Wymiana wszystkich płynów Sportage 4 1.6 GDI

Koszty związane z przeglądami serwisowymi KIA Sportage. Serwis samochodowy dla naszych aut.
zbigniewhundred
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 19 wrz 2021, 09:11
Czym jeżdzę: Sportage 2018 M

Wymiana wszystkich płynów Sportage 4 1.6 GDI

Postautor: zbigniewhundred » 04 mar 2023, 20:05

Cześć wszystkim,
Szykuje się do wymiany płynów w aucie, ponieważ skończyły mi się dobre czasy jeśli chodzi o finanse to sam próbuje wszystko pozbierać do kupy. Wcześniej oddawałem auto do ASO i jeździłem dalej.

Mam kijankę sportage 4 1.6 HDi przed liftingiem i zupełnie nie wiem jakie oleje i płyny powinienem wybrać i ile ich kupić. Wiem na pewno, że olej to jest 5w30 i płyn hamulcowy dot3.

Czy moglibyście mnie wspomóc i powiedzieć ile tego oleju/płynu chłodniczego/hamulcowego etc. mam wlać i który jest najlepszy? Ostatni jaki wlewano mi w ASO to był Mobil 1 ale nie jestem pewien czy to jest właściwy producent ( podobno robią to tak, że podpisują umowy jakieś i leją jak szef karze).

Pozdrawiam Kijankowiczow

Sent from my A063 using Tapatalk

Awatar użytkownika
gisio
Nasz Człowiek
Posty: 748
Rejestracja: 10 gru 2016, 12:02
Czym jeżdzę: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana wszystkich płynów Sportage 4 1.6 GDI

Postautor: gisio » 04 mar 2023, 20:13

zbigniewhundred pisze: ... sportage 4 1.6 HDi przed liftingiem ...


Chyba pomyliłeś fora z tym HDI ;) . Wszelkie informacje o płynach eksploatacyjnych znajdziesz w I.O. auta niezależnie jakiej marki by nie było.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1513
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Wymiana wszystkich płynów Sportage 4 1.6 GDI

Postautor: automaciek » 06 mar 2023, 07:01

@Gisio przecież wiesz że statystyczny Polak czyta 4 książki rocznie, myślisz że jedna z nich to IO? Wszyscy wolą streszczenia, już od matury


Wróć do „Serwis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap