Przeglądy - koszty - jak czesto?

Koszty związane z przeglądami serwisowymi KIA Sportage. Serwis samochodowy dla naszych aut.
Awatar użytkownika
paolo82
Uzależniony
Posty: 298
Rejestracja: 06 kwie 2011, 22:09
Czym jeżdzę: Kia Sportage XL+ 2.0 DOHC, techno orange, limited edition
Lokalizacja: dolnoślaskie

Re: Przeglądy - koszty - jak czesto?

Postautor: paolo82 » 22 paź 2016, 16:48

Tak ale z tego co się dowiedziałem samodzielna wymiana np oleju a wiadomo że i przy okazji filtrów a nie w serwisie , to równa się utrata gwarancji. Bo żeby ją zachować to trzeba trzymać się stałych przeglądów takich jakich zaleca kia. Wiec nie do końca można wszystko samemu robić bo to się też wierzę z utratą gwarancji

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1466
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Przeglądy - koszty - jak czesto?

Postautor: Thomaster » 22 paź 2016, 17:49

Wszystkiego oczywiście że nie, ale wymiana filtra powietrza czy kabinowego to po pierwsze prosta robota, którą naprawdę ciężko zrobić nie tak, po drugie mam zasadę że zmieniam te filtry na początku lata (+ później drugi raz w roku sam kabinowy przed zimą) i terminy przeglądów nie będą burzyć tego mojego ustalonego porządku :)
Na przeglądzie w ASO przedstawiłem informację, że filtry wymieniałem trzy miesiące wcześniej - zostało to sprawdzone, ale robocizna za wymianę nie jest liczona. Nie oszczędzam na częściach więc nie ma się do czego przyczepić. Jedyne co zawsze biorę z ASO to filtr oleju.

Awatar użytkownika
11201mariusz
Nasz Człowiek
Posty: 575
Rejestracja: 05 lut 2013, 20:25
Czym jeżdzę: 1.6 GDI L Bialutka Dama
Lokalizacja: Sopot

Re: Przeglądy - koszty - jak czesto?

Postautor: 11201mariusz » 22 paź 2016, 19:16

Zibi, a świecę wybierałeś pod jakim kątem bo w katalogu DENSU pokazuję do silnika 1.6 GDI inny model - wyszukiwarka DENSO wskazuje te VXUH20I ?
Ma to jakieś znaczenie czy Twój wybór był świadomy i w ASO nic nie plumkali ?

Awatar użytkownika
paolo82
Uzależniony
Posty: 298
Rejestracja: 06 kwie 2011, 22:09
Czym jeżdzę: Kia Sportage XL+ 2.0 DOHC, techno orange, limited edition
Lokalizacja: dolnoślaskie

Re: Przeglądy - koszty - jak czesto?

Postautor: paolo82 » 22 paź 2016, 23:19

Pytanie

Co można samemu w aucie wymienić w ramach przeglądu technicznego auta . Co nie wpłynie na gwarancję?

Czy świece w aucie można samemu? filtry wszelkie prócz olejowego ?

Pytam bo świece wymienione i filtry też. Pytam bo.juz zgubiłem czy to.mozna czy też nie?

Proszę o info. Dziękuję

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1466
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Przeglądy - koszty - jak czesto?

Postautor: Thomaster » 22 paź 2016, 23:40

Wszystko zależy od ASO - to do którego uczęszczam jest bardzo sensowne i osobiście nie mam żadnych problemów przy przeglądach. Tak jak ktoś wcześniej opisał - "sprawdzili filtr powietrza i stwierdzilli że nie wymaga wymiany" - jeżeli używasz części dobrych jakościowo to nie będzie ządnego problemu o ile spece z ASO rzetelnie podchodzą do tematu i nie będą chcieli wmieniać nowej części na nowszą. Lekką paranoją są koszty robocizny bo sprawdzenie stanu filtra jest w cenie robocizny przeglądu, ale już jego wymiana wiąże się z dodatkowymi kosztami,,,

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Przeglądy - koszty - jak czesto?

Postautor: Zibi70 » 23 paź 2016, 15:17

11201mariusz pisze:Zibi, a świecę wybierałeś pod jakim kątem bo w katalogu DENSU pokazuję do silnika 1.6 GDI inny model - wyszukiwarka DENSO wskazuje te VXUH20I ?
Ma to jakieś znaczenie czy Twój wybór był świadomy i w ASO nic nie plumkali ?

Wyszukiwarka w necie pokazuje faktycznie VXUH20I - ale już nowe katalogi drukowane uwzględniają świece w technologi TT i w pozycji Sportage SL 1.6 GDI wskazywane są XUH22TT. Faktycznie jest z tym trochę bałaganu i sam miałem wątpliwości ale upewniłem się dla świętego spokoju.
Za dwa lata je wymienię na nowy komplet - tak profilaktycznie - i tak będzie o 50 % taniej niż przy zakupie 1 kompletu irydowych na 4 lata.
W serwisie nie robili trudności, choć dzwonili z zapytaniem czy mają te świece wstawić, bo zauważyli, że nie są irydowe.

Co do samodzielnych wymian - racja - można niektóre rzeczy samemu ale mnie wystarcza, że nie przepłacam na częściach - a przegląd tak czy siak trzeba zapłacić - nie doliczają mi osobno za wymiany filtrów więc niech jest wszystko zgodnie z gwarancją.
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Awatar użytkownika
bykman
Uzależniony
Posty: 355
Rejestracja: 16 paź 2014, 14:25
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE XL 205KM
Opel Zafira C Cosmo 2.0 CDTI 200KM
Lokalizacja: PIENINY

Re: Przeglądy - koszty - jak czesto?

Postautor: bykman » 24 paź 2016, 14:42

Za niecałe 3 miesiące minie 2 lata od kupna mojej kijanki, po 15tyś zmieniłem olej oraz filtry poza autoryzowanym , w przyszłym roku również zmienię olej, niezbędne filtry oraz zrobię duży przegląd poza ASO.
W autoryzowanym byłem zaledwie 2 razy na wymianie kół, widząc tych praktykantów oraz rozleniwionych "speców" z serwisu darowałem sobie tą "7-letnią gwarancję".
KIA SPORTAGE XL Limitowana 2.0 CRDI AWD MT 205KM 447Nm Sand Track

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Przeglądy - koszty - jak czesto?

Postautor: Owca007 » 24 paź 2016, 21:11

Ja dzisiaj też po raz ostatni byłem w serwisie. Na gwarancji zmieniłem felgi z kapselkami. Śrubki lampy na klapie i kołki uszczelki. Na dniach pewnie będzie sms z zaproszeniem na wymianę olejową jak co roku to odpiszę, że nic z tego sam sobie zrobię :D.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

aro121
Uzależniony
Posty: 208
Rejestracja: 07 kwie 2016, 22:45
Czym jeżdzę: KIA

Re: Przeglądy - koszty - jak czesto?

Postautor: aro121 » 25 paź 2016, 08:32

Ja mam dwa cykle, przeglądy i wymianę oleju. Na olej jadę co 15k (Motul) a na przeglądy co 30k. Jakoś nie chce mi się wierzyć że oleje tak świetnie znoszą obciążania że wytrzymują 30k :)

Awatar użytkownika
11201mariusz
Nasz Człowiek
Posty: 575
Rejestracja: 05 lut 2013, 20:25
Czym jeżdzę: 1.6 GDI L Bialutka Dama
Lokalizacja: Sopot

Re: Przeglądy - koszty - jak czesto?

Postautor: 11201mariusz » 27 paź 2016, 14:12

ZIbi, czy po wymianie świec na wariant " ekonomiczny " jest jakaś różnica w jeździe ? Nie wiem czy zrobić jak Ty wersja po 10 zł czy wejść w te drogie ale czy lepsze ?

Jankes1980
Bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 17 lut 2015, 19:07
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6 GDI 2015r. L+Business Line
Lokalizacja: Borowe woj.Śląskie

Re: Przeglądy - koszty - jak czesto?

Postautor: Jankes1980 » 18 sty 2017, 16:20

Za miesiąc czeka mnie przegląd gwarancyjny po dwóch latach (silnik 1.6GDI) Obdzwoniłem serwisy i jestem w szoku jakie mają rozbieżności w cenach np:
Kia lubliniec AUTO-MONIKA 700zł a gdy kupie swój olej,filtry: oleju,powietrza i kabiny to: 270zł
Kia Opole Szic 750zł a gdy kupie swój olej,filtry: oleju,powietrza i kabiny to: 430zł
Kia Częstochowa 990zł a gdy kupie swój olej,filtry: oleju,powietrza i kabiny to: 520zł [rotfl1]

Dodam że wszyscy w cenę wliczają też przegląd powłoki lakierniczej

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: Przeglądy - koszty - jak czesto?

Postautor: mint » 18 sty 2017, 21:18

Jankes a co w tym dziwnego? KMP nie narzuca ceny przeglądu. Wszystko zależy od tego ile ASO liczy sobie za roboczo godzinę.
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

Balicus
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 07 lis 2016, 20:05
Czym jeżdzę: 1.6 GDI

Re: Przeglądy - koszty - jak czesto?

Postautor: Balicus » 03 kwie 2017, 14:51

Cześć Wszystkim,

Niedługo mija rok od zakupi Sportage IV 1.6 GDI, w książce mam zapisaną konieczną wizytę przy stanie 15km tyś lub 12 miesięcty od daty zakupu. Dzwoniąc do serwisu otrzymałem informację, że doszło do zmian i najbliższa wymiana dopiero przy 30tyś lub 2 latach. Możecie to potwierdzić ?

Awatar użytkownika
gisio
Nasz Człowiek
Posty: 744
Rejestracja: 10 gru 2016, 12:02
Czym jeżdzę: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przeglądy - koszty - jak czesto?

Postautor: gisio » 03 kwie 2017, 19:43

Balicus pisze: ... Sportage IV 1.6 GDI, w książce mam zapisaną konieczną wizytę przy stanie 15km tyś lub 12 miesięcty od daty zakupu ...


Można wiedzieć w jakiej książce masz tak zapisane?
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Balicus
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 07 lis 2016, 20:05
Czym jeżdzę: 1.6 GDI

Re: Przeglądy - koszty - jak czesto?

Postautor: Balicus » 03 kwie 2017, 20:00

Instrukcja obsługi > 8|20 > Obsługa pojazdów (Silnik benzynowy) > Olej silnikowy, filtr oleju (R) co 15 000km lub 12 miesięcy.

Mam nadzieje, że użyte słowo "książka" nie było powodem do tego że napisałeś specjalnie swojego posta ;-)

Awatar użytkownika
gisio
Nasz Człowiek
Posty: 744
Rejestracja: 10 gru 2016, 12:02
Czym jeżdzę: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przeglądy - koszty - jak czesto?

Postautor: gisio » 03 kwie 2017, 20:53

Ten rozdział dotyczy aut eksploatowanych w trudnych warunkach.
Załączniki
8_20.jpg
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Balicus
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 07 lis 2016, 20:05
Czym jeżdzę: 1.6 GDI

Re: Przeglądy - koszty - jak czesto?

Postautor: Balicus » 03 kwie 2017, 21:17

Warunki JAZDY:
A - Powtarzająca się jazda na krótkich dystansach
F - Jazda w korkach miejskich.
L - Jazda z częstym zatrzymywaniem się (ruch miejski)

Poza tym faktyczni kilka stron wcześniej jest informacja o 24 miesiącach lub 30k km.

Dzięki za naprowadzenie !


Wróć do „Serwis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap