Przegląd w ASO, a wymiana zużytych części.

Koszty związane z przeglądami serwisowymi KIA Sportage. Serwis samochodowy dla naszych aut.
danus1980
Bywalec
Posty: 72
Rejestracja: 24 wrz 2016, 23:16
Czym jeżdzę: Kia Sportage III 1.6 XL 2012 CASA WHITE
Lokalizacja: Katowice

Przegląd w ASO, a wymiana zużytych części.

Postautor: danus1980 » 22 sty 2018, 19:38

Witam, ponieważ za jakieś dwa miesiące czeka mnie wizyta w ASO i przegląd przy 90000 km, zastanawia mnie czy jeżeli serwisant stwierdzi np , zużycie tarcz, jest już minimum i należy wymienić, lub uszkodzenie innej części to czy naprawę muszę wykonać w ASO, czy poprostu odmówić wymiany (naprawy) i zrobić to w innym warsztacie, czy serwis może w takiej sytuacji nie podbić książki i zawiesić gwarancję ?

Awatar użytkownika
listomek2014
Expert
Posty: 914
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:50
Czym jeżdzę: KS FL 1.6 L BL
KS IV L BL 1.6 T
Toyota cross
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Przegląd w ASO, a wymiana zużytych części.

Postautor: listomek2014 » 22 sty 2018, 20:49

Na moje oko choć nie jestem pewien to na pewno nie podbijam ci gwarancji jeśli coś wyjdzie ale Jak wspomniałeś wcześniej masz jeszcze 2 miesiące to przejrzyj sobie co robią na te 90 tys i te hamulce itp wymień u tego Kazika .Może niech się wypowie kolego gisio
W krwi benzyna zamiast Serca turbina

Tharakun
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 14 sty 2018, 22:31
Czym jeżdzę: 2.0 CRdi GT Line/ STONIC 1.4 L + STY
Lokalizacja: Gdynia

Re: Przegląd w ASO, a wymiana zużytych części.

Postautor: Tharakun » 22 sty 2018, 21:54

Tarcze i klocki to elementy eksploatacyjne i nie ma wymogu wymiany ich w serwisie podczas przeglądu. Nie ma też podstaw do nie podbicia książki gwarancyjnej.

Co do elementów nazwijmy je " nieeksploatacyjnymi" to już inna bajka. Tutaj może być sytuacja, że jest to wymagana wymiana do utrzymania gwarancji. Jednak skoro jest gwarancja to elementy napędu na takowej gwarancji są.

BTW. Co do tarcz to zmień je dla własnego dobra bo bardziej obawiałbym się przy stłuczce problemów z rzeczoznawcą i wypłatą odszkodowania ( rażące zaniedbanie ). Miałem sytuacje gdzie mój klient nie dostał odszkodowania za stłuczkę zimą za brak opon zimowych chociaż to nie on był sprawcą kolizji. Ubezpieczyciel uznał to za rażące zaniedbanie.


Wróć do „Serwis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap