Serwis ASO, a historia pojazdu

Koszty związane z przeglądami serwisowymi KIA Sportage. Serwis samochodowy dla naszych aut.
adamu
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 02 kwie 2016, 03:43
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 GDI

Serwis ASO, a historia pojazdu

Postautor: adamu » 25 mar 2020, 19:33

Jaką historię pojazdu w komputerze posiadają ASO KIA ? Serwisuje auto w 2 punktach zależnie od sytuacji i nie raz mi się zdarza, że osoba obsługująca mówi, ale nie ma pan zrobionego przeglądu / wymiany oleju tak jakby to co robiłem w jednym ASO nie pokazywało się w drugim i posiłkuję się książką serwisową ? Dotyczy to przeglądu i naprawy z ubezpieczenia. Trochę to dziwne bo w innych markach w dowolnym ASO mamy całą historię. Teraz sytuacja gdy chcę jechać sprawdzić kilkuletnią KIA przed zakupem do serwisu i dostanę niepełną informacje ?
Może ktoś to wytłumaczyć?.

Awatar użytkownika
gisio
Nasz Człowiek
Posty: 748
Rejestracja: 10 gru 2016, 12:02
Czym jeżdzę: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Serwis ASO ,a historia pojazdu

Postautor: gisio » 25 mar 2020, 20:50

Taka sytuacja ma miejsce gdy osoba obsługująca Twoje auto sprawdza dane tylko we własnym serwisowym systemie (tzw. DMS) a powinna zrobić to w systemie Kia, który scala 3 różne systemy serwisowe DMS z całej polski w jedną całość.

Polecam zmienić serwis skoro nie wiedzą gdzie szukać tak podstawowych danych. Swoją drogą napisz w którym ASO pracują takie „orły”.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

adamu
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 02 kwie 2016, 03:43
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 GDI

Re: Serwis ASO, a historia pojazdu

Postautor: adamu » 26 mar 2020, 15:13

Częstochowa ... Samochód zazwyczaj serwisuję w Bełchatowie (lepsze ceny, serwis no i w różnego typu naprawy gwarancyjne mi uznają), a w Czewie był zakupiony samochód i naprawa z ubezpieczenia (współpraca leasingodawcy)...

A jest może ktoś z forumowiczów kto pracuje (lub ma dostęp) i po vinie sprawdzi mi pojazd / historie w systemie ?


Wróć do „Serwis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap