Auto zastęcze - serwis - pytanie.

Koszty związane z przeglądami serwisowymi KIA Sportage. Serwis samochodowy dla naszych aut.
Awatar użytkownika
color1
MODERATOR
Posty: 413
Rejestracja: 13 sie 2010, 00:21
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)
Lokalizacja: Wawa

Auto zastęcze - serwis - pytanie.

Postautor: color1 » 04 wrz 2013, 22:30

Witam, czy ma ktoś ma wiedzę, czy istnieją jakieś ogólne zasady możliwości ubiegania się o auto zastępcze w przypadku serwisu samochodu w ASO (Nie chodzi o awarię w czasie jazdy ani wypadek). Tak się składa, że musiałem zostawić w końcu swoją kijankę w ASO z powodu problemów ze sprzęgłem ( viewtopic.php?f=7&t=1009 ) bo był najwyższy czas aby zająć się sprawą. Pierwsze ASO w opisanym wątku zignorowało sprawę, natomiast przy wymianie oleju w AS Motors naświetliłem problem i samochód został w warsztacie - okazało się że wadę fabryczną ma sprzęgło (rozlatujące się sprężyny hałasowały podobno) z tym że ASO nie ma na stanie docisku i każe czekać ponad tydzień nawet, na sprowadzenie części (!?).
Na pytanie czy dostanę auto zastępcze odpowiedź - "nic nie mamy obecnie"... no a bez samochodu jak bez ręki (DG)
Rozumiem, że z AC nie da rady.... ? Jakieś inne opcje poza odpłatnym wynajmem samochodu ?
Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)

zenek1749
Uzależniony
Posty: 173
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:19
Czym jeżdzę: 1.6 GDI L
Gadu Gadu: 6858024

Re: Auto zastęcze - serwis - pytanie.

Postautor: zenek1749 » 04 wrz 2013, 23:09

hej ja też miałem ten problem ale się w końcu dogadałem i dostałem samochód zastępczy po to tylko żeby zawieżć zonę do pracy i wrócić do serwisu ale też nie chcieli mi dać bo tłumaczą się że auto zastępcze należy sie dopiero wtedy jak samochód z awarią trafi do serwisu na lawecie.kłociłem się z nimi aż w konu mi ulegli bo żona ma daleko do pracy i dojazd autobusem odpada.

Awatar użytkownika
oovoo
Uzależniony
Posty: 176
Rejestracja: 08 lut 2011, 22:36
Czym jeżdzę: pomarańczka 1,7CRDi+XL

Re: Auto zastęcze - serwis - pytanie.

Postautor: oovoo » 04 wrz 2013, 23:57

Ostatnio stwierdziłem że chyba każda wizyta w ASO będzie właśnie na lawecie. Powód po przyjechaniu na niej i nie wykonaniu naprawy do końca dnia należy się samochód zastępczy. Color trzeba było wezwać lawetę niestety tylko tak się należy zastępcze. A skoro miałeś problem ze sprzęgłem to tym bardziej trzeba było zadzwonić po asistance i powiedzieć że ty się na tym nie znasz a coś chrobocę przy sprzęgle i tyle. Ja to przerabiałem z innym autkiem. Gość przez telefon mi mówi że mogę jechać do serwisu a ja do niego że nie ma sprawy tylko że w instrukcji pisze że taki objaw (świecąca kontrolka) powoduje dalsze uszkodzenia i jeżeli coś się zepsuje to on bierze za to odpowiedzialność. Moment zmiana podejścia i za godzinkę był asistance pod domem. Zawieźli autko do serwisu (oczywiście w serwisie też swoje) że zgaszą kontrolkę i będzie ok a później żeby przyjechać na diagnostyk. I znowu powołanie się na zapis w asistance. Czy naprawią skutecznie auto do końca dnia tak abym z tym samym nie wrócił do nich jutro. Nastała konsternacja i musieli zostawić je na warsztacie i podstawić auto na 3 dni z wypożyczalni.Wtedy nawet ekspresowo spieszyli się z dostawą wszystkich części i naprawą. [papa]

zenek1749
Uzależniony
Posty: 173
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:19
Czym jeżdzę: 1.6 GDI L
Gadu Gadu: 6858024

Re: Auto zastęcze - serwis - pytanie.

Postautor: zenek1749 » 05 wrz 2013, 08:11

mi to samo mówili co napisałeś :)
następnym razem trzeba dzwonić po lawetę bo to w ogóle jest nie porozumienie że kupujesz auto np. za 80 tysięcy a nie chcą ci dać samochodu zastępczego w razie awarii.

Awatar użytkownika
color1
MODERATOR
Posty: 413
Rejestracja: 13 sie 2010, 00:21
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)
Lokalizacja: Wawa

Re: Auto zastęcze - serwis - pytanie.

Postautor: color1 » 05 wrz 2013, 16:58

Ale macie na myśli assistance od KIA czy assistance z AC ?
Bo to z KIA to chyba już mi nie przysługuje (chyba że się mylę..., auto skończyło 3 lata)
W ASO twierdzą, że zastępcze auto w takim przypadku jak mój przysługuje dopiero jeśli samochód stoi w serwisie powyżej 2 tyg. ale skąd ja wiem ile będzie stał skoro oni sami nie wiedzą ile czasu zajmie im ściągnięcie brakującej części ?
Czyli w najgorszym przypadku zastępczy samochód dadzą mi dopiero po 2 tyg. na czas pozostałej naprawy... toż to jakaś kpina !
Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)

dealer
Uzależniony
Posty: 236
Rejestracja: 06 paź 2010, 15:24
Czym jeżdzę: sportage 1,7 CRDi
Lokalizacja:

Re: Auto zastęcze - serwis - pytanie.

Postautor: dealer » 05 wrz 2013, 21:02

zależy od serwisu.
Naprawami gwarancyjnymi mam już zapisane wszystkie tabelki na wpisywanie tych napraw przeznaczone, i samochodu zastępczego nie dostałem chyba dwa razy ale wtedy samochód spędzał w serwisie po dwie trzy godziny. Niestety jak podjedziesz sam to nieodpłatne wydanie samochodu zastępczego to tylko i wyłącznie dobra wola serwisu/salonu to w końcu ich samochody i ich kasa. Czasami było tak, że jak nie mieli samochodów zastępczych to dostawałem testówkę z zastrzeżeniem, jak mam do zrobienia trasę środek Polski-Szczecin - Ustrzyki Dolne lub Górne - środek Polski to mają taką małą prośbę, żebym się postarał jej nie robić tym samochodem, ale jak postanowię zrobić taki przelot to świat się nie zawali.
Swoją drogą asistance kia nie działa przez całą gwarancję samochodu?
jeżdżę Sportage 1,7 CRDi

zenek1749
Uzależniony
Posty: 173
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:19
Czym jeżdzę: 1.6 GDI L
Gadu Gadu: 6858024

Re: Auto zastęcze - serwis - pytanie.

Postautor: zenek1749 » 05 wrz 2013, 23:32

mi chodziło o auto zastępcze z salonu-serwisu :)
a z ac to chyba daja jak jest jakaś poważna kolizja czy coś...

Awatar użytkownika
color1
MODERATOR
Posty: 413
Rejestracja: 13 sie 2010, 00:21
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)
Lokalizacja: Wawa

Re: Auto zastęcze - serwis - pytanie.

Postautor: color1 » 06 wrz 2013, 11:02

dealer pisze:Swoją drogą asistance kia nie działa przez całą gwarancję samochodu?


Działa przez 3 lata, ostatni punkt OWUA...

a tak na marginesie... aso uporało się z naprawą wiec jutro jadę po odbiór - niestety za wymianę łożyska dociskowego każą bulić bo to element niegwarancyjny już i nie wchodzi w skład usterki fabrycznej... mam tylko nadzieję że faktycznie będzie wymienione ;)
Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)

dealer
Uzależniony
Posty: 236
Rejestracja: 06 paź 2010, 15:24
Czym jeżdzę: sportage 1,7 CRDi
Lokalizacja:

Re: Auto zastęcze - serwis - pytanie.

Postautor: dealer » 08 wrz 2013, 22:12

zenek1749 pisze:a z ac to chyba daja jak jest jakaś poważna kolizja czy coś...


z allianz w przypadku dzwona z AC bez problemu wydają samochód zastępczy
przyznaję OWUA nie czytałem a na pewno nie do końca - ale skoro mi również zaraz stuknie 3 latka, chyba muszę się z tym przeprosić, chociaż wolałbym nie mieć przyjemności z asistance
jeżdżę Sportage 1,7 CRDi


Wróć do „Serwis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot]

Sitemap