Salon KIA Olsztyn

Tu możesz zamieścić opinie o ASO i Salonach KIA. Pamiętaj, że opinia musi być rzetelna i pełna. Dochowaj szczególnej staranności, Twoja opinia może zaważyć na tym, czy inni skorzystają z danego ASO czy Salonu KIA. Bądź obiektywny.
Meduzes
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 20 paź 2010, 10:07
Czym jeżdzę: Sportage III 1,6 Xl
Lokalizacja: Kętrzyn

Salon KIA Olsztyn

Postautor: Meduzes » 20 paź 2010, 15:31

Witam

ponieważ miałem możliwość być obsługiwanym w tym salonie także racze wyrazić swoją opinię

Za:
- bezproblemowy przyjazd na umówioną jazdę próbną
- duży salon, dobra dostępność aut
- w miarę udane negocjacje i gratisy do kupowanego auta (3% upustu od ceny auta + dywaniki)
- serwis

Przeciw:
- obsługa klienta indywidualnego ... totalne niezrozumienie ... wręcz własny świat...

Reasumując:
Salon dość przeciętny ... statystyczny jak każdy inny w Polsce ... i większych zastrzeżeń do niego nie mam ... ale mała sugestia dla właściciela: zmieńcie sprzedawce bo osobnik zamiast przyciągać - odstrasza ....
KIA Sportage III 1,6 XL + navi

jerry
Uzależniony
Posty: 171
Rejestracja: 23 wrz 2010, 21:58
Czym jeżdzę: Czarny Sportage XL 2.0 CRDI

Re: Salon KIA Olsztyn

Postautor: jerry » 20 paź 2010, 16:47

A co oznacza dobra dostępność aut? Spora gama modeli i możliwość przejażdżki? Czy zamawiane auta dostarczane są w krótkim terminie?
Jeżdżę czarnym 2.0 CRDI, XL

Meduzes
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 20 paź 2010, 10:07
Czym jeżdzę: Sportage III 1,6 Xl
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Salon KIA Olsztyn

Postautor: Meduzes » 21 paź 2010, 10:19

chodzi o wielkość salonu, auta na wystawie, auta z możliwością jazdy próbnej, czyli coś czym można nacieszyć oczy oraz wypróbować w różnych konfiguracjach ...

prędkość dostarczania aut zamawianych raczej jest niezależna od salonu a od producenta :D
KIA Sportage III 1,6 XL + navi

vomer1967
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:14
Czym jeżdzę: 1.6 GDI wer. M

Re: Salon KIA Olsztyn

Postautor: vomer1967 » 09 wrz 2011, 12:47

To co pisali przedmówcy dotyczy sprzedaży. Ja napiszę coś o serwisie w Solixie.

- Podczas montażu haka zbili mi lampę kierunkowskazu i musiałem się sporo nachodzić by wymienili na własny koszt,
- hak został zamontowany bez modułu elektronicznego i musiałem dodatkowo jeździć kilkadziesiąt kilometrów na jego montaż, a wtedy zarysowali mi próg tylnych drzwi,
- dzisiaj pojechałem na umówioną tydzień wcześniej wizytę na wymianę przednich amortyzatorów i pompki fotela kierowcy (bo opada). Załatwiałem przez kilka dni u szefa dzień wolny , przyjeżdżam na miejsce i dowiaduję się, że części na umówioną naprawę nie ma na magazynie i mogą mi je zamówić. Będą za dwa dni. Teraz rozumiem, że można w afekcie kogoś udusić [zly1] [zly1] Pan wysłuchał tych kilka ciepłych słów które ode mnie usłyszał i grzecznie zapytał czy ma dla mnie te części zamówić. Powiedziałem, żeby se je wsadził w du..ę i że moja noga więcej tu nie stanie. [zlolta]
- zadzwoniłem więc do Agromaxu w Elblągu by się umówić u nich na wymianę ale pomny sytuacji z Solixa pytam, czy mają/będą mieć części. Okazuje się , że nie mają i pewnie mieć nie będą bo dopiero jak przyjadę i sprawdzą to mogą zamówić z magazynu głównego. Wtedy znowu przyjadę (tym razem 120 km) i łaskawie mi wymienią. Praranoja jakaś. Na magazynie podobno nie trzymają części bo są za drogie.

Czy zna ktoś z Kolegów/Koleżanek serwis na północ od Łodzi w którym posiadają na stanie magazynowym przednie amorki (pomimo, że są drogie) i mogą ma miejscu załatwić sprawę?



Będę wdzięczny za pomoc.

excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: Salon KIA Olsztyn

Postautor: excile » 09 wrz 2011, 15:12

zupelnie offtopic co to pompka fotela kierowcy? w M 16 GDI?


pzdr
dc
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: Salon KIA Olsztyn

Postautor: RobaL » 09 wrz 2011, 20:35

vomer1967 pisze:Na magazynie podobno nie trzymają części bo są za drogie.


No niestety to jest u nas teraz norma. Pamietam jak kilkanascie lat temu oddawalem samochod (Renault) do naprawy to zawsze mieli przynajmniej podstawowe czesci. Z ostatnia Renowka, juz nie bylo tak rozowo. Z podstawowych czesci to mieli chyba zarowki i piora wycieraczek ;) Reszta wszystko pod zamowienie. Dokladnie to samo w VW. Dochodzilo nawet do takich rzeczy, ze nie mieli czesci gdzies w magazynie centralnym (chyba w Austrii) i kazali czekac 2 tyg. To dzwonilismy do znajomego z Niemiec, ktory jechal do pierwszego, lepszego salonu VW, kupowal i przysylal nam kurierem, bo nasz salon byl tak "obrotny", ze nie potrafil nic zalatwic. Dlatego nie narzekaj, chyba wszystkie marki teraz tak maja. Mozesz sie tylko pocieszyc, ze kupiles auto za 80tys a masz to samo co z Audi A8 za 400tys. A moze i lepiej, bo nie musisz sobie sam czesci z Niemiec sciagac ;)

greeg25
Bywalec
Posty: 92
Rejestracja: 07 wrz 2010, 11:02
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6 GDI Black Metalick ( S )

Re: Salon KIA Olsztyn

Postautor: greeg25 » 10 wrz 2011, 10:13

"dzisiaj zamawiasz jutro masz odbiór " części od dostawców więc po co trzymać części za kilkanaście tysięcy na magazynie zamrożona kasa
Kia Sportage 1.6 GDI Black

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: Salon KIA Olsztyn

Postautor: RobaL » 10 wrz 2011, 14:44

Patrzac z punktu widzenia salonu to oczywiscie masz racje (juz nie mowie o podatku na koniec roku). Ale cierpi na tym klient, bo musi pojechac raz 100km na diagnoze, nastepnego dnia 100km na naprawe. A potem sie okaze, ze jeszcze cos padlo i trzeba 3 dzien czekac, bo nie ma czesci. Jeszcze rozumiem jakbym odstawial samochod i dostawal na czas naprawy zastepczy na koszt salonu. Wtedy mnie nie obchodzi jak, skad i za ile czasu beda czesci. A tak to wybacz... W koncu nie prowadza 10 marek, i po 10 modeli z kazdego. Maja raptem 5 modeli samochodu, wiec te podstawowe rzeczy powinni miec na polce.

vomer1967
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:14
Czym jeżdzę: 1.6 GDI wer. M

Re: Salon KIA Olsztyn

Postautor: vomer1967 » 12 wrz 2011, 14:46

Robal :oki:

Awatar użytkownika
listomek2014
Expert
Posty: 914
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:50
Czym jeżdzę: KS FL 1.6 L BL
KS IV L BL 1.6 T
Toyota cross
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Salon KIA Olsztyn

Postautor: listomek2014 » 25 gru 2015, 21:59

Witam .Po wizycie mega zadowolenie co prawda olej i coś tam jakieś bzdety salon wysoki poziom jeśli chodzi o klienta miło sympatycznie kawka herbatka auto świeży olej aby tak dalej Pozdrawiam
W krwi benzyna zamiast Serca turbina


Wróć do „OPINIE O ASO I SALONACH SPRZEDAŻY KIA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap