Salon RM Filipowicz

Tu możesz zamieścić opinie o ASO i Salonach KIA. Pamiętaj, że opinia musi być rzetelna i pełna. Dochowaj szczególnej staranności, Twoja opinia może zaważyć na tym, czy inni skorzystają z danego ASO czy Salonu KIA. Bądź obiektywny.
jerry
Uzależniony
Posty: 171
Rejestracja: 23 wrz 2010, 21:58
Czym jeżdzę: Czarny Sportage XL 2.0 CRDI

Re: Salon RM Filipowicz

Postautor: jerry » 17 lis 2010, 21:08

Silniki 1,6 benzyna i 1,7 diesel produkowane są na miejscu (Słowacja). 2.0 diesel i benzyna chyba przychodzą z Korei - pewnie dlatego czeka się dłużej.
Jeżdżę czarnym 2.0 CRDI, XL

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Salon RM Filipowicz

Postautor: saber » 17 lis 2010, 22:02

A skąd masz taką informację ? Z informacji jakie można przeczytać np: tutaj: http://www.autoinfo.pl/wiadomosci/kia-m ... -w-fabryce wynika, że:

"Chlubą fabryki jest zakład silników z własna odlewnią. Według aktualnie realizowanego planu powstają tu silniki benzynowe 1.4 i 1.6 l oraz wysokoprężne 1.6 i 2.0 l. Są tu trzy linie montażowe, na których w zależności od zapotrzebowania można szybko zmieniać profil produkcji."

Wydaje mi się, że bardziej chodzi o to, że moce produkcyjne są nastawione na bardziej popularne bo tańsze wersje benzynowe ...

jerry
Uzależniony
Posty: 171
Rejestracja: 23 wrz 2010, 21:58
Czym jeżdzę: Czarny Sportage XL 2.0 CRDI

Re: Salon RM Filipowicz

Postautor: jerry » 17 lis 2010, 23:20

Tu wymieniają jakie silnik produkują na Słowacji:
http://eng.kia.sk/index.php?context=303&p=169
Jeżdżę czarnym 2.0 CRDI, XL

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Salon RM Filipowicz

Postautor: saber » 18 lis 2010, 00:41

no widzisz - dzięki za linka! Właśnie widziałem na zdjęciach moją "pomarańczkę" - już jest na taśmie i się lakieruje ;)

Awatar użytkownika
Baraqda
Bywalec
Posty: 107
Rejestracja: 28 paź 2010, 10:16
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI L
Lokalizacja: Warszawa

Re: Salon RM Filipowicz

Postautor: Baraqda » 18 lis 2010, 16:50

i Panie dopieszczają karoserję :lol: i moje czarne autko widziałem ;)
KIA - SPORTAGE 1,6 L czarna perła

omyre
Nowy
Posty: 22
Rejestracja: 24 wrz 2010, 19:46
Czym jeżdzę: Sportage XL, 2.0 CRDi, 4WD, MT, 184 kM, sirius silver
Lokalizacja: Kraków

Re: Salon RM Filipowicz

Postautor: omyre » 18 lis 2010, 19:36

hej,

ja zamawiałem swoją kijankę 13 września - jutro jadę po papiery do rejestracji :) i mam nadzieję w przyszły weekend śmigać nowym autkiem :D
Sportage XL, 2.0 CRDi, 4WD, MT, Sand Track
Rabaty dla forumowiczów u mnie: http://bubukids.pl/i38,mojasportage-forum.html

Malwin
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 04 lis 2010, 21:56
Czym jeżdzę: skoda fabia 1.4 podstawowa

Re: Salon RM Filipowicz

Postautor: Malwin » 20 lis 2010, 22:57

Saber jeszcze raz proszę o wskazówki. Szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia co oznacza skrót PW, komputery nie są moim konikiem. Wentyl Ciebie również ponownie proszę o informację. Dylemat z zamawianiem auta w tym (jeszcze najbliższe kilka dni) czy w przyszłym roku, coraz więcej nerwów mnie kosztuje.

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Salon RM Filipowicz

Postautor: aBARTh » 20 lis 2010, 23:14

PW - Prywatna wiadomość (czyli wiadomość którą wysyłasz tylko do wglądu odbiorcy, czyli np. sabera lub innego uzytkownika forum)

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Salon RM Filipowicz

Postautor: saber » 20 lis 2010, 23:19

Malwin: PW oznacza ni mnie nie więcej jak "Prywatna Wiadomość" - możesz ją wysłać do wybranego użytkownika, klilkając w ikonkę PW widoczną po lewej stronie pod nazwą i ew. danymi użytkownika :)

Wiadomości wysyłane na PW mają charakter prywatny czyli albo nie chcesz aby były upublicznione, albo sprawa dot. tematu , który dla innych forumowiczów nie musi być interesujący ...

Malwin
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 04 lis 2010, 21:56
Czym jeżdzę: skoda fabia 1.4 podstawowa

Re: Salon RM Filipowicz

Postautor: Malwin » 21 lis 2010, 09:34

Saber, dzięki wielkie. Pozdrawiam.

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Salon RM Filipowicz

Postautor: saber » 21 lis 2010, 16:55

Malwin, nie ma sprawy. Odsyłam też do tego wątku: viewtopic.php?f=20&t=289 - zamiast stresować się faktem, że nie dostałeś od dealera tego czym chwalą się inni koledzy, negocjuj z bankami - łatwiej będzie Ci uzyskać lepsze warunki finansowania, niż dodatki wydzierać dealerowi z gardła :) No chyba, że płacisz gotówką, to walcz jak lew bo takich Klientów jest niewielu ...

Malwin
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 04 lis 2010, 21:56
Czym jeżdzę: skoda fabia 1.4 podstawowa

Re: Salon RM Filipowicz

Postautor: Malwin » 21 lis 2010, 19:10

Niestety to już "musztarda po obiedzie". Po dyskusji w gronie rodzinnym, żona i dzieci zdecydowali, że czekamy na rocznik 2011. Byłem w mniejszości.

Awatar użytkownika
Deante
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 19 lis 2010, 08:45
Czym jeżdzę: Kia Ceed 1,6 DOHC Optimum
Lokalizacja: Kielce

Re: Salon RM Filipowicz

Postautor: Deante » 21 lis 2010, 20:35

Malwin pisze:Niestety to już "musztarda po obiedzie". Po dyskusji w gronie rodzinnym, żona i dzieci zdecydowali, że czekamy na rocznik 2011. Byłem w mniejszości.

"Nie ma tego złego...."Masz de facto samochód z młodszego rocznika, więcej wart przy odsprzedaży, bez bolączek wieku dziecięcego (producenci prowadzą ranking usterek wersji "beta" i starają poprawiać je w nowszych odsłonach), zyskujesz wiekszą wiedzę na co zwracać uwagę przy odbiorze/zakupie/użytkowaniu autka. Możliwe, że pojawią się dodatkowe opcje wyposażenia/kredytu etc. Minus stanowi nowa cena (prawdopodobnie w przedziale 1-2 tys.),brak możliwosci odliczenia kratki (zależy od daty zawarcia umowy) i dłuższy czas oczekiwania (pierwsze zamówienia na samochody z nowego rocznika bedą przyjmowane w pierwszym tygodniu grudnia b.r) i wynosiły do 4 m-sc.
w marcu 2011r. Kia Sportage XL 2.0 DOHC AWD,Black Pearl

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Salon RM Filipowicz

Postautor: saber » 21 lis 2010, 21:12

Deante wyczerpuje sprawę w tym temacie - pewnie, że lepiej jest zamówić rocznik 2011, zwłaszcza pod koniec bieżącego roku - trzeba jednak liczyć się z wyższą ceną. Rabat może być większy, ale cena zakupu z pewnością nie będzie mniejsza.

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Salon RM Filipowicz

Postautor: soul » 21 lis 2010, 22:16

Co do tego to bym nie był taki pewien.
Będą promocje i to spore.
Soul podrożał 2 tysiące pln, przy sprzedaży na początku też nie chcieli dawać upustów a na
wyprzedaży rocznika było 6000pln upustu na diesla, na benzyny troszkę mniej. Reasumując gdybym poczekał to bym kupił taniej o kilka tysięcy od poziomu starej ceny.
Obrazek

mariano
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 11 lis 2010, 11:34
Czym jeżdzę: kia sportage 2litry diesel full
Gadu Gadu: 123

Re: Salon RM Filipowicz

Postautor: mariano » 06 gru 2010, 20:03

moim zdaniem dużo ważniejsze jest za ile uda ci się samochód sprzedać a nie kupić. Człowiek się dwa razy cieszy jak kupi i jak sprzeda. zobaczymy ile kijanka będzie tracić.

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Salon RM Filipowicz

Postautor: saber » 06 gru 2010, 20:51

stosunkowo korzystna cena nowego Sportage'a oraz 7-mio letnia gwarancja powinny sprawić, że wartość rezydualna powinna być wysoka - widać to już po modelu Ceed, który w wersji 2.0crdi najmniej tracił na wartości po 4 latach eksploatacji - wyprzedzając przy tym wieśwagena, rdzopla czy toyote ...
Zależy to też od awaryjności tego modelu - jeśli w pierwszym roku eksploatacji nic konkretnego nie wyjdzie "w praniu" to zakup Sportage'a wydaje się rozsądny ...

Preccel
Uzależniony
Posty: 186
Rejestracja: 08 maja 2011, 14:17
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI XL
Lokalizacja: Kraków

Re: Salon RM Filipowicz

Postautor: Preccel » 28 maja 2011, 14:55

Witam Wszystkich...
Ja zamówiłem w RM Filipowicz 15 marca i czekam ... zobczymy do kiedy ... polecam ten salon za miłą i profesjonalną obsługę ... jak na razie nie narzekają na moją natarczywość bo średnio co 30 dni się im przypominam ... zaobaczymy jak długo.
Kia Sportage 1,6 GDI XL (E5B-WK):
zamówiona: 15.03.11 # termin odbioru: 17.09.11 # odbiór: 08.11.11 czyli 238 dnia

maqu
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 30 gru 2010, 09:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6 GDI
Gadu Gadu: 149227
Lokalizacja: Kraków

Re: Salon RM Filipowicz

Postautor: maqu » 21 paź 2011, 00:39

Ja akurat rowniez moglbym polecic ten salon ale tylko do czasu kiedy nie zaczely sie problemy z zawieszeniem. Tzn w momencie zakupu samochodu obsluga byla w porzadku ale bez rewelacji - norma. Zreszta zostawiajac kilkadziesiat tysiecy w salonie za samochod dziwne by inaczej traktowali klienta. W momencie kiedy zaczely sie klopoty z zawieszeniem czar prysl. Najpierw zostaly wymienione laczniki stabilizatora przednie - tutaj serwis przyznal ze jest akcja serwisowa wiec wymienili komplet (samochod mial przejechane niecale 3000 km). Po kolejnych 2000 km problem powrocil, diagnoza wymiana jednego lacznika z tylu. W zasadzie po wyjezdzie z serwisu stuki nie ustaly ale myslalem ze moze po zrobieniu paru kilometrow wszystko sie dotrze i bedzie ok. Niestety, stuki ani nie malaly ani nie nasilaly sie. Kolejna wizyta w serwisie i tu o dziwo mechanik stwierdzil ze on nie slyszy ( zaznaczam ze przed wizyta jezdzilem z roznymi osobami i kazdy zwrocil uwage na dziwne stuki). No coz, poprosilem mechanika o wspolna jazde gdzie wielokrotnie zwracalem uwage na dzwieki wydobywajace sie z przedniego zawieszenia - na nic sie to zdlao, mechanik twierdzil dalej ze nic nie slyszy (sic). Osoba przyjmujaca zlecenie zaproponowala zostawienie auta na caly dzien i ze beda dalej szukac. Stwierdzilem, ze stuki sa na tyle wyrazne ze moze mechanik z normalnym suchem je zauwazy - umowilem sie wiec w innym serwisie i diagnoza byla jednoznaczna - wymiana amortyzatorow - przy czym i tu najwazniejsze do podjecia takiej decyzji wystarczyla kierownikowi serwisu 5 minutowa przejazdzka....

Mysle ze wazna jest obsluga klienta w momencie zakupu ale jeszcze wazniejsza jest obsluga posprzedazowa i serwisowa, wkoncu obdarzylismy dany salon zaufaniem - niestety ale wielkie rozczarowanie mnie spotkalo ze strony salonu RM. Zachowanie pana z obslugi bylo takie jakby conajmniej z jego kieszeni placone bylo za naprawy gwarancyjne. No coz, oby jak najmniej takich przypadkow.
Kia Sportage 1.6 GDI "M"

Awatar użytkownika
mkkrk
Bywalec
Posty: 131
Rejestracja: 24 sie 2010, 20:47
Czym jeżdzę: GT Line HEV AWD, AE+ LTH HAR PNS 2TR
Lokalizacja: Kraków

Re: Salon RM Filipowicz

Postautor: mkkrk » 21 paź 2011, 08:33

Witaj,

napisz proszę jaki to serwis, ponieważ również odnoszę wrażenie, że w serwisie Filipowicz zaczynam być traktowany jak intruz (mimo początkowej miłej współpracy)
pozdrawiam
__________________________
GT Line HEV AWD, AE+ LTH HAR PNS 2TR
Była:
GT Line, 1.6T-GDI, AWD, DCT, FN2, dach
2.0 DOHC, AWD, XL+18 i dach

maqu
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 30 gru 2010, 09:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6 GDI
Gadu Gadu: 149227
Lokalizacja: Kraków

Re: Salon RM Filipowicz

Postautor: maqu » 01 lis 2011, 00:37

Ze względu na bliższy dojazd serwis w Sosnowsu Środuli.
Kia Sportage 1.6 GDI "M"


Wróć do „OPINIE O ASO I SALONACH SPRZEDAŻY KIA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap