serwis i awaria za granicą

Koszty związane z przeglądami serwisowymi KIA Sportage. Serwis samochodowy dla naszych aut.
pabloelbl
Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 10 sty 2015, 15:20
Czym jeżdzę: kia sportage III 1,6 GDI - rocznik 2014 przed FL wersja M

serwis i awaria za granicą

Postautor: pabloelbl » 24 kwie 2018, 13:07

Moje pytanie dotyczy jak wygląda procedura na wypadek awarii w kia sportage za granicą na teranie UE - jeździłem kilkakrotnie do Niemiec czy Hiszpanii i jak do tej pory nie miałem poważnych usterek ale gdy się odpukać przydarzy jak wygląda naprawa w serwisie kia za granicą?
Nadmieniam, że auto jest serwisowane po drugim przeglądzie i oczywiście dodatkowo ubezpieczone od przygód za granicą (holowanie itp.) jednak jak wygląda procedura od strony praktycznej - może ktoś ma większe doświadczenie?

geegles
Nasz Człowiek
Posty: 457
Rejestracja: 30 paź 2014, 12:56
Czym jeżdzę: Kia Proceed GT 1.6T 204 KM Full :|
Gadu Gadu: 2382783

Re: serwis i awaria za granicą

Postautor: geegles » 24 kwie 2018, 13:40

Normalnie masz gwarancję, miej przy sobie jedynie książkę gwarancyjną.
Jest: Kia Proceed 1.6T 204 KM FULL
Było: Kia Stinger 2.0 T-GDI 245KM GT-Line + ECS + RED + TEC + SRF
Było: Kia Sportage 1.6 T-GDI GT-Line
Było: Kia Cee'd JD 2014 1.6 CRDI
Było: Kia ProCee'd 2010 1.4 Pb
Było: Kia Sportage 2014 1.7 CRDI

Awatar użytkownika
maddj
Bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 09 kwie 2013, 20:54
Czym jeżdzę: Sportage III 1.7 crdi XL
Lokalizacja: głuchołazy Okolice Nowego Yorku

Re: serwis i awaria za granicą

Postautor: maddj » 22 sty 2019, 18:35

Hejka. W moim przypadku było tak : dzwonisz na nr z drzwi jeśli autko ma mniej niz 3 latka to najlepszy układ bo wtedy masz i assistance z Kia. Po okolo godzinie od tel na polski nr oddzwonil miejscowy podjechała laweta i zabrali na serwis. W moim przypadku hotel itd nie wchodziły w grę bo autko zepsuło się pod domem gdzie mieszkałem za granicą. Zero kosztów za holowanie i serwis. Natomiast drugim razem gdy autko miało 5 latek miałem włamanie do auta, wybite szyby itd. Mimo ac + assistance + holowanie nic się nie wydarzyło. Ubezpieczalnia kazała dojechać tak, ewentualnie naprawiać na miejscu na własny koszt tylko tyle aby dojechać i później czekać na zwrot kosztów.
co możesz zrobić jutro zrób dziś


Wróć do „Serwis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap