Przeglądy - koszty - jak czesto?

Koszty związane z przeglądami serwisowymi KIA Sportage. Serwis samochodowy dla naszych aut.
Lorkovsky
Uzależniony
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2010, 21:17
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange XL

Odp: Przeglądy - koszty - jak czesto?

Postautor: Lorkovsky » 14 lis 2012, 22:51

Wydaje mi się że ceny w każdym ASO są inne. Ja za przegląd powłoki lakierniczej zapłaciłem 50 złotych

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

tomala72
Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: 15 sie 2011, 09:19
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184 KM XL
Kodiaq 2.0 tdi 190 KM 4x4 Style

Re: Przeglądy - koszty - jak czesto?

Postautor: tomala72 » 14 lis 2012, 23:10

Do marcinK
Dobrze łapiesz ale nie do końca. Biega o to aby w tym temacie i na tym forum opisać swoje doświadczenia z serwisami KMP i nie spłycać (soul).
Przecież nikt nie chce być głupi a skoro jest mądry niech poda receptę.
Krótko żeby nie przedłużać. Stać na auto za 100 kPLN to ma być stać na przegląd pełny, profesjonalny i zaufany. Już byli tacy co g.... spod siebie zjadali.

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Przeglądy - koszty - jak czesto?

Postautor: soul » 14 lis 2012, 23:19

Serwisowanie w ASo sprowadza się do jednego -ASO żyje z tego właśnie.
Nie ma cennika który obowiązuje w każdym ASo-ceny są określane przed podmiot posiadający autoryzacje.
Okresowy przegląd wprawdzie jest obowiązkowy bo gwarant tego wymaga ale ...nie jest obowiązkowe korzystanie z części dostarczanych do tego przeglądu przez ASO-bo to jest usługa płatna a nie gwarancyjna i to użytkownik decyduje co i za ile wkłada vide dyrektywa UE.
Jeśli ktoś chce może płacić za olej i części eksploatacyjne powiększone o czasem bajońską marże ASO -jego wola.
Siedząc sobie w ASO nie raz widziałem jak kurier targał kartony a na liście przewozowym jako dostawca TOP-SERWIS.
Do czego zmierzam.
Jeśli chcesz a myślę że każdy chce aby w portfelu zostało mu z 400 pln to kupuje części przeglądowe i nie tylko sam a płaci tylko za robociznę.
Ostatnio przy 100 000km miałem konieczność wymiany tarcz na obu osiach i klocków-wyniosła mnie ta operacja po niżej 500pln nie pytajcie ile to kosztuje na częściach z ASO podpowiem , że 1500 było by przymało.
Ostatni przegląd kosztował mnie 540 pln(filtry-olej,powietrze,klima,olej silnikowy, przegląd lakieru) inni jak czytam na forum płacą od 1000pln do 2000pln.
Pewnie, że można to jest indywidualne podejście każdego z Was.Ze względu na wszechobecny kryzys o którym się mówi może warto się nad tym nieco zastanowić.

Ja przestałem być rozrzutny jak zostałem [wyedytowano] przez ASO, które już nim nie jest-zapłaciłem za części eksploatacyjne serwisowe czyli takie w czerwonych kartonikach a wmontowano najtańsze zamienniki za 10-15 pln.
Jak widać serwisowanie się w dobrym ASO też ma znaczenie bo z dziadami wiadomo jak jest.

Tomala to, że kogoś stać na auto za 100k nie oznacza, że jest głupcem i nie potrafi liczyć.
przegląd pełny, profesjonalny i zaufany
to chyba pierwsza Twoja kia i jeszcze nie miałeś tak naprawdę do czynienia z serwisami tej marki. :lol:
Na koniec jeszcze jedna kwestia-ASO nikogo nie oszukuje bo ceny usług są znane przed ich wykonaniem, kwestia tego czy się na nie zgadzasz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Przeglądy - koszty - jak czesto?

Postautor: Zibi70 » 14 lis 2012, 23:33

Tomala - myślę, że trochę przesadzasz.
Z mojego punktu widzenia to wygląda tak, że ja po prostu nie lubię jak mnie ktoś chce Obrazek. Nie ma znaczenia za ile mam furę i takie tam - nie daję się dymać dla zasady i dlatego uważam, że w pozycji od tyłu ważne jest, żebym to ja był z tyłu [hihihi]
Twój argument dotyczący tego, że skoro stać mnie na samochód, powinno mnie stać na przegląd pełny, profesjonalny i zaufany (domyślam się, że serwis), jest nietrafiony. Przecież mówimy o przeglądach w ASO a nie u Pana Stasia w garażu. Nie widzę więc nic, miałoby uzasadniać, by godzić się na zwykłe przepłacanie. Ja oczywiście rozumiem, że są usługi które na pozór są podobne ale płaci się za nie więcej bo... korzysta się z nich w mniej lub bardziej renomowanym, czy wyczesanym miejscu, biorę też pod uwagę, że dealer ponosi koszty - różne w różnych miastach. Nie mniej rozpiętość cen z jaką miewamy do czynienia nie uzasadnia takich różnic, chyba że niektórzy doliczają do rachunku jakąś bardzo ekskluzywną wazelinę (dla lepszego komfortu obsługiwanego klienta). [zlosnik2]
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

tomala72
Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: 15 sie 2011, 09:19
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184 KM XL
Kodiaq 2.0 tdi 190 KM 4x4 Style

Re: Przeglądy - koszty - jak czesto?

Postautor: tomala72 » 15 lis 2012, 00:13

Wierz mi też nie chcę być jeleniem.
Dla przykładu z serwisu Opla z własnego doświadczenia.
Klima przestała chłodzić. Wizyta i diagnoza - niesprawne sprzęgiełko sprężarki klimatyzacji (wg serwisu element niewymienialny do wymiany cała sprężarka).
Pani z serwisu ustaliła, że część czyli sprężarka (GM) kosztuje 4500 zł. + wymiana = 5000 zł.
Krótka wizyta na necie i okazało się, że nówka tylko Delphi (ta sama fabryka produkuje na pierwszy montaż) kosztuje 1350 zł + wymiana = 1500 zł.
Mamy całą odpowiedź. To jest auto po gwarancji.
W innym temacie opinie o salonach opisałem swoje wrażenia z przeglądu i uważam, że wszędzie powinno tak być czego doswiadczyłem. Wtedy nie będzie "kaca", że płacimy za nic.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Przeglądy - koszty - jak czesto?

Postautor: Zibi70 » 15 lis 2012, 02:18

Pozwolę sobie na jeszcze jeden OT, choć mam nadzieję, że wniesie on coś do dyskusji, choćby dla mniej zorientowanych Sportkowiczów. To o czym mówi Soul i Tomala, dotyczy oczywiście nie tylko ASO KIA.
Kiedyś miałem Citroena Xsara i objaw polegający na tym, że czasem wypluwała mi płyn chłodniczy - na postoju po jeździe, przy rozgrzanym silniku. Pod samochodem robiła się kałuża - płyn spierniczał wężykiem z kryzy korka chłodnicy. Korek był ze sprężyną działającą jak termostat.
Diagnoza ASO Auto Gazda Katowice: Ciśnienie wsteczne wypycha płyn - konieczny remont silnika, wymiana pierścieni, planowanie głowicy i tysiąc innych bzdetów z cyklu - przy okazji należałoby wymienić rozrząd, pompę wody - bo to przy jednej robocie wyjdzie taniej. Ładnych kilka lat temu wyceniono mi to na 3 tysie.
Kiedy Pan od serwisu skończył już wykład, zadałem niezręczne pytanie:
- A ile kosztuje nowy korek do chłodnicy?
- 60 zł
- To poproszę.
Założyłem nowy korek i do dziś jestem bardzo zadowolony z oferty ASO Auto Gazda - mają tam zajebiste korki! Wyobraźcie sobie, że ten korek wykonał mi kapitalkę silnika! Serio! Zaraz po założeniu nowego korka problem z wypluwaniem płynu minął i już nigdy nie wrócił.

Inny przykład na świeżo z serwisu Renault w Warszawie - koledze zdechła sprężarka klimy do Scenica 2.0 td. Wymiana w ASO - 4 tysie sprężarka + 1200 robota. Cena poza ASO w zakładzie specjalizującym się w klimach (robią też mercedesy - bardzo dobre oceny klientów, sam robiłem tam sprężarkę w CR-V) - sprężarka nowa 1200 zł + wymiana 800 zł z płukaniem układu. I zwieracz nie ucierpi :mrgreen:
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

xxrobson20xx
Uzależniony
Posty: 287
Rejestracja: 11 lut 2011, 13:35
Czym jeżdzę: Biala 1.6 GDi + L + szklany dach
Gadu Gadu: 3780833
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Przeglądy - koszty - jak czesto?

Postautor: xxrobson20xx » 15 lis 2012, 12:39

buehehehe ZIbi ja bym do tvn z tym poszedl na Twoim miejscu :)

krawcu68
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: 22 sie 2011, 21:51
Czym jeżdzę: 1.6 GDI M dark gun metal
Lokalizacja: wrocław

Re: Przeglądy - koszty - jak czesto?

Postautor: krawcu68 » 15 lis 2012, 16:55

Może i zalali olej "kujawski" z pierwszego tłoczenia. Koszt w serwisie takiego przeglądu wynosi 350 zeta, ja dostałem upust więc zapłciłem 260. I co, mam iść się kłócić że zapłaciłem mało? [rotfl1]

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przeglądy - koszty - jak czesto?

Postautor: marcinK » 15 lis 2012, 18:12

Nie kłócić, ale nie powinieneś brać upustu, bo tak zostałeś gównojadem. :lol:
Odebrana po 178 dniach:)

tomala72
Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: 15 sie 2011, 09:19
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184 KM XL
Kodiaq 2.0 tdi 190 KM 4x4 Style

Re: Przeglądy - koszty - jak czesto?

Postautor: tomala72 » 15 lis 2012, 20:23

Koledzy piszmy o przeglądach samochodów a nie o wymianie oleju w silniku.
Jeśli myślimy tym tokiem to można przy odrobinie zmysłu technicznego zrobić wymianę samodzielnie na kanale za ok. 150-160 zł (4 l. oleju + filtr) i to bez dodatkowych rabatów. Jeśli filtr zapieczony to i siłka wychodzi gratis.

krawcu68
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: 22 sie 2011, 21:51
Czym jeżdzę: 1.6 GDI M dark gun metal
Lokalizacja: wrocław

Re: Przeglądy - koszty - jak czesto?

Postautor: krawcu68 » 15 lis 2012, 21:45

marcinK pisze:Nie kłócić, ale nie powinieneś brać upustu, bo tak zostałeś gównojadem. :lol:

Czy masz jakiś problem...

tomala72
Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: 15 sie 2011, 09:19
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184 KM XL
Kodiaq 2.0 tdi 190 KM 4x4 Style

Re: Przeglądy - koszty - jak czesto?

Postautor: tomala72 » 15 lis 2012, 22:39

Przynajmniej taki nie jestem :chytry: i szlus.

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przeglądy - koszty - jak czesto?

Postautor: marcinK » 15 lis 2012, 23:30

krawcu68 pisze:Czy masz jakiś problem...

tomala72 Ci odpowiedział.
Problemu nie mam, ale chyba nie załapałeś dowcipu. Jak coś to sorry.
Odebrana po 178 dniach:)

Belor
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 21 lis 2011, 22:31
Czym jeżdzę: 1.6 GDI XL Black Pearl

Re: Przeglądy - koszty - jak czesto?

Postautor: Belor » 18 lis 2012, 15:23

Ktoś tu napisał ze dealer zalecił wymianę oleju po pierwszym 1000. Ja dobijających do tej wartości ale nikt o tym nie wspominał, poza tymzastanawiam sie po co taka wymiana?!

tomala72
Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: 15 sie 2011, 09:19
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184 KM XL
Kodiaq 2.0 tdi 190 KM 4x4 Style

Re: Przeglądy - koszty - jak czesto?

Postautor: tomala72 » 18 lis 2012, 17:31

Było już w innym temacie. Przepatrz forum.

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Przeglądy - koszty - jak czesto?

Postautor: puder12 » 19 lis 2012, 18:49

Pierwszy przegląd po 30 000 km

Przegląd - 295,20
Filtr oleju - 51,40
Filtr A/C - 95,94
Płyn hamulcowy - 30,00
Podkładka korka oleju - 1,80
Filtr powietrza - czyszczenie bez wymiany
Olej (mój) Motul 8100 X-clean 5W-30 5 l - 135,00

Razem - 610,00

Pomiar zużycia tarcz i klocków
Tarcze:
LP - 26,2 mm; PP - 26,2 mm (dopuszczalne min. 24,4 mm)
LT - 9,1 mm; PT - 9,1 mm (dopuszczalne min. 8,4 mm)

Klocki
LP - 4,4 mm; PP - 4,6 mm (dopuszczalne min. 2,0 mm)
LT - 7,6 mm; PT - 7,6 mm (dopuszczalne min. 2,0 mm)

fosek
Bywalec
Posty: 104
Rejestracja: 13 lut 2011, 18:15
Czym jeżdzę: 2.2 di acenta

Re: Przeglądy - koszty - jak czesto?

Postautor: fosek » 28 lis 2012, 12:55

Odświeżam trochę temat. Początkiem grudnia mija rok od kupna kijanki ( 2.0 DOHC przebieg 8000 km). Wybieram się na przegląd lakierniczy ale też chciałbym wymienić olej i filtr. Wiem, wiem że po 24 miesiącah lub 30 000 przegląd ale pochodzę ze szkoły, która mówi żeby wymienić co roku - no cóż tak mnie nauczono. Pytanie mam nieco inne: w indsrukcji obsługi mam podane że do silnika 2.0 DOHC wchodzi 5,8 litra oleju. Czytając ten wątek wszyscy piszą że do tego silnika wchodzi 4 litry ( klika stron wstecz np. kasia_mm). Chcę wlać olej Castrol 5w40 i nie wiem co o tym sądzić - poradźcie. W dwóch ASO powiedziano mi że przegląd lakierniczy + materiały (olej i filtr) nie przekroczy 500 zł.

imperator
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 21 cze 2011, 22:17
Czym jeżdzę: 1.6 M Black

Re: Przeglądy - koszty - jak czesto?

Postautor: imperator » 18 gru 2012, 08:58

Posiadam KIA Sportage III 1,6 benzyna. Mam takie pytanie bo wczoraj dzwoniac do 2 dealerów KIA dowiedziałem się 2 rozbieżnych opinii co do pierwszej wymiany oleju. Otóż w styczniu 2013 mija mi 1 rok od czasu zakupu auta i chciałem dowiedzieć się, czy po pierwszym roku użytkowania muszę wymienić olej i filtry.
Dla mnie oczywiste jest że pierwszy PRZEGLĄD jest po 2 latach lub 30 tys. km ! Ale już nie tak oczywiste, że wymiana oleju i filtra (i innych uszczelek pod korek) powinna być po roku.
Z informacji od 2 rożnych dilerow KIA dowiedziałem się wczoraj, że:
1. Dealer – wymian po roku jest zalecana a nie obowiazkowa
2. Dealer – konieczność wymiany zależy od wpisu do książki gwarancyjnej i daty zakupu auta. Niestety w książce gwarancyjnej nie mam takich zapisow. Jedynie w instrukcji obsługi jest informacja że dla aut benzynowych w Europie to 2 lata do wymiany oleju – niestety instrukcja obsługi nie jest dokumentem auta stanowiącym o okresowości przegladow.
Jak to wygląd aw rzeczywistości i gdzie sprawdzić czy jest konieczność wymiany oleju po 1 roku. Tylko proszę nie pisać odpowiedzi w stylu „ja zalecałbym wymiane po 1 roku dla dobra samochodu, etc.”,tylko o konstruktywną odpowiedz na moje pytanie.
Dziekuje wszystkim za pomoc

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: Przeglądy - koszty - jak czesto?

Postautor: mint » 18 gru 2012, 17:31

Jeżeli oczekujesz konstruktywnej odpowiedzi co powienieneś zrobić, wykonaj telefon lub napisz emaila do KMP.
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

kristof
Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 29 wrz 2012, 17:40
Czym jeżdzę: Pomarańczowa 1,7 CRDI L
Lokalizacja: Bukowno/Sztokholm

Re: Przeglądy - koszty - jak czesto?

Postautor: kristof » 24 sty 2013, 20:52

puder12 pisze:
Olej (mój) Motul 8100 X-clean 5W-30 5 l - 135,00


możesz napisac jak po wymianie na Motul silnik sie sprawuje? w poniedziałek jestem umówiony na wymiane i tez mam ten olej kupiony :) jakaś zmiana odnosnie pracy silnika?

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Przeglądy - koszty - jak czesto?

Postautor: puder12 » 25 sty 2013, 09:53

Odczucie czysto subiektywne - troszkę ciszej pracuje. Poza tym żadnych zmian nie widzę. Zdecydowałem się dlatego, że Castrol jest rozlewany w Polsce i podobno trafiają się podróbki, a Motul nie jest w Polsce rozlewany !


Wróć do „Serwis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap