Druga (?) wpadka serwisu

Tu możesz zamieścić opinie o ASO i Salonach KIA. Pamiętaj, że opinia musi być rzetelna i pełna. Dochowaj szczególnej staranności, Twoja opinia może zaważyć na tym, czy inni skorzystają z danego ASO czy Salonu KIA. Bądź obiektywny.
kradam
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 22 lip 2011, 21:31
Czym jeżdzę: Kia 1.6 L

Druga (?) wpadka serwisu

Postautor: kradam » 16 mar 2015, 14:18

Ludzie, radźcie co robić :-)
Mój serwis (tzn. taki w odległości 5 minut od pracy) zaliczył chyba drugą wtopę.
Pierwsza polegała na wymianie świec za 300 zł, która nie wynikała z kalendarza przeglądów. Szczęśliwie to zauważyłem, ASO oddało kasę, ja mam nowe świece. Rzecz miała miejsce po 60 kkm, a wymiana jest po 120 kkm.
Teraz kolejna sytuacja. Na przeglądzie byłem w ostatnich dniach listopada. Potem zauważyłem, że czasem rano, po odpaleniu silnika mam przez chwilę nieprzyjemny zapach. W końcu zebrałem się do ASO, bodajże początek marca. ASO przejrzało samochód, usterki nie stwierdzono. Zalecono wyczyszczenie klimy. Była rozmowa o filtrze kabinowym, że to raczej nie to, bo przecież był zmieniany 5 tysięcy temu, na przeglądzie.
Ozonowanie klimy zleciłem innemu serwisowi (nie ASO). Przy ozonowaniu serwis i tak musiał dobrać się do filtra. Zdaniem "nie ASO", ten filtr nie był zmieniany pod koniec listopada, no chyba że jeździłem wokół jakiejś kotłowni. Filtr sobie zabrałem, mogę o nim powiedzieć tyle, że jest brudny.
Na pewno gdzieś z tym uderzę, jeszcze nie wiem czy nie od razu do centrali. Mam dziwne przeczucie, że mogą powiedzieć, że filtr jest brudny, bo jeździłem wokół komina. Jakieś sugestie?
Nazwy serwisu na razie nie podaje, co tu ukrywać, zależy to od reakcji KIA.

geegles
Nasz Człowiek
Posty: 457
Rejestracja: 30 paź 2014, 12:56
Czym jeżdzę: Kia Proceed GT 1.6T 204 KM Full :|
Gadu Gadu: 2382783

Re: Druga (?) wpadka serwisu

Postautor: geegles » 16 mar 2015, 14:55

Z Twoich innych wypowiedzi można wywnioskować, że chodzi o ten na "M" ;-)
Jest: Kia Proceed 1.6T 204 KM FULL
Było: Kia Stinger 2.0 T-GDI 245KM GT-Line + ECS + RED + TEC + SRF
Było: Kia Sportage 1.6 T-GDI GT-Line
Było: Kia Cee'd JD 2014 1.6 CRDI
Było: Kia ProCee'd 2010 1.4 Pb
Było: Kia Sportage 2014 1.7 CRDI

kradam
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 22 lip 2011, 21:31
Czym jeżdzę: Kia 1.6 L

Re: Druga (?) wpadka serwisu

Postautor: kradam » 16 mar 2015, 15:04

Gratuluję żyłki detektywistycznej, ale w międzyczasie zmieniłem miejsce pracy :-).

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Druga (?) wpadka serwisu

Postautor: puder12 » 16 mar 2015, 15:54

kradam pisze: Przy ozonowaniu serwis i tak musiał dobrać się do filtra. Zdaniem "nie ASO", ten filtr nie był zmieniany pod koniec listopada, no chyba że jeździłem wokół jakiejś kotłowni.

No to chyba jednak jeździłeś wokół kotłowni. [hihihi]
Ja wymieniałem filtr kabinowy w styczniu, przy okazji czyszczenia klimy, po 2 miesiącach w trakcie przeglądu po 90 000 km zgłosiłem "kiepskie" zapachy z klimy. Okazało się że filtr jest już zapchany, więc kazałem ponownie wymienić. A jeżdżę tylko po 3City i okolicach, gdzie mamy świeże morskie powietrze. Chyba nikt Cię w rogi nie wali, taki syf jest na naszych drogach.

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: Druga (?) wpadka serwisu

Postautor: Kwarcu » 16 mar 2015, 18:26

@puder12 - a to wtedy ciekawostka, że tak szybko filtr się załatwił. Będę musiał obserwować u siebie. W poprzedniej Kijance wymiana co roku była wystarczająca a i przy wymianie był stosunkowo czysty, auto też śmigane w nadmorskim kurorcie. [rotfl1]

kradam
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 22 lip 2011, 21:31
Czym jeżdzę: Kia 1.6 L

Nieprzyjemny zapach po odpaleniu zimnego silnika

Postautor: kradam » 02 mar 2016, 23:02

Odgrzewam kotleta, pomocy!
Nieprzyjemy zapach po odpaleniu zimnego silnika wrócił. Zwykle zaczyna się po około 30 sekundach od odpalenia silnika i jakieś 30 sekund coś czuć. Dla mnie to jest lekka woń rozgrzanego oleju. Jest to nieprzyjejmne, dzieci narzekają, wożę je rano do szkoły. Tym razem nie pomogło czyszczenie klimy chemią, jej ozonowanie i zmiana filtra. Zapłaciłem 300 zł w ASO za czyszczenie chemią i wymianę filtra, potem jeszce chcieli ozonować, ale okazało się, że nie mają maszyny. Ozonowałem już w serwisie zajmującym się klimą. Czyścili jeszcze swoją chemia. Poprawiło się na pare dni. Jestem jeszcze umówiony z właścicielem tego serwisu, że zostawie mu samochód na noc, żeby powąchał, co to może śmierdzieć. Choć raz już taka akcja nie wyszła. Czekamy na ocieplenie, bo nie mają tam ogrzewanego garażu. U siebie parkuję w ogrzewanym garażu, być moze to ma znaczenie, bo podobno klima nie włącza się poniżej jakiejś temperatury.
ASO przeglądało samochód pod kątem ewentualnych wycieków.
Jakieś pomysły? Bo temat staje się kłopotliwy!

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Druga (?) wpadka serwisu

Postautor: Owca007 » 02 mar 2016, 23:52

W swojej poprzedniej bmw miałem podobnie smród oleju i czasami nawet dym z kratek wentylacyjnych leciał. Powodem okazała się uszczelka pod vacum pompą za jakieś 7 zł bo tam zbierał się olej przez noc dwie trzy krople spadły na kolektor wydechowy i stąd smród. Tak szukanie i sprawdzanie wycieku brak tylko po postoju tak się działo. Sprawdź okolice kolektora katalizatora rury wydechowej pod maską na jakieś odbarwienia miejsca jakby coś się na niej paliło i szukaj potem po silniku. Może to jest coś podobnego.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)


Wróć do „OPINIE O ASO I SALONACH SPRZEDAŻY KIA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap