Montaż kół w serwisie z programowaniem czujników tpms

Koszty związane z przeglądami serwisowymi KIA Sportage. Serwis samochodowy dla naszych aut.
choinkar
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 21 maja 2015, 11:48
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 GDI 166KM Sand Track M +
Lokalizacja: Warszawa

Montaż kół w serwisie z programowaniem czujników tpms

Postautor: choinkar » 06 lis 2015, 13:28

Dziś spotkało mnie miłe zaskoczenie. Za złożenie "kloców" tj. felg, opon i czujników tmps z programowaniem oraz wrzucenie na auto zapłaciłem 170 zł. W dodatku w gratisie dostałem drugi komplet śrub do zimowych felg, bo okazało się że śruby z letnich kół nie pasują do tych które zakładałem na zimę. Już nie wspomnę o tym, że auto wjechało mówiąc delikatnie brudne, a wyjechało czyściutkie. Jak dla mnie duży pozytyw i plus za podejście do klienta.
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą

Dario911
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: 25 lis 2013, 18:29
Czym jeżdzę: KS 1.6 GDI M Limited
Lokalizacja: Stara Miłosna

Re: Montaż kół w serwisie z programowaniem czujników tpms

Postautor: Dario911 » 06 lis 2015, 14:52

A w którym to serwisie takie luksusy?

choinkar
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 21 maja 2015, 11:48
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 GDI 166KM Sand Track M +
Lokalizacja: Warszawa

Re: Montaż kół w serwisie z programowaniem czujników tpms

Postautor: choinkar » 06 lis 2015, 15:09

Dziś byłem w Car serwis na ul. Okulickiego w Piasecznie
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą

trocse
Bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 08 maja 2014, 21:33
Czym jeżdzę: 2,0 CRDI AT AWD XL Black

Re: Montaż kół w serwisie z programowaniem czujników tpms

Postautor: trocse » 06 lis 2015, 16:35

Obsluga super, tylko troche jednak drogo.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: Montaż kół w serwisie z programowaniem czujników tpms

Postautor: Kwarcu » 06 lis 2015, 16:42

A ile byś chciał zapłacić w ASO za taką przyjemność? Normalna cena. Zauważ, że w tej cenie poza założeniem opon na felgi i wyważeniem + wrzuceniem przedtem do felg nowych czujników + demontażem letniego kompletu kół + montażem nowego kompletu kół, kolega dostał nowe śruby do kół i otrzymał niby kalibrację czujników, ale znając życie to one i tak same się skalibrowały. [hihihi]

Tak swoją drogą do felg fabrycznie śrub nie dostałeś? Coś nie dba producent o klienta. [rotfl1]

choinkar
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 21 maja 2015, 11:48
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 GDI 166KM Sand Track M +
Lokalizacja: Warszawa

Re: Montaż kół w serwisie z programowaniem czujników tpms

Postautor: choinkar » 06 lis 2015, 19:57

wg Ciebie powinni zrobić to wszystko za darmo :killer:

W znanych sieciach warsztatów w cennikach są pozycje:
1. w warsztacie na literkę N: Wymiana 4 opon z wyważeniem kół aluminiowych w rozmiarze 17” cena 129,96zł w rozmiarze 16" cena 99,96zł
2. w warsztacie na literkę F: Pakiet montażu z wyważeniem w rozmiarze 17" cena 140zł w rozmiarze 16" cena 110zł
Z czujnikami to nie wiem jak jest, więc się nie wypowiadam, ale jeśli wszędzie mówią że trzeba je zaprogramować to pewnie trzeba (na chłopski rozum wprowadzić zakres wartości, w jakich wskazują błąd, a ktoś to musi zrobić.
Więc nie uważam, żeby ta cena, którą zapłaciłem była jakoś szczególnie zawyżona nie mówiąc o tym, że ktoś pewnie chciał mnie wydoić z kasy.
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: Montaż kół w serwisie z programowaniem czujników tpms

Postautor: Kwarcu » 06 lis 2015, 21:28

Kolego choinkar Ty chyba nie bardzo sam wiesz do kogo piszesz i o co piszesz. Jak dogadasz się sam ze sobą to zauważysz, że zrobiłeś sporą gafę ze swoją odpowiedzią, bo w tej chwili to rozumiem, że według mnie jest za drogo i powinni zrobić to za darmo? W dodatku, że niby ja tutaj coś "hejtowałem" odnośnie całej usługi w ASO? To chyba coś źle przeczytałeś, to chyba z racji że tak luksusowo Ciebie potraktowali w ASO, uradowany otworzyłeś za dużo % w domu i się narobiło. :D

Tak pozwolę sobie Ci coś wyjaśnić:
1. W kwestii śrub:
Kwarcu pisze:Tak swoją drogą do felg fabrycznie śrub nie dostałeś? Coś nie dba producent o klienta. [rotfl1]

Pytanie dotyczyło NOWO KUPIONYCH FELG, do których fabrycznie powinny być śruby. No, ale producent tych felg jak widać nie dba o klienta i nie dołącza śrub, no cóż każdy tnie koszty. :)
Także natrudziłeś się tutaj z nadinterpretacją moich słów i sobie ulżyłeś na mnie, mam nadzieję że pomogło. :D
2. W kwestii czujników i programowania:
Nowe czujniki co najwyżej musieli sparować z komputerem w aucie. To komputer w aucie ma ustalony zakres ciśnienia i wie kiedy jest złe a kiedy nie na podstawie informacji o ciśnieniu z czujników. Czujnik tylko mierzy ciśnienie i wysyła info o ciśnieniu do kompa.

No i dzięki za ten wylewny post, bo przynajmniej się pośmieję z czyjejś fantazji jak to odparł rzekomy atak na jego kosztorys z ASO. Naprawdę gratuluję zmysłu Antoniego M. co do spisków i ukrytej/podstępnej intencji z mojej strony.

Pozdrawiam. ;)
PS. Puder nie ucinaj postów kolegi, nie edytuj ich. :(

puder12 pisze:nie mogę zdzierżyć osobistych przytyków; chcecie się pojedynkować to na ubita ziemię albo na priv sobie dokuczajcie.

choinkar
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 21 maja 2015, 11:48
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 GDI 166KM Sand Track M +
Lokalizacja: Warszawa

Re: Montaż kół w serwisie z programowaniem czujników tpms

Postautor: choinkar » 06 lis 2015, 21:55

Kolego Kwarcu ja doskonale wiem do kogo i co piszę. Potraktowali mnie w ASO tak, jak traktują wszystkich i wcale z tego powodu nie ubolewam, nie jestem wniebowzięty, ani tym bardziej przyćmiony % ....
Tak jak pisałem wcześniej nawet mi przez myśl nie przeszło, że powinni mi dołączyć nakrętki do felg, no ale cóż człowiek się uczy całe życie. Przy następnym aucie jak będę kupował drugi komplet kół to na pewno dopilnuję tego faktu.
W kwestii czujników i programowania, to tak jak pisałem nie wiem do końca i tyle. Nie ma znaczenia czy to czujniki trzeba programować, czy komputer sparować z czujnikami - fakt jest jeden musiałem to zrobić, a nie wiem, czy u wulkanizatora by mi to zrobili, a jeśli nawet to cena pewnie by wzrosła i różnice pomiędzy przytoczonymi przeze mnie warsztatami jeszcze by się zmniejszyły.
Ja nie odpieram ataku, bo nie mam czego odpierać. Nie jesteś dla mnie żadnym przeciwnikiem, a bajeczki z Antonim zostaw dla siebie. Pisząc sarkastycznie swój poprzedni post, po prostu, na niego odpowiedziałem. Tyle w temacie.
Pozdrawiam i bez urazy....
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: Montaż kół w serwisie z programowaniem czujników tpms

Postautor: Kwarcu » 06 lis 2015, 22:03

No, ale nie zaprzeczaj, że atakowałeś mnie, w dodatku bez sensu. Bo ja napisałem w swoim wcześniejszym poście, że to normalna cena (odpowiadając koledze trocse, bo wspomniał że trochę drogo) i nie mam żadnego ale do kosztorysu z Twojego ASO. Nawet moim zdaniem tanio, bo wymieniłem że poza normalną usługą zmiany kół z wyważeniem, dostałeś nowe śruby i całe "programowanie" czujników. Nigdzie nie uznałem, że Ciebie oskubali czy za drogo zapłaciłeś, a Ty o to zrobiłeś mi aferę. ;) Teraz Twojego posta w połowie skrócił puder12, więc nawet nie bardzo jest się do czego odnosić, ale zrobiłeś awanturę, że ja to bym chciał wszystko za darmo i jeszcze żeby mnie przepraszali, że muszę przyjechać. Totalnie bezpodstawnie to wszystko napisałeś i o to mi chodzi.

Moja uwaga odnośnie śrub, zupełnie luźno rzucona + ironia co do programowania czujników a w zamian tyle jadu wylałeś. ;) Do tych dwóch rzeczy to jeszcze mogłeś, ale do reszty to nie bardzo. :) Ale dzięki za cenny w innych warsztatach, bo ja nie wiem. A w ogóle jestem roszczeniowy i mi to za darmo muszą wszędzie zrobić, tak. ;)

Nie no, odpierasz atak/walczysz, zgodnie ze swoim podpisem. :D

choinkar
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 21 maja 2015, 11:48
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 GDI 166KM Sand Track M +
Lokalizacja: Warszawa

Re: Montaż kół w serwisie z programowaniem czujników tpms

Postautor: choinkar » 06 lis 2015, 22:11

Zaprzeczam, że atakowałem [hihihi]. Mała złośliwość i owszem, jak pisałem 1, no może 2, ale żeby awanturę [zdziwko] niee, nawet mi przez myśl nie przeszło.
Dodaj jeszcze, że jeszcze mycie dostałem w gratisie [zlosnikok]

No może trochę za mocno napisałem. Bije się w piersi... :pub:
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: Montaż kół w serwisie z programowaniem czujników tpms

Postautor: Kwarcu » 06 lis 2015, 22:25

No pewnie wysprzątali na błysk, powłokę ceramiczną położyli i jeszcze wnętrze wyglancowali! Takie luksusy tam masz, że hoho i stąd taka złodziejska cena! [rotfl1] :bigok:

A tak serio, ja tam się nie gniewam. Po prostu zwracam uwagę, że bezpodstawnie mi coś zarzucasz i robisz wywód o coś czego nie powiedziałem. Chodzi tylko o prawdę! :D Złośliwości i zaczepki to mam gdzieś, sam jestem złośliwy tutaj. :D Także nie mam żali o złośliwostki i "moc pociśnięcia", tylko o bezpodstawność w większości tego co napisałeś. :D

Pozdrawiam. :)

choinkar
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 21 maja 2015, 11:48
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 GDI 166KM Sand Track M +
Lokalizacja: Warszawa

Re: Montaż kół w serwisie z programowaniem czujników tpms

Postautor: choinkar » 06 lis 2015, 22:31

[rotfl1] znowu zaczynasz
Nie no wnętrza nie ruszyli, ale ciesze się że chociaż z zewnątrz ruszyli, bo jakoś nie miałem czasu, a już wypadało go umyć.
Moc pociśnięcia rzeczą względną jest 8-), a bezpodstawnością bym tego nie nazwał :twisted:
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: Montaż kół w serwisie z programowaniem czujników tpms

Postautor: Kwarcu » 06 lis 2015, 22:40

Zaraz dostaniemy administracyjno-moderacyjny pocisk za OT i przepychanki słowne, to wtedy poczujesz moc i słuszność pocisku, ja też zresztą. [rotfl1]
A ja bym nazwał bezpodstawnością większość zarzutów! Nie kłóć się, bo czujniki Ci się rozstroją, pewnie też je przyćmiłeś %. [rotfl1] [zlosnikok]

choinkar
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 21 maja 2015, 11:48
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 GDI 166KM Sand Track M +
Lokalizacja: Warszawa

Re: Montaż kół w serwisie z programowaniem czujników tpms

Postautor: choinkar » 06 lis 2015, 22:41

Mam dwa komplety, więc oba naraz się nie rozstroją [rotfl1]. Dobra koniec - nie ma tematu. Pozdro
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą


Wróć do „Serwis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap