Likwidacja szkody ?

Koszty związane z przeglądami serwisowymi KIA Sportage. Serwis samochodowy dla naszych aut.
Awatar użytkownika
color1
MODERATOR
Posty: 413
Rejestracja: 13 sie 2010, 00:21
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)
Lokalizacja: Wawa

Likwidacja szkody ?

Postautor: color1 » 08 maja 2014, 15:39

Miałem mały incydent, inne auto wjechało mi w tylną lampę, lampa do wymiany (zbity tylko zew. klosz wiec stuknięcie naprawdę lekkie), lekko zarysowany kierunkowskaz w zderzaku - chyba też do wymiany (bo znalazł się w kosztorysie), kalibracja tylnego zderzaka bo trochę się przesunął na wkrętach, ale... zgłosiłem szkodę z OC sprawcy, dostałem jakiś śmieszny kosztorys na 590 zł skoro sama lampa kosztuje prawie 700 w ASO, ale mam pytanie - czy jak pojadę do ASO, zlecę naprawę, zapłacę, i z fakturą pójdę do Warty (tam ma OC sprawca) to wynikną z tego jakieś problemy ? W moim ASO jak powiedziałem, że chcę zlikwidować szkodę to pracownik serwisu (od szkód) upiera się, że powinienem szkodę zlikwidować przez ASO, bo coś tam... czyli mam przyjechać na oględziny (spec z Warty wszak już to zrobił), dostarczyć wszystkie dokumenty, oświadczenie, zdjęcia itp... będą likwidować szkodę (z Wartą) sami bezgotówkowo.

O co tu chodzi ?
Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: Likwidacja szkody ?

Postautor: mint » 08 maja 2014, 16:39

Chodzi o to że albo oni będą się z Wartą bujać, albo Ty. Czy uda Ci się wyciągnąć tyle ile faktycznie będzie kosztować naprawa? Szczerze wątpię. Zapewne nie obejdzie się bez prawnika. Tak Ja kiedyś bujałem się z Wartą. Jak zagroziłem sądem, to panienka się roześmiała. Jak zgłosiłem się do prawnika od spraw komunikacyjnych, śmiechu już nie było i nawet odbyło się bez sądu.
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

Awatar użytkownika
Bodzio_s40
Uzależniony
Posty: 169
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:54
Czym jeżdzę: Kia SPORTAGE 1.7CRDI FUSION (WD)

Postautor: Bodzio_s40 » 08 maja 2014, 18:19

przerabiałem to w Polsce i w Belgii(wszędzie ci sami zdziercy!!!)
Powiem ci tak-jak chcesz bez stresu jeszcze pare lat pojezdzic to do ASO i niech wszystko zalatwiaja(to ich interes) a przed odbiorem sprawdź auto dokładne i pytaj o papier co zostało zrobione-w razie co możesz reklamować

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Likwidacja szkody ?

Postautor: puder12 » 08 maja 2014, 18:29

Także uważam, że powinieneś zlecić naprawę bezgotówkową w ASO. Masz 12 lat gwarancji na budę więc po co się samemu szarpać. Tylko trzeba dopilnować, żeby zrobili to co jest do zrobienia a nie tylko wpisali na fakturę.

Awatar użytkownika
Bodzio_s40
Uzależniony
Posty: 169
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:54
Czym jeżdzę: Kia SPORTAGE 1.7CRDI FUSION (WD)

Postautor: Bodzio_s40 » 08 maja 2014, 18:57

i w razie czego reklamuj każdą pierołke(to jest w ich interesie by wszystko wykluczyć )


Wróć do „Serwis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap