przegląd rejestracyjny

Koszty związane z przeglądami serwisowymi KIA Sportage. Serwis samochodowy dla naszych aut.
Awatar użytkownika
kenez1
Uzależniony
Posty: 168
Rejestracja: 23 sie 2019, 01:31
Czym jeżdzę: kia sportage 1.7 d 2012
Lokalizacja: southampton UK

przegląd rejestracyjny

Postautor: kenez1 » 08 cze 2020, 23:35

Dzisiaj zaliczyłem przegląd rejestracyjny z wynikiem pozytywnym. Auto bez żadnych usterek. Rozbawiła mnie jedna rzecz….mam zamontowana kamerkę z przodu..rejestrator jazdy I podczas przeglądu nagrywała anglika jak sprawdza auto.....po podniesieniu maski…..szok, wyciąga bagnet I sprawdza stan oleju w silniku. Nigdy nie widziałem żeby coś takiego miało miejsce…..a jeździłem zawodowo w Polsce I od 14 lat w Angli. Czy może ktoś miał jakąś dziwną sytuację podczas przeglądu rejestracyjnego??? Tutaj wszystko sprawdzają, wycieraczki, kolor żarówek, pasy….ale olej…..

Dinger
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 09 cze 2020, 09:44
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV 2019

Re: przeglad rejestracyjny

Postautor: Dinger » 09 cze 2020, 09:51

Mój Sportage przechodził pierwszy przegląd w Hiszpanii i tam było podobnie. Przegląd trwa ponad godzinę (czasem do 1,5h) i sprawdzane jest wszystko bardzo dokładnie - łącznie z obtarciami lakieru (czy nie ma rdzy), sprawdzeniem każdego centymetra szyb (czy nie ma pęknięć), stanu lamp (nie może być ani jednego pęknięcia/"zmatowienia"), stanu opon i hamulców a do tego kilkuminutowy pomiar spalin (a także głośności) oraz wpięcie się pod komputer pokładowy. Przy moim przeglądzie (z samego rana) było aż 6 osób.

Awatar użytkownika
kenez1
Uzależniony
Posty: 168
Rejestracja: 23 sie 2019, 01:31
Czym jeżdzę: kia sportage 1.7 d 2012
Lokalizacja: southampton UK

Re: przegląd rejestracyjny

Postautor: kenez1 » 09 cze 2020, 23:51

w UK bardzo dokładnie trzepią auta.z jednej strony dobre to jest,bo mam pewność że auto jest sprawnei w dobrej kondycji.ale też są tacy co kombinują i potem szrotem na drodze jedzie.

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: przegląd rejestracyjny

Postautor: Owca007 » 10 cze 2020, 07:00

W mojej historii miałem jeden szok przy przeglądzie fakt trwał 30sek., a gościu przy przeglądzie zmierzył średnicę kuli haka. Wow sam nie dowierzałem i zrobił to specjalnym przyrządem, a nie suwmiarką. Jakby w Polsce zrobili tak przeglądu to czuję, że dobre 60% aut przestaje jeździć, bądź jeżdżą bez przeglądu.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Bandi
Uzależniony
Posty: 274
Rejestracja: 04 lis 2010, 22:03
Czym jeżdzę: Kia Optima SW GT-Line FULL
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: przegląd rejestracyjny

Postautor: Bandi » 10 cze 2020, 10:08

Digber, ciekawe jak to się ma do rzeczywistości z tymi przeglądami, chyba większość aut jeździ tam na załatwionych przeglądach. Ze swego czasu miałem szwagra który mieszkał na Majorce ponad 15 lat, i będąc tam często i długo, ciągle się zastanawiałem kto dopuszcza te auta do ruchu?? oczywiście nie wszystkie, ale dużo. Więc zdziwiło mnie, że oni robią tak dokładne przeglądy samochodów, no chyba robią to z przymrużeniem oka i to solidnym.

Awatar użytkownika
kenez1
Uzależniony
Posty: 168
Rejestracja: 23 sie 2019, 01:31
Czym jeżdzę: kia sportage 1.7 d 2012
Lokalizacja: southampton UK

Re: przegląd rejestracyjny

Postautor: kenez1 » 10 cze 2020, 12:06

Byłem w Polsce na urlopie I miałem volvo s40. Pojechałem we Wrocławiu do diagnosty żeby mi ustawił światła po wymianie żarówki. Zrobił to szybko I mówi, że może w pl zarejestrować to auto, ale muszę zdemontować te lampki na zderzakach…….Volvo ma fabrycznie obrysówki pomarańczowe…...chyba jemu z amerykanem się pomyliło….. ale to, że angol stan oleju sprawdzał na przeglądzie no szok. Żeby nie kamerka to bym, nie wiedział.


Wróć do „Serwis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap