Które marki pakują filtry samochodowe w folie ochronne

Koszty związane z przeglądami serwisowymi KIA Sportage. Serwis samochodowy dla naszych aut.
ddarek_ch
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 31 sie 2020, 21:45
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 CRDi 4WD 103kw 140KM 2008 vin je...

Które marki pakują filtry samochodowe w folie ochronne

Postautor: ddarek_ch » 07 sie 2023, 11:02

Witam

Może ktoś mnie oświecić dlaczego tak rzadko spotyka się filtry samochodowe pakowane w worki foliowe? Z jednej strony to krytyczny element dla silnika, a zwłaszcza wtryskiwaczy ropy, a z drugiej te filtry zazwyczaj przychodzą zapakowane tylko w pudełko kartonowe. Co mi z lepszej marki i lepszego filtrowania, jeżeli na filtr może osiąść pył i brud, bo producent nie zapakował filtra w folię?

Moje ostatnie zakupy filtrów wyglądały tak:
Filtr / pakowane w folię
filtron, kabinowy, gruby / tak
hengst silnika / nie
mahle paliwa / nie
mahle oleju / nie

Piejar
Uzależniony
Posty: 300
Rejestracja: 27 wrz 2022, 05:47
Czym jeżdzę: ProCeed'08 D4EA 140KM,I30'09 D4FB 90KM,Megane 4'18 H5H 100KM

Re: Które marki pakują filtry samochodowe w folie ochronne

Postautor: Piejar » 07 sie 2023, 12:18

Gdyby to o czym piszesz miało jakiekolwiek znaczenie to pewno by pakowali. Dobrze że tego nie robią bo ograniczają generację plastikowych śmieci.
Jako ciekawostkę mogę Ci powiedzieć, że w i30, przy wymianie oleju (nieważne czy spuszczasz czy odciagasz) w układzie zostaje jakiś litr starego oleju. I to w turbo dieslu. A tyle biadolenia jaki to ten olej krytyczny dla turbiny itp. Widać nie tak bardzo skoro mój ma 260kkm 14 lat i wszystko w oryginale, z wyjątkiem świec żarowych. Uczciwie muszę przyznać jednak że turbinę zaczyna być słychać choć niezbyt mocno. Sorki, jeszcze pasek osprzętu wymieniłem :-)

Awatar użytkownika
listomek2014
Expert
Posty: 917
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:50
Czym jeżdzę: KS FL 1.6 L BL
KS IV L BL 1.6 T
Toyota cross
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Które marki pakują filtry samochodowe w folie ochronne

Postautor: listomek2014 » 07 sie 2023, 17:09

Man filtr oleju ma folię jako dekiel
W krwi benzyna zamiast Serca turbina


Wróć do „Serwis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap