GWARANCJA 7 lat lub 150.000km

Koszty związane z przeglądami serwisowymi KIA Sportage. Serwis samochodowy dla naszych aut.
Awatar użytkownika
Mucieksweden
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 28 gru 2010, 16:29
Czym jeżdzę: New Sportage 2011 1.6GDI 140KM
Lokalizacja: Sweden/Malbork

GWARANCJA 7 lat lub 150.000km

Postautor: Mucieksweden » 02 sty 2011, 20:03

Dla tych co jeszcze nie maja ksiazki serwisowej. Co obejmuje a co nie obejmuje gwarancja.

7 lat gwarancji na:

1. Silnik
2. Skrzynia
3. .......

co jeszcze??
Miala byc Biala Sportage 1.6 GDI komfort + Panorama dach + Skora + Alu 18 ale nie ma i nie bedzie!

Awatar użytkownika
bryndzio
Uzależniony
Posty: 222
Rejestracja: 23 lis 2010, 19:08
Czym jeżdzę: autem, rowerem...

Re: GWARANCJA 7 lat lub 150.000km

Postautor: bryndzio » 02 sty 2011, 20:28

3. kierownica
Na początku stycznia, lutego,marca, może... będzie SportAge 1.6 czarna elka
ps
Na początku stycznia, lutego,marca,kwietnia, maja, może... będzie SportAge 1.6 czarna elka
... i tak od listopada (czytaj: "i tak do zajebania")

ukuk
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 14 lis 2010, 20:33
Czym jeżdzę: p 406

Re: GWARANCJA 7 lat lub 150.000km

Postautor: ukuk » 02 sty 2011, 20:39

:) dobre... :)

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: GWARANCJA 7 lat lub 150.000km

Postautor: jaro » 02 sty 2011, 20:43

Zeskanowałem warunki gwarancji ale na naszym forum nie da się chyba zamieścić zdjęć zapisanych na własnym kompie :niewiem:
Ostatnio zmieniony 02 sty 2011, 20:44 przez jaro, łącznie zmieniany 1 raz.
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

Awatar użytkownika
Mucieksweden
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 28 gru 2010, 16:29
Czym jeżdzę: New Sportage 2011 1.6GDI 140KM
Lokalizacja: Sweden/Malbork

Re: GWARANCJA 7 lat lub 150.000km

Postautor: Mucieksweden » 02 sty 2011, 20:43

szkoda
Miala byc Biala Sportage 1.6 GDI komfort + Panorama dach + Skora + Alu 18 ale nie ma i nie bedzie!

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: GWARANCJA 7 lat lub 150.000km

Postautor: aBARTh » 02 sty 2011, 21:50

da sie. jak zjedziesz w doł w oknie odpowiedzi do danego tematu poniżej emotikonek po lewje stronie pod dokłądnie przyciskiem wyślij masz "DODAJ ZAŁĄCZNIK" obok "Opcje" tam wybierasz zdj. z komputera swojego.

Awatar użytkownika
oovoo
Uzależniony
Posty: 176
Rejestracja: 08 lut 2011, 22:36
Czym jeżdzę: pomarańczka 1,7CRDi+XL

Re: GWARANCJA 7 lat lub 150.000km

Postautor: oovoo » 28 lut 2011, 23:55

Czy w przypadku awarii auta i naprawy gwarancyjnej na czas naprawy gwarancyjnej dostaje się auto zastępcze

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: GWARANCJA 7 lat lub 150.000km

Postautor: soul » 01 mar 2011, 07:09

Jeśli przywiezie auto na lawecie assistance to na max 3 dni bezpłatnie.
Jeśli sam przyjedziesz to nic nie dostaniesz-no chyba, że sam dealer będzie miał gest.
Obrazek

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: GWARANCJA 7 lat lub 150.000km

Postautor: kasia_mm » 01 mar 2011, 09:25

co do gwarancji - zawieszenie ma gwarancję 2 lata lub 40 tys km...

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: GWARANCJA 7 lat lub 150.000km

Postautor: saber » 05 mar 2011, 02:01

soul pisze:Jeśli przywiezie auto na lawecie assistance to na max 3 dni bezpłatnie.
Jeśli sam przyjedziesz to nic nie dostaniesz-no chyba, że sam dealer będzie miał gest.


Podczas spotkania z P.Tomkiem Bodyłem z TVN, wspominał on o jednym kuriozalnym przykładzie, w którym kierownik ASO powiedział Klientowi, który "o własnych siłach" dojechał do serwisu, że aby skorzystać z auta zastępczego musi wyjechać za bramę serwisu (lub wypchnąć auto :)) , zadzwonić po lawete, która wyjedzie 2m za bramę serwisu i .... ''zholuje" auto do warsztatu :)) Wówczas warunek o którym pisze SOUL zostanie spełniony i klient dostanie auto. [rotfl1]
Jak to mawiał mój Ś.P. dziadek - normalnie buca jaja!

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: GWARANCJA 7 lat lub 150.000km

Postautor: soul » 05 mar 2011, 02:24

To nie jedyny taki przypadek.
Ludzie tak robią bo inaczej nie można skorzystać z auta zastępczego.
Ja też miałem raz taką przyjemność kombinacji.
Obrazek

kaczy
Bywalec
Posty: 116
Rejestracja: 03 gru 2010, 17:24
Czym jeżdzę: Olałem sprawę i już nie czekam :)

Re: GWARANCJA 7 lat lub 150.000km

Postautor: kaczy » 15 mar 2011, 09:36

TVN Turbo program "Turbo Kamera" seria 8 - bardzo ciekawe informacje dotyczące naszej zajebistej gwarancji dla której większa część użytkowników boi się wymienić żarówkę poza serwisem żeby niestracić gwarancji na coś tam. [rotfl1]

darbek
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 25 paź 2010, 09:32
Czym jeżdzę: Avensiss - czekam XL +NAVI

Re: GWARANCJA 7 lat lub 150.000km

Postautor: darbek » 20 kwie 2011, 23:22

Panowie i Panie - GWARANCJA w KIA to SKANDAL ... [rotfl1] Jeśli nie wierzycie to przeczytajcie część a całość dołączam w załączniku. Tylko później na forach i salonach nie płaczcie :slinka: A oto fragment żałosnej twórczości prawników ( patrz cwaniaków z firmy KIA). Spróbujcie po tej lekturze po przejechaniu 41.000 km zareklamować stukające amorki lub wahacz - to jest wasza prywatna sprawa i drogowców.

5.1 Gwarancja na okres24 miesięcy lub 40 000 kilomatrów w zaleiności, co nastapi wcześniej:

a) elementyy ukladu zawieszonia,takie jak przeguby kulowe sworzni wahaczy, tuleje metalowo gumowe, tuleje drążka stabilizatora, łączniki drążka stabilizatora, amortyzatory wraz z poduszkami, poduszki silnika i skrzyni biegów i inne.
wraz z poduszkami, poduszki silnika i skrzyni biegów.
b) elementy ukladu kiorowniczego,takie jak końcówki drążów kierowniczych,oslony gumowe przekladni kierowniczej.
c) elementy ukladu przeniesienia napędu takie jak: przeguby oraz osłony gumowe półosi napędowych, dwumasowe koła zamahowe.
d) elemenly ukladu wydechowego oraz ftltr cząstek stałych.

5.2 Gwarancja dotycząca tylko wad fabrycznych do pierwszego przeglądu pojazdu:

Świece zapłonowe, świece żarowe, klocki i szczęki hamulcowe, tarcze i bębny hamulcowe, tarcze sprzęgła, docisk sprzęgła, lozysko wyciskowe sprzęgło, ramiona wycieraczek, przewody wysokiego napięcia, żarniki i diody,szyby, uszczelki szyb oraz drzwi, paski klinowe i wielo-rowkowe, felgi, kolpaki,czynnik roboczy klimatyzacji.


OCENCIE SAMI
1,6 GDI XL NAVI DACH - biały

Awatar użytkownika
Gregory6
Bywalec
Posty: 87
Rejestracja: 31 paź 2010, 20:20
Czym jeżdzę: Kia sportage 1,6GDI

Re: GWARANCJA 7 lat lub 150.000km

Postautor: Gregory6 » 21 kwie 2011, 07:26

No i w dodatku cwaniaczki z KMP bezczelnie reklamują 7 lat gwarancji, a tak naprawdę mają najgorsze warunki z wszystkich samochodów.
1.6 GDI wersja L Czarna perła

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: GWARANCJA 7 lat lub 150.000km

Postautor: jaro » 21 kwie 2011, 10:13

Dlatego ja jeżdżę do serwisu natychmiast jak tylko coś zauważę, nie czekam, tak jak niektórzy, do I-szego przeglądu, bo może się okazać, że na coś już gwarancja wyszła. A co będzie z łącznikami strabilizatora wytrzymującymi 8 tys km? Po 40 tys będziemy za nie bulić sami?
W ostatnim Poradniku Auto Świata było i o niedporacowanych nowych samochodach i o fikcyjnej długiej gwarancji - wszystko to dotyczy KIA.
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

TomekT
Bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 27 sty 2011, 10:28
Czym jeżdzę: w oczekiwaniu na
Sportage 1.6 XL

Re: GWARANCJA 7 lat lub 150.000km

Postautor: TomekT » 21 kwie 2011, 10:30

Do 2 lat mogą sobie wpisywać w gwarancję jakie tylko ograniczenia chcą. Dopóki samochód nie jest kupiony "na firmę" chronią nas przepisy o sprzedaży konsumenckiej. Istotne jest zaznaczenie, z jakiego prawa chcemy skorzystać w ramach reklamacji w momencie zgłoszenia i w przypadku "niezgodności towaru z umową" określenie sposobu załatwienia sprawy, który nam, a nie dealerowi, wydaje się najkorzystniejszy. Dlatego właśnie europejscy producenci i importerzy wprowadzili min. 2 letnie gwarancje, nie z racji wiary w niezawodność swoich samochodów, tylko z racji obowiązkowego, 2 letniego, okresu odpowiedzialności sprzedawcy za towar.

machno
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 01 wrz 2011, 17:17
Czym jeżdzę: 1,6 XL
Gadu Gadu: 289145

Re: UWAGA

Postautor: machno » 22 lut 2012, 15:13

Mam Sportage'a z 2010 r. wersja XL z kamera parkowania, ktora wlasnie sie zepsula. Pojechalem do serwisu, a tu niespodzianka... Okazalo sie, ze mojego auta nie ma w systemie gwarancji !!! Po dluzszej walce z serwisem, ktory skierowal mnie do salonu (do sprzedawcy), po mailu do Kia Polska (gdzie zostalem mowic delikanie "olany") dopiero po interwencji banku, w ktorym jest leasing okazalo sie, ze takich samochodow jest ponad 1400 w Polsace !!! Byla jakas zmiana serwerow , systemu itp i jakos zgubiono "troszke" samochodow. Sprawa teraz wyglada tak wg informacji Kierownika Serwisu Carserwis w W-wie : jak ci sie zepsuje auto w trasie, innym miescie albo co najgorsze w innym kraju - jestes w d... Kia Assistance gdzie zadzwonisz odesle cie z kwitkiem. Musisz zadzonic do swojego serwisu (tam gdzie kupowales) i jak uda im sie zalatwic ci pomoc, to ja otrzymasz. Jak nie, to musisz na wlasny koszt zciagnac auto do swojego serwisu, wziac fakture i ew. liczyc na zwrot kasy z Kia Polska gdy ci uporaja sie ze swoim systemem. Jezeli auto zepsuje ci sie "w domu" to masz wiecej szczescia, gdyz samochod zostanie naprawiony, a cala biurokracja zajmie sie twoj serwis (jak Pan powiedzial - biora to na siebie).
Teraz trzeba tylko liczyc na szczescie, aby sie nic nie zepsulo zanim Kia Polska nie upora sie z tym problemem. Podobno dopiero od wrzesnia o tym wiedza... Czyli juz 6 miesiecy walcza...

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: GWARANCJA 7 lat lub 150.000km

Postautor: mint » 22 lut 2012, 16:38

Wiadomo chociaż jakiego okresu to dotyczy?
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

machno
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 01 wrz 2011, 17:17
Czym jeżdzę: 1,6 XL
Gadu Gadu: 289145

Re: GWARANCJA 7 lat lub 150.000km

Postautor: machno » 23 lut 2012, 17:53

niestety nie chcial powiedziec :(

dealer
Uzależniony
Posty: 236
Rejestracja: 06 paź 2010, 15:24
Czym jeżdzę: sportage 1,7 CRDi
Lokalizacja:

Re: GWARANCJA 7 lat lub 150.000km

Postautor: dealer » 26 lut 2012, 02:17

co do assistance mam małe zastrzeżenie, jakiś czas temu w samochodzie miałem kolorowo od kontrolek, jechać się dało (padnięty czujnik ABS), chciałem wstawić do serwisu, ale właśnie potrzebowałem samochodu więc decyzja dzwonię po lawetę. Na stronie KIA nie uświadczyłem telefonu do Assistance, napisali (w książce gwarancyjnej zamieszczonej na stronie), że numer mam przyklejony na którejś szybie, nie miałem. Znalazłem wrescie jakiś numer telefonu i pierwsze zaskoczenie, nie pracują 24/h po 8 rano miła automatyczna pani poinformowała mnie, że jeśli kupiłem samochód przed 1 listopada 2010 to mam czekać jeśli później to mam zadzwonić pod inny numer (i bądż człowieku mądry samochód zamówiłem w sierpniu a odebrałem 2 listopada) więc czekam, kolo który ze mną rozmawiał stwierdził, że samochód kupiłem po 1 listopada więc muszę dzwonić pod drugi numer. Dzwonię pod drugi numer i sytuacja się powtarza. Gdybym miał awarię w środku nocy daleko od cywilizacji byłbym wq..... i bym im nie darował, a tak doturlałem się do "swojego" serwisu 50 km i tam po chyba godzinie stwierdzili, że nie dadzą rady naprawić bo muszą czekać na części, ale samochód zastępczy już na mnie czeka.
jeżdżę Sportage 1,7 CRDi

ZygJe
Profesor od "silnikuf"
Posty: 1311
Rejestracja: 13 gru 2011, 22:24
Czym jeżdzę: Peugeot 3008HYbrid4 300KM; KIA Sedona 3,3V6 275KM AT
Lokalizacja: Audiovideo, San Escobar

Re: GWARANCJA 7 lat lub 150.000km

Postautor: ZygJe » 26 lut 2012, 13:16

W KIA przynajmniej określone są w miarę jasne zasady gwarancji. W Fiacie np. jest zapis mniej więcej taki: gwarancji nie podlegają lub podlegają w ograniczonym zakresie* elementy podlegające naturalnemu zużyciu, na przykład ..... itp.
(*) zasadność uznania gwarancji jest każdorazowo rozpatrywana indywidualnie.
Przy takim zapisie niemal wszystko można podciągnąć pod "naturalne zużycie". De facto uznanie gwarancji zależało od serwisu lub FAP (Fiat Auto Poland). Z tego co czytałem na forum w serwisach na wiele usterek słyszało się odp.: TTTM (ten typ tak ma). Jednak zgłoszenie sprawy do FAP b.często powodowało zmiękniecie serwisu. Ja miałem to szczęście, że nie musiałem często korzystać z gwarancji (2 razy na 90kkm - bez problemów).
Wyraźnie jednak widzę różnicę w podejściu do klienta przez centralę - FAP i KMP. FAP prawie zawsze interesował się sprawą i próbował ją tak czy inaczej rozwiązać chociaż trochę pomagając klientowi. Tak jak tu czytam KMP ogólnie stara się klienta zlać. Przykre.
pozdrawiam

Była: Sportage 2.0 CRDi XL AWD AT - jedno z najlepszych aut jakie miałem
Sorento 3.5 V6 285KM AWD AT - moja sprzedana miłość - bo żona była zazdrosna...

***** ***
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy


Wróć do „Serwis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap