Serwis SOLEY Radlin

Tu możesz zamieścić opinie o ASO i Salonach KIA. Pamiętaj, że opinia musi być rzetelna i pełna. Dochowaj szczególnej staranności, Twoja opinia może zaważyć na tym, czy inni skorzystają z danego ASO czy Salonu KIA. Bądź obiektywny.
omar-ex
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 03 gru 2010, 14:54
Czym jeżdzę: SPORTAGE 2.0 CDi 4WD

Serwis SOLEY Radlin

Postautor: omar-ex » 10 gru 2010, 17:27

WITAM,
Na warsztat nie wolno wchodzić, jest szyba ale auto ustawią w takim miejscu co by go nie było widać. Owszem olej i filtry wymienili tylko na fakturze jest koszt ROBOCIZNA 184zł.. Jak zapytałem co to za ROBOCIZNA, skoro wszystkie filtry są ich i nie wliczają robocizny. Kierownik serwisu oświadczył - Przegląd jest płatny! Mieli tego pecha, że ja patrzyłem i widziałem jak nic nie robili przy moim aucie, oprócz niezbędnego minimum (olej i filtry) potem auto stało.
A on mi tu wymienia co zostało zrobione. Powiedział, że źle widzę :)
Mieli jeszcze wyregulować światła i ustawić wycieraczkę i.... NIE zrobili. Na drugi dzień przyjechałem i reklamacją bo mi szyby zaczęły parować, Znowu pojechali autem gdzieś do tyłu, po 10 min wyjechali i powiedzieli, że zrobione. ZNOWU NIE BYŁO!!!
Tak oto zrezygnowałem z serwisowania mojego Auta u SOLEYa.
Po roku filtry kupiłem sobie w sklepie i wymieniłem i... okazało się, że filtr kabinowy był nieoryginalny co mogło być prawdopodobnie przyczyną parowania szyb. Filtr oleju i olej wymieniłem w HYUNDAI.
Ktoś mi powie, że straciłem gwarancje! i ma racje. Ale po co mi gwarancja skoro wczoraj byłem w tym nieszczęsnym serwisie i wciskali mi "kit" i chcieli naciągnąć na 1500zł. A więc, zaświecił mi się CHECK zrobili mi jakąś diagnozę za 120zł i powiedzieli, że urwałem czujnik temperatury spalin. Pan kierownik Serwisu Lepiej wiedział ode mnie gdzie ja jeżdżę autem, że go urwałem i oczywiście uszkodzenie mechaniczne nie podlega gwarancji!!! Ja na to, co to za auto terenowe skoro idzie w nim urwać czujnik, a po drugie ja nim tylko po asfalcie jeżdżę. URWAŁEM i JUŻ odparł.
Wróciłem do domu zajrzałem pod auto i znalazłem ten czujnik, (jest od strony pasażera) osłonięty i kabelek przymocowany do tej osłony. Niestety kabelek jest fabrycznie za długi i ocierał o tę osłonę, aż się przetarł i zrobił zwarcie. Przewody zaizolowałem na nowo, usztywniłem przewód aby już się nie ocierał i JEST OK!!! i 1500zł w kieszeni!!!!
PS. polecam brać od serwisu diagnozę na papierze! Ja tak zrobiłem, choć nie chcieli dać "bo oni dokumentację trzymają u siebie". Ale skoro na fakturze jest USŁUGA DIAGNOZA czyli za nią zapłaciłem i musieli mi dać. Mam więc czarno na białym jak naciągają.

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Serwis SOLEY Radlin

Postautor: soul » 10 gru 2010, 17:51

Witamy w świecie serwisów autoryzowanych KIA-tych gorszych bo są i lepsze.

Co do stosowania zamienników:
Oczywiście każdy ASO KIA zobowiązany jest do stosowania części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych oryginalnych lub posiadających stosowne certyfikaty jakości. Przy czym zastosowanie części nieoryginalnych może nastąpić wyłącznie za zgodą i na życzenie klienta.
Niniejsza wiadomość została przesłana w imieniu KIA Motors Polska Sp. z o.o.


Powyższe to oficjalna odpowiedz KMP.
Obrazek

omar-ex
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 03 gru 2010, 14:54
Czym jeżdzę: SPORTAGE 2.0 CDi 4WD

Re: Serwis SOLEY Radlin

Postautor: omar-ex » 10 gru 2010, 23:55

Widać, że są serwisy lepsze i gorsze. ja trafiłem na ten ....gorszy.
Mnie nikt nie pytał czy można zastosować zamiennik. Tak jak w opisie, okazało się to dopiero po roku.

Axl2
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 13 gru 2010, 18:47
Czym jeżdzę: Cee'd 1.4

Re: Serwis SOLEY Radlin

Postautor: Axl2 » 13 gru 2010, 19:16

Nie rozumie kilku kwestii, z jednej strony piszesz że ustawili auto tak że go nie widać z drugiej że widziałeś iż przy nim nie robią? Rozumie że nie wyregulowanie świateł i wycieraczek jest niedotrzymaniem zgłoszonych usterek jednak czemu po wyjechaniu z serwisu się nie upomniałeś? Też mi kiedyś nie zrobili jednej ze zgłoszonych usterek, ale na parkingu, zaraz jak się zorientowałem wróciłem i poprawili (każdemu się może zdarzyć, szczególnie że moją usterkę-piski przy hamowaniu, zgłosiłem w trakcie naprawy innej). Co do czujnika, jeżeli był urwany to przecież sam się nie urwał-myślę że jak byś poszedł do P.Ariela (zawsze mnie obsługuje) to jakoś by pomógł. Nie wiem zbytnio o którym czujniku mówisz ale jak by kabel był za długi i ocierał to usterka powinna występować w każdym modelu?

Sorry że bronie tego serwisu ale byłem u nich już kilka razy i nigdy nie miałem problemów.

omar-ex
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 03 gru 2010, 14:54
Czym jeżdzę: SPORTAGE 2.0 CDi 4WD

Re: Serwis SOLEY Radlin

Postautor: omar-ex » 18 gru 2010, 19:08

Axl2 pisze:Nie rozumie kilku kwestii, z jednej strony piszesz że ustawili auto tak że go nie widać z drugiej że widziałeś iż przy nim nie robią?

Pierwsza wizyta serwisowa po1500km wjechali od tyłu. mieli wymienić olej i filtr oleju (NIC NIE WIDAĆ).
Druga wizyta po roku od zakupu wjechali od przodu, to wtedy było widać, że robią niezbędne minimum, kasują za przegląd to wtedy było widać co i ile robili przy moim aucie. Nawet auta nie umyli i nie wpisali przeglądu nadwozia, lakieru i zabezpieczeń antykorozyjnego. Wpis zrobili na drugi dzień.

Axl2 pisze:Rozumie że nie wyregulowanie świateł i wycieraczek jest niedotrzymaniem zgłoszonych usterek jednak czemu po wyjechaniu z serwisu się nie upomniałeś? Też mi kiedyś nie zrobili jednej ze zgłoszonych usterek, ale na parkingu, zaraz jak się zorientowałem wróciłem i poprawili (każdemu się może zdarzyć, szczególnie że moją usterkę-piski przy hamowaniu, zgłosiłem w trakcie naprawy innej).

Ja w dzień nie widzę czy światła świecą nie równo i tak jak pisałem na drugi dzień przy reklamacji parowania szyb to zgłosiłem i NIC Z TYM NIE ZROBILI. tak tam napisałem.

Axl2 pisze: Co do czujnika, jeżeli był urwany to przecież sam się nie urwał-myślę że jak byś poszedł do P.Ariela (zawsze mnie obsługuje) to jakoś by pomógł. Nie wiem zbytnio o którym czujniku mówisz ale jak by kabel był za długi i ocierał to usterka powinna występować w każdym modelu?

A o czujniku to napisałem dokładnie! ON NIE BYŁ URWANY. To serwisanci mi wmawiali, że go urwałem i jak najszybciej muszę go wymienić na nowy! tak tam pisze! . A czy występuje ten czujnik w każdym modelu to ja nie wiem. W sportage występuje bo ma on FILTR CZĄSTEK STAŁYCH tzw. DPF


Axl2 pisze:Sorry że bronie tego serwisu ale byłem u nich już kilka razy i nigdy nie miałem problemów.

Masz takie prawo. ja byłem w sumie 3 razy i o 3 za dużo.

greeg25
Bywalec
Posty: 92
Rejestracja: 07 wrz 2010, 11:02
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6 GDI Black Metalick ( S )

Re: Serwis SOLEY Radlin

Postautor: greeg25 » 06 gru 2011, 23:15

Jestem po pierwszym przeglądzie i jestem zadowolony oprócz tego robione były szkody (lakierowanie )oraz naprawy gwarancyjne [ wszystko zostało załatwione szybko solidnie i w miłej atmosferze
Kia Sportage 1.6 GDI Black

bodziok27
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 10 wrz 2016, 16:59
Czym jeżdzę: rio 1.2

Re: Serwis SOLEY Radlin

Postautor: bodziok27 » 10 wrz 2016, 17:19

Jesli płacisz i niczego od koch nie chcesz to są mili i jest ok. Z nimi problem jest jak sie cos spir.... Oszusci w Soley serwis Radlin i tyle naciagacze....... tyle w temacie

kickvtecx
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 14 paź 2016, 09:13
Czym jeżdzę: Kia ceed

Re: Serwis SOLEY Radlin

Postautor: kickvtecx » 14 paź 2016, 09:23

Panie bodziok27 sądząc po Pana odpowiedzi mogę się domyśleć że każde ASO w którym ponosi Pan koszt związany np z wymianą podzespołów
uszkodzonych z Pana winy to każde ASO jest oszustem i naciągaczem ? sądzę że po prostu nie naprawili Panu uszkodzenia za które spowodowane jest odpowiedzialny tylko Pan nadto dodam że ja nie mogę nic złego powiedzieć o aso w kia gdyż serwisuje tam samochód od paru dobrych lat
i nigdy nie miałem kłopotów z wymianami gdyż 7 lat gwarancji nie jest na wszystko i jest to opisane w książce na co jest do kiedy a na co nie jest tylko pewnie nikt jej nie czyta
i potem wielkie halo.... pozdrawiam

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1466
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Serwis SOLEY Radlin

Postautor: Thomaster » 14 paź 2016, 09:27

Panie kickvtecx - chyba zapomniał Pan napisać z której strony biurka siedzi Pan przebywając w tym ASO ;)


Wróć do „OPINIE O ASO I SALONACH SPRZEDAŻY KIA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap