ASO - możliwie jak najdalej od nich.

Tu możesz zamieścić opinie o ASO i Salonach KIA. Pamiętaj, że opinia musi być rzetelna i pełna. Dochowaj szczególnej staranności, Twoja opinia może zaważyć na tym, czy inni skorzystają z danego ASO czy Salonu KIA. Bądź obiektywny.
mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

ASO - możliwie jak najdalej od nich.

Postautor: mint » 10 lis 2014, 18:47

Dziś byłem zrobić okresowe badanie techniczne naszego sportka, wszystko ok, poza ustawieniem świateł mijana, były ustawione za nisko. Diagnosta stwierdził że sporo za nisko. Trzy razy był robiony przegląd gwarancyjny, w dwóch różnych serwisach KIA i w żadnym nie sprawdzono ani razu czy światła są ustawione prawidłowo. Ciekaw jestem co te tłumoki z ASO robią na przeglądzie zerowym? Pewnie zero robią. [zlolta]
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: ASO - możliwie jak najdalej od nich.

Postautor: puder12 » 10 lis 2014, 21:15

Nie za dużo wymagasz od ludzi. A co powiedzieć o kierowcy, który jeździ autem i nie zgłasza w ASO problemu źle ustawionych świateł. Gdyby nie diagnosta, dalej byś tak jeździł i nie narzekał. [hihihi]

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: ASO - możliwie jak najdalej od nich.

Postautor: Kwarcu » 10 lis 2014, 22:16

Na forum tutaj był temat o źle ustawionych ksenonach w Sportkach. Nie wiem czy Twój problem dotyczy też ksenonów, ale pewnie tak skoro masz XL. Ja sam też się zastanawiam czy u mnie są ustawione OK, będę musiał uderzyć w serwis, żeby sprawdzili i wyregulowali jak powinno.

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: ASO - możliwie jak najdalej od nich.

Postautor: mint » 11 lis 2014, 12:01

Puder zgłaszając się na przegląd gwarancyjny mam prawo wymagać żeby samochód został sprawdzony pod względem bezpieczeństwa. Biorą prawie 800zł za wlanie oleju i wymianę filtrów? Światła były ustawione symetrycznie, tylko za nisko. Czemu ma służyć przegląd zerowy? Kwarcu zamiast do serwisu pojedź na stację diagnostyczną. Wątpię czy "fachowcy" ASO potrafią obsługiwać tak skomplikowane urządzenia do ustawiania świateł, o ile posiadają coś takiego.
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: ASO - możliwie jak najdalej od nich.

Postautor: Kwarcu » 11 lis 2014, 13:49

Znaczy mówiąc serwis miałem na myśli jakąś stację diagnostyczną. :oki:
Nie wiem czy u Ciebie nastąpiła literówka, ale u nas światła są ustawiane asymetrycznie. Prawe świeci wyżej od lewego i jest skierowane bardziej na pobocze, a lewe świeci na wprost.

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: ASO - możliwie jak najdalej od nich.

Postautor: mint » 11 lis 2014, 14:50

Światła były ustawione asymetrycznie tak jak napisałeś tyle że za nisko.
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

kjs62
Nasz Człowiek
Posty: 491
Rejestracja: 04 paź 2013, 10:40
Czym jeżdzę: Sportage CRDi 150 KM

Re: ASO - możliwie jak najdalej od nich.

Postautor: kjs62 » 14 maja 2015, 10:52

To i dobrze - nikogo nie oślepiałeś:)

A tak ogólnie o światłach to temat jest godzien poruszenia bo:
Ilość aut ze zbyt wysoko ustawionymi światłami jest bardzo duża - zazwyczaj to świecenie w górę nasila się po obciążeniu tyłu samochodu - obsługa korektora świateł w ogóle obsługa świateł przerasta możliwości intelektu POlaków o czym świadczą jeżdżący na ledach i mijania jednocześnie albo na ledach w ulewnym deszczu albo bez świateł jakichkolwiek po zmroku.
Bardzo wkurzający osobnicy to świecący przeciwmgielnymi szczególnie tylnymi - jazda za takim przez dłuższy czas może zdenerwować- nie domyśli się pacan że jak ktoś siedzi mu na ogonie to te jego światła są psu na budę?


Wróć do „OPINIE O ASO I SALONACH SPRZEDAŻY KIA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap