811 razy


Pytałem o ceny dla 1,6 GDI (żeby móc porównać z tym co sam płaciłem). Dla Twojego 1,7 pewnie będa trochę inne, ale porównianie masz.
Dorzucę jeszcze moje odczucie po kontakcie z dwoma w/w serwisami - gdybym miał robić przegląd to chyba zdecydowałbym się jednak na K&K Wojtanowicz. W JD Kulej zanim uzyskałem ceny zostałem szorstko poinformowany, że w przypadku chęci zalania własnego oleju zostaje to odnotowane w systemie i cokolwiek nie działoby się z silnikiem nie będzie podlegało naprawie gwarancyjnej :shock: :shock: :shock: Na pytanie jaki to olej zaleją mi za 177zł nie byli nawet w stanie podać producenta...

Awatar użytkownika
listomek2014
Expert
Posty: 914
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:50
Czym jeżdzę: KS FL 1.6 L BL
KS IV L BL 1.6 T
Toyota cross
Lokalizacja: Mrągowo

Re: K&K Wojtanowicz - Gdynia, ul. Kcyńska [przy TESCO]

Postautor: listomek2014 » 04 paź 2016, 18:47

Tak czytam i nie mogę uwierzyć że mogą być aż takie różnice co prawda wymieniałem olej ok rok temu za tego lotosa zapłaciłem 170zł+filtr 25zl robota 80zł i jakieś tam w sumie 310zł więc warto poszukać Pozdrawiam
W krwi benzyna zamiast Serca turbina

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1466
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: K&K Wojtanowicz - Gdynia, ul. Kcyńska [przy TESCO]

Postautor: Thomaster » 04 paź 2016, 21:24

Mnie zawsze najbardziej zastanawia przegląd powłoki lakierniczej. Ciekawe jak to wygląda... Zakładam, że coś w tym stylu: "mhmmm...taaaak...ok, ok, mhmmm... taaak, wszystko ok - 100zł" 8-) ;)

daal
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 31 paź 2012, 19:49
Czym jeżdzę: 1,7 XL
Lokalizacja: Gdynia

Re: K&K Wojtanowicz - Gdynia, ul. Kcyńska [przy TESCO]

Postautor: daal » 04 paź 2016, 23:07

Thomaster dzięki za ciekawe porównanie cen i tak pojadę z własnymi akcesoriami.Pozdrawiam

Awatar użytkownika
11201mariusz
Nasz Człowiek
Posty: 575
Rejestracja: 05 lut 2013, 20:25
Czym jeżdzę: 1.6 GDI L Bialutka Dama
Lokalizacja: Sopot

Re: K&K Wojtanowicz - Gdynia, ul. Kcyńska [przy TESCO]

Postautor: 11201mariusz » 27 gru 2016, 21:44

Przegląd 60 tyś/4 lata - obsługa miła, rzeczowa, czas poniżej zapowiadanych 2 godzin. Generalnie polecam. Auto umyte, odkurzone, zero problemów w kwestii własnych materiałów. Na koniec pełny wykaz co zrobiono i zaproszenie na wymianę gwarancyjną łuszczących kierunkowskazów. Cena porównywalna z Wejherowo a stanowczo bliżej

Krzys161277
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 25 paź 2016, 11:36
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 benzyna Executive Plus

Re: K&K Wojtanowicz - Gdynia, ul. Kcyńska [przy TESCO]

Postautor: Krzys161277 » 25 lut 2017, 21:03

Witam serdecznie,
Kolego Mariuszu możesz mi napisac i powiedzieć coś więcej o obsłudze i podejściu do Klienta i autka w serwisie K&K Wojtanowicz w Gdyni ? Mam zamiar wybrać się do nich na przegląd przy przebiegu około 85000 - 90000 Km.
Interesuje mnie rzetelna opinia , bo wiesz że z serwisami bywa różnie.
Pozdrowienia
Miłego weekendu

Awatar użytkownika
11201mariusz
Nasz Człowiek
Posty: 575
Rejestracja: 05 lut 2013, 20:25
Czym jeżdzę: 1.6 GDI L Bialutka Dama
Lokalizacja: Sopot

Re: K&K Wojtanowicz - Gdynia, ul. Kcyńska [przy TESCO]

Postautor: 11201mariusz » 26 lut 2017, 17:11

Byłem już drugi raz u K&K na przeglądzie - pierwszy raz Wejherowo, daleko ale stanowczo najtaniej patrząc na JD Kulej czy Interbis. Obsługa i robota bez zarzutu. Kiedyś wymieniałem drobiazg u Poleszaka/JD Kulej i zostawili mi kanapkę na kielichu amorka. Drugi raz K&K ale już Gdynia i też było ok, szybki przegląd tzn tyle ile zapowiadali tyle trwał, duża poczekalnia, kawa, prasa wi-fi itp, auto odstawiono umyte wyjaśnili co zrobili przy okazji zgłoszenie łuszczenia kierunków - bez problemu umówienie u nich za dwa dni, telefon przypominający o umówionej wizycie. Co ciekawe, bez kłopotu honorują kartę rabatową KIA SURVIVAL - 10 % rabatu na całość- części i usługa. Swój materiał bez problemu, nic nie wciskają i co ciekawe podgląd w poczekalni na monitoring z serwisu, widzisz co robią przy Twoim aucie. Generalnie polecam ich i na pewno nie zmienię na inne ASO, chociaż kusi mnie Starogard HADM Gramatowska, podobno jeszcze tańsi i też solidni tylko ta odległość. Przy okazji mają salon Suzuki i Mitsubishi i można obejrzeć sobie japończyki.

Krzys161277
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 25 paź 2016, 11:36
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 benzyna Executive Plus

Re: K&K Wojtanowicz - Gdynia, ul. Kcyńska [przy TESCO]

Postautor: Krzys161277 » 26 lut 2017, 19:47

Dziękuję kolego za informację ( cenne dla mnie ). Na pewno wybiorę się do nich na serwis z moją Kijanką . Zależy mi na fachowym podejściu i na dobrze wykonaną usługą , a możliwość podglądu pracy mechaników to dodatkowy argument. Mógłbym sobie sam to wszystko zrobić w autku ale warto mieć pieczątkę z ASO ( do tej pory pełna historia serwisowa i chcę to utrzymywać . Procentuje to później przy sprzedaży samochodu - zwłaszcza poza granicami RP ).
Jeszcze raz dziękuje za opinie i życzę samych przyjemności z poruszania się Kią

Pozdrawiam
Krzyś


Wróć do „OPINIE O ASO I SALONACH SPRZEDAŻY KIA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap