100 zł za aktualizację nawigacji

Koszty związane z przeglądami serwisowymi KIA Sportage. Serwis samochodowy dla naszych aut.
smyq999
Bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 18 lip 2018, 14:49
Czym jeżdzę: Kia Sportage GT-Line + SM2
Gadu Gadu: 1180

100 zł za aktualizację nawigacji

Postautor: smyq999 » 01 cze 2020, 12:08

Hej Koledzy (i koleżanki jeśli takie tu są).

Podobno ASO pobiera od tego roku dodatkowe 100 zł za aktualizacje na przeglądach. Czy spotkaliście się z czymś takim? Moim zdaniem to nieuczciwe, bo nawet w cenniku KIA widnieje jasno:
"7-letni plan darmowej aktualizacji map".

jarmk
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 08 wrz 2018, 14:11
Czym jeżdzę: KS
Lokalizacja: Żuławy

Re: 100 zł za aktualizację nawigacji

Postautor: jarmk » 01 cze 2020, 14:09

Nic nie pobiera, tydzień temu aktualizowałem - 7 lat gratis.

TT | S10+

smyq999
Bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 18 lip 2018, 14:49
Czym jeżdzę: Kia Sportage GT-Line + SM2
Gadu Gadu: 1180

Re: 100 zł za aktualizację nawigacji

Postautor: smyq999 » 01 cze 2020, 14:17

Może zależy od ASO?

Awatar użytkownika
gisio
Nasz Człowiek
Posty: 744
Rejestracja: 10 gru 2016, 12:02
Czym jeżdzę: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: 100 zł za aktualizację nawigacji

Postautor: gisio » 01 cze 2020, 15:54

Darmowa aktualizacja dotyczy oprogramowania a nie czynności jakie musi wykonać ASO. Większość ASO nie pobiera opłat za taką usługę.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Awatar użytkownika
mariushg
Bywalec
Posty: 125
Rejestracja: 28 cze 2018, 14:27
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 GDI BL

Re: 100 zł za aktualizację nawigacji

Postautor: mariushg » 25 wrz 2020, 10:54

gisio pisze:Darmowa aktualizacja dotyczy oprogramowania a nie czynności jakie musi wykonać ASO.

Pozwolę sobie się z tym nie zgodzić - w materiałach jest wyraźnie napisane "bez ponoszenia dodatkowych kosztów"
Załączniki
KIA_2018.jpg

Awatar użytkownika
gisio
Nasz Człowiek
Posty: 744
Rejestracja: 10 gru 2016, 12:02
Czym jeżdzę: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: 100 zł za aktualizację nawigacji

Postautor: gisio » 26 wrz 2020, 14:52

mariushg pisze: Pozwolę sobie się z tym nie zgodzić - w materiałach jest wyraźnie napisane "bez ponoszenia dodatkowych kosztów"


Możesz się nie zgadzać, Twoja sprawa, w przytoczonym tekście nie ma mowy o aktualizacji samego urządzenia. Nowe mapy będą działały bez aktualizacji urządzenia – chcesz nową grafikę to płacisz.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Awatar użytkownika
mariushg
Bywalec
Posty: 125
Rejestracja: 28 cze 2018, 14:27
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 GDI BL

Re: 100 zł za aktualizację nawigacji

Postautor: mariushg » 29 wrz 2020, 13:43

Nowe mapy trzeba wgrać i powinno to być za darmo zgodnie z obietnicą KIA, wydaje mi się, że o tym jest mowa. Grafika nie musi się zmieniać. Ewentualnie, niech te mapy udostępnią, to sam sobie zaktualizuję. Zresztą, ich "nowość" jest słabiutka, osobiście i tak używam map Google z AA.

Awatar użytkownika
damian94
Uzależniony
Posty: 250
Rejestracja: 25 wrz 2018, 23:44
Czym jeżdzę: Sportage GT Line S 2.0 CRDi ISG 48V Auto AWD
Lokalizacja: Bristol UK

Re: 100 zł za aktualizację nawigacji

Postautor: damian94 » 29 wrz 2020, 19:03

Takie info dotyczące aktualizacji znalazłem na polskiej stronie Kii:
*7 lat aktualizacji mapy
Kia Motors rozszerza pakiet wysokiej jakości usług – każdy nowy samochód marki Kia, fabrycznie wyposażony w system nawigacji, otrzymuje 6 rocznych darmowych aktualizacji mapy. Dzięki temu nawigacja w Twoim samochodzie zawsze będzie korzystać z najnowszych dostępnych danych.
Nic o opłatach....

a takie na brytyjskiej ( tłumaczone maszynowo ):
* 7-letnia aktualizacja mapy Kia
Program dotyczy tylko nowych samochodów Kia zakupionych po 28 lutego 2013 roku z fabrycznie zamontowanymi urządzeniami nawigacyjnymi LG. W punkcie serwisowym mogą wystąpić opłaty za robociznę przez czas przeznaczony na wykonanie aktualizacji. Program 7-letniej aktualizacji map zapewnia sześć aktualizacji map, ponieważ pojazdy Kia są już wyposażone w najnowszą dostępną mapę z fabryki. Ten program nie ma wpływu na gwarancję systemu nawigacji. Firma Kia nie ponosi odpowiedzialności za jakość danych map dostarczonych przez dostawcę danych map, firmę Navteq. Usługi TomTom Live: Usługi są bezpłatne przez 7 lat od pierwszego połączenia nawigacji z siecią komórkową.

W brytyjskim opisie jest informacja o możliwości wystąpienia opłat za robociznę. Kilkakrotnie robiono w moich Kiach aktualizację i dopiero w tym roku skasowano mnie za robociznę. Skontaktowałem się z głównym serwisem Kii w UK i wyjaśniono mi, że jeżeli aktualizacja robiona jest podczas serwisu w salonie Kii to robocizna jest free. Jeżeli przyjade do salonu tylko po aktualizację, to wtedy mogą naliczyć opłatę.
Jak dla mnie to trochę tu za dużo filozofowania za strony Kii bo fajnie wygląda reklama "7 lat aktualizacja za darmo" a na gwiazdkę * na końcu zdania nikt nie zwraca uwagi. Warto zapytać warsztat o naliczanie opłat przed oddaniem auta do serwisu.

jarmk
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 08 wrz 2018, 14:11
Czym jeżdzę: KS
Lokalizacja: Żuławy

Re: 100 zł za aktualizację nawigacji

Postautor: jarmk » 29 wrz 2020, 21:27

Dyskutowaliśmy już o tym w poniższym wątku i wszystko jednak zależy od serwisu..

viewtopic.php?f=62&t=4414&start=210

W serwisie w którym ja aktualizuje, robią to gratis, ale z ciekawości napisałem swego czasu do KIA POLSKA i otrzymałem taką odpowiedź..
Załączniki
skren.png


Wróć do „Serwis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap